Autor Zpráva
Dranel
Profil
Jen bych chtěl oznámit, že jsem se pustil do sepsání Často kladených otázek a odpovědí na ně. Bude to řešeno tak, že každá sekce diskuse (Problémy v začátcích, Jak něco udělat, HTML...) bude mít svůj FAQ na začátku. To bude vlákno, kde bude vždy kotva, otázka a odpověď. Pravděpodobně to udělám jen v sekcích, kterým rozumím či které mě baví číst. Tedy Problémy v začátcích, Názor na stránku, Jak něco udělat?, HTML, Problémy s prohlížeči, CSS, XHTML, Doctype a validita, Typografie a stylistika.

Pokud na tom, nebo něčem podobném, už někdo pracujete, dejte vědět. Spojíme síly ;-)
Str4wberry
Profil
Reakce na Dranela:
Názor na stránku
Nedávno inovované Nejčastější chyby na webu ti přijdou nedostatečné?

Navrhuji jednotlivé otázky vkládat do jednotlivých příspěvků, abychom mohli využívat kotev. Nejprve vytvořit hrubou verzi s případným diskutováním, kterou později pročistit. Takto bychom mohli jednoduše spojit síly. Kdokoliv by chtěl by se mohl zapojit.
Dranel
Profil
Str4wberry
Nedávno inovované Nejčastější chyby na webu ti přijdou nedostatečné?
Kdepak, právě toto téma přednostě použiji a rozšířím.

Navrhuji jednotlivé otázky vkládat do jednotlivých příspěvků, abychom mohli využívat kotev. Nejprve vytvořit hrubou verzi s případným diskutováním, kterou později pročistit. Takto bychom mohli jednoduše spojit síly. Kdokoliv by chtěl by se mohl zapojit.
Původně jsem myslel, že by šly vyřešit kotvy i v jednom příspěvku, ale jak tak nad tím přemýšlím, asi by to byl krapek problém. Tvůj návrh je zajímavý a mě se líbí. Hned, jak vytvořím první verzi, vložím ji sem na kritiku ;-)
Mistr
Profil
Str4wberry
Navrhuji jednotlivé otázky vkládat do jednotlivých příspěvků, abychom mohli využívat kotev.
Stejným způsobem jsem zamýšlel zpracovat téma zdejších diskuzních vychytávek. Jen se mi pak moc nelíbila představa, že by se pak každá položka objevovala ve výpisu nových příspěvků na titulní stránce. Navíc by se pak při případných diskuzích nad tématem vzájemně rušily mé návodové příspěvky s názory diskutujících. Tak jsem od toho upustil.
Str4wberry
Profil
Tak u vychytávek je to teď už jedno. A tady by komentující nevadili, protože by se potom jejich příspěvky promazali.
Kajman_
Profil *
Čímž by se mohlo přihodit přečíslování a kotvy by nemusely fungovat, když by se před nimi něco smazalo. Také se moc nedá vkládat nové řešení, které má být tématicky mezi dvěma dříve vloženými.
Dranel
Profil
Čím více o tom přemýšlím, tím více jsem nakloněn ke svému původnímu řešení, k řešení, které propaguje Kajman, tedy psát vše do prvního příspěvku. Nevím jak moderátoři, ale klasický uživatel má na opravu příspěvku maximálně 24 hodin - což je asi největší mínus.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dranela:
My moderátoři jsme otroky své všemohoucnosti, můžeme upravovat pouze cokoliv a kdykoliv.

Myslím, že by FAQ každé kategorie mohlo mít vlastní stránku. Podobnou, jako je nápověda, s dobře nazvanými kotvami. V každé kategorii by bylo připíchnuté jedno vlákno s radami a tipy, jak se co nejlépe ptát, a s výrazným odkazem na příslušné FAQ. Do dotyčného vlákna by běžní smrtelníci mohli připisovat své postřehy a návrhy na úpravu FAQ.
Dranel
Profil
Chamurappi
My moderátoři jsme otroky své všemohoucnosti, můžeme upravovat pouze cokoliv a kdykoliv.
Tušil jsem...

Myslím...
Asi si sedím na drátě. Možná je to pernamentní únavou nebo já už nevím čím. Každopádně jsem to nepochopil. Mohl bys to prosím napsat znovu a polopaticky? ;-)
Dranel
Profil
Moje vize je následující:
V každé sekci bude zvýrazněné () téma FAQ. Toto téma bude psáno stylem

Jedna z často kladených otázek?
A následující odpověď na ni. (Nebo ní? Teď nevím.)


Každá odpověď bude obsahovat letmé řešení a odkaz na příslušné vlákno či stránku, kde se problém probírá detailněji. To kvůli tomu, že nechci, aby se z přehledného rozcestníku stala sbírka všemožných problémů a jejich řešení. Nebude to tedy FAQ jako takový, ale jak už jsem psal, spíše rozcestník. Návštěvník si tedy v přehledném seznamu otázek a odpovědí nalezne svůj problém a bude následovat odkaz na vlákno/stránku, kde se problém řeší. Za tímto účelem bude asi nutno vytvořit ke každé odpovědi také vlákno a do něj nakopírovat z vláken jiných různá řešení. Málokdy je zde totiž k vidění, aby se jedna věc řešila v jednom vlákně a přítom se zachovala přehlednost.


Já bych se do toho třídění vláken asi i rád pustil, ale k tomu bych potřeboval moderátorský titul ;-)
Str4wberry
Profil
Asi si sedím na drátě.
Já to chápu tak, že by byla běžná HTML stránka, ve které by byly často kladené otázky, na které by vedl odkaz z běžného diskusního tématu, kde by se mohlo diskutovat.

Možná je to pernamentní únavou
Permanentní.

Nebo ní? Teď nevím.
Ni.

Já bych se do toho třídění vláken asi i rád pustil, ale k tomu bych potřeboval moderátorský titul ;-)
Pokud to myslíš vážně, tak se podívej do vlákna „Jak se stát moderátorem?“.
DoubleThink
Profil *
Jen bych chtěl oznámit, že jsem se pustil do sepsání Často kladených otázek a odpovědí na ně.
Proč? Nikdo se na to nezeptal, tak to udělám já. Proč?

V každé sekci bude zvýrazněné () téma FAQ.
Určitě? Nesázel bych na to.

FAQ jsou užitečné u programátorských fór. Tedy tam, kde už existují. Popisují většinou běžné programátorské "záseky", které nepramení z neznalosti, ale ze špatného pochopení problému. Jaký důvod by mělo dělat FAQ pro sekci " Jak něco udělat"?
Nic ve zlém Draneli, ale podle tvých příspěvků si nemyslím, že bys byl diskutující, který by měl tvořit nějaké direktivy pro začátečníky.

Já bych se do toho třídění vláken asi i rád pustil, ale k tomu bych potřeboval moderátorský titul ;-)
Uklízečku diskuse v tuto chvíli nehledá, je mi líto.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dranela:
Moje vize je následující
Tvoji vizi už některá přišpendlená vlákna splňují. Jestli je chceš doplnit a nejde to, protože jsou zamknutá, můžeme je odemknout.
Ta moje vize, kterou správně pochopil Str4wberry, mi připadá lepší.

ale k tomu bych potřeboval moderátorský titul ;-)
Kdyby záleželo na mě, nedal bych ti ho.
Dranel
Profil
Str4wberry
Já to chápu tak, že by byla běžná HTML stránka, ve které by byly často kladené otázky, na které by vedl odkaz z běžného diskusního tématu, kde by se mohlo diskutovat.
Nevím nevím. Sekcí je mnoho a daná HTML stránka by byla hodně obsáhlá...

Permanentní.“, „Ni.
Díky.


DoubleThink
Proč? Nikdo se na to nezeptal, tak to udělám já. Proč?
Jelikož se tu poměrně často omývají některé dotazy. A také si myslím, že je dobré mít nějaký rozcestník na kvalitní vlákna. Člověk nemusí hledat, nemusí zakládat nové vlákno...

Určitě? Nesázel bych na to.
Taky nemusíš ;-)

FAQ jsou užitečné u programátorských fór. Tedy tam, kde už existují. Popisují většinou běžné programátorské "záseky", které nepramení z neznalosti, ale ze špatného pochopení problému. Jaký důvod by mělo dělat FAQ pro sekci " Jak něco udělat"?
Ona by také žádná sekce "Jak něco udělat?" nebyla. Jak jsem navrhl výše, spolu se sekcí "Problémy v začátcích" by mohla tvořit sekci "Obecné dotazy" nebo tak nějak. A tam by samozřejmě FAQ nebyl třeba. Měl jsem namysli vytvořit FAQ v sekcích jako "HTML", "CSS", "Problémy s prohlížeči" a podobně.

Nic ve zlém, Draneli, ale podle tvých příspěvků si nemyslím, že bys byl diskutující, který by měl tvořit nějaké direktivy pro začátečníky.
Dobře, beru názor. Snad si ale nemyslíš, že bych to chtěl udělat vše dočista sám a uzavřít. Kdepak. Naopak si myslím že by bylo vhodné udělat to společně.

Uklízečku diskuse v tuto chvíli nehledá, je mi líto.
Docela škoda, neúčtuji si mnoho.


Chamurappi
Tvoji vizi už některá přišpendlená vlákna splňují. Jestli je chceš doplnit a nejde to, protože jsou zamknutá, můžeme je odemknout.
Ano, některá ano. A právě do nich bych se nešťoural, nebo je maximálně poupravil. V některých sekcích ale tato přišpendlená vlákna chybí a právě v těchto sekcích jsou dle mě důležitá.

Kdyby záleželo na mě, nedal bych ti ho.
Mohl bych znát důvod? Jen abych věděl, co zlepšovat...
Dranel
Profil
DoubleThink, Yuhů
Můžu se do toho tedy pustit, nebo je to zbytečná práce? Čekám jen na tvé rozhodnutí.
Str4wberry
Profil
Tak to zkus. Když bude tvé zpracování kvalitní, tak nevidím důvod, proč to nepoužít. Asi (vzhledem k tvé zdejší minulosti) nevíme, co od tebe můžeme čekat.
Dranel
Profil
Str4wberry
Dobře. Až budu mít zpracovaný první návrh, dám vědět.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0