« 1 2 »
Autor Zpráva
Dranel
Profil
V návaznosti na předešlé téma jsem přemýšlel o sekcích této diskuse, jejich uspořádání a názvech. Myslím si o tom následující:

- Problémy v začátcích je sekce zbytečná. Řeší se tu páté přes deváté, od zobrazení obrázků přes CSS po pokročilé problémy v PHP. Sekci navrhuji zrušit a témata rozdělit do odpovídajích sekcí. Tedy když bych to měl ukázat na příkladu, tak zobrazení obrázků do CSS a pokročilé problémy do PHP.

- Úplně to samé platí také pro sekci Jak něco udělat? Vezmu třeba v potaz téma „Jak na logo,,“. Nemá náhodou své místečko v sekci „Webová grafika všeobecně“, která je mimochodem nelogicky schovaná pod kategorií FIREWORKS HELP?

- Sekci XHTML, Doctype a validita bych přejmenoval na Doctype a validita, stejně se XHTML probírá v sekci HTML. Celkem logicky.

- Sekci SEO, Google, Seznam, katalogy bych přejmenoval na SEO, vyhledávače a katalogy. Proč nějaké upřednostňovat a jiné nejmenovat ;-)

- Sekci SEM, AdWords, webová reklama bych přejmenoval na SEM a webová reklama. Tentýž důvod.

- Kategorie FLASH HELP by dle mě mohla být sloučená do jediné sekce, a to Flash.

- Z kategorie FIREWORKS HELP bych vajmul sekci Webová grafika všeobecně a umístil ji do kategorie JAK PSÁT WEB. Zbytek bych smazal.



Výsledné seřazení sekcí by tedy bylo přibližně následovné:
Obecné dotazy (Problémy v začátcích, Jak něco udělat?)
Názor na... (společná hodnotící sekce pro všechny výtvory)
Grafika
HTML
CSS
Javascript
PHP
Flash
Problémy s prohlížeči
DOCTYPE, validita, XML a XSLT
SEO, vyhledávače a katalogy
SEM a webová reklama
Software na tvorbu webu (Frontpage, Fireworks, Photoshop...)
Hosting
Redakční systémy
Databáze na webu
Typografie a stylistika
O této diskusi
O Jak psát web
Knihy
Práce s počítačem
Nezařaditelné dotazy
Práce a zakázky
U ledu


Důvodem takovéhoto uspořádání je logika, oblíbenost témat, souvislost s webdesignem atd... snažil jsem se, aby související věci byly u sebe (jazyky), aby věci nesouvisející s webdesignem byly dole, aby se k nezařaditelným dotazům a pracím a zakázkám přistupovalo rychle a člověk je nemusel hledat uprostřed, aby lidi začli psát do grafiky a necpali vše do názorů na stránku nebo problémů v začátcích...
Dero
Profil
Nezkoumal jsem Dranelův návrh nijak dopodrobna, ale jeho argumentace mi ve většině bodů připadá logická. Pokud by se přistupovalo k revizi kategorií, tak mi tento návrh připadá být minimálně rozumným odrazovým můstkem.
Tomasds
Profil
Mám taky námět k zamyšlení.
Kdykoliv otevřu stránku diskuse, kolečkem sjíždím na Poslední diskuse. Když o tom uvažuju, tak to asi dělá většina zaregistrovaných, na druhou stranu nezaregistrovaným vyhovuje to stávající.

Takže úvaha zní:
Přesunout Poslední diskuse nad Fórum
a) všem?
b) registrovaným?
c) registrovaným (volitelně) ?
d) nestojí to za to

Souvisí to s Dranelovým návrhem, tak to píšu sem.
Jsem pro b)
Str4wberry
Profil
Kdykoliv otevřu stránku diskuse, kolečkem sjíždím na Poslední diskuse.
Můžeš využít kotvu #.

Takže úvaha zní
Spíš vytvořit speciální stránku, kde bude jenom poslední diskuse. Možná by se tak i trochu ušetřilo databázových dotazů a přenesených dat.


Problémy v začátcích je sekce zbytečná.
Jenom technická — kam by se témata z této sekce přesunula?
Dranel
Profil
Tomasds
Super nápad s nímž naprosto souhlasím. Dokonce se shodneme i v možnosti, tedy pouze registrovaným uživatelům. Ještě bych možná uvažoval, jestli by nebylo lepší dát to volitelně. Ale to samozřejmě záleží také na programátorech, jak se jim bude chtít to patlat, že ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dranela:
Problémy v začátcích je sekce zbytečná.
V ní tazatelé dávají jasně najevo, že se s nimi musí jednat jako se začátečníky. Je ale pravda, že i v ostatních kategorií dáváme velmi přesné odpovědi, které uspokojí kohokoliv.

Sekci navrhuji zrušit a témata rozdělit do odpovídajích sekcí.
Kterýpak šťastlivec roztřídí jedenáct a půl tisíce vláken?

Úplně to samé platí také pro sekci Jak něco udělat?
Tam by měly padat dotazy, u kterých tazatel neví, kam je zařadit. Chce něco důmyslného udělat na své stránce, ale vůbec neví, jestli potřebuje CSS, JavaScript, nebo něco na straně serveru. Fakt ale je, že hodně tazatelů dobře ví, co potřebuje, jen příliš nepřemýšlí nad zařazením (to je i případ odkázaného vlákna).

Jestli má dojít k nějaké změně, sloučil bych tuto kategorii s „Problémy v začátcích“. Stačí jeden hromosvod.

Sekci XHTML, Doctype a validita bych přejmenoval na Doctype a validita
Mně by se líbilo označení „<!doctype>, validita, XML a XSLT“, protože se tam vejde všechno, co nějak souvisí s XML.

Sekci SEO, Google, Seznam, katalogy bych přejmenoval na SEO, vyhledávače a katalogy.
Sekci SEM, AdWords, webová reklama bych přejmenoval na SEM a webová reklama
Souhlas.

Kategorie FLASH HELP by dle mě mohla být sloučená do jediné sekce, a to Flash
Vyčlenění kategorie „Názor na flash“ bych ponechal. Hodnocení může zajímat i toho, kdo Flashi nerozumí a nesleduje odborné dotazy.
Podobně by mohla být kategorie „Názor na grafiku“ mimo hlavní kategorii grafiky.

Zbytek bych smazal.
Reorganizace kategorií je hloupý důvod k mazání vláken, která se ničím neprovinila.
Kategorie Adobe Fireworks a Frontpage by mohly být pohlcené „Softwarem na tvorbu webu“.

Výsledné seřazení sekcí
Moc se mi nelíbí. Grafika a Flash jsou vysoko, problémy s prohlížeči nízko, serverové PHP se plete mezi klientskými věcmi… seřadil bych to celé trochu dost jinak.

Jestli je opravdu vůle něco měnit (ze strany Yuhůa či DoubleThinka), sepíšu svůj návrh pořadí.


Reaguji na Tomasds:
Kdykoliv otevřu stránku diskuse, kolečkem sjíždím na Poslední diskuse
Už jsem dříve navrhoval, aby některý z odkazů na úvodní stránku (ideálně ten mezi drobečky) vedl přímo na „#posledni“.

Jinak mi stávající rozvržení vůbec nevadí. Připadá mi vstřícné vůči tazatelům a ti jsou mnohem důležitější než pár pravidelných diskutérů, kteří jsou líní trochu zarolovat myší.
Railbot
Profil
Dranel
Proč Práce a zakázky až jako předposlední?
Dranel
Profil
Str4wberry
Jenom technická — kam by se témata z této sekce přesunula?
Dám příklad na prvních pěti tématech:

Problémy s hlavičkou -> CSS
Yahoo problém na liště nad Seznamem -> Problémy s prohlížeči, Práce s počítačem či Nezařaditelné dotazy
Malý obrázky -> HTML nebo Nezařaditelné dotazy
background-image pracuje v IE ale Firefox ne -> CSS
Vkládání komentářů k článku -> Nezařaditelné dotazy

Řešení jsou dvě. Buď to roztřídit rovnou, nebo vše překopírovat do Nezařaditelné dotazy a odtud to postupně třídit.

Jinak jestě abych vysvětlil, proč navrhuji odstranění sekcí Problémy v začátcích a Jak něco udělat?. Jde mi o to, že jsou tu zbytečně tři univerzální sekce (tyto dvě + Nezařaditelné dotazy), kde každý míchá všechno dohromady a jak už jsem psal, uvidíš tam jak něco z HTML tak něco z JS. Můj názor je takový, že proč mít tři, když stačí jedna. Vzhledem k mnou navrhovanému uspořádání sekcí by si zakladatel postupně projel názvy všech sekcí a když by mu žádná neseděla, dojel by až k Nezařaditelným dotazům. Tato změna by dle mě přinesla do diskuse automatické třídění vláken dle témat do příslušných sekcí. Snad jsem to napsal alespoň trošku pochopitelně ;-)
Tomasds
Profil
Str4wberry
O kotvě jsem nevěděl. A přiznávám, až do dnešní půlnoci jsem si to scrollování ani neuvědomil. Takže za mě už je vyřešeno, opravil jsem si záložku na http://diskuse.jakpsatweb.cz/#posledni

Chamurappi
Připadá mi vstřícné vůči tazatelům
To je i můj názor, proto jsem navrhoval odlišné chování pro regy.
Dranel
Profil
Chamurappi
Hned na začátek viz má odpověď Str4wberrymu. Tudíž má odpověď na pár tvých prvních připomínek zní: Ano, jedním z řešení je sloučit Problémy v začátcích, Jak něco udělat? a Nezařaditelné dotazy pod sekci Nezařaditelné dotazy.

Mně by se líbilo označení „<!doctype>, validita, XML a XSLT“, protože se tam vejde všechno, co nějak souvisí s XML.
Souhlasím, nicméně bych radši viděl na prvním místě „DOCTYPE“. Důvodem je to, že „<!doctype>“ by jaksi příliš vyčnívalo.

Vyčlenění kategorie „Názor na flash“ bych ponechal. Hodnocení může zajímat i toho, kdo Flashi nerozumí a nesleduje odborné dotazy.
Podobně by mohla být kategorie „Názor na grafiku“ mimo hlavní kategorii grafiky.

Souhlas. Jen by tu pak byly tři Názory a to je pravý opak toho, čeho se snažím docílit ;-). Ale asi by to bylo přehlednější a o to jde...

Reorganizace kategorií je hloupý důvod k mazání vláken, která se ničím neprovinila.
Kategorie Adobe Fireworks a Frontpage by mohly být pohlcené „Softwarem na tvorbu webu“.

Tak jsem to samozřejmě myslel, jen jsem to nenapsal. Pardón.

Moc se mi nelíbí. Grafika a Flash jsou vysoko, problémy s prohlížeči nízko, serverové PHP se plete mezi klientskými věcmi… seřadil bych to celé trochu dost jinak.
Seřaď a uvidíme, co z toho vyjde ;-)


Railbot
Proč Práce a zakázky až jako předposlední?
Jelikož si myslím, že tohle fórum jsou převážně diskuse o webdesignu, nikoli nabídka/poptávka služeb. Zároveň si ale myslím, že je to sekce daleko důležitější než například O Jak Psát Web, proto jsem ji umístil až téměř na samý konec a ně někam do chumlu doprostřed.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomasds:
Registruje se tu kdekdo. I když chce položit třeba jen jeden dotaz. Nemůžeme předpokládat, že zaregistrovaný návštěvník je zkušenější.


Reaguji na Dranela:
nebo vše překopírovat do Nezařaditelné dotazy a odtud to postupně třídit
To nikdo nikdy třídit nebude. Práce je s tím moc a přínos je moc malý.

jak už jsem psal, uvidíš tam jak něco z HTML tak něco z JS
V „Nezařaditelných dotazech“ jen velmi výjimečně.
Vůbec nerozlišuješ mezi dotazy nezařaditelnými a nezařazenými. Je v nich docela značný rozdíl, teoretický a na první pohled i praktický.

by si zakladatel postupně projel názvy všech sekcí a když by mu žádná neseděla, dojel by až k Nezařaditelným dotazům
Nebo by utekl pryč dřív, než by našel, kde se zeptat. Obecná kategorie pro začátečníky musí být někde nahoře. S tím nehneš. Tato diskuse je mnohem víc závislá na začátečnících než na kvalitě systému kategorií.

jedním z řešení je sloučit Problémy v začátcích, Jak něco udělat? a Nezařaditelné dotazy pod sekci Nezařaditelné dotazy
Nevidím, co mají první dvě zmíněné kategorie společného s tou třetí, proto mi toto řešení připadá hloupé.
Uvědomuješ si, že by pak leželo v „Nezařaditelných dotazech“ dvacet tři tisíc vláken? Byla by to zde největší kategorie. Znáš snad nějaké fórum, kde by s přehledem vládly nezařaditelné dotazy?

Seřaď a uvidíme, co z toho vyjde ;-)
Počkám si na vyjádření vládnoucí vrstvy.
grimword
Profil
ja by jsem to sloucil jeste vic, napr. tyto dve spolu(viz. dole), clovek kdyz se chce na neco zeptat, tak tezko hleda kam to poslat

17. O této diskusi
18. O Jak psát web
Tomasds
Profil
grimword
Ty nerozlišuješ diskusi a web jakpsatweb? Já myslím že to rozlišení je docela jasné a když se dívám do těch dvou sekcí, tak je to jasné i všem přispěvatelům.
Kajman_
Profil *
Databáze by mohly být v pořadí hned za php. Často se dotazy prolínají.
Dranel
Profil
Chamurappi
To nikdo nikdy třídit nebude. Práce je s tím moc a přínos je moc malý.
V tom případě prostě přesunout do Nezařaditelných dotazů a odtud to postupně třídit. Tzn. třídit pouze aktuální témata, na stará zapomenout.

Vůbec nerozlišuješ mezi dotazy nezařaditelnými a nezařazenými. Je v nich docela značný rozdíl, teoretický a na první pohled i praktický.
Ano, nerozlišuji. Nezařazené totiž vysoce převyšují počtem dotazy nezařaditelné. Sekce by se tedy mohla jmenovat Nezařazené dotazy ;-)

Nebo by utekl pryč dřív, než by našel, kde se zeptat. Obecná kategorie pro začátečníky musí být někde nahoře. S tím nehneš. Tato diskuse je mnohem víc závislá na začátečnících než na kvalitě systému kategorií.
Hmmm. Stojí za to o tom uvažovat. Podle mě je třeba důležité oboje stejně. Jak z důvodů informačních, tak časových.

Nevidím, co mají první dvě zmíněné kategorie společného s tou třetí, proto mi toto řešení připadá hloupé. Uvědomuješ si, že by pak leželo v „Nezařaditelných dotazech“ dvacet tři tisíc vláken? Byla by to zde největší kategorie. Znáš snad nějaké fórum, kde by s přehledem vládly nezařaditelné dotazy?
Bereš mě moc doslovně. Výsledná sekce by se klidně mohla jmenovat i Problémy v začátcích nebo třeba Dřív než se na něco zeptám, budu hledat na googlu. Jde mi jen o to, aby se z těchto tří podobných sekcí stala jedna.


grimword
Z části dobré, z části špatné. Dobré je to z důvodu šetření místa. Špatné z důvodu logického členění. A to je v tomto případě dle mě důležitější.


Kajman_
Databáze by mohly být v pořadí hned za php. Často se dotazy prolínají.
Hmmm. S tím by teoreticky souviselo i přejmenování této sekce na MySQL - přecijen je to nejvíce používaná a omýlaná databáze. Stejně tak, jako zde není sekce na Javu tak zde nemusí být sekce na Oracle.
Tomasds
Profil
Dranel
Nic proti, ale taky mám pocit, že lidi, kterým by se chtělo přebírat a rozdělovat Jak něco udělat? nebo Problémy v začátcích, by se dali spočítat na jednom prstu a i ty (tebe) by to hodně rychle přestalo bavit.
Dranel
Profil
Tomasds
Nic proti, ale taky mám pocit, že lidi, kterým by se chtělo přebírat a rozdělovat Jak něco udělat? nebo Problémy v začátcích, by se dali spočítat na jednom prstu a i ty (tebe) by to hodně rychle přestalo bavit.
Právě proto jsem napsal „V tom případě prostě přesunout do Nezařaditelných dotazů a odtud to postupně třídit. Tzn. třídit pouze aktuální témata, na stará zapomenout.“;-)
Kajman_
Profil *
Dranel
S tím by teoreticky souviselo i přejmenování této sekce na MySQL.

Současné pojmenování mi přijde optimální. Dotazy i odpovědi tam bývají i na jiné druhy db (a implementace sql jsou většinou velmi podobné, tak se často jedná o stejné řešení). Mysql zmíněné v popisu je dostatečné vodítko pro ty, kteří prahnou pouze po něm.
Mistr
Profil
mám pocit, že lidi, kterým by se chtělo přebírat a rozdělovat Jak něco udělat? nebo Problémy v začátcích, by se dali spočítat na jednom prstu
Navíc by se ti posunovači (resp. přesunovači) museli rekrutovat z řad moderátorů; běžný člen příspěvky přesunovat nemůže.

a i ty (tebe) by to hodně rychle přestalo bavit
S čímž souvisí fakt, že by Dranel musel být pro tuto činnost povýšen a pasován do stavu moderátorského.
Dranel
Profil
Kajman_
Současné pojmenování mi přijde optimální. Dotazy i odpovědi tam bývají i na jiné druhy db (a implementace sql jsou většinou velmi podobné, tak se často jedná o stejné řešení). Mysql zmíněné v popisu je dostatečné vodítko pro ty, kteří prahnou pouze po něm.
Ok, souhlasím tedy. Nějak jsem úplně zapoměl na popis těch sekcí...


Mistr
S čímž souvisí fakt, že by Dranel musel být pro tuto činnost povýšen a pasován do stavu moderátorského.
Zase nepočítejte s tím, že bych u toho proseděl celé dny ;-). Opravdu bych přesouval tak, jak jsem psal. Tedy přijdu do vlákna, vidím, že patří jinam, tak ho přesunu. Aktuální vlákna by se tak dostaly do správných sekcí, neaktuálním je to šumák.
DoubleThink
Profil *
„Webová grafika všeobecně“, která je mimochodem nelogicky schovaná pod kategorií FIREWORKS HELP?
Není, uvědom si jak vznikla diskuse. Je společná pro tři různé weby. Webovou grafiku jsem do portfolia jpw dodal až já webem o Fireworksu.

Sekci XHTML, Doctype a validita bych přejmenoval na Doctype a validita, stejně se XHTML probírá v sekci HTML. Celkem logicky.
XHTML není HTML, hodně diskutujících probírá XHTML hlavně ve vztahu s jeho validitou. Neptají se na základní tagy.

Sekci SEO, Google, Seznam, katalogy bych přejmenoval na SEO, vyhledávače a katalogy. Proč nějaké upřednostňovat a jiné nejmenovat ;-)
Protože po Googlu a Seznamu už žádný další vyhledávač defacto neexistuje.

Sekci SEM, AdWords, webová reklama bych přejmenoval na SEM a webová reklama. Tentýž důvod.
Stejná situace, AdWords je archetyp webové reklamy

S tím by teoreticky souviselo i přejmenování této sekce na MySQL - přecijen je to nejvíce používaná a omýlaná databáze
Tady ti proprietární název nevadí?


Nejsem proti reformulaci názvů fór, nebo jejich sloučení. Určité změny ve svém chlívku plánuju. Způsob, který navrhl Dranel se mi ale nelíbí. Zpřetrhává vztah diskuse a přidružených webů.
V každém případě, do Yuhůůovy sekce nehodlám zasahovat, a do své si zase, z prominutím, nenechám kecat.
Dranel
Profil
DoubleThink
Jediné, na co bych snad reagoval je „Tady ti proprietární název nevadí?
Odpověděl bych odkazem na mou odpověď adresovanou Kajmanovi.
Dranel
Profil
Ještě mě napadlo, že výsledná sekce spojením Problémy v začátcích s Jak něco udělat? by se mohla jmenovat Obecné dotazy. A tu bych umístil dle vašich názorů tedy úplně nahoru.
Str4wberry
Profil
Když už jsme u těch sekcí, co přidat kategorii „Autorský zákon“?


Reakce na Dranela:
pokročilé problémy v PHP
Pokud je něco pokročilého, tak to přesouváme do příslušných kategorií.

Vezmu třeba v potaz téma ‚Jak na logo,,‘. Nemá náhodou své místečko v sekci ‚Webová grafika všeobecně‘
Ano má, pokud bych na téma natrefil, přesunul bych ho.

Doctype a validita
Osobně bych přidal ještě XML.

Ale to samozřejmě záleží také na programátorech, jak se jim bude chtít to patlat, že
Za zdejší programátory říkám, že se s tím patlat nebudu.

Dám příklad na prvních pěti tématech:
Je hezké, že máš příklady. Ale témata by se musela přesunout hromadně. Kam? Není reálné správně zařadit celý obsah této sekce. A ruční přesouvání je nemyslitelné.

Jde mi o to, že jsou tu zbytečně tři univerzální sekce (tyto dvě + Nezařaditelné dotazy)
Nezařaditelné dotazy jsou úplně něco jiného. Existují pro věci, které se jinam nevejdou. Často tam spadá něco z práce s počítačem, mod_rewrite a javascriptové WYSIWYG editory.

Osobně jsem proti zrušení (respektive sloučení) fór „Problémy v začátcích“, „Jak něco udělat?“ a „Nezařaditelné dotazy“. Nevidím v tom žádný přínos pro tázajícího — ba naopak. A ten, kdo většinou jen odpovídá, prochází především poslední diskusi.

Jediné věci z tvých návrhů, které bych podpořil, jsou přejmenovaná fóra „DOCTYPE, validita, XML a XSLT“, „SEO, vyhledávače a katalogy“ a „SEM a webová reklama“.

výsledná sekce spojením Problémy v začátcích s Jak něco udělat? by se mohla jmenovat Obecné dotazy
Takže budeme mít plnou diskusi obecných příspěvků? Kdybych sem přišel poprvé, a tuto kategorii viděl úplně nahoře, pravděpodobně bych vůbec netušil k čemu je. Pro začátečníka není úplně snadné rozhodnout, zda se jeho problém týká HTML, či CSS. A tak využije právě jedné ze dvou zavrhovaných kategorií, které mají srozumitelný název.

Hmmm.
Hmmm.
Proč nás voláš? :–)

Reakce na grimworda:
clovek kdyz se chce na neco zeptat, tak tezko hleda kam to poslat
Jak těžko? Když má připomínky k JPW, tak se zeptá v sekci „O Jak psát web“, když k Diskusi, tak v kategorii „O této diskusi“.


Doplním Chamurappiho:
Už jsem dříve navrhoval, aby některý z odkazů na úvodní stránku vedl přímo na ‚#posledni‘.
Stále jsem proti.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dranela:
Skoro to vypadá, že chceš protřepat kategorie jen proto, aby se něco dělo. Místo Googlu psát vyhledávač, místo databáze MySQL…

Tzn. třídit pouze aktuální témata, na stará zapomenout.
Na to, abychom aktivněji třídili nová vlákna, přeci nepotřebujeme sloučit kategorie.

Ještě před pár měsíci bylo přesouvání vláken příliš otravné, protože se stará adresa nepřesměrovávala na novou, takže se přestěhované vlákno tvářilo jako „smazané nebo nikdy neexistující“. Přesouvání začátečnických dotazů tudíž nepřipadalo v úvahu, tazatel by si ho mohl špatně vyložit. Nyní už se přesměrování provádí, ale nově vznikající vlákna z obecnějších kategorií stejně nikdo netřídí do výstižnějších škatulek. Zřejmě ze zvyku.

Mohli bychom být v tomto ohledu trochu aktivnější a přesouvat dotazy, které evidentně pasují jinam. Co na to ostatní moderátoři?

Ano, nerozlišuji. Nezařazené totiž vysoce převyšují počtem dotazy nezařaditelné.
Což samozřejmě neznamená, že jsou nezařaditelné zanedbatelné. Tuto otázku už nemusíme řešit, sloučení tří kategorií evidentně neprojde.

Jde mi jen o to, aby se z těchto tří podobných sekcí stala jedna.
Proč ti o to jde? Co dobrého to přinese? Pořád popisuješ aktuální stav a jak by s ním šlo zacloumat, aniž bys měl při ruce odhad důsledků.


Reaguji na DoubleThinka:
hodně diskutujících probírá XHTML hlavně ve vztahu s jeho validitou
Svatá pravda, když uvážíme, že současné „XHTML“ dokumenty se optimalizují pro W3C Validátor a ne pro prohlížeče.
Po delším váhavém rozmýšlení jsem také spíš pro ponechání této zkratky v názvu kategorie.


Reaguji na Str4wberryho:
co přidat kategorii ‚Autorský zákon‘?
Byl bych asi pro. Bylo by však dobré, kdyby už z jejího názvu vyplývala orientace na webové záležitosti.


Neodpustím si ještě pár nápadů:
1) „PHP“ bych přejmenoval na „PHP a Apache“, protože se tam často řeší třeba i .htaccess a jiné Apachoviny.
2) Ke kategorii „JavaScript“ bych přidal popisek „Dynamické HTML, AJAX, JSON, jQuery atd.“.
3) Ke kategorii „XHTML, Doctype, validita“ (nepřejmenuje-li se) bych přidal popisek „XML, XSLT, jmenné prostory atd.“.
4) „Nezařaditelné dotazy“ bych přejmenoval na „Nezařaditelné dotazy o webu“.
Dranel
Profil
Str4wberry
Když už jsme u těch sekcí, co přidat kategorii „Autorský zákon“?
Vlákno jsem si pročetl. Také jsem následoval odkaz na další vlákno a to jsem také pročetl. Když by se rozhodovalo, jsem pro.

Pokud je něco pokročilého, tak to přesouváme do příslušných kategorií.
A proč tam nepřesouváte i začátečnické dotazy ohledně PHP? Vždyť PHP jako PHP, ne?

Osobně bych přidal ještě XML.
Viz má odpověď Chamurappimu.

Za zdejší programátory říkám, že se s tím patlat nebudu.
Přesně kvůli tomu jsem to radši napsal ;-)

Je hezké, že máš příklady. Ale témata by se musela přesunout hromadně. Kam? Není reálné správně zařadit celý obsah této sekce. A ruční přesouvání je nemyslitelné.
Na to už jsem také odpovídal. Sloučení sekcí "Problémy v začátcích" a "Jak něco udělat?" do sekce "Obecné dotazy". Tím by se eliminovala jedna přebytečná sekce. A postupně, jak by moderátoři naráželi na témata, která se hodí do sekce jiné, přesouvali by je.

Nezařaditelné dotazy jsou úplně něco jiného. Existují pro věci, které se jinam nevejdou. Často tam spadá něco z práce s počítačem, mod_rewrite a javascriptové WYSIWYG editory.
Už jsem také psal. Proto jsem změnil názor, že bude lepší "Obecné dotazy" i "Nezařaditelné dotazy".

Osobně jsem proti zrušení (respektive sloučení) fór „Problémy v začátcích“, „Jak něco udělat?“ a „Nezařaditelné dotazy“. Nevidím v tom žádný přínos pro tázajícího — ba naopak. A ten, kdo většinou jen odpovídá, prochází především poslední diskusi.
Viz výše.

Jediné věci z tvých návrhů, které bych podpořil, jsou přejmenovaná fóra „DOCTYPE, validita, XML a XSLT“, „SEO, vyhledávače a katalogy“ a „SEM a webová reklama“.
Alespoň nějaký úspěch ;-)

Takže budeme mít plnou diskusi obecných příspěvků? Kdybych sem přišel poprvé, a tuto kategorii viděl úplně nahoře, pravděpodobně bych vůbec netušil k čemu je. Pro začátečníka není úplně snadné rozhodnout, zda se jeho problém týká HTML, či CSS. A tak využije právě jedné ze dvou zavrhovaných kategorií, které mají srozumitelný název.
Stejně tak kdyby sem přišel a nevěděl, kam to prásknout, dá to do Obecných nebo Nezařaditelných dotazů. A máme o sekci méně, přitom přehlednost se zvýší...

Proč nás voláš? :–)
Přeci aby se vyjádřili také ostatní moderátoři.


Chamurappi
Skoro to vypadá, že chceš protřepat kategorie jen proto, aby se něco dělo. Místo Googlu psát vyhledávač, místo databáze MySQL…
Ano, možná to je i tím. Nicméně pokud sleduješ toto vlákno, jistě víš, že svůj názor na základě vašich argumentů měním.

Což samozřejmě neznamená, že jsou nezařaditelné zanedbatelné. Tuto otázku už nemusíme řešit, sloučení tří kategorií evidentně neprojde.
Viz výše.

Proč ti o to jde? Co dobrého to přinese? Pořád popisuješ aktuální stav a jak by s ním šlo zacloumat, aniž bys měl při ruce odhad důsledků.
Také viz odpověď Str4wberrymu.

Byl bych asi pro. Bylo by však dobré, kdyby už z jejího názvu vyplývala orientace na webové záležitosti.
Viz příslušné vlákno. Nejvíce se mi pozdává název "Autorská práva a licence".
Timy
Profil
Souhlasím s těmito dvěma body, především pak s tím druhým. Dotazy o jQuery se poslední dobou docela množí.

1) „PHP“ bych přejmenoval na „PHP a Apache“, protože se tam často řeší třeba i .htaccess a jiné Apachoviny.
2) Ke kategorii „JavaScript“ bych přidal popisek „Dynamické HTML, AJAX, JSON, jQuery atd.“.


Pak už bych jen zrušil část „Fireworks help“ a sekci „Webová grafika všeobecně“ bych střelil někam víc nahoru. Do sekce „Adobe Fireworks“ stejně (skoro) nikdo nepíše a „Webová grafika všeobecně“ je kvůli svému zařazení strašně utopená. Jinak bych nic neměnil.
Dranel
Profil
Takže konečné DT nebo Yuhůovo slovo? Anebo vždyť je to jedno. Až to budete chtít použít, tak to použijte ;-)
Str4wberry
Profil
Tvoje odpovědi „viz výše“, „viz má odpověď Chamurappimu“ či „také viz odpověď Str4wberrymu“ jsou zajímavé, ale pořád mi není jasné, čemu by prospělo sloučení těch sekcí do jedné. Chápu to v případě živořících kategorií, ale tady?
Dranel
Profil
Str4wberry
Sloučení sekcí Problémy v začátcích a Jak něco udělat? do sekce Obecné dotazy by vedlo ke snížení počtu témat a tím i zvýšení přehlednosti. Toť vše. Nic jiného za tím nehledej.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0