Autor Zpráva
Lopi
Profil *
Cauky,
mam problem s odesilanim mailu vzdycky prijde s rozhazenou cestinou ... shop mam v jazykove mutaci UTF8

setkal se stim nekdo ?
Diky moc

Moderátor Chamurappi: Původní titulek zněl „Diakritika - cubecart - maily“.
Lopi
Profil *
heeeelp plosiiim
Mistr
Profil
Co s diskuzními příspěvky tohoto typu (zdejší #2)? Ponechávat? Promazávat? Jejich autory popotahovat?
Str4wberry
Profil
Smazat. Bez pardonu.
panther
Profil
Mistr
přesouvat k ledu? Asi bych je nemazal, to je trochu kruté.
Mistr
Profil
panther
Kolega Str4wberry, tuším, má na mysli jen mazání oněch vytahovacích příspěvků, nikoliv celých témat.

Já jsem to tak doposavad alespoň činil. Jen jsem chtěl znát názor ostatních diskutérů a moderátorů.
Měsíček
Profil
Osobně mi příjde pořád lepší vytáhnout vlákno tímto i když ne zrovna šťastným způsobem než vytvořit nové se stejným kořenovým příspěvkem a argumentací "na moje staré vlákno nikdo nereagoval a tak jsem založil nové".
Dranel
Profil
Souhlasím s Měsíčkem. Ikdyby napsal Lopi "Prosím poraďte, stále si nevím rady", vyšlo by to nastejno. Sice by to znělo lépe, ale o to mu asi nešlo. Jediným záměrem bylo vlákno vytáhnout, což se mu povedlo.
Chamurappi
Profil
Obvykle se rozhoduji podle formy, kterou pisatel volí. Pokud slušně poprosí, tak ho slušně seřvu. Někteří „vytahovači“ nemusejí chápat, co je na jejich počínání špatného.

Příspěvky typu „heeeelp plosiiim“ si asi nezaslouží slitování.


Reaguji na Mistra:
Moc se mi nelíbí, že jsi Lopiho vlákno v podstatě zničil.

Moderátor Str4wberry: Mistr se snažil vlákno naklonovat, ale asi s tím byly problémy. Čerstvá kopie.
Moderátor Chamurappi: OK.
Miloš
Profil
Chamurappi
Uznávám, že UP může napsat jenom HŇUP, ale jinak s tebou nesouhlasím.
To, že vlákno zapadne, nemusí být důsledkem nezájmu či toho, že nikdo nezná odpověď, ale třeba toho, že mezi odpovídajícími náhodou není nikdo odpovědi znalý a po převalení se většího množství příspěvků takový dotaz nenávratně zmizí.
Ještě snad, kdyby byl na fóru odkaz na dotazy bez odpovědí (už jsem to zmiňoval na patřičném místě, ale asi to zapadlo), leč takhle nemá člověk bez opětovného vytažení šanci.

A vůbec se nedomnívám, že je tvůj názor univerzálně správný – je to pouze tvůj subjektivní názor.
Je vůbec zajímavé, jak jsou některé postupy na jednom fóru přikazované jako jediné správné, zatímco jiné fórum tytéž postupy trestá (mám konkrétně na mysli přidávání vlastních dotazů do cizích temat, jestliže se můj dotaz týká tohotéž).
Se zhruba stejnou intenzitou jako toto navštěvuji ještě jedno diskusní fórum, kde je „vytahování“ dokonce v pravidlech:
Neobjeví-li se na váš problém delší dobu odpověď, nezakládejte kvůli tomu nové téma. Přidejte odpověď typu „Napadlo vás něco?“ nebo „Neznáte někdo odpověď?“ do vašeho tématu. Vaše téma se tak dostane "zpět na výsluní" mezi 20 nejaktuálnějších témat fóra, čímž je teoreticky možné zvýšit šanci úspěšného dořešení.

Jistěže je naveskrz hovadné, když si někdo fórum plete s chatem a vytahuje svůj příspěvek po půlhodině, ale když mi nikdo neodpoví třeba dva dny nebo týden, přijde mi vytažení dotazu jako naprosto legitimní.
Mastodont
Profil
Neobjeví-li se na váš problém delší dobu odpověď, nezakládejte kvůli tomu nové téma. Přidejte odpověď typu „Napadlo vás něco?“ nebo „Neznáte někdo odpověď?“ do vašeho tématu. Vaše téma se tak dostane "zpět na výsluní" mezi 20 nejaktuálnějších témat fóra, čímž je teoreticky možné zvýšit šanci úspěšného dořešení.

To je velmi hezké.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
po převalení se většího množství příspěvků takový dotaz nenávratně zmizí
Zmizí na další stránku výjezdu. (Zatím funguje jen v sandboxu.)
Krom toho je stále hezky dostupný na seznamu vláken ve své kategorii, který také část lidí prochází. Není zde tak úplně neobvyklé, že týden mrtvý dotaz náhle dostane správnou odpověď.

kdyby byl na fóru odkaz na dotazy bez odpovědí (už jsem to zmiňoval na patřičném místě, ale asi to zapadlo)
V sandboxu už seznam takových dotazů je, viz úprava č. 6. Vytahovacím příspěvkem se tazatel ze seznamu pochopitelně vyhodí.

je to pouze tvůj subjektivní názor
Jen bych chtěl podotknout, že není pouze můj, ale i Str4wberryho a zřejmě už i Mistrův.

To, že vlákno zapadne, nemusí být důsledkem nezájmu či toho, že nikdo nezná odpověď
Velmi často tomu tak je. Alespoň tady.
Vytažením si možná část vytahovačů zvýší šanci na správnou odpověď, ale podle stejné logiky sníží šanci někomu jinému, kdo pak z úvodní stránky odjede rychleji. Vytahovači už si užili svých patnáct minut slávy a chtějí si je užít ještě jednou na úkor ostatních tazatelů, což dle mého názoru není moc fér.
Mistr
Profil
zřejmě už i Mistrův
Já jsem vytahovací příspěvky mazal již i dřív. Jen jsem teď pro své počínání chtěl získat jakýsi legální rámec a zároveň jsem chtěl na tuto problematiku znát i názor ostatních moderujících či čtenářů diskuze. Proto jsem toto téma "založil".
J
Profil *
A jak nakousl Miloš - "přidávání vlastních dotazů do cizích temat, jestliže se můj dotaz týká tohotéž" - toto není košer? Lepší založit nové téma se stejným dotazem?

Moderátor Chamurappi: Smazal jsem zkratku přivolávající moderátory, v této kategorii je zbytečná.
Chamurappi
Profil
Reaguji na J:
Většinou je to opravdu lepší, protože to, jestli se skutečně „dotaz týká tohotéž“, lidé špatně vyhodnocují. Pokud někdo nadepíše vlákno „Explorer mi nezobrazuje <div>“, předloží živou ukázku, dostane smysluplnou a správnou odpověď pro svůj případ, po pár měsících tam přiběhne někdo jiný, komu také Explorer nezobrazuje <div> (pravděpodobně z úplně jiného důvodu), tak to není moc košer (viz CSS a IE problém, Stylování formuláře). Pokud někdo chce znát náš názor na svůj web o „tarjaturunenu“ a za rok tamtéž požádá někdo jiný o názory na jiný web o tarjaturunenu, také to není košer.

Většina zdejší diskutérů si zvykla, že hlavní zápletka vlákna je na začátku, takže se může stát, že někteří odpovídající nový dotaz ignorují. Pamatuji si jeden zdejší případ (nemůžu ho najít), kde se vlezlý tazatel dokonce rozčiloval, že někdo odpovídá zakladateli vlákna a ne jemu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0