« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
A teď ještě pozoruji, že nefunguje připojení djpw.js:
<script src="http://diskuse.jakpsatweb.cz/.sandboxtemplates/djpw.js" charset="utf-8"></script>
Na str4wberry.cz/djpw je dnešní archiv se všemi úpravami od DJPW 1.0. I s vyřešením tohoto problému.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
A také favicony nepůjdou:
<link rel="icon" href="/favicon-18.ico" type="image/x-icon">
<link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico" type="image/x-icon">
Lepší by bylo místo obou řádků:
<link rel="shortcut icon" href="favicon-18.ico" type="image/x-icon">
Str4wberry
Profil
Ty hlavně nepůjdou, protože ještě nebyly přibaleny. :–)

Aktualizováno v 19.29: Už jsou.
DoubleThink
Profil *
Na str4wberry.cz/djpw je dnešní archiv se všemi úpravami od DJPW 1.0. I s vyřešením tohoto problému.
Díky, dal jsem na sandbox.
drowmirg
Profil *
Měl by jsem dvě připomínky k jedné funkci - stránkování nejnovějších příspěvků.

1) není zvýrazněné, na které jsem straně
2) po kliknutí na by to chtělo přesměrovat na #posledni (je možné, že to je, ale mě to nefungue a z určitých důvodů to nemám možnost ověřit v url)
Str4wberry
Profil
Ad 1) Už jsem na to dvakrát odpovídal. Stále nejsem toho názoru, že přidaná hodnota převáží pracnost tohoto vylepšní.
Ad 2) Od 30. 10. 2008 tomu tak je.
habendorf
Profil
Str4wberry

Mně by se ad 1) také líbilo.
Stále nejsem toho názoru, že přidaná hodnota převáží pracnost tohoto vylepšní.
Pracnost mi nepřipadá nijak velká. Stačí z adresy přečíst parametr ldisc a dle něho zvýraznit aktuální polohu ve stránkování.
Str4wberry
Profil
Dobrá, když i Ty…
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Děkuji za nasazení nového sandboxu. Vzhledem k tomu, že se převážná část novinek dotýká uživatelského rozhraní (zejména ten JS), rád bych měl širší okruh betatesterů. Bylo by prosím možné po odstranění současných porodních bolestí vpustit do sandboxu větší množství lidí? (Třeba všechny registrované?)


Reaguji na Str4wberryho:
přidaná hodnota převáží pracnost tohoto vylepšení
Stačilo by vypsat hodnotu z parametru „ldisc“ s nějakým prefixem (třeba „strana“) do třídy obalující buňky, doplnit stránkovacím odkazům také třídy (třeba „strany0“, „strany30“ atd.) a pak je přestylovat:
.strana .strany0, .strana30 .strany30, .strana60 .strany60, .strana90 .strany90 { color: #000; text-decoration: none }


Kliknu-li v sandboxu v horním menu na odkaz „Bez reakcí“, čekám, čekám, čekám, čekám, čekám… a skončím na prázdném výpisu s roztomilou hláškou: „Server shutdown in progress“. Což je zřejmě chyba, mělo by to asi správně ukázat vlákna bez reakcí a ne se postarat o to, aby byl bez reakcí server :-)
Str4wberry
Profil
Bez reakcí je SELECT ze tří tabulek, navíc se ty příspěvky počítají, takže je to hrozně pomalé. Zkusím se ještě podívat, jestli by ta rychlost nešla vylepšit. Ale trochu se obávám, že to při současné struktuře databáze použitelné nebude.
Kajman_
Profil *
Str4wberry
Ukaž současný select, třeba to půjde líp.
Kajman_
Profil *
Ješte jedno btw... Co na sandboxovou verzi použít nějaké svn? Šly by jednoduše hledat změny a upravovat např. jeden soubor více lidmi.
Jan Tvrdík
Profil
Kajman_:
Já jsem pro, určitě by to pomohlo urychlit vývoj.
Poznámka: Osobně podporuji myšlenku napsat celou diskusi znova. Škoda, že z ní nakonec sešlo.
Str4wberry
Profil
Na str4wberry.cz/djpw je dnešní archiv s Kajmanem vylepšeným souborem pro témata bez reakcí.
Str4wberry
Profil
Jan Tvrdík:
Osobně podporuji myšlenku napsat celou diskusi znova. Škoda, že z ní nakonec sešlo.
Zajímavé čtení s odstupem času. Ta myšlenka už je trochu mrtvá s ohledem na provedená a chystaná vylepšení.
Mistr
Profil
Klepnul jsem v Sandboxu u prvního příspěvku v tématu HTTP Error 500 - Internal server error na tlačítko Změnit. Výsledkem byla tato stránka. Proč je políčko pro editaci příspěvku tak mrňavé? To je záměr?

A abych, Str4wberry, nezapomněl: díky za zařazení úpravy s odrolováním na #posledni při změně řazení článků na titulní stránce.
Str4wberry
Profil
Mistr:
Klepnul jsem v Sandboxu u prvního příspěvku […] na tlačítko Změnit.
To pravděpodobně souvisí se zakomentováním části djpw.js. Též to zřídka pozoruji.
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry:
Ta myšlenka už je trochu mrtvá s ohledem na provedená a chystaná vylepšení.
Nikoliv. Myšlenka není mrtvá – pouze spí a čeká, až přijde její čas. Tvoje vylepšení dokáží prodloužit současnému „jádru“ život, ale nedokáží jej udržet při životě věčně, takže jednou stejně přijde čas, kdy se současné jádro zahodí a použije nové (je jedno, jestli nějaké hotové open-source, nebo jestli se naprogramuji úplně nové).
Str4wberry
Profil
Já jen narážím na to, že drtivá většina tam zmíněných nedostatků je odstraněna.

Nové jádro by nám moc nepomohlo, jednou bude potřeba změnit strukturu databáze.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mistra:
Doporučuji ti více sledovat debatu o novém JS. Kdybys ten upravený příspěvek odeslal, smazal bys tím o.Oovi titulek.


Reaguji na Jana Tvrdíka:
Myšlenka není mrtvá – pouze spí a čeká, až přijde její čas.
Ona už spala i před tím, než jsme se odhodlali vylepšit ten stávající bastl. Dva roky jsme tu čekali na nějaký „Velký Upgrade“ a všechny návrhy na drobná vylepšení se odkládaly na neurčito.

ale nedokáží jej udržet při životě věčně
Existuje nějaká technická překážka bránící nesmrtelnosti současného jádra?
Hezkou úvahu na téma přepisování programů na zelené louce napsal před lety Joel Spolsky. I když tedy část jeho argumentů není platná pro naši situaci…
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho dotaz odjinud:
> „Jak správně vložit Flash do stránky &raquo; La Trine“
> Napadá Tě, jak se to stalo?
Viz můj návrh P.2.

Zjistil jsem teď, že problém není přímo v MiniBB. Objevil jsem Ameriku — prohlížeč zadané znaky, které nejsou dostupné v ISO-8859-2, posílá na server jako HTML entity. Ve zmíněném případě poslal tvůj prohlížeč číselnou entitu, můj jmennou. Zdá se, že server nikdy nemůže rozlišit, jestli pisatel napsal přímo dotyčný znak, nebo HTML entitu. MiniBB při ukládání příspěvku číselné entity propouští bez povšimnutí a u jmenných nahrazuje ampersand za „&amp;“. Řešením by tudíž bylo nenahrazovat ampersandy entitami nikdy. Což by nebylo moc pěkné, diskutéři na takový jev nejsou zvyklí (ono to občas mate i u číselných entit) a zejména ve výpisech zdrojových kódů by bylo velmi nemilé, kdyby se entity interpretovaly (z „<code>&lt;b&gt;</code>“ by vylezlo „<code><b></code>“).

Další možností je překlopit celou diskusi do UTF-8. Nebo alespoň její výstup. V databázi by klidně mohly nadále ležet texty v ISO-8859-2 — s entitami, které by ovšem dosazovalo jednotně PHP a nikoliv prohlížeče.
Jan Tvrdík
Profil
Mohl by se někdo kompetentní (asi Str4wberry) vyjádřit ke Kajmanově otázce ohledně zavedení SVN?

PS: A mohl by se zprovoznit zápis [url=#12]text linku[/url]?
Str4wberry
Profil
Jan Tvrdík:
Mohl by se někdo kompetentní (asi Str4wberry)
To je jedině DoubleThink. Já jsem úplně stejně kompetentní jako ty. :–)

A mohl by se zprovoznit zápis [url=#12]text linku[/url]?
Proč ne.


Chamurappi:
Zkus schválně citovat PS od Jana Tvrdíka.
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry:
Já jsem úplně stejně kompetentní jako ty.
Pokud vím, tak DoubleThink je jen „do sandboxu nasazovač“ a „závazné věci schvalovač“, ale vývoj máš na starosti ty. SVN jen zjednodušší to, co už je možné dávno.

Pokud chce někdo teď aktivně pracovat na vývoji jádra diskuse, tak potřebuje
1. znát místo s aktulizacemi,
2. stáhnout si je a spustit si diskusi doma na disku,
3. provést změny,
4. zabalit změny do archivu a poslat je tobě,
5. ty musíš obdržené změny integrovat do své vývojové verze.

Pokud by existovalo SVN, tak by si daný člověk
1. požádal o přístupové informace,
2. spustil si diskusi doma na disku
3. provedl změny,
4. poslal commit,
5. ty by jsi dal update.

To znamená, že zavedení SVN pouze změní již nyní možný postup na postup snáze proveditelný. Jiná věc je samozřejmě přidělování přístupových informací do SVN. Tam by měl mít hlavní slovo DoubleThink.

PS: Ten bug s citací mého PS je fakt stylovej :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Zkus schválně citovat PS od Jana Tvrdíka.
Klikat na odkaz „Citovat“ si asi nikdy nezvyknu, ale nečekaně snadno jsem si zvykl na klávesu Q (vylepšení č. 20), u ní se problém neprojevuje.
Závada byla v tom, že jsem ošetření citovaných BB značek prováděl dvakrát, můj současný djpw.js už závorkové orgie nezpůsobuje.


Reaguji na Jana Tvrdíka:
Jsem pro jakékoliv urychlení vývoje, které nezbrzdí vývoj :-)
Str4wberry
Profil
Možná záleží na prohlížeči. Mně klávesa Q dělá tohle:

„[i]PS: A mohl by se zprovoznit zápis [[/i][i]url=#12]text linku[[/i][i]/url]?[/i]“
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
[i]PS: A mohl by se zprovoznit zápis [[/i][i]url=#12]text linku[[/i][i]/url]?[/i]
V pořádku. To je inteligentní funkce, nikoliv chyba :-)
Kdyby označený text obsahoval něco, co může být interpretováno jako BB značka, značky „[/i][i]“ to spolehlivě vyruší, takže citovaný text vypadá po odeslání stejně jako originál.

Třeba zrovna v tomto příspěvku jsem odcitoval kousek z #26, v BB kódu to vypadá šíleně, ale v prohlížeči jako normální věrná citace.
Str4wberry
Profil
Jan Tvrdík:
Myslel jsem to tak, že nevím, jak se k té otázce vyjádřit. Můžu být proti, můžu být pro, ale to je tak všechno, co můžu dělat. Z mého pohledu to ale vývoj neurychlí. Nicméně souhlasím, že by to byla možnost, jak by někdo další mohl upravovat diskusi. Je někdo takový? Ty? Teď je to dost limitované, ale jelikož Kajman (JUSH) i Chamurappi (JavaScript) mohou pracovat nezávisle na mně, tak to vývoj nebrzdí.


Chamurappi:
OK, věděl jsem, že to po převodu do HTML je v pořádku. Jen jsem nevěděl, jestli to funguje náhodou, nebo je to cílené.
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry:
Souhlasím, že by to byla možnost, jak by někdo další mohl upravovat diskusi. Je někdo takový?
Myslím si, že kdyby se usnadnila cesta, tak by se určitě našlo víc lidí, kteří se aktivně zapojili. Stačí založit topic „Vývojový tým diskuse nabírá nové členy pro aktivní spolupráci“.

Ty?
Ano, to byl hlavní důvod, proč bych to SVN chtěl, protože v současnosti se téměř nemám šanci do vývojového procesu aktivně zapojit. Zkusil jsem jednou výše popsaný postup – naprogramoval jsem přihlašování k odběru „Ohlašování na e-mail“ bez nutnosti posílat příspěvěk, ale ztroskotalo to na bodu 5 a ven se to nikdy nedostalo.
Kajman_
Profil *
Pokud by byl zájem nejvyšších schvalovačů (Yuhů, DT) o denormalizaci tabulek pro snížení zátěže db, tak bych také raději něco na správu verzí. Ono by to chtělo asi udělat na více kol...

1. projít skripty, aby fungovaly na současném principu i s rozšířenou strukturou (zkontrolovat, zda inserty mají vyjmenované sloupce atp.)
2. nasadit takto upravené a otestované skripty na ostrý server
3. rozšírit strukturu potřebných tabulek
4. doprogramovat triggery, co budou upravovat předpočítané sloupečky.
5. upravit a otestovat skripty využívající nové sloupce
6. nasadit

Se zkušenostmi s prodlevami v nasazování to tipuji tak na jeden rok, proto by se hodil správce verzí.

A alespoň do .sandboxu by se hodila rychlejší implementace. Str4wberry nechceš poprosit Yuhůa, aby to Ti to umožnil?
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0