« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho a Kajmana:
Vyrozuměl jsem, že kešování je nepříjemné zejména po přihlášení. Napadlo mě, že JavaScript může zjistit aktuální stav cookie (rozpoznat, zda je uživatel přihlášen) i aktuální stav stránky (zda vypadá jako při nepřihlášení) a také může vyvolat znovunačtení. Mám si s tímto nápadem dále hrát? Nebo se vám nelíbí?
Str4wberry
Profil
Myslím, že bude vhodnější vytovřit potvrzovací stránku. Problém se vyskytuje i u témat po předchozí návštěvě jako nepřihlášený, takže by tam mohla být i nějaká rada.
DoubleThink
Profil *
Nemyslím si, že na tyto úpravy potřebujeme souhlas Yuhůa, protože neměníme strukturu kategorií.
Myslím, že by v tom nemusel být problém, pokud jsou to kategorie bez popisků.
Mistr
Profil
V Microsoft Internet Exploreru 7 (7.0.5730.11) se v atributu TITLE u tlačítek a zobrazuje místo šipky pouze čtvereček.

Ve Firefoxu 3.5.1 je vše v pořádku.
Str4wberry
Profil
Nahradil jsem ji čárkou.
DoubleThink
Profil *
Dokončil jsem úpravy svých kategorií. Aktualizujte si oddíly v sandboxu. (Mimochodem, Flash má aktualizovanou ikonku.)

S tím souvisí můj návrh - protože teď oddíly nerozdělují subdomény JPW, můžeme je využít na tematické rozdělení kategorií. Napadá mě třeba seskupit zvlášť klientské a serverové technologie. S tím by samozřejmě bylo spojeno lepší seřazení jednotlivých kategorií.
Str4wberry
Profil
Aktualizujte si oddíly v sandboxu.
Mělo by stačit nahrát bb_specials.php z ostré verze, vyřeší se tím i drobná odchylka pravomocí moderátorů. Ikonku jsem doplnil.

Napadá mě třeba seskupit zvlášť klientské a serverové technologie.
Případně můžeme vyhodit beztak zbytečné údaje o počtu témat/příspěvků a výpis kategorií rozdělit do více sloupců.
DoubleThink
Profil *
Případně můžeme vyhodit beztak zbytečné údaje o počtu témat/příspěvků
Nemusíme je vyhazovat, můžeme je někam nevýrazně inline přistrčit.
Alphard
Profil
Str4wberry:
Případně můžeme vyhodit beztak zbytečné údaje o počtu témat/příspěvků
Já bych je nevyhazoval. Připadají mi docela zajímavé. Ale jestli překáží na titulní straně, mohly by přesunout do statistiky.
Yuhů
Profil
Kdyby se vyhodily ty počty témat, tak by se možná dalo ušetřit hodně dotazů do databáze. Tedy někdo by se musel podívat na ta volání a odsřihnout je. Výkonnostní problémy sice už dávno nejsou, co bývaly (toplist) , ale stejně jsou nepříjemné. Tohle by je mohlo zase výrazně snížit.

Na druhou stranu počty příspěvků jsou docela sexy. Pro lidi, kteří na diskusi přijdou jenom náhodou, mohou být signálem, že sem lidi fakt píšou.
Str4wberry
Profil
Yuhů, v sandboxu jsem zkoušel vkládat statický výpis kategorií (místo generovaného z databáze) a zrychlení nebylo zas tak výrazné, spíš bude problém v poslední diskusi.

Výkonnostní problémy sice už dávno nejsou
Je to sice lepší, než bývalo, ale jsou.
johnl
Profil
Měl bych jednu otázku, proč při nové registraci je v E-mailu

S pozdravem,
Administrátor fora
http://diskuse.jakpsatweb.cz/.sandbox


Když nový člen který se zaregistruje třeba ani neví že nějaký sandbox exisuje nebo třeba nezná jméno a heslo do sandboxu..
Mistr
Profil
Po vymazání tématu se ve Firefoxu (konkrétně verze 3.5.2) rozpadne grafika:
Str4wberry
Profil
Reakce na johnla:
Měl bych jednu otázku, proč při nové registraci je v E-mailu
A co by tam mělo být?


Reakce na Mistra:
Po vymazání tématu se ve Firefoxu (konkrétně verze 3.5.2) rozpadne grafika:
Já vím. Chtěl jsem předělat hlášky diskuse, ale když Chamurappi je JavaScriptem odstavil na druhou kolej, tak jsem to vzdal. Myslím, že to není problém.
Mistr
Profil
Str4wberry:
Myslím, že to není problém.
Ano, nevadí. Je to jen taková třešnička na diskusním dortu. Na funkci to nemá naprosto žádný vliv.
Chamurappi
Profil
Šup šup šup. Popoháním vás k dokončení, kolegové :-)


Reaguji na Str4wberryho:
> „(J.6) Jakou časovou prodlevu navrhuješ?“
> Třeba hodinu.
Rozleželo se mi to v hlavě, hodina je málo. Myslím si, že pokud povolíme měnění nadpisů vláken během celých následujících 24 hodin, že to ničemu neublíží.
Str4wberry
Profil
Já považuji svou část jako připravenou k nasazení. Ještě čekám na Tvou odpověď a druhá věc je nápověda.
Alphard
Profil
Str4wberry:
a druhá věc je nápověda.
Dokončení plánuji na první zářijové dny, stačí?
Str4wberry
Profil
Jak chceš, já nikam nespěchám.
Alphard
Profil
Dodělal jsem betaverzi nápovědy.
Je aktualizovaná a zohledňuje velkou část vašich poznámek. Z těch zásadních zůstal nedořešený 21 bod od Mistra o kombinaci RSS.
Já dnes na dva týdny odjíždím a nejsem si jist, jestli budu mít k dispozici připojení k internetu. Takže jestli se nebudu ozývat, tak buď počkejte, nebo po mně musí někdo převzít štafetu a dokončit to.
Str4wberry
Profil
Dobrá práce. Doladím to. Možná to bude chtít nápovědu rozdělit nebo nahoře zobrazovat kotvy. Případně vyčlenit klávesouvou mapu na samostatnou stranu.
Str4wberry
Profil
Nahrál jsou aktualizovanou nápovědu. Můžete si to někdo přečíst (ideálně Mistr) a opravit po mně překlepy, chyby nebo nejasnosti.

A trochu se omlouvám Alphardovi, že jsem většinu jeho textů nepoužil, už takhle mi to přijde dost ukecané.
Kajman_
Profil *
V nápovědě bych možná na konci vyhodil z faq "Program na správu databází MySQL".

Popisované "Odkaz na předcházející příspěvek" se nějak polámalo a přestalo fungovat.

A chybí mi tam trošku Alphardova poznámka, že je lepší použít jen [pre] a jen když obarvovač špatně uhádne jazyk (možno zjistit náhledem), tak to upřesnit. A do známých chyb by se mohlo dát, že v [prephp] nesmí být ?> (což se snaží vyskočit do předcházejícího jazyka, ale neví se jakého).

Myslím si, že nápověda je stručná a jasná.
Str4wberry
Profil
A chybí mi tam trošku Alphardova poznámka

Já právě proto ty [pre*] neuváděl. Ale trochu je problém, že jsou zobrazeny mezi ostatními značkami. Doplním.
Kajman_
Profil *
Nebo tam nechat takhle a jesli budou problémy, tak se může nápověda o pre dopsat.

A ještě je takové nejasné v těch horních odkazech, že některé jsou kotevní a jeden je jinam. Co u toho posledního udělat i minisekci na konci stránky - pro lidi, co nahoře neklikli a čtou všechno, aby na ten odkaz narazili?
Kajman_
Profil *
A ve ff mi to v klávesové mapě a u těch ostatních značek dělá otazník v kosočtverci - že to nezná takový znak.
Str4wberry
Profil
Už jsem chtěl přidat poznámku o [pre*], ale teď se mi zdá, že nejmenší zlo bude tyto značky utajit. Plno lidí [pre] nepoužívá vůbec. A těch pár chybných určení jazyka opraví moderátoři. A vyhneme se situacím, kdy se kód vlivem důsledného určení jazyka neobarví správně. Navrhuji ty rozšířené jazyky nemoderátorům při stisku Ctrl + J neukazovat.

A ve ff mi to v klávesové mapě a u těch ostatních značek dělá otazník v kosočtverci - že to nezná takový znak.
Opraveno.

A ještě je takové nejasné v těch horních odkazech, že některé jsou kotevní a jeden je jinam.
Odkaz na klávesovou mapu má nyní odlišnou barvu.

Co u toho posledního udělat i minisekci na konci stránky
Přidal jsem odkaz do části „Psaní příspěvků“.
Mistr
Profil
Str4wberry:
Nahrál jsou aktualizovanou nápovědu. Můžete si to někdo přečíst (ideálně Mistr)
Tvé přání splním. Mám k nápovědě tyto poznámky:
(1) Nepřidat do oddílu Než položím dotaz obrázek, kde se odkaz Hledat nachází? Dávám to jen k úvaze.
(2) První větu v oddíle Položení dotazu bych navrhoval upravit do podoby Na titulní stránce si vyberu vhodné Fórum a otevřu jej klepnutím na jeho název.
(3) V tomtéž oddíle, ale ve druhém odstavci bych osobně upravil závěr poslední věty do tvaru (...) vhodně vyplňte nadpis dotazu. Místo vyplňte lze uvést též zvolte. Zdá se mi to vhodnější než stávající podoba s pojmenováváním nadpisu.
(4) Jen k úvaze dávám úpravu závěru oddílu Upravovat své příspěvky do tvaru (...) jsou pro editaci uživatelem blokovány.
(5) V oddíle Nechat si posílat průběh diskuse na svůj e-mail bych přeformuloval první větu Pokud zatrhnete tuto volbu, budou se posílat do vaší schránky
(6) Typograficky bych sjednotil text Nové téma (v oddíle Položení dotazu) s Můj profil (v oddíle Podívat se na zaslané příspěvky či témata). A případně též i s Citovat (v oddíle Chci citovat text z předchozích příspěvků), popř. Přesunout kategorie nahoru (v oddíle Zobrazení poslední diskuse nahoře (nad kategoriemi)).
(7) Podobně by se mohl přejmenovat nadpis oddílu Přispívat do sekce Hosting do podoby Přispívat do fóra Hosting, ale osobně se domnívám, že označení sekce je vhodnější. To už je ale jen otázka terminologie, která se tu poměrně nedávno také již řešila. Navíc stejný problém je i v závěru u FAQ, kde máš psáno Některé sekce diskuse (...).
(8) V části Základní dostupné znaky si hnidopišsky oprav u výsledného zobrazení odkazu (poslední řádek s ikonkou , ale to Ti nemusím vysvětlovat) kód odkazu z d.jpw.cz na djpw.cz, aby odpovídal hodnotě ve sloupci "Zápis".
(9) Když máš oddíl nazvaný Základní dostupné znaky, nenazvat i následující oddíl (nyní Ostatní značky) pojmenováním Ostatní znaky?
(10) Pouvažoval bych o úpravě první věty z oddílu Ostatní značky do podoby Existují i další značky bez tlačítka pro jejich vložení. Navíc by se - v intencích bodu (9) - mohl výraz značky změnit na znaky.
(11) Oprav závěr druhé věty v oddíle Ostatní značky, konkrétně slovo klávesouvou.
(12) V oddíle Další užitečné klávesové zkratky máš v prvním řádku tamní tabulky přebývající mezeru (jeden úder mezerníku) před slovem vloží.
(13) Ve stejném oddíle jako v předchozím bodě bych ve čtvrtém řádku tabulky pouvažoval o přeformulování druhé věty do podoby například Nemusíte se tak bát ztráty svého rozepsaného příspěvku nebo nového tématu. Navíc slovo tématu by, myslím, šlo nahradit slovem dotazu. To ponechávám na zdejším všeobecném uvážení.
(14) Nedat v oddíle Náhled (Ukázat náhled) z dlouhého souvětí část v takovém případě na ně vede odkaz, který zachová rozepsaný text do samostatné věty nebo alespoň do závorky?


Závěrem bych Ti rád poděkoval za byť náročné, přesto velmi pečlivé zpracování nápovědy.
Kajman_
Profil *
A nápověda o rss vypadla schválně?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mistra:
Když máš oddíl nazvaný Základní dostupné znaky, nenazvat i následující oddíl (nyní Ostatní značky) pojmenováním Ostatní znaky?
Navíc by se - v intencích bodu (9) - mohl výraz značky změnit na znaky.
Nevidím žádný rozumný důvod, proč by se mělo značkám říkat znaky. V původní verzi nápovědy někomu vypadlo u „dostupných značek“ písmenko, čímž ale nezvniklo nové názvosloví.


Reaguji na Str4wberryho:
Dovolím si vytknout jen to, že jsou pořád některé části nápovědy v prvním pádě a jiné ve druhém. Myslím, že to praští do očí kohokoliv, kdo si ji bude pročítat postupně.


Reaguji na Kajmana:
Popisované "Odkaz na předcházející příspěvek" se nějak polámalo a přestalo fungovat.
Vím, čím to je. Opravím.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0