Autor Zpráva
SwimX
Profil
Dobrý den,
tvořím si svoji Návštěvní knihu - http://plavec.borec.cz/?s=diskuse
phpko si píšu sám, ale s javascriptem jsem an tom na štíru. Můžu si vypůjčit tento script?

EDIT: samozřejmě s odkazem kde sem to sebral :) (ale návštěvnost nepřesahuje 5lidí měsíčně:D zatím..)
kletely
Profil
SwimX
Můžu si vypůjčit tento script?
Určite :) miniBB je Opent Source
Str4wberry
Profil
Kletely: „Určite :)

Jsi si tím tak jistý? Autorem tohoto skriptu je Jan Tvrdík.
SwimX
Profil
Str4wberry
Však už sem mu napsal :)
kletely
Profil
Str4wberry
Jsi si tím tak jistý? Autorem tohoto skriptu je Jan Tvrdík.
Tak nič... ja som si myslel že to je originál miniBB len počeštený. Inak možno jednoduchšie bude použiť tento script.
SwimX
Profil
kletely
Děkuji, kouknu - ten je teda určitě free? aby se někdo nerozčiloval, náhodou :)
Jan Tvrdík
Profil
SwimX
Však už sem mu napsal :)
Kdy? Nepamatuji se, že bych někdy od tebe dostal nějakou zprávu, ale možná se mýlím.
kletely
Profil
SwimX
Môžeš sa spýtať autora, ale mám taký pocit že si to môžeš dať na web bez jeho písomného súhlasu.
SwimX
Profil
Jan Tvrdík
Dnes, teď na icq, které máš v profilu :)

kletely
Ok, díky
_es
Profil
Str4wberry
Jsi si tím tak jistý? Autorem tohoto skriptu je Jan Tvrdík.
Ale MiniBB je pod licenciou GPL, a tým by mali byť aj jej úpravy pod licenciou GPL.
Aj keď to možno záleží od výkladu, či je možné úpravu javascriptu na jednom webe pokladať za distribúciu software.
Ale prakticky to asi Janovi Tvrdíkovi vadiť nebude, aj vzhľadom na to, že asi tento javascript ešte viac vylepší Chamurappi.
Str4wberry
Profil
Možná by bylo vhodné, kdyby Jan Tvrdík a Chamurappi uvedli jasné stanovisko o kopírování či vytěžování diskusního JavaScriptu. Podobný dotaz zde totiž nepadá prvně.
SwimX
Profil
Str4wberry
Možná by bylo vhodné, kdyby Jan Tvrdík a Chamurappi uvedli jasné stanovisko o kopírování či vytěžování diskusního JavaScriptu. Podobný dotaz zde totiž nepadá prvně.

Jan Tvrdík mi po icq napsal, že ho použít můžu.
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry
Co se mě týče, tak já proti kopírování toho kódu nic nemám. Neobsahuje žádné „supertajné“ know-how. Budu radši, když na internetu narazím na fórum, které použivá můj kód, než na fórum, kde si nezkušený autor zkusil napsat něco sám. Nehledě na to, že i když bychom to zakázali, tak pokud to bude chtít někdo ukrát, tak to prostě ukradne (ne každý má dost slušnosti jako SwimX, aby se zeptal). Další věcí je, že můj JS bude za nějakou dobu nahrazen Chamurappiho verzí.
imploder
Profil
Ale MiniBB je pod licenciou GPL, a tým by mali byť aj jej úpravy pod licenciou GPL.
Aj keď to možno záleží od výkladu, či je možné úpravu javascriptu na jednom webe pokladať za distribúciu software.

To nezáleží na výkladu, v GPL se jasně říká, že kód se smí použít jenom v jiném open-source. Takže když to někdo rozšíří, pořád to zůstává pod GPL.
EDIT: Kód licencovaný GPL se nesmí prodávat (s výjimkou hrazení nákladů na distribuci).
_es
Profil
imploder
To nezáleží na výkladu, v GPL se jasně říká, že kód se smí použít jenom v jiném open-source. Takže když to někdo rozšíří, pořád to zůstává pod GPL.
Ale keď si niekto upraví kód pod licenciou GPL sám pre seba a nedistribuuje (nerozšíri) ho, tak to licencii neodporuje.
No otázne je, či sa to týka aj kódu Javascriptu, či to považovať len za úpravu pre jeden web, alebo za distribuovaný software.
imploder
Profil
_es
Udělat takovou úpravu pro svou vlastní potřebu může (u veřejně přístupného skriptu už to může být jinak, jak říkáš). Tady jde o to, jestli může někomu zakazovat kopírování takové úpravy pod opensourcovou licencí. Licence to zdá se neřeší. Technicky by to měl asi být pořád open-source, když to má jen pro sebe, tak na to žádnou licenci nepotřebuje a GPL vlastně uplatnit licenci, která by omezovala nebo zpoplatňovala šíření kódu, zakazuje. Pokud ta úprava je v původním kódu, tak se na ni GPL logicky vztahuje (je to pořád ten kód). Otázka, co když je to nějaký víceméně samostatný skript, který s tím jenom spolupracuje, je pro nějakého právníka - to opravdu netuším.
Chamurappi
Profil
JavaScript na této diskusi je open source, protože je to skript interpretovaný na straně klienta a u něj už z principu nelze utajit zdrojový kód.

Nepodléhá samozřejmě licenci, pod níž je šířeno fórum MiniBB, protože není součástí diskuse, je to jen soubor přilinkovaný z HTML šablony. Mnou chystaná verze skriptu vychází z práce Jana Tvrdíka (ovládání <textarea>), Yuhůa (kontrola formuláře) a Str4wberryho (popisky tlačítek, onclicky pro kotvy). Janův skript pro práci s <textarea> vycházel z výtvoru jistého Torstena Anackera, který sem před rokem přilepil DoubleThink.


Reaguji na Str4wberryho:
Možná by bylo vhodné, kdyby Jan Tvrdík a Chamurappi uvedli jasné stanovisko o kopírování či vytěžování diskusního JavaScriptu.
Funkce pro samotné vkládání značek do <textarea> nepovažuji za bůhvíjak geniální vynález, je to de facto jen triviální pouzdro sjednocující API prohlížečů. Přirovnal bych je k funkcím pro práci s cookies, které se též šíří světem bez copyrightů. Nenárokuji si za ně tudíž žádné pocty.

Co se týče nových vynálezů v mé verzi, vyjádřím stanovisko přímo v samotném JS v komentáři. Někdy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0