« 1 2
Autor Zpráva
Dranel
Profil
grimword
Ano. Již ve svém [#17] příspěvku se DoubleThink nepřímo zmínil o tom, že dostaneš ban.
grimword
Profil
na základě jednoho slova posuzuje uživatele jako takového a nebere absolutně v úvahu jeho příspěvky za poslední rok? popřípadě poslední týden?
Měsíček
Profil
Řečnická otázka? Příspěvky týkající se programování nebo kódování na tomto fóru neukazují na kvality člověka jako takového. Bohudík.
Dero
Profil
na základě jednoho slova posuzuje uživatele jako takového a nebere absolutně v úvahu jeho příspěvky za poslední rok? popřípadě poslední týden?

Neumíš se chovat, nechoď do slušné společnosti.

Ačkoli sdílím tvůj radikální přístup k řešení očividných problémů, i mně připadá hloupé a dětinské osočit se takhle sprostě na všechny uživatele diskuse - tedy i ty, kteří nemají sebemenší rozhodovací pravomoc ve věci našeho oblíbeného spammera.
grimword
Profil
očividně máme každý jiný pohled na celou věc, nicméně se blíží půlnoc, takže já si balím kufry a po roce odcházím z kama jsem přišel, naschledanou:)
Dranel
Profil
z kama
Hezký ekvivalent pro „odkud“. Za to bych tě tu nechal. :-P Né, teď vážně, myslím, že DoubleThink by tě zabanovat neměl. Sice jsi napsal do titulku „Jste sráči“, ale každý občas vylítne. Naopak bych ještě razantněji kráčel proti Kalužovi (ať již tomu pravému či tomu, který se za něj vydává) kvůli jeho chování zde na diskusi.
Str4wberry
Profil
Dranel: „Naopak bych ještě razantněji kráčel proti Kalužovi

Jak bys to chtěl udělat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
60-ti denní ban grimworda začíná dnes
Jestli do toho mohu mluvit, tak jsem proti banu grimworda. Špatně nazval vlákno a vinou pasivity přihlížejících moderátorů (včetně mě) setrval titulek v ostudném stavu až do doby příletu kroužícího jestřába :-)

Určité rozhořčení je pochopitelné, ale v porovnání s jinými bany není provinění tak závažné.


Reaguji na Dera:
Ačkoli sdílím tvůj radikální přístup k řešení očividných problémů
A to je jaký přístup? Ten, který jsme zvolili, vedl k banu IP adresy a k definitivnímu zabrždění přívalu nových vláken.

mně připadá hloupé a dětinské osočit se takhle sprostě na všechny uživatele diskuse - tedy i ty, kteří nemají sebemenší rozhodovací pravomoc
Z příspěvku je zřejmé, že tím nemyslel každého člověka/robota, který se projde po diskusi, ale jen tu skupinku cca dvou lidí, která Kalužu strkala k ledu.
Já (jako část té skupinky) se z té sprosté urážky zotavil bez trvalých následků a dále bych to nepitval. Jsem si jist, že grimword příště vymyslí pro svá stanoviska výstižnější nadpis.


Reaguji na grimworda:
nebere absolutně v úvahu jeho příspěvky za poslední rok?
Já je v úvahu beru.
Neodpovídáš mi na otázku. Co bychom měli dělat? Jak máme být razantnější? Všechny tvé dosavadní návrhy jsou mírnější.


Reaguji na Dranela:
Naopak bych ještě razantněji kráčel proti Kalužovi
Kaluža tu už několik měsíců nespamuje (poněvadž mu to nefunguje), tohle byl ojedinělý incident. Je hezké, jak tu pár lidí chrastí zbraněmi, ale na bojišti chybí protivník.


Reaguji na Měsíčka:
Taky kroutím hlavou nad tvým příspěvkem.
Já v blízké době očekávám něco takového na tebe.
Tak od tebe to sedí.
Přestaň se už konečně dívat na filmy s hvězdičkou.
Tak ty jsi začal :o), promiň, něják jsem to v tvých nadávkách přehlédl.
To požehnání je už zbytečné.
Já jsem pouze jeden. Bacha na to.
Kéž by jsi to udělal dříve - byl by klid.
Řečnická otázka?
Nechutně rozmělňuješ pointu a komentuješ zcela irelevantní pasáže. Zde není chat, příští návaly rušivého vykecávání budu mazat.
grimword
Profil
Chamurappi
ano, za název vlákna by jsem se chtěl omluvit, tím "jste sráči" jsem jenom chtěl vyjádřit, že mi přišlo nechávání jeho vláken v diskusi jako neefektivní, příliš liberální a že se nedokážete přiklonit k radikálnímu řešení (at už definitivnímu vyhlazení banánu nebo absolutnímu neomezování jeho příspěvků)

k Měsíčkovi
nechápu co ho k tomu vedlo, ale neustále na mě útočil a vyjadřoval se k irelevantním věcem vytrženým z kontexu, raději jsem na něj ani nereagoval a snažil se ho neřešit

celý váš přistup mě ale překvapil, nechci se tady vyzdvihovat jak jsem přínosný pro fórum (ale v každém případě se více věnuji ve svých přispěvcích ostatním, než řeším mé problémy), jak se celkem snažím vyjadřovat k tématu, ale dát člověku za jedno blbé slovo hned ban na dva měsíce? myslím že člověk co se rok snaží normálně přispívat a pak jednou napíše něco proti pravidlům je více přínosný, než člověk co tady pouze klade otázky jak to dělá většina
Tomasds
Profil
grimword
za název vlákna by jsem se chtěl omluvit
Neudělals to za celou dobu. Skoro bych odhadoval, že Dero na něco takového čekal.

Chápu, že se člověk vytočí, ale od vytočení k napsání titulku je jakýsi prostor ke zchladnutí. A o hodně větší prostor jsi měl od vytvoření vlákna doteď. Je mi proti mysli banovat někoho, kdo tady rok normálně přispívá, ale stejně tak je mi proti mysli představa, že se tady budou objevovat podobné výpady.
Být to v mé kompetenci, opravu nevím co bych s tím dělal.
Měsíček
Profil
Reaguji na Grimworda:

"nechápu co ho k tomu vedlo, ale neustále na mě útočil a vyjadřoval se k irelevantním věcem vytrženým z kontexu, raději jsem na něj ani nereagoval a snažil se ho neřešit "

Tak já ti to rád objasním. Tvoje kecy všude kolem a hlavně zde.

Reaguji na Chamurappiho:

"Nechutně rozmělňuješ pointu a komentuješ zcela irelevantní pasáže. Zde není chat, příští návaly rušivého vykecávání budu mazat."

Stejně jako ty. Kdokoliv kdo se do tebe opře tak uděláš to samé - v pořádku. V tom případě to nevytýkej druhým.
grimword
Profil
ok, dali jste mi ban, tak mi zabanujte ucet, ale neomezujte zbytecne spoustu lidi, kteri pouzivaji tuto IP
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Tohle není moudrý přístup. Nevidím v grimwordově počínání žádný zlý úmysl, žádnou zákeřnost, ani skrytou touhu po sebeobohacení. Shovívavost nebolí.

Když už chceš něco zakazovat, rozšiř seznam sprostých slov o to, které grimword použil v titulku. To tam mělo být odjakživa.


Reaguji na grimworda:
tím "jste sráči" jsem jenom chtěl vyjádřit, že mi přišlo nechávání jeho vláken v diskusi jako neefektivní
Stávající titulek to vyjadřuje mnohem lépe. Stále jsi mi neodpověděl, co je efektivnější než likvidace vláken + ban jeho hlavní IP adresy.

k Měsíčkovi, nechápu co ho k tomu vedlo, ale neustále na mě útočil
Okusil jsi nespoutanou sílu zpětného rázu vulgarity.
Já mu mimochodem nevytýkám, že na tebe útočí, vytýkám mu formu, která hraničí s tapetováním.

neomezujte zbytecne spoustu lidi, kteri pouzivaji tuto IP
Na této diskusi jsi ji užíval jen ty.


Reaguji na Měsíčka:
Kdokoliv kdo se do tebe opře tak uděláš to samé - v pořádku. V tom případě to nevytýkej druhým.
1) Do tebe se tu nikdo neopřel. Nevím, proč ses do této debaty tak obul.
2) Na špičkování mám trochu víc fantazie, výplňové texty typu „od tebe to sedí“ nepíšu, jelikož jsou zbytečné.
3) Až budeš moderátor, můžeš mé návaly rušivého vykecávání také mazat. Do té doby platí poslední věta v mém předchozím příspěvku.
Tečka.
habendorf
Profil
BAN pro grimworda považuju za totální přehmat :o(
vydrus
Profil
Ačkoli mi do této diskuze nic není, banán pro grima mi připadá absurdní.
DoubleThink
Profil *
banán pro grima mi připadá absurdní.
A čo si predstavujete pod takým pojmom, absurdný?

Ne, nepřipadá mi absurdní. Grimword vědomě nazval téma vulgárně a explicitně urážlivě.
Zkus se takto chovat v běžné osobní společnosti, grimworde, Uvidíš, nakolik budou lidé shovívaví, na kolik s tebou budou mít chuť dále komunikovat.

Myslím, že tato diskuse má určitou úroveň. Grimword ji překročil. Trestem budiž časově omezený ban. Neregistrovaný uživatel by se nedočkal takovéto agendy. Ban by byl okamžitý a permanentní.
grimword
Profil
Chamurappi
nevím jak je to s využívání této IP, ale ban mám na kolejní adresu
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Grimword vědomě nazval téma vulgárně a explicitně urážlivě.
… a ty jsi ten název opravil a grimword dostal koňskou dávku stylistického mučení od Měsíčka + výhružku banem. Pravděpodobnost opakování přečinu je nyní mizivá, trest postrádá smysl.

Zkus se takto chovat v běžné osobní společnosti, grimworde
Vůbec nezáleží na druhu komunikace, ale na tom, jak moc dbá společnost na kulturu vyjadřování. My na ni dbáme přiměřeně, proto dostal grimword vydatně vynadáno. Občas někomu projde vulgarita bez povšimnutí.

Uvidíš, nakolik budou lidé shovívaví, na kolik s tebou budou mít chuť dále komunikovat.
Nemyslím si, že by ta (ne)chuť měla být kýmsi nařízená. Nadávka byla určena zčásti mně a já s ním nadále komunikovat chci. Neodepisuji lidi, které znám rok, kvůli jedné vulgaritě.

Trestem budiž časově omezený ban.
Jestli je v pořádku, aby o trestu rozhodoval jednotlivec, mohl bych příště v podobné situaci vynést rozsudek sám — zrušit vulgární titulek dříve, než si ho někdo z kolegů všimne.

Navrhuji moderátorské hlasování.
Str4wberry
Profil
Navrhuji moderátorské hlasování.

Souhlasím s DoubleThinkem, tohle se prostě nedělá. Kdyby nám alespoň nadával oprávněně…
grimword
Profil
postrádám smysl toho banu, uznal jsem svou chybu, omluvil jsem se, co tedy má ten ban ještě dokázat?
Dero
Profil
Předem chci říct, že nejsem ani pro, ani proti omílanému banu. Obě řešení jsou pochopitelná.

Navrhuji moderátorské hlasování.

Navrhuji nezpochybňovat DoubleThinkovo právo rozhodovat o udílení banů. Pokud by to dělal setrvale špatně, pochybuji, že by diskuse prosperovala a my bychom se na ní z vlastní vůle podíleli. Demokracie (byť zastupitelská) je snad nejhorší zřízení, které se na tuto situaci vůbec dá uplatnit.

Občas někomu projde vulgarita bez povšimnutí.

Chamurappi, ty se asi tak natolik soustředíš na své fantastické špičkování, že ti úplně uniká rozdíl mezi prostou vulgaritou a cílenou urážkou. Tím spíše, pokud je to prvé zakopané v zasunutém vlákně použito jako stylisticky obhajitelné augmentativum a soustředěno na předmět neživý, ergo cituprázdný, a to druhé adresně křičí na všechny účastníky diskuse.

Já tu také klidně napíšu, že můj notebook je sráč. Vydává totiž při startu zvuky, jako by chtěl v nestřežené chvíli odlétnout. Moc bych se divil, kdyby mi za takové prohlášení někdo vyhrožovat banem. Kdybych to samé prohlásil o tobě, už předem bych si balil kufry - a bylo by mi trapně se divit, že mám být za očividnou neurvalost potrestán.

3) Až budeš moderátor, můžeš mé návaly rušivého vykecávání také mazat. Do té doby platí poslední věta v mém předchozím příspěvku.

Je moc hezké, že uvádíš takové logické argumenty z pozice síly. Ve skutečnosti by však ani hypotetický Moderátor Měsíček nic nezmohl. Udělal bys z jeho úprav tvých textů aféru, protože bys měl jiný názor, u nějž bys požadoval, aby ho Měsíček pochopil, což by v konečném důsledku mělo pro běh diskuse ještě fatálnější důsledky, než tvá současná ničím nevázaná samolibost.

Ergo ne. Nikdo tě promazávat nemůže. Ani my, moderátoři. A pokud máš opačný názor, můžeme si to vyzkoušet v praxi.
charlie22
Profil *
..možná by tady stačilo zavést jednoduchou možnost se vyjadřovat plebiscitu k hodnotě vlákna, tzn. možnost označit vlakno jako spam či jinak nevhodný této diskusi. Při překročení jistých limitů, jako třeba 3x nazor , že je to spam, by se vlákno automaticky uzamčelo pro prohlížení v diskusi, čili by byl viditelný jen tittulek s hláškou dočasně uzamčeno a až moderátor by rozhodl, co s ním, buď odmaz nebo znovu otevření..by to asi předešlo takovýmto exesům.
Ghosting
Profil
Kaluže jsem stejně přijde jednou za xyz dní a postne sem nějakou kravinu, kterou pak módi smažou. Podle mne to není zas tak častý problém, bylo to horší.
K BANu - grimword sice ulít, ale to se stává každému, myslím si že si dá pozor. :-)
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0