« 1 2 »
Autor Zpráva
peta
Profil *
Hoj, sel by nekdo do toho, kdyby jsme prepsali jakpsatweb do jine podoby, ulozili to nejde na web a pak se pokusili to vnutit Juhuovi? Pokud by nechtel, tak to muze byt nekde jinde.

Bych to udelal aj sam, ale jakpsatweb je rozsahly a nez to clovek upravi a prepise...
Hugo
Profil
peta

A jaky je smysl teto akce?

Pochybuju, ze by s tim Yuhu souhlasil.
printf_jinde
Profil *
K čemu jej přepisovat do jiné podoby? Vždyť ta současná je dobrá. Nebo je to fór?
peta
Profil *
Hugo Juhu ma na webu odkaz, ve kterem ma celou webku v ZIPu, takze nevidim problem.

Hugo & printf_jinde
Jak uz jsem pisal, smysl je ten, doplnit a dopsat informace, ktere tu nejsou a zmenit usporadani na prehlednejsi formu. Prevazne pro zacatezniky prehlednejsi.
Nevim, jak dalece jste vy s tvorenim stranek, ale ja kdyz uz neco hledam, tak to nehledam na jakpsatweb, protoze je to bud pracne tu najit nebo to tu neni, a nebo jsou tu stare informace.
Pak je tu vetsina informaci IE only. Proste zastarale nebo neuplne. Vetsinou je lze pouzit, kdyz si k tomu jeste neco najde. Viz pripad floatovani, treba. A takovych muzu jmenovat stovky.
peta
Profil *
Aha, zde jsem to nepisal, to se omlouvam.

Dalsi vyznam by mohl byt treba pro reference, kdyz se to udela hezky...
printf_jinde
Profil *
Tak jedině se domluvit s Yuhů, bude-li mít zájem aby se na tvorbě jeho stránek podílel někdo jiný. Případně sepsat, co všechno tam chybí.
Cody
Profil
peta Nevídím žádný problém v přehlednosti a jednoduchosti, pokud to někomu nestčí vždy je tu mapa webu a vyhledávání. Já jsem se z JPW naučil všechno. Myslím, že je to zhola zybtečné, pokud chceš udělej si vlastní projekt. Ale tohle je spíš otázka co na to Yuhů, souhlasil bych maximálně s tím to přepsat do PDF (tisková verze).
peta
Profil *
Cody co s tim ma Juhu spolecny? Juhu web bych pouzil jako zaklad, stejne tak i w3c, tvorba webu dalsich 10 anglickych.
Tobe to staci, mi to nestaci. Tak sory.

Nezajima mne, proc to nedelat, ale kdo by mi s tim pomohl.
Cody
Profil
No nevím jestli Juhu, ale Yuhů určitě, už jen kvůli tomu, že web napsal a texty jsou jeho vlastnictvím, cituji:
http://www.jakpsatweb.cz/download.html
Respektujte prosím moje práva
Prosím nevystavujte stažené soubory nikam na web.
Pokud si archiv stahujete nebo používáte v rámci jakéhokoliv placeného kurzu, zjistěte si prosím, zda má lektor můj písemný souhlas s použitím těchto materiálů k výuce.

Neopisuju, všechno testuju.

Já ti fandím, ale myslím, že není fér používat Dušanovy texty, bez jeho souhlasu a za tím si stojím - ale asi úplně nejlepší bude se zeptat přímo jeho, ne?
cuker
Profil
Peta: neviem, mne to pripada dost nefer ked si niekto spravi web, spravi mu propagaciu, narobi sa, a potom pride niekto a povie ze dam ti to do "zeleno-zltej". Ked uz hovoris o neprehladnosti, tak je to mozno sposobene tym, ze tento web je dynamicky a tvoria ho sami navstevnici. Cize ak sa o nejakej teme hovori pred 5timi mesiacmi a potom az o 5 mesiacov neskor, tak Juhu za to urcite nemoze :-)

Ked uz tak, navrhni Juhu-ovi, nech ti prida tvoj SKIN. Nieco ako "petauci.jakpsatweb.cz". Tym padom by si mohol strukturovat jednotlive temy ako sa Tebe paci ale vyuzival by si data z tohto servera. No a co sa tyka pomoci: tu by Ti vedel pomoct asi len sam najvyssi Juhu, lebo ten by Ti spristupnil subdomenu. Nemusis ani nic prepisovat, len by si si sam usporiadal web podla TOPICov. A ak by si chcel odkazy na W3C tak myslim ze aj s tie by si mohol pouzit.

Naco teda prepisovat ked uz je to napisane? Ved sam hovoris ze to chces iba preusporiadat.

cuker
Fred
Profil
peta Nebuď při zemi, napiš na google, jestli nechtějí redesign, jsou tam tabulky, nějaké chyby v Tidy validátoru a tak, vždyť víš. Jsem přesvědčený, že na Tebe určitě čekají, a navíc mají hrozně málo návštěvníků a skoro všichni jsou se vzhledem a funkčností nespokojeni.
Timy
Profil
beta
k tématu: ať si to rozhodne Yuhů sám, ale osobně se mi zdá JPW dost obsáhlé a dobré tak jak je. Navíc tvůj hlavní problém je v tom, že neumíš psát jako Yuhů. Yuhů má jedinečný přátelský jednoduchý styl, který na 99% nemáš.

OT: Juhu - znáš někoho, kdo se jmenuje Juhu? Já ne. Je to Yuhů sakra. Jak chceš psát JPW když ani neumíš správně napsat čtyři písmenka?!
Cody
Profil
Fred :-))) Well Done!

Timy Naprostý souhlas s OT, taky tě to J irituje?:-)
Chamurappi
Profil
Na JPW se mi velmi líbí ten Yuhůův pragmatický přístup. V článcích se nezajímá o to, co kde hlásá nějaká specifikace, ale o to, co kde funguje. Některé informace jsou již trochu starší, některé zavádějící, ale to vlastně nevadí. Začátečníkovi to nevadí. Pokročilejší si už sám zvládne vyzkoušet, co kde a jak funguje. Účelem je poskytnout vodítko a důkazem, že se to Yuhůovi daří, jsou výše uvedené reakce.

Peťo, soudě podle tvých příspěvků a tvého webu jsi něco mezi Ferdou mravencem a broukem Pytlíkem. Tvé odborné znalosti nijak zvlášť neoslňují, jen jsi více vidět. Chybí ti objektivita, nejsi dostatečně nad věcí. Nevěřím, že by tvé parazitování na obsahu JPW vedlo ke zvýšení kvality. Naopak předpokládám, že bys k němu dodal různý zbytečný W3C-balast.

Co se mi vyloženě hnusí, je morální hledisko tvého dotazu. Neptáš se, proč to nedělat, ale kdo by ti s tím pomohl -- aniž by ses zeptal Yuhůa, jestli vůbec můžeš. Zjevně ti takové jednání připadá normální. Jsi jako veš, která zve k hostině.
peta
Profil *
Cody toz to jo, to se ho zeptam.
Hele, ale sem taky psal, ze bych mu to prvni zkusil vnutit, ne? Mi se to tu taky celkem libi.

cuker
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=19&topic=1 2986

Fred
:))) Asi nemas registrovany google-mail, vid? tam hlasi validator pres 1500 warningu. Tam uz jsem psal, reakce nula.

Timy
To urcite ne. Nejsem Juhu. Ale myslim si, ze hodne veci by tu chtelo predelat, ze uz dneska neplati a jen zbytecne mate lidi.
Nicmene Juhu nema cas na to a davat loginy kde-komu, to bych ani ja nedelal.

Chamurappi
Mno, tvuj pristup taky neni oslnivy a nezaujaty, kdyz ses schopen takhle psat proti mne a ani mne neznas :)

--- Vsem ---
Jak uz jsem rikal, proc bych se ptal Juhua?
Je to jen jedna webka, kterou bych pouzil. Vyhodou je, ze infomace tu ma cesky.
Seznamy tagu a popisky
HTML:
http://www.w3.org/TR/html401/index/elements.html
CSS: http://www.w3.org/TR/CSS21/propidx.html
JS: http://javascript-reference.info/
PHP ...
k tomu, kdyz pridam veci z MSDN a MOZILLA, tak toho bude hafo, az 4x tolik. Juhu tady nema ani 1/10 toho, co existuje a ma velice stare a nepresne informace. Pro zacatek je to dostacujici, ale uz po tydnu jsem tehda musel hledat jinde a pracne sehnal spoustu neuplnych zdroju.
A z dalsich webek, co tu mam:
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm

Jenom jako vychozi bych zacal asi s Juhuovou a tvorba web a chtel bych to pak Juhuovi nabidnout. Nic jineho s tim nema spolecne, si myslim.

Tak mne ukamenujte za zajimavy napad, no. Si to udelam sam.
Cody
Profil
reta Pozor na autorské zákony! Možná je to blbý, ale raději si budu číst Yuhůovy skormné a čtivé články, než supermoderní tebou "plagiované".

Ad G Mail - validita není vše ... já osobně považuju G Mail za jeden z nejlepších e-mailů.
Timy
Profil
qeta
OT: ignorante.
Jinak souhlasím s Chamurappim. Dále pak:
ad proc bych se ptal Juhua? & co s tim ma Juhu spolecny? -- vlastně nic, on ten web jenom napsal
ad zmenit usporadani na prehlednejsi formu -- http://peter-mlich.wz.cz/www.htm tato stránka je přehlednost sama
ad Tak mne ukamenujte za zajimavy napad -- mě zase tak zajímavý nepřipadá (btw: vykonat potřebu uprostřed náměstí je taky zajímavý nápad a nedělal bych to)
ad Pokud by nechtel, tak to muze byt nekde jinde. -- pokud bys napsal, že kdyby to nechtěl tak nic, tak by to bylo hned o trochu slušnější
ad Tam uz jsem psal, reakce nula. -- celý život jsem si přál mít validní mail. Fakt.
Radek Hrabůvka
Profil
peta Jestli na to máš, klidně si založ stránky wéwéwé.o-cem-se-nepise-na-jakpsatweb.cz, kde budou stovky dalších věcí. Mám zato, že pokud budou dostatečně kvalitní, bude na ně odkazovat nejen Yuhů. Mimochodem, zkusil jsi někdy Yuhůovi někdy napsat o nějaké doplnění informací na stránce? Já párkrát ano, byly to sice prkotiny, ale Yuhů buď informari doplnil, nebo napsal, proč to na svůj web dávat nebude.
Taky se mi párkrát stalo, že jsem na JPW nenašel, co jsem hledal, nebo o čem jsem dokonce věděl, že tam někde je, ale nevím, jak to udělat tak, aby tam všichni všechno našli. Ale na jistém, velmi odkazovaném webu se mi běžně stává, že nenajdu, na co je z této diskuze odkazováno.

<ot>Hoj, sel by nekdo do toho, kdyby jsme prepsali "Peťova stránka" do jine podoby, ulozili to nejde na web a pak se pokusili to vnutit Peťovi? Pokud by nechtel, tak to muze byt nekde jinde.

Bych to udelal aj sam, ale mracek je rozsahly a nez to clovek upravi a prepise...</ot>
ronnie
Profil
Upřímně, doufám, že vzhled i texty (přizpůsobené době) se zachovají po staletí:)
Dero
Profil
č. 121/2000 Sb.

§ 2 Dílo
(1) Předmětem práva autorského je dílo literární a jiné dílo umělecké a dílo vědecké, které je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti autora a je vyjádřeno v jakékoli objektivně vnímatelné podobě včetně podoby elektronické, trvale nebo dočasně, bez ohledu na jeho rozsah, účel nebo význam (dále jen "dílo"). Dílem je zejména dílo slovesné vyjádřené řečí nebo písmem, dílo hudební, dílo dramatické a dílo hudebně dramatické, dílo choreografické a dílo pantomimické, dílo fotografické a dílo vyjádřené postupem podobným fotografii, dílo audiovizuální, jako je dílo kinematografické, dílo výtvarné, jako je dílo malířské, grafické a sochařské, dílo architektonické včetně díla urbanistického, dílo užitého umění a dílo kartografické.


Teď budu psát, jak mi zobák narostl, mějte mě klidně za burana.

Peto, tvůj arogantní přístup mě znechucuje. Pozoruju to tu na diskusích už delší dobu, vědomostmi nadprůměrně neoplýváš a přesto tvé často pofidérní rady čtu v každém třetím příspěvku - nezřídka pak zakončené odkazem na svůj web nebo na řešení někoho jiného, aniž bys vysvětlil podstatu problému či na zdroj, kde si tazatel může o postupu řešení přečíst. Nápad vzít JPW a "přepsat ho a doplnit a následně vnutit Yuhůovi" mi však vyrazil dech. Několik let jsem se pohyboval v oblasti české amatérské literatury a mám proto možná trochu více vyvinutý cit pro autorské právo, ale něco tak neskutečně pitomého (čti haj*lovina) jsem už dlouho nečetl. Tohle je vyloženě parazitický přístup - nepohybuješ se na pomezí mezi inspirací a zlodějinou, pohybuješ se hluboko na poli tresného činu. Yuhů si s JPW dal hodně práce, je to ucelené dílo a něco jím dokázal - třeba i jen to, že webem projde několik tisícovek návštěvníků denně. Ty jsi AFAIK nedokázal nic, čím by ses jen trochu Dušanovi přiblížil a už chceš vzít jeho dílo pod svá ochranná křídla, přetvořit jej a vnutit mu jej zpátky? Jdi do háje. Projevil ses jako arogantní zloděj, doufám, že z neznalosti zákonů a nedostatku morálních kvalit a duševních schopností, nikoliv záměrně.
Cody
Profil
Nu! Sám bych to neřekl lépe, snažil jsem se to taktně naznačit, ale nějak se mi to nedařilo. Bravo!
peta
Profil *
Cody Timy Ja tam mam mail taky, pro zajimavost. Ja jen, kdyz byla rec o googlu... :)

Timy to netvrdim, ze je prehlednejsi moje webka. Ale tak ja ji k nicemu nepotrebuji, jen mit tam zivotopis, mit tam odkazy k www a mit tam zalohy neceho.
Proto bych chtel neco uzitecnejsiho nez aby clovek musel prohledavat 100 odkazu, aby neco nasel. nebo na google pres 1000

Radek Hrabůvka
"Mimochodem, zkusil jsi někdy Yuhůovi někdy napsat o nějaké doplnění"
Ano, tato moznost funguje spolehlive. Ale nechci mu psat stale, protoze by toho chtelo zmenit vice.

---
"Ale na jistém, velmi odkazovaném webu se mi běžně stává, že nenajdu, na co je z této diskuze odkazováno."
Za to ja ti nemuzu. Na jednom z odkazu to je. Nemusis v googlu prohledavat 1000.
Prave to je jeden z duvodu, proc do toho jit. Nechcete, nemusite.
---

<ot>Hoj, sel...
:)))
Toz to hodne stesti, devcatko :) Nevim, jestli bys pochopil vse, co tam mam treba o kopresi (ma 100k), www (ma 50k), natoz, abys z toho mohl udelat neco, co zamyslim ja :)
(ty cisla, to je ciste text, kdyz to ma byt poradne, tak aspon 1M htm. Snazil jsem se o formu co nejvice plain-text)

JPW jsem uvedl, protoze bych je povazoval za velmi dobre, jako vzor, aby lidi meli predstavu, o cem je rec. Z toho, co jsem tu uz ted napsal a precet, je mi jasne, ze jen velmi malo z toho bych zrejme pouzil.
Jenze totez muzu s urcitosti tvrdit o tvorba-webu nebo interval.
peta
Profil *
Dero tak mne zavri :) Sam sem zvedavy, co na mne vystouras. :)

Zatim zcela nikdo nepochopil podstatu veci. Nechci Juhuovi nic vykradat. Chci to pouzit jako priklad, aby lidi vedeli, co to vsechno obnasi. Naopak, chci mu to venovat, pokud bude mit zajem.

Dero
Rekneme to takhle. Kdykoliv udelas www stranku, mel bys spolecnosti w3c zaplati, ze pouzivas jejich tagy. Podle zakona. Tak si mne laskave nevsimej, jo? Se podivej na sve stranky...
peta
Profil *
Dero za aroganci jinac sory, takovy jsem ja. Kdyz se mi zda, ze je neco spatne a neni mi podano dobre vysvetleni, vzdy stojim na strane "spravneho a dobreho" reseni, nehlede na pocet obeti. Chapu, ze tim spoustu lidi nastvu, vim, ze i Plavacek ma pravdu, ale nemyslim si vzdy, ze ve vsem, a rozhodne popremyslim i o jeho myslence, nez ji uplne zavrhnu.
Dero
Profil
peta: Nechápeš to ty. Vzít text, jehož duševním vlastníkem je Yuhů, a upravit jej či doplnit jakýmkoliv způsobem a posléze zveřejnit, je trestný čin v případě, že nemáš souhlas autora. Je to prostě porušení autorských práv.

W3C vydává směrnice, ve kterých nabádá k dodržování jimi zavedených konvencí. SGML, předchůdce HTML, navíc definoval Charles Goldfarb koncem osmdesátých let dvacátého století, tehdy W3C ještě neexistovalo. Moderní hypertext byl sice ovlivněn W3C, avšak výslednou roli hrála stejně penetrace technologie v prohlížečích. Byl-li užíván specifický tag, který W3C nedefinovalo (ať už ho vymyslel třebas Microsoft nebo Netscape či kdokoliv jiný), byl tento často přijat do směrnic W3C. Tvůj argument tedy postrádá jakoukoliv výpovědní hodnotu. To jsem prosím ještě nezmínil, že na vědecké objevy a prvky je třeba aplikovat patent, je-li záhodno zabránit lidem či konkurenci v redistribuci dané technologie, autorský zákon se vztahuje pouze na práce, které byly o dané technologii napsány.

Mimochodem: podíval jsem se na své stránky - a?
Cody
Profil
pera Já ale nechápu jednu věc, jak chceš zařídit to, aby to nebyly jeho texty - tedy krádež a pak mu to dávat?
Ad W3C - to je poněkud jiný příklad, asi jako rozdíl PHP a ASP (aspoň podle mě?).
Dero projevil svůj názor a kritika jeho stránek sem nepatří, nehodnotí se jeho, ale spíše Tvoje schopnosti. Koukám, ale ž to správné a dobré řešení, je vždy jen to tvoje:-)))
Chamurappi
Profil
Reaguji na veš:
Kdykoliv udelas www stranku, mel bys spolecnosti w3c zaplati, ze pouzivas jejich tagy.
1) Společnost W3C neexistuje. Je to jen trademark.
2) Oni ty elementy v 95 % nevymysleli.
3) HTML nemají patentované.
S takovýmito znalostmi chceš přepisovat JPW? Uf...

Reaguji trochu mimo téma na Dera:
SGML je obecný metajazyk, HTML je jeho aplikací, XML je jeho příbuzný.
Dero
Profil
Chamurappi: Ano, díky za upřesnění, uvedl jsem mírně zavádějící informaci, ale pro potřeby příspěvku postačovala.
Cody
Profil
pita Já tedy nevím, školy nemám, ale mě přijde derův web, validní, hezký, decentní, přehledný a čitelný. nechápu tvoji kritiku? Pokud by Tebou zmiňovaný projekt dělal on, nebál bych se (pomíjím stránku legality a povolení od Yuhůa).
Můžeš se prezentovat něčím co by nám ukázalo, že na projekt máš? Ukaž nám něco co jsi udělal a je tedy:
-validní
-estetické
-přehledné
-logicky a přehledně strukturované
-obsahově naplněné


??? Tedy?
Šlaha
Profil
Mám nápad: Vyhlásíme soutěž, kdo nejlíp předělá Jak psát web!

Ale na petu bacha. Taková stránka "Jak psat web - navod na HTML stranky" by byla fakt supr. Hlavně stránka jakpsatweb.cz/cestina.html, kde by bylo popisováno kódování. (narážím na to, že petovi nefungují české znaky na klávesnici.

Jinak Yuhů na Jak psát web prakticky nemá chyby a píše, jak už bylo řečeno, velmi čtivě. Ty napíšeš pět vět, ve kterých máš docela dost chyb, a já si už u druhé říkám, že to nedočtu.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0