« 1 2
Autor Zpráva
Radek Hrabůvka
Profil
peta Nevim, jestli bys pochopil vse, co tam mam treba o kopresi Tak to tam nakopíruju!!! Nebo chceš tvrdi, že jsi tohle napsal! A zrovna tohle nechápu:
... Fourier Ă˝ada analÄ>za, kde sinusoida jsou vybrat si jako z klad funkce, vlnka analÄ>za je takÂ' zalo§en na rozkl d nÄ" sign lu pou§Ä"v nÄ" pĂ˝Ä"mo--norm lnÄ" (typicky, aÂźkoli ne nutnĹ_) rodina z kladu funkce. Ne jako sinusovka, vlnka m jeho energii koncentrovanou vÂźas. Sinusoids jsou u§iteÂźnÄ" v analyzov nÄ" periodickÂ'ho a Âźasu-nemĹ_nnÄ> Ĺ_kazy, zatÄ"mco vlnka jsou vhodn pro analÄ>zu pĂ˝echodnÄ>, Âźas-promĹ_nnÂ' sign ly. ... ? pulz? ...

Upozorňuji, že nabodeníčka jsem sem dal tak jak ji máš na stránce.
Cody
Profil
W3C vydává směrnice, ve kterých nabádá k dodržování jimi zavedených konvencí. SGML, předchůdce HTML, navíc definoval Charles Goldfarb koncem osmdesátých let dvacátého století, tehdy W3C ještě neexistovalo. Moderní hypertext byl sice ovlivněn W3C, avšak výslednou roli hrála stejně penetrace technologie v prohlížečích. Byl-li užíván specifický tag, který W3C nedefinovalo (ať už ho vymyslel třebas Microsoft nebo Netscape či kdokoliv jiný), byl tento často přijat do směrnic W3C. Tvůj argument tedy postrádá jakoukoliv výpovědní hodnotu. To jsem prosím ještě nezmínil, že na vědecké objevy a prvky je třeba aplikovat patent, je-li záhodno zabránit lidem či konkurenci v redistribuci dané technologie, autorský zákon se vztahuje pouze na práce, které byly o dané technologii napsány.

1) Společnost W3C neexistuje. Je to jen trademark.
2) Oni ty elementy v 95 % nevymysleli.
3) HTML nemají patentované.


Myslím, že ti pánové zde právě ukázali, že by jsi se neměl pouštět do diskusí a projektů na které prostě nemáš, sám to vidíš - mluvit o něčem a argumentovat s tím, je prostě krátkozraké, když o tom nic nevím ...
habendorf
Profil
Teda tohle je fakt soda!!!

peta: Ty wolle, ty ses fakt už po*ral, ne? Yuhůovy stránky vznikaly už nějaký čas zpátky, některé věci zastarávají. Nicméně Yuhů se stále snaží je aktualizovat, bez nároku na slávu a peníze a ve svém vzácném volném čase, vedle mnoha svých jiných mnohých aktivit. Uvědom si, že ne každý sedí doma, bere podporu (jak jsi zde sám hrdě přiznal), šťourá se v zadnici a samou nudou vymýšlí pí*oviny. Já už tě delší dobu považuju za poněkud "zvláštního", ale teď jsi mi to potvrdil totálně - ty jseš fakt normální totální MA*OR!

Ještě teď lapám po dechu, kroutím tady nevěřícně hlavou a říkám si "to snad vůbec nemůže myslet vážně!!!"

All: Omlouvám se za poněkud hrubší zrno v tomto příspěvku, kdo mě znáte, víte že se k tomu normálně neuchyluju. Ale tohle je fakt MOC!
Cody
Profil
habendorf Chápeme a plně rozumíme:-)
Fred
Profil
habendorf Líp bych to nenapsal.
habendorf
Profil
Být na Yuhůově místě, udělal bych to asi takhle: (a jak tak znám Yuhůa, je toho schopen)

"Milý peto,
velice vítám tvou iniciativu, směle se do toho pusť.
S pozdravem
Yuhů"

Jak to dopadne:

1) Peta se do toho pustí. Asi tak za týden zjistí, o jak gigantické sousto se jedná. Shánět všechny informace, testovat chování html elementů a css vlastností v mnoha prohlížečích (včetně starších, na Macu a na Linuxu...). Tiše a bez humbuku se na to vykašle...

2) Pokud projeví povahu buldočí, dojde k tomu za měsíc...

3) Vytrvá. Za několik měsíců/let vznikne nějaké cosi, pravděpodobně velmi chabý odvar z JPW. A peta zjistí, že než to dopsal, tak mu to poněkud zastaralo. Navíc to co vznikne, bude pravděpodobně spíš jakási parodie pro srandu králíkům (nebo lamám?).
Timy
Profil
Kdykoliv udelas www stranku, mel bys spolecnosti w3c zaplati, ze pouzivas jejich tagy. -- už se těším na tvou verzi JPW, fakt
Se podivej na sve stranky... (myšleno Derovy stránky) -- koukám, pěkný web. A?

habendorf
on peta má štěstí, že Yuhů je takový dobrák a pohodář:-)
peta
Profil *
Dero Zastavte mne nekdo :)

Cody Dero se vyjadril o mych strankach. Opla nepla, vracim. :)

Cody Dero-web - To mozna tobe. Nastesti i ja mam svuj nazor a podle mne je ten web prazdny, neupraveny, barvy prilis zarive az boli oci. Jinak, jak jsem se vyjadril na foru hodnoceni, je to jeden z tech hezcich.

Šlaha Necti :)

Pro mne je to uzavrene. Nechcete, nemusite. Nemam problem to udelat sam. Jsem mel pocit, ze je tu spoustu chytrych lidi, kteri vedi, jak by to melo spravne byt, ze by mi to tam napsali...

Nekdo se tu vyjadril o aroganci, ja myslim, ze tech a. lidi tu do toho fora napsalo vic :)
Arogantni, sobecky, zarlivych, ohanejicich se zakony.
A za chvili ctu, ze w3c je free. A ze sem psal asi 5x, ze pouziji w3c jako zaklad, to se jaksi prehlizi.
To je fuk, dik za nazory.
Dero
Profil
peta: Omlouvám se ti za svoji předchozí agresivitu, nerad jsem příkrý na lidi s psychickými potížemi.
DoubleThink
Profil *
Doporučuji diskutujícím, aby zmírnili své citové projevy.

Jelikož je autorem veškerých textů na JPW Yuhů, není možné vytvářet bez jeho souhlasu jakékoliv kopie.
Z mého pohledu tato diskuse postrádá smysl.
V této fázi vlákno zamykám - imho bez Yuhůova stanoviska nemá cenu pokračovat.
Yuhů
Profil
(Omlouvám se za pozdní reakci a za opětovné odemknutí tématu.)
Reaguji na původní nápad uživatele Peta:

V zásadě se mi ta myšlenka předělat Jak psát web velmi líbí. Petova iniciativa se mi líbí a jeho nabídky si cením. Já si totiž stejně jako on myslím, že Jak psát web nemá přehlednou formu a že tady spousta informací pro začátečníky chybí.

Jenomže nevím, jak to udělat. Nápad, že někdo celý ten tisícistránkový web přepíše, je vcelku kravina.

Musíte si uvědomit, jak Jak psát web vzniknul. Nikdy neměl a stále nemá ambici stát se nějakou základní studnicí informací o webu. Že takovou roli plní, to svědčí spíše o tom, že nemá konkurenci, než o tom, že by byl nějak extra kvalitní. Jak psát web vznikal po dobu šesti nebo sedmi let víceméně chaoticky a systémem záplat, když jsem po nocích psal články o tématech, na která se lidé ptali. Když člověk dělá otroka na civilce nebo webmastera na Seznamu, tak prostě není čas na nějakou větší koncepci.

Hlavní důvod, proč jsem ty bezkoncepčně udržované stránky vůbec udržoval, byl ten, že jsem zjistil, že jsou pro lidi překvapivě užitečné. Lidé si to prostě chválí. To sice motivuje k další práci po nocích, ale ne k tomu, abych strávil půl roku života tím, že to budu přepisovat.

Já jsem celých těch šest (nebo kolik) let doufal, že vznikne nějaký jiný lepší web v češtině, který bude věci kolem webu popisovat, přičemž já na něj budu odkazovat a na vlastní psaní se vybodnu. Jenomže žádný takový projekt nevzniknul. Jsou sice nadějné weby jako třeba Web Tvorba od Petry nebo Doublethinkovy návody (na kteréžto projekty odkazuju seč můžu), ale spíš se objevily takové pseudoprojekty jako Owebu nebo Jaknaweb.com, u nichž je jasné, že nechtějí ani tak moc pomáhat lidem jako spíš sobě. Interval je moc odborný (a ve vší úctě stejně málo přehledný jako Jak psát web), Pixy a ostatní, kteří na to mají, moc nepíšou.

------------

Zpět k tématu. Co můžete pro český web udělat:
* napište si vlastní stránky o tvorbě webu. Spolehněte se, že pokud budou stát za to (ne žádné filosofické kecy), tak tam přes odkazy pošlu tolik čtenářů, až to nebude autorovi milé. Nemusí to být jenom kompletní weby, stačí se zaměřit na konkrétní oblast.

Co můžete udělat pro Jak psát web:
* napište mi seznam chyb a nepřesností (např. na stárnce xyz oprav abc na abcde, na stránce 123 dopiš, že Mozilla umí to a to). Takové emaily jsou pro mě obzvlášť cenné a pečlivě se jim věnuju (třebaže ne ihned).
* napište mi vlastní články k tématům, které tady chybí. Velmi rád jsem vydal články Honzovi Hučínovi a Jirkovi Macichovi o formátování kódu a o webkamerách. Musíte ovšem počítat s tím, že když budo ty články plytké a málo k věci, že je nebudu chtít.
* naprogramujte mi jednoduchou wiki aplikaci. To tady poptávám už pár měsíců, sám na to nemám čas.
Yuhů
Profil
Jo a ještě k tomu nápadu, že by na jakpsatweb pracovalo více lidí: není to dobrý nápad. Jednak by se podstatně zesložitila výstavba a management toho webu (věřte mi, řídit lidi je složitější než řídit web), ale hlavní problém je ten, že jsem příliš dominantní a tvrdohlavý tvor, než abych si nechal do něčeho kecat. Raději projekt pohřbím nebo zastavím, než abych musel ustupovat (viz příklad mé hry Gawain, která je sice výborná, ale už šest let se nevyvíjí).
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0