Autor Zpráva
Standa
Profil *
Ahoj lidi,
prosím o kritiku a připomínky k webu www.Afrodita.Name. Není HTML validní a vím to, snažil jsem se třeba zjistit jak udělat správně validně favicon v HTML 4.0 a zatím jsem na to nepřišel. Problém je taky s reklamnímy systémy, taky nejsou validní. A některé věci co tam mám nevalidní, to je prostě cena za to, aby se to zobrazovalo tak jak potřebuju ve Všech prohlížečích. Ale třeba u nečeho jde udělat to validně a jen to nevím, pak předem díky za radu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Standu:
Není HTML validní a vím to
Tisíceré díky za tak hodnotné upozornění. O významu validity v podání konsorcia si myslím své. Chceš slyšet rady, jak si zdeformovat kód tak, aby validní byl, nebo žádáš skutečnou kritiku?

snažil jsem se třeba zjistit jak udělat správně validně favicon v HTML 4.0 a zatím jsem na to nepřišel
Nesmysl. Validátor nekontroluje hodnoty CDATA atributů (těch je většina). <link rel="nesmysl" href="pitomost"> -- to je validní.
Fred
Profil
Celý mi to připadá jak přechod od šedé ekonomiky. Byznis postavený na zpoloviny ilegálním obsahu. Bylo by mi to vcelku putna, jenom nemám rád když někdo kdo po webu krade obrázky na ně pak napíše do rohu název svéhu webu. Hlavně v sekci humor . Proto mám značné pochybnosti o autorských právech ke kterémukoliv obsahu. Je to podobné jako když si člověk udělá test ukradený a okopírovaný z knížky na http://iq-test.stylove.com/ a po strávení půlhodinky na jeho vyplnění zjistí, že má za to zaplatit 30 kč za sms. Takže verdikt ne nelíbí se mi to a to tak že vůbec.
Standa
Profil *
Rakce na Chamurappi:
No na tohle <link rel="nesmysl" href="pitomost"> mi ale w3c validator hodí chybu :-)

Nepotřebuju poradit jak to udělat validně. Spíš stojím o kritiku a připomínky k webu, obsahu, přehlednosti atd.
Standa
Profil *
Rekace na Fred:
Myslím, že tvoje připomínka ohledně loga u obrázku je asi na místě. Přestanu je tam dávat. Ale většinou jde o obrázky co mi dorazili mailem, tak je jen zvěřejním. Kdyby se mi přihlásil autor nějakého obsahu co tam mám a chtěl abych to dal pryč nebo ho uvedl jako autora tak to rád udělám.
Fred
Profil
Standa To jsem si myslel, tak to tam napiš. Něco jako: Toto jsem obdržel emailem, pokud víte odkud pochází originál dejte mi vědět, uvedu odkaz.
Timy
Profil
Chamurappi
Musíš tady při každé příležitosti předhazovat svoje anti w3c názory? Já tě chápu, že nemáš w3c a validitu a validátor a všechny ty nesmyslné pravidla rád, ale tady jsme v sekci názor na stránku a já jsem z tvého příspěvku žádný názor nevycítil a vsadím nohu, že jsi se na tu stránku ani nepodíval. Tisíceré díky za tak hodnotné zkritizování daného webu.

Standa
celý web je zmatený a přeplácaný, to je můj první dojem. Po několika vteřinách koukání na web pořád nevím, kde to vlastně jsem a co tady najdu, chce to zapracovat na použitelnosti. To horní menu je oproti tomu vlevo nevýrazné. Poslední odkaz vede na úplně jiný server, což není zrovna fér vůči uživateli, který očekává, že zůstane na dané doméně. Dále třeba chybí alternativní text u obrázků
Standa
Profil *
Fred jo rozumnej nápad, doprogramuju tam pole pro odkaz na autora nebo zdroj a dám to nejen k obrázkům, ale i k těm hrám a optickým klamům. Každopádně díky za tuhle připomínku, rozhodně to tam tak do týdne dodělám.
Standa
Profil *
Timy je fakt že tu úvodní stránku bych měl asi udělat jednodušší a přehlednější ... budu muset vymyslet jak, protože tam je toho hodně ale zase nechci aby to takhle lidi zahlcovalo. Ten poslední odkaz vede na stránku sponzora u kterýho mi web běží, to že to takhle zapadne do stránek je dohoda co s ním mám, takže v tomhle se musím trochu připůsobit.

Taky jsem přemýšlel jestli místo horního menu a toho vlevo, neudělat jen jedno menu, kde by byly jednou podkladovou barvou sekce a druhou samostatný podsekce dané části. S tím že by se to asi rozbalilo až když by se do té sekce vlezlo.
Standa
Profil *
A ještě mě tak napadlo, co si myslíte o nápadu Hry pro Blogy a Weby .. mám to na adrese http://www.afrodita.name/tools, už to pár lidí používá. Akorát reakce na to zatím nemám žádný. Ani pozitivní ani negativní
Anonymní
Profil *
Je to podobné jako když si člověk udělá test ukradený a okopírovaný z knížky na http://iq-test.stylove.com/

Vzhledem k tomu, ze byl tento test pouzit uz za druhe svetove valky, tak je myslim zcestne mluvit o autorskych pravech, asi tak stejne jako o autorskych pravech ke skladbam klasicke hudby.

Pokud se mylim, tak me nekdo opravte.
Anonymní
Profil *
že má za to zaplatit 30 kč za sms

30 kc je cena za jeden hamburger, jedno logo na mobil ..........., tak nebud lakomej a posli SMS, ten co to vytvoril si stim dal jiste dost prace.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Timyho:
Já tě chápu, že nemáš w3c a validitu a validátor a všechny ty nesmyslné pravidla rád
K W3C mám neutrální vztah, k validitě taktéž. Nevyhovuje mi jen validita v podání W3C. Standa naplnil 80 % svého příspěvku řečmi o tom, co nemá validní, proto jsem se ho dotázal, co chce vlastně slyšet.

vsadím nohu, že jsi se na tu stránku ani nepodíval
Podíval. Postahoval jsem si tam optické klamy, které ještě nemám. Můžu jen zopakovat, co zde již bylo řečeno: že slabinou je nízká přehlednost a nejasná autorská práva.
Až budu někdy potřebovat třetí nohu, vzpomenu si na tuto sázku.


Reaguji na Standu:
No na tohle <link rel="nesmysl" href="pitomost"> mi ale w3c validator hodí chybu :-)
Mně tedy ne.

Spíš stojím o kritiku a připomínky k webu, obsahu, přehlednosti atd.
1) web je navržen tak akorát, aby se nevešel na šířku 800 pixelů
2) malé písmo, navíc v Exploreru nejde zvětšovat
3) často není jasné, co je odkaz

A ještě mě tak napadlo, co si myslíte o nápadu Hry pro Blogy a Weby
Zajímavý nápad, ale myslím si, že to málokdo využije. K technickému provedení mám tyto připomínky:
1) zbytečně nuluješ margin a padding pro <body>, to se nemusí majiteli webu líbit
2) document.write je velký flák textu, chceš-li zkrátit kód, přiřaď dw=document.write a pak volej jen dw(...);
3) kód se také o kus zmenší, když vyhodíš ukončovací značky </td> a </tr>
mat
Profil
Chamurappi
K W3C mám neutrální vztah, k validitě taktéž.

OT: neutrální vztah vypadá trochu jinak, aspoň co si tedy myslím já
Fred
Profil
Anonymní
1/Autorská práva normálně platí 100 let
2/sms jsem poslal, nefungovalo to
3/ani bych se nad tím moc nerozčiloval, jen že pokud chceš půlhodinu mého času za nepřesný test (pokud vím, měl by být časově omezen) a peníze za to buď tak laskav a oznam to předem
4/dnes je 14/10/2005 a právě teď mi přišla sms, že si strhli peníze za tu sms, takže jsi mě okradl dvakrát. Nejen o čas, ale nakonec i o peníze, protože to za co jsem zaplatil jsem nakonec neobdržel.
5/A s tímhle
30 kc je cena za jeden hamburger, jedno logo na mobil ..........., tak nebud lakomej a posli SMS, ten co to vytvoril si stim dal jiste dost prace.
mě moc ne**r, nebo se vytočím a ten testík bude za dvě hoďky na webu, zadara, rozhodně lépe napsaný. Takže by jsi mohl mít po kšeftu.
Anonymní
Profil *
Fred

1) Zrovna za tento test, kterej pouzivala armada pred cca 60 lety a potom to uvolnila na verejnost, si autorsky poplatky neuctuje, bylo by to totiz docela smesny :)
2) To bude asi chyba operatora, ja jsem za svou SMS dotal to, co je tam slibeno (kdyby to byla pravda, myslim, ze bys to napsal uz v prvnim prispevku)
3) Informace na webu jsou bez zaruky, nespolehej se na ne a nech si udelat test IQ od odborniku, bude te to stat mnohem vic, ale budes to mit presne a se zarukou.
4) Viz. bod 2
5) Bez komentare.
habendorf
Profil
Chamurappi: kód se také o kus zmenší, když vyhodíš ukončovací značky </td> a </tr>

Ach jo...


Fred: take it easy :o)
Fred
Profil
habendorf Njn, jde jenom o ten princip, a ještě mě osočí ze lži, ach jo smutný příběh.
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
Vzhledem k tomu, že užívá document.write(), nemůže být ten kód vpisován do skutečného XHTML. Tudíž je vypuštění </td> a </tr> zcela podle pravidel. Jsou to nejzbytečnější ukončovací značky v HTML, přesto patří paradoxně mezi ty nejpoužívanější :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0