« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Hudy
Profil *
Prosím kouknětě a sdělte své dojmy nebo návrhy k http://home.tiscali.cz/hudyhostranka/index.htm

Dobrou kritiku budu brát jako inspiraci. Pro všechny profíky a jedince lpící na validitě. Stránky jsou dělané ve FronPage 2003, tak že děkuju za Vaši shovívavost a toleranci :-)
Lukáš M
Profil
1. nevím, jak je to možné, ale většina obrázků se mi načte "jak kdy" - napříč "všemi" prohlížeči. navíc nemají alternativní popisky
2. stejně tak některé stránky vrací 404 (rovněž mi přišlo, že jak kdy - že by tiscalli? nevím, neznám.)
3. menu funguje jak kdy, navíc by šlo řešit i přes css
4. většina odkazů jde ven z webu
5. některé "vychytávky" jako je test připojení mi přijdou zbytečné, stejně tak jako zjištění mého rozlišení (na co?) nebo prohlížeče (navíc vářně nemám nn, ale ff :))
6. podobně vychytávky jako počasí, datum, svátek, , patřící spíše na informační server (typu idnes.cz apod.) - ten, kdo k vám přijde tam určitě nebude kvůli informaci, jestli bude zítra pršet ;)
7. abych jen nehanil, tak rozvržení, barvy a přehlednost se mi líbí se (snad jen zúžit pravý sloupec - ten toplist jej zbytečně kazí)
Timy
Profil
- kdyby jsi ten běžící text dal jako statický normálně vedle menu, nebyla by úvodní stránka tak prázdná
- z hlavní stránky webu nejsem schopný pochopit, kde to vlastně jsem
- proč obrázkové odkazy v menu, když vypadají jako statické?
- Kájinka - Podobnost čistě náhodná? Kájinka & Kajínka ;-)
- pod odkazem připomínka jsem nečekal, že se mi otevře mailový klient, nešlo by to přejmenovat na kontakty? A udělat to jako samostatnou stránku, kde mít případný a href="mailto" odkaz?

jinak souhlasím s Lukášem, hlavně v tom, že většina odkazů jde ven z webu, což není moc ohleduplné
Railbot
Profil
Uz jenom ten jezdici text dole je hruza. Jeste by tam mohl byt nejaky krasny blikajici barevny gif a bylo by to dokonale.
Hudy
Profil *
Díky za kritiku i za tu jednu pochvalu co se tu mihla od Lukáše M. Zkusím to vše opravit, ale dopředu říkám, nejsem žádnej umělec co se týče tvorby stránek a nemít FrontPage 2003, asi bych se nehnul z místa. Ale pokusím se. Jinak je špatný, že na stránce jsou odkazy na jiné weby (krmivo atd.) ? To není dobře ? Jo a pro Railbota: co je špatně na bežícím textu ? Připadlo mi to docela vhodný dát tam běžící text.
Timy
Profil
Hudy
Jinak je špatný, že na stránce jsou odkazy na jiné weby (krmivo atd.) ? To není dobře ? -- odkazy na jiné weby patří třeba do sekce "odkazy" nebo "spřátelené weby" ale ne do menu, tam by měl být obsah vlastních stránek

co je špatně na bežícím textu ? -- pár důvodů, proč nepoužívat běžící text
Hudy
Profil *
Pro Timyho:

díky moc za Tvou radu. Máš pravdu a asi by to tak být mělo. Zapracuju na tom a snad to bude dobré, i když uspokojit všechny nejde. Co se bude líbit vám, nebude se líbit jinýmu atd., ale určitě je pro mě tohle inspirace. Taky jsem si přečetl ten článek proč ne běžící text. No je to zase názor jednoho nebo pár jedinců. Jiném u se to zase může líbit. Pravdou je, že jsem právě tím textem chtěl upoutat pozornost. Jinak co se týče menu, máte pravdu.
Timy
Profil
Hudy
jestli s článkem nesouhlasíš, klidně to napiš do komentářů;-) Já osobně vidím jediné plus běžícího textu - právě to upoutání pozornosti. Ale to jde IMHO udělat i jinak a lépe. Každopádně je to na tobě, když se ti to líbí a myslíš si, že to má svůj smysl, tak to tam nechej...
Hudy
Profil *
Pro TIMYHO

Ne, ne je to v pohodě. Já kritiku dovedu přijmout a obzvláště od někoho, kdo psaní webu rozumí. Jinak jestli bys mohl a chtěl, rád bych od Tebe získal radu, jak tedy to upoutání pozornosti vytvořit jinak než běžícím textem. Byl bych moc rád za každou radu. Díky.

P.S. Co je to IMHO ?
Timy
Profil
Hudy
V tvém případě by stačilo, kdyby jsi ten text dal normálně do obsahu hlavní stránky, protože kromě menu a toho běžícího textu tam vlastně žádný jiný text není (myslím tedy oblast mezi menu a anketou). Jinak ke zvýraznění obecně se asi nejčastěji používá tučné písmo (resp. <strong>), kurzíva (resp. <em>), změna barvy nebo velikosti písma (to mi osobně vyhovuje nejméně). Hlavně nepodtrhávat.

P.S.: IMHO=In My Humble Opinion=Podle mého skromného názoru, jinak viz www.zkratky.cz
Hudy
Profil *
Pro TIMYHO

No jo, ale mezi menu a anketou sice je prázdné místo, ale pouze na první pohled. Pokud jsi kliknul na Úvod, tak to prázdné místo se zaplnilo povídáním Koudíka. Asi to ale není to pravý ořechový co ?
Timy
Profil
Hudy
mno a proč se tam ten úvod nenačetl už hned na začátku? Já jsem na ten odkaz intuitivně neklikl, protože jsem předpokládal, že mě přivede zpět na index. Tak dej na index ty texty v <marquee> a dej to pod odkaz "aktuality" a místo úvod dej třeba "něco o mně" nebo tak nějak.
Hudy
Profil *
Myslíš, že místo bežícího textu mám udělat statický text pod odkazem aktuality a místo úvodu dát tlačítko ze kterého bude na první pohled patrné, že tam bude povídání Koudíka ? Hmmm, docela je to asi dobrý nápad. Nu a jinak myslíš že by se tam našlo i něco pozitivního ?
Timy
Profil
není to přeplácané a líbí se mi barevné provedení.
Hudy
Profil *
Pro TIMYHO

Díky za pochvalu. Zkusím ty stránky upravit.
monarcha
Profil
co se týče základního designu, tak se mi to docela líbí. Ale vyloženě mě tankujou ty hodiny, který lítají za myší. Jinak souhlaísm s názorem, že vpravo je kupa nepotřebných věcí..
Radek Hrabůvka
Profil
Odmítání běžícího textu není ojedinělý názor, jen ostatní to nechtějí zbytečně opakovat. Polétavé smetí za kurzozem taky. "Svátkový" skript zdržuje, každý nemá rychlé připojení. Sktipt na "identifikaci" prohlížeče je zastaralý a nespolehlivý, pozná akorát IE, Operu identifikuje jako "Netscape Navigator" nebo "Microsoft Internet Explorer", krom toho nevím, proč mi má stránka říkat, co používám.
JCh
Profil *
Houdy
zkus si to otevřít v Opeře!
ty hodiny přilepený k myši jsou strašlivě otravný a nevkusný
"přidat k oblíbeným" je naprosto nadbytečné a ještě funguje patrně jen v IE
Hudy
Profil *
Děkuju vám všem za vaše připomínky a podněty jak to zlepšit či vypustit určitý věci. Zkouším stránky předělat a ty už budou bez těchzbytečností. Tak pak snad už to bude dobrý. Ještě jednou díky. Jinak kdyby jste měl někdo nějakou dobrou radu, sem s ní :-)
Onecar
Profil
Brutálně mi vadí ty hodiny které mi letí za myškou. Jak se mám soustředit a hodnotit když za mnou furt něco leze?!?
Hudy
Profil *
ONECAR

:-) já vím. Dělám na redesignu stránek a tam už nebude nic rušivého. Jinak některým lidem se právě to lítající smětí líbí, ale názor odborné veřejnosti je důležitější.
Hudy
Profil *
Zkusil jsem upravit stránky, tak prosím o kritiku nebo radu co vylepšit. Díky. Odkaz je nahoře.
Hudy
Profil *
Jo jinak nevím proč v FF se mi ohraničení levého menu ukazuje jako černá barva, když ostatní je v barvě, jaká má být. Poradíte ?
habendorf
Profil
No ono hlavně je naprostá blbost mít to menu z obrázků. Dej tam normální text. Ten kód je tak strašnej, že se v něm moc nedá vyznat - holt FP.
Kráťa
Profil
Mě se kromě ankety načetlo pouze "něco" bez obrázků a ve vnitřním rámu stránka Tiscali.
Hudy
Profil *
HABENDORF

No já vím že menu z obrázku je naprd, ale už minule jsme to s Radkem Hrabůvkou zkoušeli a nešlo to. No vím že FP tu spousta lidí nemá rádo, ale ....

KRÁŤA

mělo by se načíst vše. Zkoušel jsem to jak v IE, tak i FF.
Kráťa
Profil
Hudy
Co se mi teď načetlo (o logo a pár nápisů víc) můžeš vidět na:
http://www.obcasnicek.nazory.cz/img_ruz/_images/ruzne/koudy.gif
Hudy
Profil *
KRÁŤA

Díky za důkaz :-))), ale nevím proč to tak je. Mě to funguje. Jinak předělávám to menu na textový, ale přesně problém jako minule. Jakmile barvu textu změním třeba na oranžovou ze základní modrý (hypertextový), přestane fungovat efekt přechodu myši přes tlačítko a změna barvy a text je tak statickej. Jakmile ale dám znovu modrou, zase to funguje :-((((

Tak a babo raď. Minule jsme to taky nevyřešili a posílál jsem stránky Timimu i Radkovi.
Kráťa
Profil
Hudy
nevím, jak to děláš, či neděláš, ani nejsem žádný velký znalec, ale na jiné odkazy (třeba to menu) mi funguje udělat si class .menu a v CSS napsat:

/*menu*/
.menu a {font-weight: normal; }
.menu a:link {color: #663333}
.menu a:visited {color: #663333}
.menu a:active {color: #663333}
.menu a:link, a:visited {text-decoration: none}
.menu a:hover {color: #D2691E }

v <body> pak stačí psát např.:

<div class="menu">
<a href="kontakt.html">KONTAKT</a>
</div>
Hudy
Profil *
KRÁŤA

I tohle jsme všechno minule zkoušeli, ale zřejme FP má v sobě natvrdo barvu pro hypertext a jakmile změním barvu, přestane fungovat efekt přechodu.
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0