« 1 2
Autor Zpráva
Broli
Profil
Chamurappi
BTW pokud vím, <menu> není v XHTML 1.0 Strict povoleným tagem? Či se pletu? :(
jozob
Profil
Ja sa v DéTéDéčkách moc nevyznám, ale povedal by som, že v DTD XHTML 1.0 Strict sa element menu určite nachádza.

<!-- single column list (DEPRECATED) -->
<!ELEMENT menu (li)+>
<!ATTLIST menu
%attrs;
compact (compact) #IMPLIED
>


Jedine je tam uvedené "DEPRECATED", čo znamená, že je odsudzovaný. Ale nerozumiem, prečo. Chamurappi, nevieš prečo? (texty na stránke konsorcia sa mi nechce hľadať / čítať)
Broli
Profil
tak jsem hledal a našel jsem toto:

Definition and Usage

The <menu> tag defines a menu list.
Differences Between HTML and XHTML

The menu element was deprecated in HTML 4.01.
The menu element is not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.


zdroj: http://www.w3schools.com/tags/tag_menu.asp
jozob
Profil
Broli
To nemôže byť pravda. Keď sa to nachádza priamo v DTD, ako je možné, že je to nepodporované? Môže mi to niekto vysvetliť?
Broli
Profil
jozob
no asi to tam proste neni... validator to totiz taky nepobral :(
ninja
Profil
Broli: fakt super, na http://www.webworks.cz jsi asi nekoukal, vid? Nebo mam chapat paticku "powered by WebWorks" tak, ze jsme ti udelali web my ;0)?
Broli
Profil
ninja
spojení web works má v názvu vícero firem... O existenci vaší domény vím (původně jsem chtěl registroval právě webworks.cz) a váhal jsem, zda zvolit tuto doménu. Nakonec jsem tak ale učinil - asi především pro to, že ostatní alternativy byly většinou registrované (OR či ŽL), zatímco tato nikoliv... A taky se mi už nechtělo příliš měnit logo :)
Nepředpokládám, že by z tohoto vznikaly nějaké velké problémy - ať již vám či mně.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Broliho:
opravdu solidní "opaření" hned po ránu, ale díky
Rádo se stalo.

Ostatně si myslím, že je dobré [nevýhody] zmínit. CSS prostě nemá jen výhody a já bych nerad někoho klamal
K čemu ovšem ta informace klientovi je? Vždyť on ji znát nepotřebuje, nehodláš-li zmíněné nevýhody demonstrovat na jeho prezentaci. Píšeš přeci nabídku, ne učebnici.

Hledal jsem i ten prohřešek proti validitě a našel chybu v mapě webu
Já ne. Prohnal jsem W3C validátorem jen úvodní stránku. Zahlásil, že je validní, čímž mne ani nepřekvapil. Jak jsem již zmínil, validátor není dokonalý.

Pokud jsi ale měl na mysli jinou či jiné, mohl bys mi sdělit kde přesně?
Správný kamarád „webových standardů“ by neměl spoléhat na nespolehlivé nástroje, ale na specifikace, ne? V textech kladeš na respektování W3C velký důraz. Já jsem o konsorciu také již něco málo napsal, doporučuji pročíst.
Sdělím ti, kde přesně chyba je. Ale až později :-)

pokud vím, <menu> není v XHTML 1.0 Strict povoleným tagem?
Není. To snad vadí? Máš nějaký rozumný důvod k užívání této DTD?

tak jsem hledal a našel jsem toto
Informace z W3Schools jsou většinou nepřesné a často zavádějící. U rozdílů mezi HTML a XHTML chybí ještě tyto dvě věty:
 The menu element is deprecated in XHTML 1.0.
The menu element was not supported in HTML 4.01 Strict DTD.
Jinými slovy, rozdíly nejsou, ty dva jazyky obsahují naprosto stejné elementy.


Reaguji na jozoba:
povedal by som, že v DTD XHTML 1.0 Strict sa element menu určite nachádza
Nenachází. Odkazuješ na DTD XHTML 1.0 Transitional. Oni mají všechny DTD na té jedné stránce.

Jedine je tam uvedené "DEPRECATED", čo znamená, že je odsudzovaný. Chamurappi, nevieš prečo?
Nevím. Oni to asi také neví.
Timy
Profil
Chamurappi
Nevím. Oni to asi také neví.
Má stejnou strukturu jako <ul> (což vlastně ani není pravda) a prohlížeče by ho měly zobrazit stejně jako <ul> (což také tak trochu není pravda). Takže asi v tom skutečně mají zmatek...
jozob
Profil
Chamurappi
"Nenachází. Odkazuješ na DTD XHTML 1.0 Transitional. Oni mají všechny DTD na té jedné stránce."
Už mi to došlo - ja som dal vyhľadať v prehliadači reťazec menu a neuvedomil som si, že sú tam všetky DTD. A môžeš mi ešte povedať, prečo ten element odstraňovali? Za chvíľu dajú preč všetky sémantické elementy a my sa môžeme schovať do búdy. Prečo ide konsorcium proti webdesignérom? Alebo tomu zle chápem?
Chamurappi
Profil
Reaguji na jozoba:
A môžeš mi ešte povedať, prečo ten element odstraňovali?
Oni ho nikdy pořádně neodstranili. Jen zavrhli.

Za chvíľu dajú preč všetky sémantické elementy a my sa môžeme schovať do búdy
Ne, schováme se do elementu <div>, boudy budou zavržené.
Sémantika je důležitá, konsorcium ji samo veřejně opěvuje a dodnes si většina uživatelů XHTML myslí, že užívají jazyk, který se více přiklonil k sémantickému pojetí webu. Ve skutečnosti se přiklonili z praktických důvodů oni sami, ne jazyk.

Prečo ide konsorcium proti webdesignérom?
Konsorcium není instituce pro webdesignéry. Je to svým způsobem kartel těch, co mají něco málo společného s webem a co si myslí, že jsou společně natolik velcí, že je bude celý zbytek světa poslouchat. Jde jim o prestiž, o marketing, o konsensus, o vliv. Případná spokojenost webmastera či návštěvníka je pouze vedlejší produkt.

Ale to již odplouváme pryč od tématu do vod filozofických. Chceš-li na mne reagovat, buď prosím stručný.


Otázka směrem k širému čtenářstvu:
Ví někdo, proč není web-works.cz validní?
YoSarin
Profil
Chamurappi
Otázka směrem k širému čtenářstvu:
Ví někdo, proč není web-works.cz validní?

Já našel jen dva warningy... :-(
Konkrétně že XHTML 1.0 je doporučeno používat současně atributy "lang" i "xml:lang" když už specifikujeme jazyk nějakého elementu (konkrétně jsou to dva meta-tagy, ké obsahují lang a ne xml:lang)

Jinak mě nic jiného nenapadá...

Update:
Nebo možná tohle:
http://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?profile=css2&warning=2&ur i=http%3A%2F%2Fwww.web-works.cz%2Fcs%2F
před <?xml... > nemůžou být prázdné řádky? (střela naslepo)
jozob
Profil
Chamurappi
"Chceš-li na mne reagovat, buď prosím stručný."
Áno, budem. Nemám čo dodať, dostávam sa k názoru, že konsorcium je banda špekulantov, ktorí o webe vedia asi toľko, čo ja o M-teórii.
habendorf
Profil
Otázka směrem k širému čtenářstvu:
Ví někdo, proč není web-works.cz validní?


No počítám že nepřekvapíš a bude to pořád to samé co vždy :o)
habendorf
Profil
Nemám čo dodať, dostávam sa k názoru, že konsorcium je banda špekulantov, ktorí o webe vedia asi toľko, čo ja o M-teórii.

Tak to asi o M-teórii víš dost.
Chamurappi
Profil
Reaguji na YoSarina:
před <?xml... > nemůžou být prázdné řádky?
Bingo.

Reaguji na habendorfa:
Jak zmínil YoSarin, před XML deklarací skutečně nesmí být vůbec nic. Ani prázdné řádky. Některé XML procesory na tom skutečně selžou, některé ne. Krásná situace.
Tak co, překvapen?
Broli
Profil
Chamurappi
ty prazdne radky jsou zpusobene includem nekterych souboru do hlavniho skriptu. Zkousel jsem posilat i spravnou XML hlavicku, ale prave kvuli temto prazdnym znakum se to pote nezobrazilo.
Vzhledem k tomu, ze na tom webu, resp. systemu stale neco menim, ne vzdy si na ty mezery dam pozor a pak by to byl zbytecny problem navic. Tak jsem se radeji vratil k tomu, ze posilam text/html hlavicku a nemusim to neustale kontrolovat...
habendorf
Profil
Chamurappi: Tak co, překvapen?
Ani ne, podezření bylo, ale řeknu klidně na rovinu, jistý jsem si nebyl. Spíš jsem myslel, že nám řekneš to co vždy, tedy že to posílá se špatnou hlavičkou.
Broli
Profil
zkoušel jsem to upravit tak, aby to mohlo odesílat hlavičku "application/xhtml+xml", ale narazil na to, že MSIE (6) mi stránku najednou chce sám automaticky stahovat... nevíte, čím by to mohlo být?

skript vypadá takto:


session_start();
$lastMod = gmdate("D, d M Y H:i:s");
//Header("Content-type: application/xhtml+xml");
Header("Expires: Mon, 2 Jan 2006 01:00:00 GMT");
Header("Last-Modified: $lastMod GMT");
Header("Cache-Control: no-cache, must-revalidate");
Header("Pragma: no-cache");
....


pokud odeslu i ten content-type, tak se to v IE proste nezobrazi :( Jaka hlavicka by se tedy mela odesilat?
Dero
Profil
Pro IE musíš posílat text/html. (případně application/xml, ale to je na dělší povídání)
Broli
Profil
Dero
ani application/xml neprojde... Resp. tedy ne timto zpusobem.

Jak tedy spravne poslat hlavicku s "application/xhtml+xml"?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Broliho:
MIME typ „application/xhtml+xml“ přináší jen nevýhody. Brzdí zobrazování, ruší zpětnou kompatibilitu, na web nepatří.
Existuje pár pochybných způsobů, jak detekovat, zda prohlížeč podporuje XHTML. Žádný nemá oporu ve specifikacích, na žádný bys neměl spoléhat.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0