Autor Zpráva
phantom
Profil
Prosím o posouzení MÉ STRÁNKY.
Dík;)
noira
Profil *
Mňo, s tou červenou na černomodrém pozadí bych si to rozmyslela.
Vím, že takových stránek jsou dneska tucty, ale vážně se to nedá číst. psala bych buď světle na tmavém nebo naopak, ale středním odstínem na polotmavém, to už začíná být slité.
Když už to tak chceš mít, tak zvaž jinou červenou.
kelvin
Profil
Příliš malé písmo, jako už obvykle se nedá zvětšit v IE, červená na modré šílená, ale to už tu psali. Některé nadpisy zbytečně obrázkem. Kód relativně jde.

Ale pokud se nemýlím, není tu tato stránka předhozena k hodnocení už po třetí? Není to příliš ?
phantom
Profil
1.není-pokaždé totiž vypadala úplně jinak
2. to vadí ta červená barva v menu? jste snad slepí?!
kelvin
Profil
1. No když myslíš.
2. Ne slepý nejsem. Ale pokud budu chodit na stránky s takovým barevným rozvržením a "velikostí" písma, tak jistě brzo budu.
Petra
Profil
1. Osobně se domnívám, že chtít hodnocení stránky každých pár dní, když nedojde k žádné velké změně, jen se změní pár barev (a to ještě k horšímu) je moc. Navíc kritizované chyby mám ten dojem nemizí. To si pak někteří hodnotící můžou připadat jak blbci, když už dvakrát poradili a ono je to tu znovu a neopravené.
2. Nevím, jak vidí ostatní, já vidím docela dobře a čte se mi to blbě. Což není divu, když ty barvy nemají skoro žádný kontrast.
kelvin
Profil
Phantom - Červená a modrá jsou sice dvě rozdílné barvy, ale mrkni na http://kelvinet.cz/obrazky/phantom-web.png . Teď to prakticky není vidět. A nejsou to žádné velké triky, jen gray scale.
phantom
Profil
Už jsem tu červenou zesětlil.
Myslíte že je tam malé písmo?
kelvin
Naco gray scale?
To jako má ještě někdo černobílý monitor?

For all:
prosím vypište mi všechny nedostatky
kelvin
Profil
Phantom - to je abys videl jak to nebylo kontrastni.
Pismo je podle me male. Verdanu 10px zasadne nectu pokud nemusim. Je to o oci. Je to nazor, takze uz zadne keci o tom, ze jsem slepy.
llook
Profil
Černobílý monitor už nejspíš nikdo nemá, ale občas je někdo nucen pracovat u dosluhujícího monitoru. A spousta lidí má různé menší poruchy vnímání barev, to nemusí být úplná barvoslepost.

U toho Pixyho míchátka barev je docela zajímavý ten výběr úplně dole vpravo. Nevím, odkud jsou ty údaje, ale docela mě poprvé překvapili.
phantom
Profil
Opravena velikost písma a barva odkazů - tak se podívejte :|
kelvin
Profil
Vyborne!
Ted je to podle me o moc lepsi. To menu vypada konecne k svetu, odkazy sou dobre videt. Jeste bych uzavrel text na strance home (jine jsem nezkoumal) do tagu <p> </p>. Potom se da ve text2.css pridat do P {} vetsi radkovani - treba line-height: 140% aby radky nebyly tak nahnacane na sobe.

A jeste perlicka - mas pismo velikosti 12px. To je normalni velikost. Pokud tedy v text2.css nahradis FONT-SIZE: 12px; definicí FONT-SIZE: normal; tak to bude vypadat stejne a pismo si mohou zvetsovat i uzivatele IE.
mat
Profil
A jeste perlicka - mas pismo velikosti 12px. To je normalni velikost. Pokud tedy v text2.css nahradis FONT-SIZE: 12px; definicí FONT-SIZE: normal; tak to bude vypadat stejne a pismo si mohou zvetsovat i uzivatele IE.

- nevím, ale žádné "normal" u písma v css neznám... když už tak small, x-small, medium apod. - faktem ale je, že "to nebude vypadat stejně" - každý prohlížeč tato klíčová slova interpretuje trošku jinak.

- aby šlo zvětšovat písmo v IE, radím použít pro definici velikosti písma procenta - zapamatuj si ale, že procenta se vždycky počítají z rodičovského prvku - takže např. dáš-li body velikost písma 80% a dejme tomu hlavičce taky 80%, budeš mít v hlavičce písmo veliké 80% z těch 80% v body.

Doufám, že je to srozumitelné
kelvin
Profil
Ha, tak to kelvinek trochu povoral. Myslel jsem medium a napsal jsem normal. Sorry za chybu. V ie, mozille a opere to vypadá stejně a nechtěl jsem to komplikovat. Díky za opravu.
phantom
Profil
Tak jsem do toho text2.css přidal to P {line-height:140%} - tak to zkontrolujte jestli je to dobře ;))
kelvin
Profil
u mě ok. a končím z hodnocením této stránka, zdá se mi ok.
phantom
Profil
Tak to je SUPER!
To se mi líbí ;)
phantom
Profil
Ptám se všech kdo mají web, jestli nemají zájem o výměnu ikonek. Jestli jo, tak pište na phantom@mybox.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0