« 1 2 »
Autor Zpráva
HeWeR
Profil
www.skladanka.com
Stránky web designerského studia. Text ještě není kompletní - bude přibývat. Taktéž reference nefungují (bug v databázích). Jinak je stránka plně funkční. Zajímá mě hlavně grafika, poutavost textu, co jste si zapamatovaly po zběžném prohlédnutí atd.

Předem děkuju za každý názor
Icepoint
Profil
ta sediva na hore na hlavni strance ( na teto strance ...) je dost necitelny (sediva barva na bilym pozadi), stejne tak ten formular na pravo. Mozna by to chtelo celkove jiny pozadi a jiny barvy textu ... jinak docela hezky ...
Dero
Profil
Otevřel -> koukl na menu -> "Web desing ???" -> zavřel znechucen
Martin
Profil
"Odkazy ven" tam nemají podle mě co dělat, ten formulář je titěrně mrňavý a nečitelný.
Ty reference tam doopravdy chybý. Jestliže nějaké máte, určitě nebude problém dát pár odkazů pod sebe.
U odkazu ceník jsem našel nefunkční odkaz http://www.skladanka.com/reference-skladanka.com
Dero
Profil
Dobře, zase jsem to otevřel a zjistil jsem následující:

1) Web je nevalidní, doporučuji pročíst pořádně spcifikaci XHTML 1
2) Není graficky přitažlivý a myslím si, že nevyjadřuji jen subjektivní názor - odrbané okraje grafických prvků mluví jasně: "Neprofesionální!"
3) Copywriter by nad texty asi hodně zaplakal. Texty jsou totiž ukecané a nejisté. Čiší z nich to, že o jejich pravdivosti přesvědčujete hlavně sami sebe, nikoliv zákazníka.
4) Máte tam hrubky, např. instituce potřebovali (y)
5) Uvádíte nepravdivé informace: "Investice do internetových stránek je vždy nišší než následný zisk."

atd.

Ještě dlouhá cesta, než se budete moci titulovat profesionály. Chce to ale jen zkušenosti a soudnost.
bar
Profil
Na stránce služby máte hezky vysvětlenu použitelnost Moc to totiž nechápu. K čemu by byly jakékoliv stránky, které by nebyly použivatelné?
Trochu pletou červeně zvýrazněné slova, člověk má pocit, že se na ně má kliknout.
HeWeR
Profil
Icepoint
ta sediva na hore na hlavni strance ( na teto strance ...) je dost necitelny
Soulasím a změním.

Dero
Otevřel -> koukl na menu -> "Web desing ???" -> zavřel znechucen
Žádám vysvětlení...moc tomuto příspěvku nerozumím

Martin
"Odkazy ven" tam nemají podle mě co dělat
Ano nemají. Jsou tam jen jakoby "testovací" vyplnění prostoru. Měly by tam být naše poslední stránky.

formulář je titěrně mrňavý a nečitelný
Opět musím souhlasit - všiml jsem si, že je formulář hodně přehlížený (což je špatně)

U odkazu ceník jsem našel nefunkční odkaz
Děkuju za upozornění

dero
Web je nevalidní, doporučuji pročíst pořádně spcifikaci XHTML 1
Web je opravdu nevalidní ? nevalidní2) Ale tak, když to říkáš...

Není graficky přitažlivý a myslím si, že nevyjadřuji jen subjektivní názor - odrbané okraje grafických prvků mluví jasně: "Neprofesionální!"
Prosím o link nástroje, který posuzuje profesionálnost designu a jeho přitažlivost (když svůj názor nazýváš nesubjektivním). Odrbané okraje? Mno...nějak jsem si nevšiml.

opywriter by nad texty asi hodně zaplakal. Texty jsou totiž ukecané a nejisté. Čiší z nich to, že o jejich pravdivosti přesvědčujete hlavně sami sebe, nikoliv zákazníka.
Výborně...přesně o to nám šlo :) (my zákazníka nepřesvědčujeme - jenom teoreticky vykládáme o technologií)

Máte tam hrubky, např. instituce potřebovali (y)
Chceš říct hrubku? Děkuju (tento text byl psát včera a ještě neprošel korekturou)


Uvádíte nepravdivé informace: "Investice do internetových stránek je vždy nišší než následný zisk."
Neuvádíme. Pokud si necháte udělat stránky od Skládanky, tak zisk z vašich stránek bude vyšší než investice do ní.

bar
Stránky, které se například nenačtou, nezobrazí se, text bude nečitelný atd. jsou nepoužitelné. My děláme stránky použitelné. Zvažuju o změně tohoto slova - je to poněkud zavádějící.

Trochu pletou červeně zvýrazněné slova, člověk má pocit, že se na ně má kliknout.
Souhlasím. Změním. Děkuju
Dero
Profil
Web je opravdu nevalidní ? nevalidní2) Ale tak, když to říkáš...

Ano, je. Ty věříš validátoru? Opravdu? Co si raději přečíst specifikaci?

Odrbané okraje? Mno...nějak jsem si nevšiml.
Potom nedávej stránku k hodnocení, když nechceš diskutovat, ale jen odporovat. Hlavička je v kontrastech a ohybech zubatá.

Výborně...přesně o to nám šlo :) (my zákazníka nepřesvědčujeme - jenom teoreticky vykládáme o technologií)
To je zase něco jiného. Text na mě působí, že si nejste vůbec jistí, jestli to, co říkáte, je pravda.

Chceš říct hrubku?
Ne, řekl jsem například. Dalším příkladem je tato věta: Stejně jako je těžké psát knihy nebo novinové články je těžké psát internetové texty.

Neuvádíme. Pokud si necháte udělat stránky od Skládanky, tak zisk z vašich stránek bude vyšší než investice do ní.
Ale to tam nepíšete. Píšete jen a pouze: Investice do internetových stránek je vždy nišší než následný zisk.

A já říkám, není.

Stejně tak: Když budete mít stránky - zákazník si vás snáz najde. Když nebudete - zákazník vás nenajde., což také není pravda, ale už se to blíží alespoň poutavosti sloganu, který, jak známo, pravdivý být nemusí a může generalizovat a zveličovat.
HeWeR
Profil
Ano, je. Ty věříš validátoru? Opravdu? Co si raději přečíst specifikaci?
Co nesplňuje specifikaci na Skládance?
Validátor uznávám a snažím se, aby stránky byly podle toho validátoru validní, protože to prostě vypadá líp a někteří lidé hodnotí stránky jen pomocí toho validátoru.

Hlavička je v kontrastech a ohybech zubatá.
(HeWeR si nasadí brýle - zmenší rozlišení monitoru a dá zoom)
Jo aha...mno tak to je způsobeno kompresí a taky tím, že PhotoShop blbě vyhlazuje při otáčení vektorového objektu. Podívám se na to...

Text na mě působí, že si nejste vůbec jistí, jestli to, co říkáte, je pravda.
Děkuju za názor. Když mi stejný názor napíšou dalších 5 lidí začnu se tím zabývat.

Ale to tam nepíšete. Píšete jen a pouze: Investice do internetových stránek je vždy nišší než následný zisk.

A já říkám, není.

Zákazník předpokládá a logicky usuzuje, že je tato věta myšlena jen pro profesionálně udělané stránky.

A já říkám, je.


Když budete mít stránky - zákazník si vás snáz najde. Když nebudete - zákazník vás nenajde.
Přepis: Jestliže budete mít internetové stránky zákazník vás snadněji najde, ale když internetové stránky mít nebudete zákazník vás tak snadno nenajde.
- tato věta je pravdivá. Ono vypuštění "vás tak snadno" je záměrné - věta by zněla hodně blbě a plní svůj účel i bez tohoto.

Nesouhlasím s tím, že slogan nemusí být pravdivý (pokud obsahuje věcnou informaci).
WanTo
Profil
To je zase něco jiného. Text na mě působí, že si nejste vůbec jistí, jestli to, co říkáte, je pravda.

Děkuju za názor. Když mi stejný názor napíšou dalších 5 lidí začnu se tím zabývat.

Souhlasím s Derem.
Plaváček
Profil
Tak nevím, fandím každému, kdo se vrhne po hlavě do tak složitého řemesla, jakým je webdesign. Myslím ale, že pokud chcete nabízet copywriting, měli byste si v každém případě udělat pořádek v textech svého prezentačního webu.

Jen namátkou - webdesing neexistuje, správně je webdesign (asi překlep, ale v navigaci to dost bije do očí).

Standartní je přídavné jméno znamenající, že něco patří standartě, což je jakýsi druh vlajky. Počítám, že správněji by znělo standardní?

Používatelný web je novotvar, který mi vůbec nezní libozvučně.

Jsem tedy třetí člověk, který by vám doporučil raději najmout si profesionálního copywritera, protože nakonec kvalitní texty prodávají.

I grafika na mě působí trochu laciným dojmem, jakoby narychlo načrtnutá a nepropracovaná. Kód jsem blíže nezkoumal.

Ale každý začátek je těžký. Jenom, prosím, pokud už nesete svou kůži na trh, berte vážně výhrady kritiků (které jste o názor dobrovolně požádali).

A s Derem se raději o validitě nepřete, nemá to smysl, prohrajete :)
koudi
Profil
No a já se přidám jako čtvrtý.
Martin
Profil
Validní to neni. Nabízíš "profesionální" tvorbu stránek a nečetl jsi specifikaci?
Martin
Profil
Tak to logo se mi už teď kostrbaté nezdá, ale to zvýraznění zelenou barvou mi moc nesedí. Možná bych to udělal tlustě a nezvýraznil tolik toho textu.
HeWeR
Profil
Tak děkuju všem kritikům a:
● logo jsem opravil, aby nebylo kostrbaté a zároveň inovoval puzzly vedle názvu "Skládanka"
● text v patičce, pravém menu a hlavičce jsem udělal čitelnější
● opravil jsem všechny chyby v textu na které jsem byl upozorněn
● změnil jsem zvýrazňování (tučný text) a zároveň i barvu odkazů v textu
● zvětšil formulář a dal mu větší písmo
● rozšíril pravé menu

Nyní k vašim příspěvkům:
Plaváček
Web design jsem opravil, ale slovo "standartní" jsem na webu nenašel (pouze standardní což by mělo být správně). Dále na webu neuvádím "Používatelný web", ale použitelný což novotvar není.

A s Derem se raději o validitě nepřete, nemá to smysl, prohrajete :)
Už jsem si všiml :)

koudi
Ještě vám jeden do pětice chybí :)
Ne vážně...projdu ještě jednou texty a pokusím se je upravit k lepšímu. Uznávám, že copywriting není mou nejsilnější stránkou. Nicméně právě s jedním copywriterem jednáme o spolupráci, takže zákazníkům (snad) texty uděláme dobré.

Martin
Validní to neni. Nabízíš "profesionální" tvorbu stránek a nečetl jsi specifikaci?
Nabízím profesionální tvrorbu stránek a specifikaci jsem četl. O žádné chybě v kódu nevím. Budu rád, když mě na ni upozorníte (zn. Dero).


Tak to logo se mi už teď kostrbaté nezdá, ale to zvýraznění zelenou barvou mi moc nesedí. Možná bych to udělal tlustě a nezvýraznil tolik toho textu.
Logo jsem upravil takže už kostrbaté není. Tučný text tam vypadá opravdu neuvěřitelně blbě...mno...ještě nad tím popřemýšlím. Omezovat <strong> nechci (SEO).

Ještě bych měl takovou otázku. Kdybyste byli 40letý chalpík, který si chce nechat udělat stránky jeho železářství na náměstí a webových technologiích ví asi jako já o vaření (tzn. mé kulinářské schopnosti končí u kávy) - proč byste si od Skládanky nenechali udělat stránky? Co by rozhodlo o tom, že zavřete okno a začnete hledat jinde? A nebo naopak. Proč a kvůkli čemu byste pro stránky od nás rozhodli?

Děkuju za veškerou kritiku a i když to tak nevypadá beru všechny rady na vědomý a snažím se jimy řídit.
Dero
Profil
Tak jen telegraficky:

ad validita: Používáš inline JS a nedefinuješ výchozí skriptovací jazyk... víc v sekci specifikace, kterou jsem odkázal.

ad hlavička webu: Lepší, o dost.
Timy
Profil
Omlouvám se za hloupý dotaz, ale proč je ten web nevalidní? Web je validní podle XHTML strict dtd, že nesplňuje specifikace je už jiná věc, která nemá s validitou XHTML dokumentu nic společného.

HeWeR
Jak už jsem psal, nesplňuješ specifikace - neposíláš XHTML jako application/xhtml+xml, ale jako text/html, tudíž bys měl dodržovat směrnici kompatibility. Projdi si ji.

<p><input type="text" name="name"/></p> => seš si jistý, že <input> patří do odstavce?
halogan
Profil
HeWeR: Koukam, ze skladanka.cz je volna, proc tedy brat .com? Nerikejte, ze duvodem je cena, vymyslete si neco lepsiho.
Dero
Profil
Timy: Ve skutečnosti parser zpracovává HTML4, žádné XHTML, to víme oba. Ale máš pravdu, specifikace mluví jasně.

Omlouvám se HeWeRovi, web validní je, ale specifikaci nedodržuje - na několika místech.
HeWeR
Profil
Používáš inline JS a nedefinuješ výchozí skriptovací jazyk... víc v sekci specifikace, kterou jsem odkázal.
JS vím...ten je tam provizorně než uděláme PHP ověřování políček ve formuláři. A application/xhtml+xml neposílám, protože se pak nezobrazuje pozadí (ve FF) což totálně nechápu a zjistitl jsem to, až když jsem to házel na server a nebylo jednoduššího řešení než posílat text/html.


Koukam, ze skladanka.cz je volna, proc tedy brat .com? Nerikejte, ze duvodem je cena, vymyslete si neco lepsiho.
Hmm...nic lepšího mě nenapadá :). Ne, je to proto, že na skladanku připravujeme i projekty, který by baly v Angličtině a klasický Američan by nebyl schopen překousnout cz.
Plaváček
Profil
Timy - ano INPUT může být v odstavci a proč ne? viz http://www.plavacek.net/formulare/formular-bez-tabulky.html

Dero - nebuď tak přísný, teorie a praxe jsou zvláště ve webdesignu dost odlišné kategorie, pár drobných prohřešků neohrožujících funkci webu vezmi čert

[HeWer] - řekl bych, že slovo "používatelný" jsem tam našel - http://www.skladanka.com/sluzby.php , bod Použitelnost, "standartní" hned pod tím.
Timy
Profil
Plaváček
Spíš jsem myslel jenom <input>, proti inputu v odstavci když je tam další text nic nemám, ale jenom input mi nepřijde zrovna jako správný zápis.
Plaváček
Profil
[Timy] - máš pravdu, to jsem přehlédl.
Dero
Profil
Plaváček: Já HeWeRa znám, vím, že chce mít stránky úplně bez chybičky. Už jsme to tu řešili. Proto popichuji, jinak bych si to nechal od cesty. :o)
HeWeR
Profil
Plaváček
Jo...už to vidím. Nehledal jsem v popiscích.

Timy
Ten <input> byl v <p> protože jsem tam nechtěl strkat <br> (nevím k <br> cítím poněkud nesympatii). Jinak - už jsem to opravil.
habendorf
Profil
Ten <input> byl v <p> protože jsem tam nechtěl strkat <br>

Co tak display:block?
HeWeR
Profil
Co tak display:block?
Chci, aby to bylo zalomené i bez použití stylů.
habendorf
Profil
Chci, aby to bylo zalomené i bez použití stylů.

V tom případě bych tam dal <br />
HeWeR
Profil
habendorf
V tom případě jsem ho tam dal :)
Timy
Profil
Stejně tam teď máš zbytečně velkou mezeru, když to máš v těch odstavcích. V tomto případě je podle mě <br> zcela korektní zápis, já sám ho ve formulářích také využívám.

//njn pozdě
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0