« 1 2 »
Autor Zpráva
Dero
Profil
Zdravím vás, kolegové,
už delší dobu jsem tuto diskusi neprosil o zhodnocení svého dílka. Dnes mi rukama prošla taková "rychlokvaška" pro kamarádku a rád bych znal váš názor, neboť nemám čas toto dílko promýšlet ze všech stran a úhlů, jak je mým zvykem jindy.

http://dero.name/zakazky/yummy/

Nejsem grafik, ale kodér, grafiku tedy komentujte spíše jemně. Co se zdrojového kódu, struktury, případně různých opomenutých součástí stránky týče, buďte nekompromisní. Jedná se pouze o titulku.
quinux
Profil
Dero
Na to, že nejsi grafik to teda vypadá hodně dobře. Co mi trochu nesedí je to pravé menu, nějak tam nezapadá a patička by mohla být přes celou délku a přilepená k okraji prohlížeče.

Jinak v poho ;o)
DJ Miky
Profil
Pěkné, ale to pozadí v logu mi přijde až moc agresivní... Možná je to účel a souvisí to s tou kapelou, ale přijde mi to opravdu až moc výrazné... A nešla by patička dát do odstavce místo divu? Přišo by mi to o chlup sémantičtější... ;-)
Dero
Profil
quinux: Díky.

Pravé menu je především účelné/použitelné - vím, že esteticky docela nezapadá, cítím to stejně.
Ta patička je taková moje libůstka, ale vyzkouším to na celou šířku. Díky za ponouknutí.
Dero
Profil
A nešla by patička dát do odstavce místo divu? Přišo by mi to o chlup sémantičtější... ;-)

Díky, ale mně ne. Patička je souhrnem textových dat, které mají k logickému celku odstavce setsakramentsky daleko.

Co se pozadí týče, ano - jsi už druhý a mně samotnému taky řeže oči, ztmavím jej.
Dero
Profil
DJ Miky: Pozadí utlumeno, díky za podnět.
habendorf
Profil
Mrkni se na pravé menu v IE.
Hornímu menu bych dal na background tmavě žlutou, bez obrázků je černé písmo na tmavě šedém podkladu.
Dero
Profil
DJ Miky: Pozadí utlumeno, díky za podnět.

Tak jsem jej zase zintenzivnil - obral jsem se o "šťávu", která z toho kontrastu ostré žluté a červené plynula.

Mrkni se na pravé menu v IE.

Jj, font-size: 0 přidáno.

Hornímu menu bych dal na background tmavě žlutou, bez obrázků je černé písmo na tmavě šedém podkladu.

Pravda, děkuji!
DJ Miky
Profil
Ještě: V IE (a trošku i ve FF) nesedí logo do toho pozadí (trochu posunuté).
habendorf
Profil
Dero: Říkám TMAVĚ žlutou :o) Takhle jsi přišel o hover a "current page" :o)
MZF
Profil
Předchozí přispěvatelé mě se vším předběhli, tak alespoň něco: Dej do textu mimo <strong> taky alespoň jeden odkaz. Ať vidíme, jak budou vypadat.

Jinak se také přimlouvám za patičku přes celou šírku prohlížeče.
Dero
Profil
Dero: Říkám TMAVĚ žlutou :o) Takhle jsi přišel o hover a "current page" :o)

To dává smysl. :o) Hotovo.
Dero
Profil
Předchozí přispěvatelé mě se vším předběhli, tak alespoň něco: Dej do textu mimo <strong> taky alespoň jeden odkaz. Ať vidíme, jak budou vypadat.

Dobrá poznámka. Máš jej tam.

Jinak se také přimlouvám za patičku přes celou šírku prohlížeče.

Taktéž.
MZF
Profil
Dero

Ještě jedna věc: Aktivní odkazy v menu vyhoď a nech tam pouze <li>, aby na ně nešlo klikat. Stejně tak postrádá smysl mít klikací hlavičku na úvodní stránce.
Dero
Profil
r_m_m

Ještě jedna věc: Aktivní odkazy v menu vyhoď a nech tam pouze <li>, aby na ně nešlo klikat. Stejně tak postrádá smysl mít klikací hlavičku na úvodní stránce.

Nesouhlasím. Z hlediska použitelnosti obhájím hlavičku - ta by měla mít konzistentní funkci všude na webu. Zvlášť pokud úvodní stránka webu má název Kapela: Historie.

Co se odkazů v menu týče, tam už bychom se mohli nad šálkem čaje bavit o užitečnosti či užitnosti takového odkazu. Někteří lidé používají takový odkaz k refreši stránky, někteří tvrdí, že je to mate - avšak testování prokazuje opak.
quinux
Profil
někteří tvrdí, že je to mate
IMHO mate pouze když aktivní odkaz není nijak odlišen od těch ostatních, ale určitě se najdou i "případy", kdy ani elektrický šok nezabere ;o)

V případě Derovy stránky je zřetelně odlišen aktivní odkaz v menu, je tedy zbytečné ještě rušit odkaz, který může posloužit jak již
Dero psal k refreshi. Takže stojím na jeho straně a s odkazy bych nic nedělal. ;o)
Railbot
Profil
Jen se zeptám, zda-li nejsou následující meta tagy tak trochu zbytečné. Nejsou?

<meta http-equiv="content-style-type" content="text/css" />
<meta http-equiv="content-script-type" content="text/javascript" />

Keywords a description urcite jeste doplnis. "Yummy" neni prilis vycerpavajici.
quinux
Profil
Dero
Já bych se spíš zeptal na co máš "přeskočit navigaci", když při procházení tabem nic nevidím a jen mě "mate" trojí stisknutí tabu než se dostanu na první odkaz. ;o)
Dero
Profil
Railbot

<meta http-equiv="content-style-type" content="text/css" />
<meta http-equiv="content-script-type" content="text/javascript" />


Ve svých zdrojácích se snažím, aby zbytečné byly. :o) Ale používám jednu template pro všechny své projekty - a mnohé z těchto projektů jsou pasovány na různé CMS, které už nějaké inline styly a scripty vloží. Raději je tam nechávám.

Keywords a description urcite jeste doplnis. "Yummy" neni prilis vycerpavajici.

Jistě.

Díky.
MZF
Profil
Dero

Nesouhlasím. Z hlediska použitelnosti obhájím hlavičku - ta by měla mít konzistentní funkci všude na webu. Zvlášť pokud úvodní stránka webu má název Kapela: Historie.

Co se odkazů v menu týče, tam už bychom se mohli nad šálkem čaje bavit o užitečnosti či užitnosti takového odkazu. Někteří lidé používají takový odkaz k refreši stránky, někteří tvrdí, že je to mate - avšak testování prokazuje opak.


Já si právě myslím, že když uživatel najede na hlavičku a ona nebude klikací, tak pochopí, že je na úvodní stránce. Ušetří tím klik a reload. Ale můžu se plést. Na tohle téma (i ohledně menu) by mě zajímalo nějaké uživatelské testování. Bohužel jsem na žádné zatím nenarazil.

r_m_m - :)
Dero
Profil
r_m_m - Vzpomínka na staré dobré časy. :o)

Na tohle témá (i ohledně menu) by mě zajímalo nějaké uživatelské testování. Bohužel jsem na žádné zatím nenarazil.

Zkus si projít Nielsenovo useit - http://www.useit.com/ - i pokud nenajdeš konkrétní studie či články, tak určitě zjistíš mnoho nového.
Rusty
Profil *
Dero

Vsiml jsem si ze v paticce nepouzivas paragraph.
quinux
Profil
MZF
že když uživatel najede na hlavičku a ona nebude klikací, tak pochopí, že je na úvodní stránce
A nebo si může taky myslet, že hlavička není klikací na celém webu.

Pokud však vím, tak se opravdu doporučuje na titulní straně klikací hlavičku nemít, ale myslím, že tohle je v podstatě jedno. Ať jí klikací na úvodní straně máš nebo nemáš, tak myslím, že nějaký katastrofální dopad to mít nebude. ;o)
Railbot
Profil
Jsem pro klikací hlavičku vždy a všude. Osobně jsem na to už naučen a beru to jako automatickou samozřejmost. Nikdy nehledám jako první odkaz na úvodní stránku, Vždy jako první klikám na logo. Tak se, myslím, chová většina zkušenejších uživatelů internetu, kteří s klikacím logem/hlavičkou už někdy přišli do styku. Je to zkrátka velice praktické :)
Dero
Profil
Jsem pro klikací hlavičku vždy a všude.

Sdílím tento názor, ačkoliv američtí guruové na použitelnost (a mluvím zejména o pánech Nielsenovi a Krugovi) se přiklánějí spíše k variantě neklikatelného loga na úvodce.

Jejich názory jsou však už staršího data a já se domnívám, že jsme se posunuli dál a že nyní je logo zcela legální prvek globální navigace webu. To však neznamená, že z hlavní webové navigace vyhodíme odkaz na titulní stránku webu.
habendorf
Profil
Taky zásadně nechávám logo klikací i na homepage. Jednak si myslím, že je to dobré, a jednak je to i jaksi jednodušší :o)

Stejně tak vždy nechávám klikací i "current page" odkazy.
Miloš
Profil
a) MZF: když uživatel najede na hlavičku a ona nebude klikací, tak pochopí, že je na úvodní stránce
b) quinux: A nebo si může taky myslet, že hlavička není klikací na celém webu.

Pokud mohu mluvit za sebe, za svoje reakce, bé je správně.
MZF
Profil
quinux

A nebo si může taky myslet, že hlavička není klikací na celém webu.
Pravda, to mě nenapadlo. Dobrý argument.

Dero,
Railbot
habendorf
a všichni další.

Vzhledem k tomu, že jsme sklouzli do off-topic, založil jsem ohledně klikacího loga novou diskuzi. Dozvíme se názory jiných a nebudeme tu Derovi plenilt prostor určený ke kritice :)
moskyt
Profil
pekny web ...

- menu bych nedaval min-height a line-height ... ve Firefoxu pri zvetseni pisma menu prejede pres hlavicku ... tady se to da myslim elegantne resit jen pres padding s tim, ze menu bude soucasti head a cely ten div bude pri zvetseni pisma menit vysku ...

btw. kdyz uz tam je accessibility links, tak mi vadi nedostatecny kontrast pisma v obsahu ... podle pristupnosti by melo byt alespon dadada :P
Mistr
Profil
Dero
Možná to již některý z mých předhodnotitelů zmínil a já to jen přehledl: Jak je t s kontrastem pozadí versus písmo?

Dále nevím, do jaké míry je uvedený text na stránce již možné považovat za konečný, ale dle mého Ti ve stávajícím chybí slovíčko:
Ke vzniku první písničky, kterou jsme později nazvali Nezapomínka, přispěla kytaristka Soňa, ale ta nás po velice krátké době opustila, protože náš tehdejší repertoár jí nevyhovoval. Věta pochází ze třetího odstavce.

A začátek pátého odstavce je dle mého opět ve znamení překlepu: A tak jsem zůstali tři.

Ve stejném odstavci to samé: Protože i když zchudl kvůli odchodu kláves, tak jsem si navzájem vyhovovali a zkoušky jsme si vyloženě užívali.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0