Autor Zpráva
Romanticka
Profil
Co si myslite ted o tom novem centrumu? Myslite, ze bude lepsi nez predtim, nebo ze snad budou i lepsi nez seznam?
Muj osobni nazor je, ze centrum si to pekne pokazilo, je to hodne neprehledne, sice nove funkce a vzhledy, ale je tam spousta reklam a hodne neprehledne. Ten e-mail je ted hrozny. Navic maji jen novou hlavni page a takovy bleskove, zena nebo prostredi v mailu je oprad zastarali. Delaji z toho aferu, jak buhvi co to ma byt, jen odpocitavaji dny a prd z toho. Tak reknete vase nazory.
filip186
Profil
Já jsem málem ani nepřišel na to, jak se leze do e-mailu.
wimstr
Profil
Co se týče vzhledu, si myslim že to neni až zas tak špatný, ale zdá se mi to až moc pomalí (nbíhá to pomalu), jak už si řekl moc reklam.
Nepřehledný se mi to zas až tak nezdá.
Stálím návštěvníkům se to může zdát nepřehledný, tím že změnili laylout to je uplně jiný/nepřehledný.
Nox_lbc
Profil
Co se týče reklamy na Centrum.cz ... na web nechodím ... tak mi přijde nesmírně trapná a ubohá, a snaží se profitovat s předešlé víceménně úspešné reklamy na "bobíka" .. je to hnus ;-)
DJ Miky
Profil
No při vstupu na Centrum mi stránka několikrát problikla, pak se objevilo kladívko... Toto spolehlivě odradí spoustu uživatelů, kteří už mají dost podobných reklam jako např. na Seznamu...

Při sledování jednoho videa "Bobika" se mi stránka z ničeho nic reloadla a tím pádem se mi i přerušilo video. Padám pryč.

K designu: Ten starší byl IMHO lepší...
Railbot
Profil
Romanticka
Ne, nezblaznili. Co ti na te HP prijde tak neuveritelneho? :) Jde o zvyk. Jinak napriklad prostredi mailu bude uz brzo take v novem po vzoru nove HP.

DJ Miky
To s tim kladivkem nebyla zadna reklama, ale jen takova srandicka.
DoubleThink
Profil *
Je to **** - po grafické stránce jednoznačně krok zpět, přehlednost stejná nebo horší, zobrazení je cca 5x pomalejší. Skoro na všem je nějaká hover akce - člověk se bojí pohout myší aby na něho nevyskákaly nějaké nesmyslné bubliny.

Je čas odejít ke konkurenci.
Polaroid
Profil
Je to bezpochyby moderní, ale na můj vkus je tam až moc různých vychytávek, myslím si, že nejen já bych ocenil, kdyby to bylo jednodušší, bez desítek rámečků s nesmyslnými informacemi a především jen s JS, který skutečně pomáhá, tzn. nechal bych jenom našeptávač. Ty bubliny každého jenom otravují. A Bobíka by už raději měli nechat být, přestože úspěch se již dostavuje - mnoho lidí pomalu začíná zjišťovat, že to není reklama na Seznam, ale na Centrum.
stribny
Profil
Když už redesign, tak takový jako předvedl Atlas - svěží, malé, rychlé, účelné. Kde centrum přišlo na nápady typu "tvůj webík" by mě opravdu zajímalo...
mila
Profil
Chtěl jsem napsal něco pozitivního, abych se jen nesvážel na modní vlně...
Když mi ale po kliknutí na odkaz celá stránka zamrzne...
Bubák
Profil
Nedělejte z toho hodnocení webu.
Jak se Vám líbí nová domovská stránka Centrum.cz?
Anonymní
Profil *
To kladivo je otravné. A dělají si srandu z toho, jak zabít psa na co nejvíce způsobů. Pro mě je to za hranicí dobrého vkusu. Snad se za pár měsíců mrknu, jestli se polepšili. Možná. Protože tam jinak nemají nic, co by mě zajímalo nebo se nedalo vidět jinde. A by jim "Bobik" neumíral zbytečně. Aby jeho smrti šly nějak ospravedlnit.
Mistr
Profil
filip186
Já jsem málem ani nepřišel na to, jak se leze do e-mailu.
mail.centrum.cz ;-)
Railbot
Profil
stribny
Kde centrum přišlo na nápady typu "tvůj webík" by mě opravdu zajímalo...

Rád bych upřesnil, že podobné kraviny s infantilním názvem se zcela jistě nelíbí ani všem v Centru, leč několik lidí rozhodlo a bylo to. Služba to není špatná, ale mohla být o dost lepší už jen díky jinému názvu, co naplat.

Anonymní
Kladivo je tam jen jednou, takže tak otravné snad není. Navíc pomocí čudliku se dá na novou HP dostat okamžitě, nemusíš nic rozbíjet pokud nechceš :-)

mila
Můžeš prosím tě uvést jaký používáš prohlížeč (i verzi) a OS? Díky.
K
Profil *
to: Railbot

No me ty jejich videa v momente kdy dojedou do konce shodej prohlizec. I sem jim psal, chvili sme to resili ale pak se prestali ozyvat tak sem na to kaslal a myslel sem si ze uz je to opraveny ale ted sem zjistil ze neni.. Pouzivam FF 1.5.0.6 a distribuci Mandriva(Linux).
Ale na centrum vubec nechodim takze je mi to jedno.
filip186
Profil
Mistr
Protože e-mail na Centrum.cz používám jen jenou za měsíc, tak to ani neznám :D
Romanticka
Profil
Bubák
Nema cenu vyplnovat :))

Nastesti vyuzivam mail pres thunderbird. Asi taky odejdu ke konkurenci.
DJ Miky
Profil
To s tim kladivkem nebyla zadna reklama, ale jen takova srandicka.

Ano, já vím, ale vypadalo to přesně jako nějaká reklama, co se občas objevuje na Seznamu...
Anonymní
Profil *
Na Centrum.cz jsem vyplnil ten jejich dotazník :) a odeslal jim ho. Bohuzel tam bylo vice kritiky nez pozitivniho ohlasu. Na centrum mam email a taky jsem zvazoval ze zacnu pouzivat jiny. Pritom jsem se docela tesil. Zmena je obcas potreba. Ale naprosto me dorazilo srovnani Yahoo, Atlasu a Centrumu. Pozivam OS Linux s Firefoxem 1.5.0.7 (tar.gz balicek s czilly) a problem nemam. Je ale pravda, ze flash nekdy dokaze pekne zavarit. Hlavne kdyz na Linux je zatim uvolnena jen verze 7. Posledni dobou skoro nikdo nejde po prijemnem informativnim webu, ale po webu plnyho flashovych kravinek a nejlepe pro tu nejvyssi verzi. Vsak me to na win jde a svete zbor se. To ale neni pripad Centrumu (aspon doufam).
Meldo
Profil
Ja sice podobne portaly - centrum, zoznam, atlas a pod nenavstevujem takze nemozem porovnat, ale zda sa mi to celkom pekne. Aj ked je to trosku neprehladne. Ale pri druhej navsteve by som uz asi vedel, kam ist. Jenine co ma prekvapilo, ze tam neni logo. (?) Aj ked, mozno je to len chvilkova chyba.
Railbot
Profil
Meldo
Logo tam samozřejmě stále je, bez něj by to ani nešlo :) Levý horní roh jako vždy...
Meldo
Profil
Railbot
Ano. Uz ho tam vidim. Ale taku hodinku tam nebolo ked som pisal ten prispevok. :-)
Railbot
Profil
Meldo
Určitě bylo. Jen se ti ta stránka nejspíš nenatahla celá do paměti. Stane se. Hlavně, že už ho vidíš :)
Freya
Profil
Nový Bobík mi nepřijde jako špatný nápad. Té první reklamě bylo mohutně vytýkáno, že lidi stejně nepochopí, co chce propagovat. Současného Bobíka vidím jako snahu o nápravu té situace, Centrum chce využít jeho potenciál. Je fakt, že někomu (tipuju především konzervativní jedince a starší ročníky) může přijít moc morbidní. Mě se to líbí, oceňuju hlavně nápaditou reklamu na dveřích pražského metra.
Meldo
Profil
Railbot
Ne ne. Skusal som viac krat regresh, zavrel som prehliadac a otvoril a stale nic.... Ale sak to je jedno.
Railbot
Profil
Freya
Ano, Centrum se aktivně snaží zaujmout především mladší část populace. Jsem rád, že zrovna tobě se nová reklamní kampaň Bobika libí :)

Meldo
Je to jedno, ale možná to spíš chtělo ctrl+f5 (refresh s vymazaním a znovu načtením cache paměti).
gyoja
Profil
Freya

Prvotní BOBIK byl kvalita nápadem i zpracováním.

Noví Bobici už jsou podřadní.
Pokud vím, tak v čem jsou lidé nejkreativnější, je to, jak někoho nebo něco zabít. Existuje tolik způsobů, že to nedá ani moc přemýšlení. Nepovažuju to za invenci.

Často si všímám, jak moc ovlivňují mé jednání "vjemy z mládí", kdy nebylo vidět nikde tolik brutality a egoismu. A z "vědeckého" hlediska jsem zvědavý na situaci za 15 - 20 let až budou mladí starší. Mám rád mladé (teenagery), spolupracuju a přátelím se s nimi a také se za mladého považuju (35 - prosím nekomentovat).

Morbidní věci mi nevadí, pár mrtvol jsem viděl, u nějakých umírání jsem také byl a sám jsem měl párkrát namále a zabíjet se učím (fakta - prosím nekomentovat). Smrt je dobrá, přirozená, ale rozhodně není směšná. Ani u psa. Smrt zesměšňují jen ti, co se jí bojí. To je problém současnosti, kdy je život snadný a nikomu se nechce umírat, natož stárnout. Ale všichni tam pudem. A pokud jde někomu o zisk (reklamu) na to téma, je to jeho věc, ale i iluze.

Trochu moc filozofie, trochu OT, ale odkliknu to.
Freya
Profil
Nutno dodat, že ty reklamy určitě nejsou míněny jako propagace zabíjení malých pejsků. Počítám, že to tu všichni vědí, ale není na škodu si to zopakovat. Jaký je rozdíl mezi Bobíkem a třeba Tomem a Jerrym? Ti se před dětskými zraky surově mlátí už desítky let a nikomu to nepřijde zvláštní. Myslím, že i malé dítě, pokud je duševně v pořádku, takovou nadsázku pochopí, nepůjde vykuchat babiččina mopslíka, a co víc, ani v dospělosti se nestane vrahem a násilníkem bez morálních zábran.

Každý vtip bez výjimky přestane být vtipný, když ho někdo rozebírá z hlediska morálky a reality.
Karel-F
Profil *
Ta první reklama byla povedená až na to, že nikdo z lidí, kterých jsem se ptal, nevěděl co je předmětem reklamy. Část lidí řekla že je na nějakého mobilního operátora.

Psi nechovám, znám je bohužel z té horší stránky (biologický odpad na chodnících a na místech kam nepatří), reklama mne tedy neuráží. Dovedu si ale představit někoho, kdo je na zvíře fixovaný a bere ho spíš jako partnera nebo dítě, takovému člověku se to asi líbit nebude. Pokud nemá smysl pro tento typ humoru, tak nemá chodit na centrum.

S malými dětmi a Tomem a Jerrym bych byl opatrný. Takové dítě nemá ještě schopnost pochopit, že ostatní lidi nebo děti to také bolí, že to nejsou hračky. Když vidí v televizi jak někdo někoho praští kladivem, tak to chápe jako hru a bez přemýšlení to napodobí, aniž by chtělo někomu ublížit. Na to je potřeba dát pozor. Jinak snad každý dokáže pochopit, že nemusí napodobovat všechno co vidí.

Na uspořádání stránky si člověk musí zvyknout, na můj vkus je tam málo kontrastu. To menu vlevo mi přijde moc dlouhé a málo strukturované.
HeWeR
Profil
Romanticka
Centrum, zblaznili se?
To by vypadalo poněkud jinak :o)

Myslite, ze bude lepsi nez predtim, nebo ze snad budou i lepsi nez seznam?
V čem? V grafice homepage? V celkové návštěvnosti? Ve vyhledávání? V zisku z reklamy? V něčem jsou lepší, v něčem budou a nečem ne.

Delaji z toho aferu, jak buhvi co to ma byt, jen odpocitavaji dny a prd z toho.
Taky si myslím, že změna měla být razantnější. Hlavně měla být předěláne celá userface napříš serverem, a ne odlišnou grafiku na home-page, na mailu a na Xchatu…

Railbot
Jinak napriklad prostredi mailu bude uz brzo take v novem po vzoru nove HP.
Myslím si, že to mělo být již teď. Přece jenom, uživatelé čekají více než novou grafiku homepage (klasický uživatel asi nebude zrovna 2x udělaný z "Mého webíku"). V kontrastu s masivní reklamní kampaní je toho opravdu málo.

stribny
Když už redesign, tak takový jako předvedl Atlas - svěží, malé, rychlé, účelné.
Asi tak. Podívejme se však na rozdíl mezi Atlasem a Centrumem – prakticky minimální, ale přitom tak zásadní. Ten největší problém nové home-page je v tom, že se zde nachází spousta věcí, které prostě nepotřebuji. 3 z 5 záložek nahoře nikdy nepoužiji. Rádio, novinky ani kultura mě nezajímají, ale naopak chci mít otevřený horoskop a TV program najednou. Atlas mi nabízí všechno toto vypnout, přesunout.

Naopak funkce "Moje oblíbené weby" je dobrá. Nebo spíše: byla by dobrá. Ve spojení s RSS čtečkou a systémem podobným linkuj.cz bych si to dovedl představit jako funkci sdílení odkazů. Ve spojení s komunitou XChatu by mohlo vzniknout velmi zajímavé sdílení odkazů. Škoda.

Freya
Nový Bobík mi nepřijde jako špatný nápad.
Mě ano. A hlavně, do dneška jsem nepochopil smysl těchto reklam. Kdybych měl opět srovnávat s konkurecí (Atlasem) musím přiznat, že Atlas opět vede. Nejen, že reklamy se psem v nikom nevyvolávají asociace s webovým portálem, ale jsou také bez vlastní image.

Railbot
Ano, Centrum se aktivně snaží zaujmout především mladší část populace.
Obávám se však, že se Centrum vydalo špatnou cestou. Jestli je nějáká služba pro mladé, na které může Centrum stavět, tak je to XChat. Ten je ale nedomyšlený.

O této nedomyšlenosti jsem nedávno četl velmi pěkný článek na Lupě. Stojí za přečtení. Je v něm hodně pravdy.

Závěr: nová home-page rozhodně není chybou Centrumu (i když označení jako "chyba" se mi nelíbí, protože bych si k ní přeci jenom našel cestu snáze než k jakkoli nastylované home-page Seznam). Největším průserem je nedomyšlenost Centrumu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0