Autor Zpráva
Sparta
Profil *
www.sparta.wz.cz děkuji za kritku. :D
quinux
Profil
VE firefoxu mám nejdříve půl metru prázdného místa a pak vidím rozmazané logo. Nadpisy (teda pokud se to tak dá nazvat ;) jsou až příliš výrazné a zabíjejí ten malý text, který je už sám o sobě špatně čitelný.
Railbot
Profil
Smazat a začít znovu.
Sparta
Profil *
ne
llook
Profil
V Opeře tam mám taky tu mezeru nahoře, těžko říct co ji způsobuje.

Určitě zvětši písmo uvnitř těch okýnek, je fakt moc malý, možná taky zesvětli pozadí pod těmi texty, kvůli kontrastu.
Dost bije do očí levý horní roh u každého okna.

Měl bych jeden dotaz. OmNiLiStIc Clan ti dovolil použít jejich starou šablonu?
Firy
Profil
Tak teď už ale fakt smazat a začít znovu
Mistr
Profil
Sparta
Oceňuji relativně neotřelou grafiku webu. Pravda, pod doménou sparta.wz.cz jsem spíš očekával fotbalovou tématiku, ale budiž. Což by ovšem bylo určitě potřeba: vybarvit modře jednotlivé rožky u meníček; ty bílé fleky to skutečně hyzdí. A k dalším poznámkám:
- neklikací logo
- kus psán česky, jiný kus anglicky
- logo Windows na vršku stránky nešťastně roztažené
- nekontrastní písmo, takže text špatně čitelný
- chybky typu vlkládání mezery před vykřičník či čárku apod.
Knopi
Profil
Milí webdesigneři, mě přijde takzvané klikací logo jakou si vybájenou věcičkou mezi webdesignery. Jste si vůbec jisti, že to uživatelé, návštěvníci ocení? Jak vidno obyčejní uživatelé internetu a začínající webdesigneři (což jsou zatím normální uživatelé) o tom vůbec nevědí a nikdy nevěděli. Je to tak, asi mě teď pohřbíte nadávkami, ale je to tak. :o)

Abych se přiznal, webdesignu se věnuji asi rok a kousek a také jsem o tom nikdy nevěděl. Teď už to rok vím a musím říci, že je to dobrá věc - rád ji využívám (refresh, hlavní stránka...). Snad lenost webdesignerova, ale uživatelé o tom opravdu nemají ani páru. Mám to ověřené nejen z vlastní zkušenosti. Je dobré ho tam mít, ale nemyslím si, že je to chyba.
quinux
Profil
Knopi
Jj, klikací logo je dobrá věc, ale pořád existuje většina uživatelů, kteří neví, že na logo se dá taky klikout a ještě líp, že se jeho pomocí člověk dostane na titulní stranu. Ostatně, ve chvíli, kdy je v menu odkaz na úvodní stranu, tak většina (těch co ví, že logo je klikací) použije právě tuto cestu. Takže jsem s tebou ;o)

PS. osobně se na logo snažím kliknout jen ve chvíli, kdy jsem se ztratil a potřebuji začít od znova nebo, když neexistuje žádná jiná cesta (drobková navigace, odkaz v menu) zpět.
llook
Profil
Knopi
Jestli jsem používal klikací logo dřív, než jsem se dověděl tu poučku, to už si nevzpomenu. Ale to, že je někdo obyčejný uživatel, ještě neznamená že ví, co běžný uživatel potřebuje.

PS: Podívejte se na URL odkazů. Koukněte kam vedou navigace pod články, formulář pro přihlášení apod. Taky koukněte sem. Jediné co je originální je logo (který je pěkně hnusný) a texty, zbytek je nepovedený copy&paste.
Zahon
Profil
Knopi
Pozorováním mých spolužáků při brouzdání na internetu jsem zjistil, že 1/3 z nic používá klikací logo. Což mi vždy přišlo jako dostatečný důvod, abych ten jeden odkaz navíc napsal. Mě to nezabije, někomu to poslouží. A podle testování H1.cz si čeští uživatelé také začínají na klikací loga zvykat (viz. http://www.snizekweb.cz/weblog/uzivatelske-testovani-postrehy/ )

Sparta
Podíval jsem se na URL a přidávám se ke kampani "smazat a začít znovu". Tentokrát sám, dodávám.
quinux
Profil
Zahon
llook
Já a myslím, že ani Knopi jsme to nemysleli tak, že by se klikací logo nemělo používat (nebo něco takového), ale fakt, že tady někteří jedici, označují neklikací logo za "katastrofickou" chybu.

Jako je pěkné vést "nováčky" k nějakým dobrý návykům, ale zase napsat jen "neklikací logo" nikomu kdo neví co to má znamenat nic neřekne.
Knopi
Profil
Jo jo, já jen konstatoval jak se to z mé zkušenosti má. Určitě je dobré klikací logo dělat pro ty kdo o něm vědí, ale jak už jsem říkal, myslím, že o něm drtivá většina lidí neví. Také je důkazem to, že je zde každá druhá stránka za tento prohřešek napomenuta. Jsem proto, aby se situace zlepšovala. Já jsem toho důkazem, poněvadž klikací logo využívám.

Zahon: Díky za odkaz. :o) Z mého hlediska se situace nelepší. Vlastně jo - už to rok také vím. :-) Tím bych toto dilema ukončil.

Můžete hodnotit a kritizovat... :-)
Sparta
Profil *
hele je tu jiné téma ne?
AlešD
Profil
Sparta: docela poctivě jsem se snažil na tom webu najít něco pozitivního, ale snad kromě toho, že obrázkové menu má alespoň vyplněné ALTy, tak nic moc.

Proč odkaz "Read More" vede někam sem: http://www.sedoparking.com/showparking.php4?domain=clanomni.net ? Taky nevím proč TITLE stránky je "Counter Strice Clan"?

Když to vemu popořádku:
Vzhled - ač obvykle se ke grafice nevyjadřuju, v tomto případě udělám výjimku:
Grafika zde v podstatě neexistuje, to co tam je ovšem trpí několika podstatnými neduhy:
V Opeře dost rozhozená (nad hlavičkou cca 10 cm modrého volného místa), logo Windowsů je okousané, dtto XP, obrázkové menu je pro mě (subjektivně) prostě nečitelné. Použití ikonek z windows - nevím zda to nenaráží na nějaké omezení ze strany autorských práv MS, ale vzhled se deklaruje jako "Style Windows XP", tak možná proč ne.
kód - takový prostě neumím, nevyjadřuju se tedy
obsah - míchat dohromady angličtinu a češtinu není skutečně dobrý nápad ani kchůl.
GrizzlyX
Profil
mno vytknul bych tomu:
--- již zminovane pulmetrove misto
--- nastavit pruhlednou barvu u nabídek
--- table layout
--- interní CSS styly
--- validator se mi malem osypal : Failed validation, 237 errors
--- to "logo" je velice roztahle
--- ozivil bych barvy - je zde pouze modra a jeji odstiny
--- horní ikonky mi nějak nápadně připomínají ikonky phpBB (to members ap.)
GrizzlyX
Profil
Railbot
připojuji se k tomuto názoru - začít znova (tato stránka vypádá jako vylezlá z WYSIWYG)
- doporučoval bych jen zkoušet náhled v alespon 3 browserech, externi CSS a zkusit DIV ne TABLE
DoubleThink
Profil *
Oceňuji relativně neotřelou grafiku webu
No, jestli někomu připadá výchozí GUI Windowsů Luna™ neotřelé, tak mě teda ne. Kromě toho - na své loga a grafiku má Microsoft výhradní práva.

klikací logo jakou si vybájenou věcičkou mezi webdesignery. Jste si vůbec jisti, že to uživatelé, návštěvníci ocení?
Nejsem - řadím to mezi ostatní webdesignérské mýty

interní CSS styly
Ničemu nevadí.

table layout
Zobecnil bych to - celkový layout je špatný. Aby také ne, když byl vytvořen FrontPagem v4.

začít znova
Ano
Mistr
Profil
DoubleThink
Oceňuji relativně neotřelou grafiku webu
No, jestli někomu připadá výchozí GUI Windowsů Luna™ neotřelé, tak mě teda ne. Kromě toho - na své loga a grafiku má Microsoft výhradní práva.

Ve svém příspěvku jsem záměrně použil slovo relativně. Přišlo mi totiž použití grafiky Windows v rámci layoutu stránky jako nepříliš často používané. Na tom se snad shodneme. Můžeme si položit otázku proč není tak používané. A zde již souhlasím s Tvým názorem (a proto jsem použil zmíněné slůvko relativně), že je to například kvůli autorským právům firmy Microsoft. Důvod nevhodnosti použití stávajícího layoutu by se mohl najít například i v "odporu" některých uživatelů vůči programům Microsoft či složitosti případných oprav nebo úprav stránky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0