Autor Zpráva
pyty
Profil
http://petogren.site.cz/

co sa tyka stranky, design nieje najlepsi, ale chcel som aby bola jednoducha, a tentoraz som kladol doraz najma na validnost (budem sa snazit aj na obsah) a prehladnost

cital som, ze namam vkladat len "sablony", ale ja potrebujem viacmenej pomoc:
na riadku 112 - 116 v css subore je definicia menu. v ie sa medzi polozkami menu vytvori medzera jeden riadok... ked tam pridam _width: 100% tak to ide, ale chcel by som to mat validne. neviete mi s tym pomoct ?
a este na ridku 73 - 76 je definicia toho p v paticke v ktorom je copyright. chcel by som ho zarovnat do stredu paticky (aby bol v strede na vsetkych rozliseniach). existuje nejaky jednoduchy sposob aby som to nemusel velmi prerabat ???

no, a ked uz potrebujem ten help, mozete vyjadrit aj svoje nazory na design

dik
Marty
Profil
Grafiky tam opravdu moc není, ale pokud bude obsah opravdu stát za to, nemám žádné námitky.
Možná bych ale tu odrážku u nadpisu home, protáhl až pod tento nadpis. Prostě že barva by se postupně ztrácela až pod tento nadpis.
Kód vypadá dobře, nemám co zkritizovat.
pyty
Profil
marty: tak ?? (pozri si to este raz)
pyty
Profil
alebo by mal byt ten pasik este kratsi ??
Marty
Profil
Čteš mi myšlenky, je to přesně ono.
P.S.: teď jsem si všiml, že ta šipka dole na vrácení na hořejšek stránky nemá žádnej hover, co ty na to? :)
Fred
Profil
Zkoušel jsem to jenom ve FF, zkus

112-116 div#menu a {width:100%} pro ie
div[id=menu] a {width:auto} pro ostatní
73-76 stačí zrušit float

Kód je pěkný :-) , akorát ty odkazy za h4 zkus nějak oddělit od sebe, zkus třeba | , cynthia by to nevzala.
Někde jsem na tohle použil map

<map title="odkazy"><a href="#">ahoj</a> | <a href="#">ahoj</a> | <a href="#">ahoj</a></map>
Kráťa
Profil
To jsem celý já, abych do toho nekecal. Co místo té modré udělat tmavě zelenou? Dejme tomu #306754.
pyty
Profil
no, mozno to pomoze, ja som totiz uplne bez fantazie a graficky antitalent...
pyty
Profil
Fred: co myslis tymi odkazmi a ze cynthia (co to je?) by to nevzala ?
ja som tam tie odkazy daval len tak :-) (na skusku hoveru..)
nechapem, preco ma to s tym floatom nenapadlo, ale aj tak, hodilo to sipko o riadok nizsie a
neviem preco.. ved sa mrkni
a to menu nejako nefunguje.. ani vo ff , v ie je to dobre, ale v OPERE a FF je to len do dlzky textu
Marty: no, ja som na to tiez myslel ale nachcel som pouzivat javascript. alebo jeden onmouseover
nezabije ? alebo to urobit ze dam len medzery a nastvim im background-image iny na a:link a
iny na a:hover ?
Acci
Profil
Jestli opravdu chceš mít dokument v XHTML 1.1, musíš posílat mime typ aplication/xhtml+xml, nyní posíláš text/html. Přečti si XHTML FAQ
Fred
Profil
Cynthia je portál pro kontrolu přístupnosti http://www.cynthiasays.com/
pyty
Profil
http://petogren.site.cz/2/
pyty
Profil
prerobene podla Kráťa
pyty
Profil
Acci : a kde sa da ten mime typ nastavit ??

zda sa vam lepsia ta prva verzia alebo druha ?
Marty
Profil
Řek bych, že ta druhá je mnohem lepší, taková sladěnější.
Acci
Profil
kde sa da ten mime typ nastavit ??
Ten se nastavuje na serveru (možná i přes htaccess, nevím) nebo přes PHP, ale je tu problém s IE, který soubory s MIME typem aplication/xml+xhtml nezobrazí a chce je ukládat na disk (třeba jako zip soubor). IMHO je lepší použít XHTML 1.0 Strict s MIME typem text/html
pyty
Profil
a kde ako klient mozem zistit z akym mime typom mi prisla stranka ?
Acci
Profil
pyty
Pokud máš Firefox, tak klikni pravým tlačítkem myši na stránku a zvol Zobrazit informace o stránce. V IE to asi nejde
Fred
Profil
Můžeš to i ošidit http://dsic.zapisky.info/XML/XHTML/FAQ/#ie
Acci
Profil
S MIME typem aplication/xhtml+xml je potíž v tom, že musíš tvořit validní dokumenty. Pokud například zapomeneš uzavřít tag nebo uvozovky, dokument se již nezobarzí a napíše chybu a nezobrazí se
pyty
Profil
ved to je vyhoda, nie ?
Kráťa
Profil
Ještě zkus něco udělat s tím hoverem na spodní liště. Když se tam najede, tak je písmo v tom hnědém nečitelné.Co zkust to písmo u hoveru té spodní lišty inverzní, či v barvě pozadí stránky?
Acci
Profil
ved to je vyhoda, nie ?
To ano, nutí tě to tvořit validní stránky, ale vždy to musíš dobře zkontrolovat
m3sh
Profil *
o, mozno to pomoze, ja som totiz uplne bez fantazie a graficky antitalent...
Skladam holt seš 1. člověk kterej to přiznal, znám spoustu lidí, který prostě řeknou že jim se to líbí a že ten kdo to kritizuje je kreten..
Kráťa
Profil
Ty vado ono už je to i tady...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0