Autor Zpráva
Suta
Profil
Prosím o zhodnocení osobních webových stránek, prozatím na dočasné adrese. Děkuji.


www.suta.wz.cz
dife
Profil *
pekne
Aldred
Profil
nechapu proc zakladas dulpicitni tema,...to druhe (pod timto) prosim uzamkni jo ?
ke zhodnoceni se dostanu pozdeji ted nemam cas
Suta
Profil
To druhé téma jsem založil omylem, psalo mi to chybu. Prosím o jeho smazání.
BaTeCzKo
Profil
~ obrázky v grafickém menu se při přejetí myší musí ještě načítat, nevypadá to dobře
~ odsadil bych začátek obsahu od vrchu body (dát na body např. margin-top: 10px)
~ nějaké divné, zbytečné a dlouhé komentáře ve zdrojáku
~ pozadí za obsahem působí rušivě
Miloš
Profil
Texty v menu jsou namalované = 1) zbytečné, 2) bez obrázků takto zcela nepoužitelné
Ta šipka vlevo je k čemu?

Aha (podíval jsem se na další stránky), už jsem na to přišel, ale to's „optimalizoval“ pro určité rozlišení. Výše uvedený obrázek ukazuje, jak to vypadá při 1600×1200 (na ostatních stránkách dosahuje čára od šipky taky někam ouplně jinam).
Mistr
Profil
Suta
Ještě doplnění k výše poznamenanému:
(1) Ve stránce http://suta.wz.cz/ja-a-hudba-sbory-a-telesa.php je v MSIE 6 SP 2 nadpis naprosto nečitelný, protože se překrývá se stránkováním.
(2) Titulek odkazu Schola ve Val. Meziříčí v patičce zní Spolčo a schola ve farnosti Val. Meziříčí. Co to je "spolčo"? Osobně bych to upravil. Mám teď na mysli stránku http://suta.wz.cz/o-mne-kdo-jsem.php
(3) Ze stejné stránky vede odkaz Nabídka mobilní sítě na neexistující stránku.
(4) Ve stránce http://suta.wz.cz/webova-tvorba-uvodem.php začíná první položka v části Přestavbu stávajících webových stránek. velkým písmenem. Proč?
(5) V patičce vede odkaz Kontakt na neexistující stránku.
(6) Mapa stránek z patičky vede na úplně cizí web. Z jakého důvodu?
(7) Sekce Webová tvorba. Klepnu na položku Kontaktní formulář a zcela se změní menu. To považuji za velký prohřešek.
(8) V sekci Webová tvorba vedou odkazy O webdesignu a Jak postupovat na neexistující stránky. Těch odkazů na neexistující stránky je na Tvém webu skoro již dost, nemyslíš?
Suta
Profil
Miloš
Je při jiném rozlišení ještě jiný problém než zmiňovaná šipka a kontaktní formulář? Musí to dělat absolutní pozicování. Nadměrnou snahu věnuji optimalizaci pro prohlížeče, ale nikdy jsem neměl problémy se zobrazováním stránek při jiném rozlišení? Nevíte někdo, jak to vyřešit? (zřejmě při jiném rozlišení bere absolutní pozicování od jiného bodu...)

Mistr
(1) Já jsem nikde nic nezpozoroval, v žádném prohlížeči, můžeš to upřesnit?
(4) To že začíná text v první odrážce velkým písmenem je správně, na konci této věty je čárky, ostatní již začínají malým písmenem a na úplném konci bloku je tečka.

- ostatní nekalosti opraveny, děkuji za povšimnutí.

Všichni
Dále bych potřeboval poradit, jak docit alternativního textu u obrázkového menu (tedy aby stránky fungovaly i s vypnutými obrázky), když tyto obrázky nemám přímo v html (nechci aby se zobrazovaly při vypnutých obrázcích), ale pouze vy stylu.

Jinak děkuji za další postřehy a názory.
Mistr
Profil
Suta
ad 1)
Ukáži Ti PrintScreen daného problému:


ad 4)
Tebou uvedené zdůvodnění je celkem logické. V takovém případě bych ale všechno psal se stejným počátečním písmenem (asi malým) a nadpisek oddílu bych ukončil dvojtečkou, nikoliv tečku.
Miloš
Profil
Suta
Ad rozlišení – jiné chyby jsem si nevšimnul, ale to ještě nic nemusí znamenat (třeba jsem nekoukal pozorně)
Ad vypnuté obrázky – www.wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html
Suta
Profil
Miloš
Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0