« 1 2 »
Autor Zpráva
Petr Tichý
Profil
Dobré odpoledne,

rád bych Vám představil své nové webové stránky. Šablonu jsem zde již předkládal, ale věřím, že při plném provozu se bude hodnotit lépe. (např.: použitelnost)

Pomůže mi jakákoliv připomínka. Děkuji

Pozn.: Snažil jsem se vytvořil perfektně použitelný moderní web, působící příjemně. Dost řečí. Posuďte sami.

Adresa: http://petrtichy.com/
wimstr
Profil
Na mě to působý velmi příjemě, je to pěkný, ani bych nemel co vytknout, líbí se mi ta vyzitka v hlavičce, to se mi jevý jako dobrý nápad...... jediny co bych vytkl je to menu....polozky bych zarovnal na jednu stranu.....
art4web
Profil
Pekné, čisté, príjemné, prehľadné.
Plaváček
Profil
Petr Tichý

Příjemné, přehledné, funkční.

Zamrzí chyba v javascriptu na řádku 64. Nějakou grafickou přidanou hodnotu by ale web snesl. Kupříkladu přidat nějakou kontrastní barvu. Zkusil bych nadpisy, odstavce a seznamy opatřit větším dolním paddingem, text vypadá nahňácaně.

Z hledika kódu v podstatě není co vytknout. Jenom možná slogan bych pojal jako hlavičku a opatřil ho há jedničkou, nadpisy v textu bych asi koncipoval jako nadpisy druhé úrovně.

Obrázky v referencích mají mezi 150 - 200 kb jeden každý, to mi přijde neúnosné.
Petr Tichý
Profil
wimstr
To si nemyslím, vypadalo by to divně zarovnané na jednu stranu. Jinak ale děkuji za pochvaly.

Plaváček
Poradíte mi s opravením chyby v JS? Nikdy jsem v JS nedělal, je to "pouze" kód pro statistiky.
S barvou se možná pokusím něco udělat, přidání whitespace je již na programu.

Slogan původně byl <h1>. Na konec jsem se tak nerozhodl. Většina nadpisů, by byly tím pádem <h3>, to se mi zdálo nízko. Nechat slogan i první nadpis <h1> by bylo velkým prohřeškem?

Obrázky projdou komprimací. Neuvědomil jsem si.
Davex
Profil
Při zvětšení písma v prohlížeči přeteče vizitka a v CSS zůstal ještě jeden font Utopia.

Dovolím si reagovat i na ten JS. Chybí tam deklarace proměnných pagename a a_vars. Někam před volání funkce pmv_log stačí přidat třeba:

var a_vars = Array();
var pagename=document.title;
Petr Tichý
Profil
Davex
S tou vizitkou to vím, mám to ale snad "ukrojit" hned co to překročí hranice vizitky? Rolovalo by se IMHO moc, ale rád si nechám poradit.

Zbylá Utopia byla vyhozena, díky za pomoc.

JS jsem nakopíroval tam, kam mě radil instinkt a zdá se, že to chyby již nehlásí.
loyza
Profil
Asi bych na stránce webdesign použil české uvozovky. Tyhle znaky co tam jsou nejsou uvozovky. Podle české typografie se uvozvoky píší jinak, nejprve dole 99 a pak nahoře 66. [http://typografie.dero.name/typografie-interpunkce.phtml]Zde se o tom píše více.[/url]
Jack Finger
Profil
Stránky se mi líbí a nebudu vše dobré vyjmenovávat znovu, jenom bych možná vytkl u kontaktního formuláře řešení chyby. Mohla by tam být kontrola v javascriptu a při php kontrole by tam mohl být aspoň odkaz Zpět. Toť můj názor. JF
Nox_lbc
Profil
S tou vizitkou to vím, mám to ale snad "ukrojit" hned co to překročí hranice vizitky? Rolovalo by se IMHO moc, ale rád si nechám poradit.

Mít implicitně u textu větší písmo, tak, abys "donutil" co nejvíc návštěvníků nezvětšovat písmo ... například ...
Nox_lbc
Profil
sorry, dvakrát to samé ... přísahám, že neúmyslně ;)
habendorf
Profil
V tiskovém stylu vypadají odrážky u vizitky divně, vyhodil bych je.

Nevím proč dáváš do tel. čísla nbsp, nechal bych ho při ++ písma klidně zalamovat.

Kontakt form se nechová hezky při ++ písma. Šířku textarey bych dal natvrdo, nic proti přístupnosti to není, široká je dostatečně.

Nutit návštěvníka k mačkání tlačítka zpět v prohlížeči fakt není to pravé, to má Jack Finger pravdu.

Kód ujde, jen začátek je nějak předivovaný (na to jak jednoduchý layout to je).

Jinak gut jak jsem psal už minule.
Keilew
Profil
Graficky moc pěkné, přikláním se k provzdušnění textu, je to dost nahňácané.
mimo téma: jak skládáš barevnou kompozici? Mě tahle složka designu pořád nejde:-)
Petr Tichý
Profil
habendorf
V tiskovém stylu vypadají odrážky u vizitky divně, vyhodil bych je.
Hotovo.
Nevím proč dáváš do tel. čísla nbsp, nechal bych ho při ++ písma klidně zalamovat.
Hotovo.
Kontakt form se nechová hezky při ++ písma. Šířku textarey bych dal natvrdo, nic proti přístupnosti to není, široká je dostatečně.
Hotovo.
Nutit návštěvníka k mačkání tlačítka zpět v prohlížeči fakt není to pravé, to má Jack Finger pravdu.
Pokusím se s tím něco udělat.
Kód ujde, jen začátek je nějak předivovaný (na to jak jednoduchý layout to je).
Na začátku toho je tolik, protože jsem se potýkal s problémy, kdy mi horní <div> (v kterém jsou odkazy "mapa webu" a "kontakt") "odlepoval" celý web ze zhora. Proto ještě jeden "obalující" <div>.

Nox_lbc
Jinde mám text IMHO dobrý a tady by to vypadalo špatně. Je to takový prohřešek proti přístupnosti?

loyza
S tím si pohraju. Díky
habendorf
Profil
Petr Tichý: Hotovo, Hotovo, Hotovo

No počkej, to si rozhodni sám, jsou to jen moje názory, nepovažuj je za svaté :o)
Knopi
Profil
Petr Tichý: Krása jednoduchosti až bere dech. Moc se ti to povedlo. Ten sloupec s vlnícím se papírkem je prostě výborný nápad. Myslím, že to tady nikdo nepsal, chybí klikací logo. Jinak k tomu nahňácenému textu - ještě bych do toho zahrnul nahňácanou patičku, je vyloženě tak nízko, že jsem málem spadnul ze židle.
Petr Tichý
Profil
habendorf
Ne-e ... takřka ano. :))

Knopi
Chybí klikací logo, ba co víc ... chybí jakékoliv logo :)
Text jsem se už pokusil provzdušnit, je to ještě tak zlé?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra Tichého:
Nemáš to validní, styď se :-)
Petr Tichý
Profil
Chamurappi
Která stránka není validní?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra Tichého:
Všechny.
<li><a href="./" title="Sekce: Domů"id="active">Domů</a></li>
                                    ^
Mezi atributy má být bílý znak (tj. mezera, tab či enter).
Petr Tichý
Profil
Chamurappi
Aha. Chybu nenašel webový validátor tak jsem o ní nevěděl. Opraveno. Díky :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra Tichého:
Je důležité opravit chybu, která nevadí ani prohlížečům, ani validátoru?
Joker
Profil
Je důležité opravit chybu, která nevadí ani prohlížečům, ani validátoru?
Jasně že, už z principu, když je to chyba, mělo by se to opravit :o))))
I když to nevadí prohlížeči, třeba vadí autorovi, že má na stránce chybu :o)))
tozi
Profil
moj dojem je z tejto stranky dost neurcity farby su prijemne ale nijak kontrastne a tym padom sa mi zlieva ako graficka tak aj textova cast dokopy.

inak chvalim vyuzitie textov v hlavicke namiesto grafickeho prevedenia.
Petr Tichý
Profil
Joker
Chamurappi
Ať tak nebo tak, je opravena :))
Petr Tichý
Profil
Keilew
Tvého komentáře jsem si všiml až teď. Díky za pochvalu ale co myslíš tou barevnou kompozicí.
Je tam prakticky jedna barva :) Vemeš jednu základní a pak jen v PS jedeš kousíček doleva či do prava :)
mukis
Profil
Je to pěkně přehledný, ale nějaký mrtvý, nelíbí se mi ta barva. Ruka s kontaktem v hlavičce je super nápad.
Keilew
Profil
Petr Tichý
Popsals mi to celkem jednoduše, jde však o to jít správným směrem:-)) Já jdu vždycky tím druhým...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra Tichého:
Nemáš to validní, styď se :-)
dredie
Profil *
Petr Tichý: Vemeš jednu základní a pak jen v PS jedeš kousíček doleva či do prava
a jestlipak mas originalni photoshop kdyz mas stranky na vydelavani hm??? :))))
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0