« 1 2 3 »
Autor Zpráva
VLadas
Profil
Ahoj všichni, jsem začátečník v tvorbě www stránek a tak prosím o zhodnocení mého výtvoru pro základní školu. Moc děkuji za každý názor.

www.zsamsbrna.cz
Nox
Profil
Vyrobeno v registrovaném "Dynamic HTML Editor"

Jo...je to vidět

Takže - úvodní stránka - mdlé, velký kus textu, není důvod tam vůbec něco takového
mít, vypadá to spíš jak takové ty upozornění před vstupem na stránku,
málokdo si to přečte (navíc takto ztvárněné - tučné, málo strukturované)

K další části:
méně je - často - více

- hodiny pryč, další hýbající se nesmysly a ikony pryč
- kontakty obrázkem - proč? a ještě takové malé písmo -> pryč s tím, kontakty
na úvodu ano, ale pouze textem a ne celé jako odkaz na nesmysl typu "mailto://"
- vzkazy...blueboard...ale dejme tomu, si začátečník, takže ok
- po vypnutí javascriptu jsou celé stránky nefunkční!

Ale na editor se vykašli! Máš tu skvělé stránky jakpsatweb, takže se radši nauč
je dělat normálně

Zdrojový kód bohužel nemůžu komentovat nevulgárně, to jak se to vygenerovalo je...
Flip
Profil
pěknější kód už jsem dlouho neviděl ;) a fascinoval mě běžící title... ;)
VLadas
Profil
Vyrobeno v registrovaném "Dynamic HTML Editor"

Jo...je to vidět


Dobře, ale na co potom Editory vyrábějí. Já vím, že machři to dokážou v HTML i jinak, já se to budu taky učit, jen musím prozatím opravdu využít Editor. Jsem na začátku a jaký kód udělá Editor to neovlivním.

Ten úvod chce ředitelka. Mě taky moc nesedí. Upravím ho.
Hodiny a datum by na školních stránkách být měly.
LOGO Ústí, bohužel musí být.
Je pravda, že to počasí je tam jen tak pro něco navíc.


Myslíš tedy, aby se neztrácely ty kontaktní adresy vlevo? Při načtení menu. Nebo je tam vůbec nedávat, když kotakty jsou v hlavním menu?

Ještě mi řekni, kde vypnu Javascript.

Dík za názor. Budu se snažit nezklamat.
VLadas
Profil
Flip
Myslím, že to myslíš superironicky,. Ale já se nevzdávám, a budu makat a vy mě k tomu dotlačíte.

Ty názory jsou fakt potřeba, pro povzbuzení. A když vidím co dělám za spousty kravin, potřebuju dozor.
VLadas
Profil
Nox

Jak by jsi řešil "Mailto://"?
Nox
Profil
VLadas
Netušim k čemu se vyrábějí... umím i XHTML, ale za machra se nepovažuji, není to tak těžké
Opravdu se to radši nauč, vím co říkám

J, ředitelky jsou divné osoby...nechtěj potkat tu naši ;)

Nevim jestli by tam být měly, osobně nevidim důvod když v každym
běžnym OS jsou vpravo dole...ikdyž sám je občas dávám, ale
stačí to přes obyčejný text+JS

Ne, myslim to, že ty odkazy napravo jsou obrázky a ne texty, což je dost blbý,
udělej je jako obrázek, ale nechal bych je tam

Javascript nevypneš, je to část kódu a takhle ten editor řeší ty stránky,
což je hnus

VLadas
Mám na to vlastní odesílací formulář a skript, jinak možná to tam můžeš nechat,
pokud to bude text tak se to dá dát do schránky
- mě jako uživateli by se líbilo kdyby se mailová adresa po kliknutí skopírovala
do schránky (jako ctrl+c), ale to neřeš, to je přes JS a složitější...ani teda
nevim jestli by to šlo

A jinak - mrkni se na nějaký kvalitní stránky jak vypadají graficky
VLadas
Profil
Nox
Jo dík,

zapracoval jsem na těch bočních adresách a vymázl pár těch obrázků.

Stránky se škole moc líbí a nechtěj grafickou změnu.

Když se podíváš na jejich původní stránky, které jim dělal nějakej student, tak se jim já nedvím.
www.volny.cz/zsbrna
ale je možný, že je pochválíte po html stránce, ale to já neumím posoudit. Zatím.
Wojt@
Profil *
Náhodou, ty minulé stránky na mě púsobí mnohem lepším dojmem.
Na těch nových je opravdu vidět že to z editoru, i kdyby na nich nebylo to upozornění.
VLadas
Profil
Wojt@

Já myslím, že už není řeč o tom jestli jsou z Editoru, to už jsem jasně vysvětlil. Tady jde o styl stránek. Koukaj na to děti a rodiče, kteří tomu rozumějí ještě méně než já, a těm neje o strohost, ale taky o grafickou úpravu. Což jasně zaznamenal nárůst pochval od nich směrem k ředitelce školy. Na to pro koho ty stránky jsou musí koukat i ten co stránky zvládá levou zadní.
To musíš uznat.
Nox
Profil
Nechci působit že ti to dělám schválně, ale já sám od jisté doby beru názory lidí, co se na internetu moc nepohybují
s velkou rezervou...někteří lidi jsou člověka schopní vynachválit i za prázdnou stránku s nápisem 'Ahoj'...
Mistr
Profil
VLadas
Prohlížím si Tebou předložené stránky v MSIE 6 SP 2 a napadají mne následující poznámky:
(1) Nevím, proč je na webu vstupní stránka. Navíc si ji ani nečtu. Vidím tlačítko Prosím vstupte, klepu na něj a jdu dál.
(2) Máš rozhozeno okno Toplistu.
(3) Ikonka s popiskem Statutární město Ústí nad Labem působí v hlavičce jako pěst na oko.
(4) Kontakty v pravém sloupečku nevýrazné.
(5) Naprostou náhodou jsem si všimnul v pravém sloupečku, že po najetí na Základní škola či Mateřská škola se otevírá nové menu.
(6) Vyhodil bych běžící text v titulku stránky (tag TITLE v části HEAD).
(7) Nepodtrhávej nic, co není odkazem - viz stránka http://www.zsamsbrna.cz/Soubory_Pisma1/MS.htm
(8) Ve stránce http://www.zsamsbrna.cz/Soubory_Pisma1/Kontakty.htm si oprav IČO na .
(9) Taktéž ve stránce http://www.zsamsbrna.cz/Soubory_Pisma1/Kontakty.htm si doplň tečku za Tel, neb se jedná o zkratku od slova "telefon".
(10) O hodinách v hlavičce se již zmiňovali kolegové.
(11) Otevřu si stránku http://www.zsamsbrna.cz/Soubory_Pisma1/Nov/Nov.htm a klepnu na položku novin. Proč se mi nezačnou načítat jednotlivé obrázky?
(12) Nefunguje klikací logo.
(13) Vytknout by se daly i takové "detaily" jakými jsou přebývající mezery z vnitřní strany závorek - viz stránka http://www.zsamsbrna.cz/Soubory_Pisma1/ProRodice.htm
(14) Proč se dokazy ze stránky http://www.zsamsbrna.cz/Soubory_Pisma1/UT.htm otevírají do nového okna?
(15) Je vhodné pojmenovávat stránky cesky (tedy bez háčků či čárek) a s malými písmeny.
(16) K čemu údaj o počasí v Ústí nad Labem? Jsem-li Ústečák, stačí, abych se podíval z okna. Nejsem-li, nepůjdu se na aktuální počasí, při vší úctě, dívat na stránky základní a mateřské školy.

Závěrem bych uvedl několik tipů, co bych se stránkami udělal já. Netvrdím, že se jimi musíš řídit.
(1) Vyhodil bych vstupní stránku. Ani nevím, co na ní bylo napsáno.
(2) Vyhodil bych "vylepšení" typu jezdící titulek či hodiny v hlavičce.
(3) Hlavičku bych udělal daleko kontrastnější (zelené písmo na zeleném pozadí není pro některé spoluobčany příliš čitelné).
(4) Pro celkové rozvržení stránky se nabízí řešení použití vertikálního menu pod hlavičkou pro údaje vztahující se ke škole jako celku, v levém sloupečku například položky mající vztah k základní škole, v pravém zas položky od mateřské školy. Do patičky neuvádět výrazný nápis o autorství programu, nýbrž uvést tam rychlé kontakty adresu, telefony, mail).
(5) Vhodné je nechat stránku volně plynout, tedy nenechat zobrazovat v hlavním proudu vertikální posuvník.
(6) Domnívám se, že nejlepší by bylo požádat například zde v diskuzi (ve specializované sekci) nějakého grafika o vytvoření vzhledu stránky. Možná by to udělal i zadarmo jako svoji referenci, neboť navržení stránek školy je, myslím, atraktivní reference, se kterou se kvalitní autor může chlubit svým dalším zákazníkům.
Tomass
Profil *
toho dne byl Mistr zase jednou velmi plodný :)

nevím jestli někdo komentoval název aktuální stránky, který se zobrazuje nalevo svisle. Je to zajímavý nápad, jen je tam ta informace zbytečně 2x, protože se zobrazí i na podstránce samotné. Pokud ho tam ale chceš nechat, měl by být v nějaké barvě, která bude korespondovat se zbytkem webu. A ten textík by mohl být vyhlazený - zapni si v grafickém editoru antialiasing.

A ještě poznámka k tomu počasí napravo dole. Pokud se rozhodneš ho ponechat (což bych nedoporučoval), text u něj bych mírně rozvedl, v UL je poněkud strohé.
VLadas
Profil
Mistr

(1) - na přání vedení školy
(2) - mám MSIE 7 a Firefox a v obou to testuju a okno Toplistu je OK. Nemám tuto chybu nahlášenou ani od školy.
(3) - navazuje na hlavní nadpis. Co je špatně? Musí to tam být, patří to ke škole. Podklady mám od města, dodalo vedení škloly. Jsou to předpisy, s tím nic neuděláš.
(4) - to jsou jen adresy obou zařízení. Hlavní kontakty jsou pod odkazem "KONTAKTY"
(5) - napravím
(6) - OK upravím
(7) - opravím
(8) - opravím, chybné údaje jsou od vedení školy
(9) - také opravím
(10) - škola spokojena, nedělám to pro sebe
(11) - načítají se bez problémů, jen trochu pomaleji. Odskoušeno.
(12) - opravím
(13) - máš pravdu, to jsem přehlédl
(14) - protože pokud by jsi chtěl přečíst všechny dokumenty, musel bys po otevření každého z nich opět aktivovat "Úřední tabuli" a to se mi zdálo nepraktické. Takhle přečtený dokument zavřeš a hned otevřeš nový. Logický ne?
(15) - pokud stránky choděj tak to neberu a čárky a háčky v e jménech nejsou, tím jsem si jist
(16) - To je pouze přídavek a není tam jen počasí na dnes, ale i dlouhodobější počasí. Zdá se mi, že se rodiče klidně podívají do čeho děti jdou. To není pro náhodné návštěvy. Proč bych měl lézt na stránky o počasí o kterých nemám ani ponětí, když vím, že na stránkách školy mého dítěte se podívám a vím.
Jde jen o názor a úhel pohledu.

Samozřejmě moc děkuju a jdu napravovat.

Makal jsem a vše co bylo možné jsem napravil.
shaggy
Profil
To, že ty máš IE7 je pekné, ale ako si napísal - tú stránku budú navštevovať deti a ich rodičia a väčšina z nich má IE6.
Dátum a hlavne hodiny naozaj nepatria na žiadny web, ani na ten školský (takmer každý kto používa počítač má tú vymoženosť, že má hodiny na lište ;-)
Oproti starým stránkam nevidím nejaký kvalitatívny posun, je to to isté, len v inej farbe (stručne povedané).
Pohybujúci sa TITLE je otrasný, hrozný. Takéto veci hovoria o tom, že nemám ako zaujať, preto to musí blikať, svietiť a hýbať sa.

A osobná poznámka - na čo sú tie html "generátory"? To netuším ani ja. Práveže ak si začiatočník, tak by si vôbec nemal nič také používať, lebo sa nikdy nenaučíš robiť poriadne stránky.
VLadas
Profil
shaggy

Hmm dobrá poznámka, ale i ti kdo mají IE 6 si mi nestěžují a že to lidi dokážou to si piš. Nemám takové preference a škola mi je dává pěkně plnou hrstí, neboj.
Na hodiny si také nikdo nestěžuje. Jste moc profi a proto neuznáváte jinou práci než svoji.
Proč je škola spokojená? Možná proto, že ty stránky se jim líbí, jinak by mi to dali najevo, zatím stránky chválí.
Ve škole mají také IE 6 a na starších počítačích dokonce 5, to mám ověřené. Tam stránky kontroluje webmaster, který je za stránky zodpovědný.
Já je jen zpracovávám.

Ale díky za názor.
Safran
Profil *
Já nevím, ale mě se ty stránky graficky velmi líbí. Když koukám na jakpsatweb.cz tak mě ta strohost a příšerná grafická úprava přímo zhnusuje, a to je web, kde se máš učit psát v HTML a jiných jazycích.
Ale dobrá možná lidem bez fantazie se to líbí.

Tyhle stránky jsou na oči moc příjemné a hlavně docela přehledné a vůbec mi, jako uživateli stránek nevadí nějakel HTML kód i když je strašnej ani EDITOR. Já přece potřebuji funkční stránky. Já bych mu své stránky svěřil. Ten člověk má fantazii.

Naučte se to taky
Mistr
Profil
VLadas
(2) - mám MSIE 7 a Firefox a v obou to testuju a okno Toplistu je OK. Nemám tuto chybu nahlášenou ani od školy.
Abych to uvedl na pravou míru. Ikonka Toplistu není vycentrovaná. Je možné, že je to tak Tvůj záměr, i když mne se nelíbí. Avšak jsou to Tvé stránky, tak si je dělej dle sé libosti.

(3) - navazuje na hlavní nadpis. Co je špatně? Musí to tam být, patří to ke škole. Podklady mám od města, dodalo vedení škloly. Jsou to předpisy, s tím nic neuděláš.
Spíše šlo o grafické ztvárnění. Zelená plocha a najednou takový červenomodrobílý čtereček. Nepasuje tam.

(4) - to jsou jen adresy obou zařízení. Hlavní kontakty jsou pod odkazem "KONTAKTY"
Budiž. Ovšem proč je neudělat, na můj vkus, trochu přehledněji. Například:


ZŠ a MŠ Ústí nad Labem
Jitřní 277
403 21 Ústí nad Labem - Brná

A k tomu třeba ještě nějaký telefon atp.

(10) - škola spokojena, nedělám to pro sebe
To je možné, že je škola spokojena. Ovšem na druhou stranu je to zas Tvoje vizitka.

(11) - načítají se bez problémů, jen trochu pomaleji. Odskoušeno.
Trochu pomaleji? Pak je na místě se ptát proč pomaleji? Lidi nemají čas zírat na prázdnou obrazovku a doufat, že se jim snad někdy něco načte. Otevřu, počkám chvilku, není, zavírám a jdu dál. Nebo Ty si otevřeš stránku, nic na ní, tak si jdeš udělat kafčo a pak se zas vrátíš? Ono se třeba něco natáhne? Zmenši datový objem těch obrázků. A nebo ty časopisy dej na web v PDF formátu. Do něj to lze zdarma převést.

(14) - protože pokud by jsi chtěl přečíst všechny dokumenty, musel bys po otevření každého z nich opět aktivovat "Úřední tabuli" a to se mi zdálo nepraktické. Takhle přečtený dokument zavřeš a hned otevřeš nový. Logický ne?
Ovšem otevírání nových oken má svá pro a proti. Využít lze například drobečkovou navigaci či nasimulované tlačítko Zpět apod.

(15) - pokud stránky choděj tak to neberu a čárky a háčky v e jménech nejsou, tím jsem si jist
Ano, čárky a háčky v názvech nejsou, alespoň já jsem tam žádné neobjevil. Byla to spíš taková výzva a upozornění do budoucna, když jsem viděl adresy typu http://www.zsamsbrna.cz/Soubory_Pisma1/Nov/Nov.htm - ta velká písmena by skutečně mohla dělat neplechu. Někdy bývá rozdíl mezi novy.html a Novy.html - jsou to dva rozdílné soubory.

(16) - To je pouze přídavek a není tam jen počasí na dnes, ale i dlouhodobější počasí. Zdá se mi, že se rodiče klidně podívají do čeho děti jdou. To není pro náhodné návštěvy. Proč bych měl lézt na stránky o počasí o kterých nemám ani ponětí, když vím, že na stránkách školy mého dítěte se podívám a vím.
Jde jen o názor a úhel pohledu.

Ano, jde o úhel pohledu. Ovšem jak píši, pochybuji, že někdo honem poběží na stránky školy se podívat, jak bude. Proč se nepodívá z okna? A že nezná stránky o počasí? Tak tohle zdůvodnění neberu. Všechny portály u nás informace o počasí mají. Krom toho existuje i stránka www.pocasi.cz nebo specializované stránky http://www.in-pocasi.eu apod. A krom to si nedokážu představit rodiče, který ráno honem zapíná internet, aby se podíval na stránky školy svého dítka, jak ten den má být. To si raděj pustí rádio či televizi s nějakou oblíbenou stanicí.
Mistr
Profil
VLadas
Jste moc profi a proto neuznáváte jinou práci než svoji.
To bych si vyprošoval. Krom toho myslím, že je to až příliš ostré. Nedomnívám se, že by kolega shaggy nedokázal ocenit cizí práci.

Kolega shaggy Ti vytýkal hýbající se, blikající či jinak na sebe upozorňující texty. Víš, ono to vypadá na první pohled možná efektně, upoutá to pozornost a Ty si třeba i říkáš, jaký jsi borec, co jsi zas jednou vymyslel, resp. sehnal kdesi na internetu. Ovšem, říká si totéž i běžná návštěvník stránek? Čte si text na stránkách, vedle toho ho neustále ruší nějaký běžící text či proměnlivý obrázek. Bude si v tu chvíli myslet: "Ó jak jsem šťasten, že si ten text nemohu dočíst?" Myslím, že sám uznáš, že nikoliv. Kvalitní stránky se od nekvalitních poznají na první pohled. Tím nechci nijak snižovat Tvůj zápal do tvorby webu. Chci Tě jen nasměrovat i do jiných oblastí, kterí s tvorbou webu velmi úzce souvisí. Těmi oblastmi jsou přístupnost a použitelnost webu. Přečti si ěnco o tom. Povýšíš tím kvalitu svých stránek!

Proč je škola spokojená? Možná proto, že ty stránky se jim líbí, jinak by mi to dali najevo, zatím stránky chválí.
Možná proto, že našli někoho, kdo si to vzal za své. :-)

stránky kontroluje webmaster, který je za stránky zodpovědný. Já je jen zpracovávám.
Můžeš mi prosím objasnit funkci onoho webmastera? A vedle něho tu Tvojí, jak sám uvádíš: zpracovatele webových stránek? Díky.
Mistr
Profil
Safran
mě se ty stránky graficky velmi líbí.
Budiž, nikdo Ti to nebere. Již Ústava České republiky Ti dává právo na svobodný názor.

Když koukám na jakpsatweb.cz tak mě ta strohost a příšerná grafická úprava přímo zhnusuje
Zhnusuje? Nač ta silná slova?

to je web, kde se máš učit psát v HTML a jiných jazycích.
Svou výtku sis i správně zdůvodnil. Skutečně se jedná o web, který učí psát v HTML a jiných jazycích. Neučí návštěvníky grafickému cítění. A krom toho to zas není tak špatné, jak píšeš. A předně je řeba mít na paměti jednu Yuhůovu poučku: vždy je daleko přednější, důležitější a podstatnější obsah než forma!

Ale dobrá možná lidem bez fantazie se to líbí.
Myslíš, že nemám fantazii, když se mi stávající zpracování Jak psát web líbí?

Já přece potřebuji funkční stránky.
Ano, avšak nebudou se ty stránky s prasáckým kódem dlouho natahovat? Nebude se v nich špatně hledat část, kterou bych rád při modifikaci stránek upravil?

Naučte se to taky
Já jsem spokojen s tím, co mám.
shaggy
Profil
Safran - nechcem zhadzovať niekoho prácu, ale ty si asi nevidel nádherný web od "člověka s fantazii". Táto stránka neurazí, ale nepokladám ju za peknú a určite by som ho neoznačil za kreatívneho človeka.

VLadas - študujem na Univerzite Komenského v Bratislave. Ak si pozrieš ich stránku, tak zistíš, že je otrasná (a to ju nedávno dokončili). Som v poslednom ročníku, píšem diplomovku o prístupnosti webových sídiel. V rámci nej budem pravdepodobne nahadzovať stránku našej katedry do tohto nového systému. Tým pádom by si mohol myslieť, že aj my, čo sa rozumieme do tvorby stránok sme spokojní s tým, ako vyzerá univerzitná stránka. Lenže s výzorom je spokojné iba "laická verejnosť" (vedenie školy). A prečo? Lebo nemali možnosť vidieť nič lepšie.
Tí ľudia sa nepohybujú na internete tak ako my a preto si myslia, že to je to najlepšie čo môžu dostať. Rovnako ako v prípade "tvojej" školy. Myslia si, že dostali to najlepšie čo mohli. Myslíš si to aj ty?
Mistr
Profil
A já jsem si hned myslel, že VLadas a Safran je jedna a tatáž osoba, že?
Safran
Profil *
Mistr

BOOOM, boduješ, jsi dobrej, ale je to pravda né? Beru to z pohledu laika. Proto ta chyba i tady. Vidíš, že to pohlo i myšlením většiny zde.
I když jsem za vola.

shaggy

Ty lidé se opravdu na internetu nepohybují, a důležité je, že jsou opravdu funkční a že se dovíš vše co potřebuješ.
shaggy
Profil
Safran - ty by si sa mal začať pohybovať viac na tom internete a potom by si zistil, že akokolvek je VLadas snaživí, nie je kreatívny a nemá ani fantáziu. To vážne. Toto je priemerná (až podpriemerná) stránka, fantázia sa vyznačuje inak ;-)
A stránka je funkčná, ale mohla by byť viac (bez zbytočností ako hodiny, dvojitý posuvník...).
VLadas
Profil
shaggy

Je jasné, že se tu bude mlýt stále to samé a že EDITORY budete odsuzovat, ale špatné být nemohou, proto je dělají a myslím si, že je spousta profiků, kteří na nich vyrábějí své stránky, to podle HTML kódů těch pěknej stránek. Ten EDITOR se vždy podepíše, a málokdo to mění.

Každý má svůj úhel pohledu, u mě je to, že je se stránkama spokojenost a líbí se a u Vás profesionalita. EDITOR dělá HTML kód sám a pokud si myslíš, že každý začátečnk jde hned přímo na HTML kód tak to si myslím, že jsi na silném omylu. Pro každého, kdo začíná je pomoc EDITORU prospěšná, proto, že si může ověřit co, kerý ten příkaz dokáže. Stránky jsou za pár dní funkční a hotové i když podle Vás k ničemu, ale pro mě ohromný úspěch. Navíc odsuzujete práci profíků, protože ty EDITORy dělají právě takoví vysokoškoláci, kteří chtějí pomoci tím programem k zjednodušení a urychlen práce nejen uačátečnkům. Takže vlastně shazuješ i sebe i když u mě ne, já Vás obdivuju a chtěl bych umět to co vy, ale o nikom nikde neříkám, že to neumí a že by se měl obrátit na profíky, protože vím, že je to pro každého opravdu ohromný úspěch, když to chodí a funguje tak jak má. A to je myslím si i pro Vás.

Ty stránky mohu prodloužit, aby nebyl posuvník, to není problém, ale například mě osobně vadí, když musím po přečtení zpět sezdola nahoru nebo hledat odkaz zpět kvůli tomu, že je kratší menu. Takhle si to přečtu a hned jdu dál. Ale zase jiný laický názor.


Mistr

To - naučte se to - není myšleno, abyste se učili dělat stránky, ale vtělit se do mysli laické veřenosti. Ukaž je třeba tátovi, nebo někomu, kdo nemá se stránkama nic společného, ale neříkej nic o kritice, ať není ovlivněn, jen ať se podívá prozkoumá a řekne ti svůj názor a pak třeba poznáš co myslím. Snažíš se být moc profi i když to myslíš dobře. A co se týká HTML kódu, udělej pro nás začátečníky takový EDITOR, aby generoval správně Kód a pak budeš MACHR. Podle tebe a ostatních to ti druzí programátoři neuměj. Zatím nevím pořádně na čem jsem, protože kritizujete to co pro normální lidi není vyditelné. To co viditelné je, to se jim líbí. Tím normální nemyslím, že ty a ti ostatní jste nenormální, jste jen moc profi. To bohužel musím stále opakovat.

Jo a k tomu EDITORU, řekni mamince nebo manželce ať pere v ruce, že ji vyhodíš pračku, protože to nepere tak, jako když je vypráno ručně. Co si asi pomyslí. EDITOR je jako ta pračka, ty ručně a perfektně, EDITOR vzhledově dobře, ale podle tebe nic moc. Co stím, měli by ty EDITORY vymazat a udělat krok pěkně zpátky, protože jsou tady programátoři, kteří to neuznávají? I když to vymíšlí vlastně vaši kolegové.
VLadas
Profil
Ale jedem dál, návštěvnost je víc jak stoprocentní, proto, že předtím o nich věděli jen rodiče dětí ze školy.

Jo a kdo si přečte úvod, na kterém vedení trvá, tak se doví, že ta škola má jen první stupeň a že je malinká. Takže možná pochopíte, proč já a ne profi.
Miloš
Profil
VLadas
… špatné být nemohou, proto je dělají
To není argument, ale blábol.
Na těch komouších taky něco bude, když jsou v parlamentu a lidi je volej.
Na těch teroristech taky něco bude, když…

Zkrátka – wysiwyg editory jsou povětšinou vyráběny
1. pro lidi, kteří potřebují jednou za čas udělat nějakou stránku, ale nemají čas (chuť) se učit pracovat s kódem
2. pro bastlířské lemply a ignorantské diletanty, kterým je úplně šmafu, jak nekvalitní „práci“ odvedou

Ani v jednom z výše uvedených příkladů není potřeba, aby z nich lezl kvalitní kód, protože to se autorům takových editorů nevyplatí.
Nechci tím říct, že neexistují i dobré wysiwyg editory, ale ty jsou v jiné cenové relaci (takový Dreamweaver tě přijde na 18 litrů).

A k výpadu proti Mistrovi:
A co se týká HTML kódu, udělej pro nás začátečníky takový EDITOR, aby generoval správně Kód a pak budeš MACHR
Myslíš, že se mu něco takového vyplatí? Viz výše uvedená cena Dreamweaveru
„Argumenty“ alla pračka – to jsou, nehněvej se, jen kydy, plky a bláboly.

----
Sám jsem kdysi začínal podobně – wysiwyg editor, ruční editace, pokus–omyl.
Výtvory byly z dnešního pohledu děsivé a považuji to za ztracený čas.
Vřele doporučuju si přečíst něco o sémantice a v HTML kódu zapisovat jen strukturovaný text ve smyslu „toto je nadpis té a té úrovně, toto je odstavec, toto výčet (seznam), toto tabulková data v tabulce, toto je důležitý (strong nebo em) text, odkaz nebo význam nesoucí obrázek (ne dekorativní).“
Těch tagů taky není tolik, aby se to nedalo zapamatovat a jestli umíš aspoň trochu anglicky, tak si je zapamatuješ ještě líp.
Tohle musíš za měsíc dva umět levou zadní.
A teprve pak se začni zajímat o vzhled stránky a používej k tomu CSS.
khuazyan
Profil
Koukal jsem na to v Opeře a Firefoxu, stránky jsou totálně rozhozené, ty hnusné hodiny překrývají část menu. Na úvodní stránce není vidět, co je napsané na tom tlačítku pro vstup na stránky, protože je překryto tím textem, který stejně nikdo nečte. Horší grafiku jsem taky ještě neviděl. Tenhle výtvor se nedá nijak opravit, jedině začít úplně od začátku.
khuazyan
Profil
Screen z Opery
khuazyan
Profil
A ještě tohle
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0