Autor Zpráva
dspanhel
Profil
Spustil jsem nový jednoduchý web zaměřený jen na inzerci doučování - Kvalitní doučování. Je to nová záležitost, takže tam zatím není moc inzerátů.
Stránky vznikly, protože na českém Internetu zatím inzerce doučování neměla samostatnou stránku a vždy byla součástí větších inzertních serverů, kde byla trošku ztracená a nešlo v ní hledat podle více parametrů.
Máte nějaké tipy k navigaci, grafice, kódování, obsahu, integraci AdSense?
Díky
Nox
Profil
Reklama je imho zakomponovaná dobře a celkově se mi to velmi líbí

Ty nadpisy sou takové zvláštní - graficky, že nejsou vertikálně ukončené

Ikdyž jak se dívám na kod tak vzhledem k přehlednosti to odřádkování - imho méně je někdy více,
v některých případech radši využiju spíš enter
dspanhel
Profil
Nox Díky za tvůj názor. Jak to myslíš, vertikálně neukončené nadpisy? Tím odřádkováním myslíš odsazení jednotlivých bloků od začátku řádku? Nebo co konkrétně? Díky.
Inpocasi
Profil
Přidat inzerát - nad reklamou je to matoucí.
Nox
Profil
dspanhel
No myslel sem graficky třeba jak je "Hledám doučování"...jako vyloženě to nevadí jak se na to dívám,
jen, že mě to tak ne úplně dobře upoutalo jak sem tam přišel, ale můžeš to tak nechat, není to špatné
(aspoň se to může natahovat jak chce)
Flip
Profil
moc pěkný nápad i zpracování, myslím že takový web může určitě na českém internetu obstát! přeju hodně štěstí s rozjetím ;)
dspanhel
Profil
Inpocasi Díky za námět k zamyšlení. Nepřipadne mi to až tak matoucí, jak někdy třeba bývá zakomponování odkazu na přidání reklamy do etargetu v jiných webech (kdy to prakticky nejde rozeznat). Každopádně zde to není záměr. Určitě ale popřemýšlím nad tím, jestli odkaz nepřidat i do menu.
dspanhel
Profil
Nox Aha, tohle nechám tak, ale díky za tip.
dspanhel
Profil
Flip Díky za pochvalu, rád bych tyto stránky mimo vyhledávače propagoval také na studentských diskuzních serverech - něco jako všeborec.cz (ten znám jako jediný, protože jsem VŠE studoval). Uvidíme před prázdninami a možná už před pololetím, jestli si stránky najdou cestu ke studentům a žákům.
Flip
Profil
dspanhel
musíš jim v té cestě trošku pomoct ;) nebránil bych se po prvních výdělcích z projektu investovat třeba do Adwords
Inpocasi
Profil
dspanhel
Ještě k tomu co říkal Flip - ja bych doporučoval RSS export, který by si nabídl webům jednotlivých škol
dspanhel
Profil
Inpocasi Nad RSS exportem jsem také uvažoval, nemusí to být špatný nápad. Tohle na 99% zrealizuju. Díky za tip.
dspanhel
Profil
Flip Zatím je ten web nový, tak ani není ve vyhledávačích, tak jsem zvědav, jak si v nich povede. Abych se přiznal, tak preferuju spíš se dostat na přední místa přirozenou cestou. Ale díky za tip!
Str4wberry
Profil
dspanhel
1) Text/odkaz, který vyvolává jen javascriptovou akci by měl být javascriptem i vypsán. Totéž „Přidat do dalšího předmětu?“ — bez JS si není možné zvolit více předmětů.
2) To tlačítko „Přidat inzerát“ vypadá, že souvisí s reklamou.
3) Menu by bylo lepší nahoře — kvůli čtyřem položkám nemá cenu „blokovat šířku pro samotný obsah“.
4) Od té tabule jsem čekal, že bude klikací.
5) Formulář pro přidání inzerátu není absolutně kontrolovaný. Vůbec ho nevyplním a napíše se mi: „Nový inzerát byl úspěšně přidán a zobrazuje se návštěvníkům. Inzerát však ještě bude zpětně schválen administrátorem.“
6) Na stránce http://www.kvalitni-doucovani.cz/nabizim-doucovani/ je asi překlep ve slově „indnividuální“.

Kód je slušný, vzhled pěkný a

Hodnocení: 7,5/10
dspanhel
Profil
Str4wberry
1) Upravím, tohle je maličkost.
2) Otázkou je, nakolik jsi ty a Inpočasí reprezentativní vzorek. Ptal jsem se dalších lidí a matoucí jim to nepřipadlo, orámování a plusko jim připadlo dostatečné odlišení. Každopádně, kdyby se ozvalo více lidí, přidal bych tento odkaz i do menu.
3) Do menu počítám s dalšími položkami a také připravuju nějaký obsah pod menu.
4) zeptám se na náročnost úpravy kódu a případně zapracuji
5) Je kontrolovaný JS:-) Pokud jsi měl skutečně vypnutý javascript po celou a nevypnul sis ho až po zobrazení stránky, tak jsi minimálně musel vyplnit kontrolní otázku. Pokud jsi nevyplnil ani kontrolní otázku, tak tě to sice přesměrovalo na inzerát přidán, ale ve skutečnosti to inzerát nepřidalo. Nicméně přídám kontrolu při ukládání inzerátu. A také pokud se inzerát nepřidal, tak přesměruji na jinou stránku.
6) To je text inzerátu, ne můj.

Díky!
dspanhel
Profil
Inpocasi, all Chtěl bych se vrátit ještě k tomu RSS, zatím jsem s ním nepracoval, tak bych se rád na něco zeptal. Myslel jsi, inpočasí, jen klasické rss2.0? Jak by to školy dokázaly implementovat na své weby? Existují na to nějaké gadgety?

Resp. napadly mne ještě další dva způsoby propagace:
1) poskytnout zájemcům obsah na jejich stránky v iframe (definovali by si volitelně, co, kde, úroveň, kategorii, barvu pozadí, textu a odkazu, rozměry, vygeneroval by se kód, který by stačilo přidat a šmitec)
2) poskytnout zájemcům data v XML (definovali by si volitelně, co, kde, úroveň, kategorii, vygenerovalo by se url, které by obsahovalo požadovaná data a oni by si to mohli buď sami zpracovat svým skriptem, nebo použít můj předpřipravený nástroj v PHP)

Jednička by byla extrémně rychlá a i pro laiky, dvojka by naopak umožňovala si vše naformátovat na míru a maximálně začlenit do svého obsahu. Obojí by obsahovalo název, url, popisné kategorie a cca 200 znaků z textu. Myslíte, že by to bylo používané?

Jak byste nazvali stránku na mém webu, která by toto obsahovala a kde by mohl být ještě předpřipravený kód pro odkaz a ikonku? Podpořte nás? Doporučte nás? Pro webmastery? Pro školní stránky? Pro školní weby?

Díky za názory.
Inpocasi
Profil
dspanhel
Spíše než iframe bych použil JS (<javascript src="">). Iframe musí mít přesně definovanou šířku a výšku, nepřebírá vlastnosti okolního webu atd.

XML kanál je nejlepší. Ovšem je důležité si uvědomit, že spousta webů škol jsou pouze statické stránky (v html).

Jak byste nazvali stránku na mém webu, která by toto obsahovala
Možná: Pro váš web. Určitě ne slovním spojením Pro webmastery.
dspanhel
Profil
Inpocasi Vidíš, JS mne nějak nenapadnul, přemýšlel jsem nad tím, že pro generování kódu pro iframe by musel být konfigurátor barev, pozadí, atd. ale u JS tohle odpadne. Díky za tip!

XML kanál zatím nechám uležet, říkám si, jak by se vyhledávače postavily k tomu, že ta data by byla duplicitní na x webech.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0