« 1 2 »
Autor Zpráva
Janina
Profil
Dobrý den, prosím o zhodnocení webu o bíglech .
Je to jeden z prvních webů, které jsem vytvořila. O (ne)validitě vím.
Děkuji všem za vyjádření.
Mistr
Profil
Janina
(1) Proč píšeš Vítejte na stránkách věnovaných bíglům v západních čechách ! a o kus dál (...) v západních Čechách? V první variantě oprav malé písmeno na velké a odmaž mezeru před vykřičníkem.
(2) Zavedl bych klikací logo.
(3) V menu nevidím, do které jeho části patří právě prohlížená stránka.
(4) Emailový odkaz v patičce lze rozklikat.
(5) Proč má stránka Odkazy odmazaný reklamní proužek v záhlaví?
(6) Fandové sémantiky by mohli namítnout, abys nahradila <div id="menu"> tagem <menu>.
(7) Odkaz Fotogalerie: ve stránce Seznam bíglů vede na neexsitující stránku.
(8) Stále totožný titulek stránky (tag TITLE v části HEAD).
panther
Profil
Janina
- chybí klikací logo
- černý text na logu špatně čitelný
- při zvětšení písma ti celé menu vyleze z jemu určenému boxu
- menu by bylo dobře uzavřít do seznamu ul li nebo menu
- <font color="orange"> </font> - možnost nastavit přes CSS, font bych vůbec nepoužíval
- u obrázků chybí povinný alt
- s vypnutými obrázky se ti úplně vytratí hlavička
- neměnící se title stránek
- <br /><br /><hr /> v patičce lze řešit elegantněji dáním textu v patičce do <p> a ostylovat tento odstavec

Celkově mě to na první pohled (hlavně designově) moc nenadchlo
Edit: Mistr, byls o kousek rychlejší.
Janina
Profil
5) To opravdu netuším :)
Jinak díky za připomínky.
Janina
Profil
Bude vadit, když udělám menu tímto stylem : <li><h3><a href="index.html"> Úvod </a></h3></li> - myslím ty nadpisy, když tam ponechám - prý je to dobrý kvůli SEO :)
panther
Profil
Janina
vadit to nebude. Nemá proč :o)
Janina
Profil
A kdyby jste mrkli na validitu - první a poslední chybu nechápu. Tudíž nevím co s tím mám dělat.
panther
Profil
Janina
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="cs" lang="cs" /> (3. řádek) - smaž koncové lomítko, tag html je ukončen na posledním řádku </html>
Janina
Profil
;) dík
Railbot
Profil
Bude vadit, když udělám menu tímto stylem : <li><h3><a href="index.html"> Úvod </a></h3></li> - myslím ty nadpisy, když tam ponechám - prý je to dobrý kvůli SEO :)
Prý. A jako většina "prý" je to pitchovina.
vertigo4
Profil
Janina
kvůli seo... pomalu se z tohoto slova stává fráze... lidi začínají dělat weby pro seo než pro obsah :(
Janina
Profil
Určitě by neměla kvalita webu trpět kvůli seo, ale z druhé strany : K čemu je mi pěknej web, když o něm nikdo neví ;)
Shadowwolf
Profil
může být ... koukat se na to dá:-)
vertigo4
Profil
Janina
pokud je obsah zajímavý, tak mu stačí pouze základní SEO a návtšěvníci si stránku najdou sami
Swordfish
Profil *
Zdá se mi to koncepčně dost zastaralé, tak 5 let zpět.

Je tam negativní kontrast mezi hlavičkou a bílímy bordery, které ohraničují jednotlivé části webu.

Zvěč padding menu, působí to volněji, než když je text nalepený téměř na borderu
Měsíček
Profil
U klikacího loga dej CSS vlastnost

 cursor: pointer; 
ať jde viděť, že je klikací.
muco
Profil *
Noo sorry, ale ako celok tam vidim skor nejaky pokus o web nez web,, viem ze je to otukana tema ale skus www.polopate.jakpsatweb.cz
Dranel
Profil
Měsíček
Správně to má být takto...
cursor: pointer; cursor: hand;

...a v takovémto pořadí. Ať to schroustaj i starší prohlížeče.
Měsíček
Profil
No tak Draneli nepoučuj cursor: hand; je výmysl microsoftu a není potřeba ho tam strkat, protože IE5 má maximálně 1% dnešních uživatelů a na tu stránku nepříjde ani jeden a IE6->IE7 pobírá pointer naprosto v pohodě, takže přidávat tam "hand" je zbytečnost.
Dranel
Profil
Měsíček
Díky za informace. Myslel jsem si, že je to pro IE6. Tím pádem s tebou souhlasím.
Timy
Profil
Měsíček
A zvládá to i IE6 v quirku?
Měsíček
Profil
"A zvládá to i IE6 v quirku?"

IE7 ano, jestli i IE6 s tím si nejsem jist, protože ho nemám, ale můžeš vyzkoušet jestli ho máš a říct výsledek.
Timy
Profil
Měsíček
Já ho právě taky nemám :-).
Dranel
Profil
Měsíček, Timi
...jestli i IE6 s tím si nejsem jist, protože ho nemám...
http://www.internet-explorer.cz/kestazeni/multiple-ie
Měsíček
Profil
Dranel

no jo .., ale já se zuby nechty chci držet od IE6 co nejdál :D
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
No tak Draneli nepoučuj cursor: hand; je výmysl microsoftu
Celý cursor je výmysl Microsoftu, ve kterém W3C dodatečně přejmenovalo „hand“ na „pointer“, aby byl standard „lépe jednotný“.

V šestce hodnota „pointer“ funguje.
Měsíček
Profil
Už jsem se naučil, že co řekneš Chamurappi je pravda, ale i přesto bych rád věděl, kde jsi k této inforamci přišel :)
AlešD
Profil
Janina

Design:
stránky se mi líbí, přiměřené těm pejskům i barevně, nemám celkem co bych jim vytkl.
Jedině na straně O plemeni je chybička v patičce: &nbspCelkem návštěv: (chybí ; za &nbsp).

Kód:
1. XHTML 1.0 strict - proč? není lepší použít (X)HTML transitional?;
2. tag CENTER, U - není v tomto doctype definovaný (v (X)HTML transitional je to OK i když zavržený);
3. <a href="index.html"><div id="hlavicka"><p>&nbsp;</p></div></a> v řádkovém elementu A je blokový element DIV - špatně za jakéhokoliv doctype;
4. <ul align="left"> nebylo by lepší v CSS ul {text-align: left;}?
5. namísto UL pro menu je lepší použít tag MENU - sémantičnější, pouze však pro transtional;
6. target="_top" v Strictu není definovaný, jinde OK;
7. <br /><br /><hr /> nebo &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - no fuj tajks :-))

Obsah:
zatím mě to příjde slabší, ale to se asi, s ustupujícím mládím webu, zlepši.

Jen tak: zasmál jsem se u seznamu bíglů:
jeden odkaz: www: nemám
druhý odkaz: www: mám
Dranel
Profil
Janina
Když budeš používat XHTML 1.0 Strict a k tomu si to každou chvíli validovat, naučíš se mnoho.
Měsíček
Profil
To X dej pryč.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0