« 1 2 »
Autor Zpráva
Marianek
Profil
zdarte jsem upnej zacatecnik a vytvoril jsem toto. chci vase nazory, jake tam mám dát pozadí aby to bylo živější.

www.marian-hamrla.cz
yFang
Profil
Marianek
No nic moc.
→ Design to v podstatě nemá, víc se ke grafice vyjadřovat nebudu.
[...]<BR>&nbsp;&nbsp;<BR>&nbsp;&nbsp;<BR>&nbsp;&nbsp;[...] - Co to je?
</form> - Tohle je tam jaksi taky navíc.
→ Chtělo by to používat tagy <h1>,<h2>,... pro nadpisy a tagy <p> pro odstavce.
vertigo4
Profil
Marianek
chybí ti nějaký nadpis či logo... text málo strukturovaný (spíš vůbec) --> přidej nadpisy, odsazní od odstavce atd atd...

kod:
1) hrůza...vím, že jsi začátečník, ale je to fakt hrůza... text máš od<BR>kovaný... --> text dej alepsoň do odstavců <p></p>
2) </form> - co to má být? nikde tam formulář nemáš...
3) nenastavuj výšku obsahu... pak ti zbytečně se zvětší než je potřeba
4) menu patří do <ul> či <menu> a jednotlivé odkazy patří do <li>
5) alespoň máš externí stylopis...
Petrnson
Profil
Pár věcí, kterých jsem letmo pochytil:
1) Špatné url k obrázku (main1.jpg).
2) Chybí mi tam logo.
3) Title ---Domů--- není moc výstižný, lepší by bylo aby title dal uživatelům vědět o čem web je, mně to chvíli trvalo.
4) V kodu se zbytečně opakuje
<BR>&nbsp;&nbsp;
, to lze udělat jednoduše v css.
5) Určitě se ještě něco najde...
6) Pokud je to tvá první stránka, tak je to slušný
drasha
Profil
jejdananky :)
zkus udělat obyčejnou stránku, bílé pozadí, černý text, modré odkazy .. určitě to bude lepší než je tohle...
ale hlavně www.jakpsatweb.cz ... učit , učit a učit! :) A jestli to furt nepude, tak zkus nějakou šablonu, nejlépe z www.oswd.org
Měsíček
Profil
Není to dobré, myslím, že je potřeba se ještě mnoho učit a také myslím, že je načase se pustit také do CSS.
Marianek
Profil
heledte borci, kdo z vás by měl zájem udělat v pspadu moje stránky znova, mám na mysli aby to mělo nějakej design logo atd, no prostě aby to vypadalo chci html sablonu s css, potřebuju to udelat do 10 dnů nabízím vám za to 500kč. berete to někdo z vás? prosím
Měsíček
Profil
A proč chceš za takovou blbost platit? Vždyť si můžeš kdejakou stáhnout zadarmo.
Marianek
Profil
si dělate srandu z amatera:-) udelejte mi nekdo z vas ty stranky a budete mit 500kč zadarmo, kdyz rikate, ze je to tak jednoduchy.

Kontakt: Marianek.Hamrla@seznam.cz
Lexter
Profil
udelejte mi nekdo z vas ty stranky a budete mit 500kč zadarmo
To je výrok století.

Nedalo mi to. Jednoduché to tedy není. Chceš logo, vychytanej design, šablony. To jsou tisíce a tisíce.
Marianek
Profil
to vertigo: do kdy mi ty stranky udelas?
vertigo4
Profil
Marianek
já ale nepsal, že ti je udělám
yFang
Profil
Marianek
Chceš za 500 design, logo, kód,.... LOL Myslíš, že je to taková sranda? Koukni se kolik si za to účtujou profíci. ;-)
Měsíček
Profil
Tobě se tohle nelíbí? http://csstemplate.ic.cz/temp/deepblue/index.html ?
Harwen
Profil
Hej myslím že není fér se navážet do začátečníka. Každej jsme někdy začínali. Pochlubte se svejma prvníma stránkama ;-)
V tomhle případě bych spíš raději pochválil že to není v tabulkách, že nepoužívá rámce a povzbudil...

otázkou je, jestli Marianek opravdu chce platit ;-)
Tohle nebylo fér takhle někoho obvinit.

A k probírání ceny.

Chceš za 500 design, logo, kód,.... LOL Myslíš, že je to taková sranda? Koukni se kolik si za to účtujou profíci. ;-)
Kdo vám brání ve stáhnutí šablony a udělání nějakýho loga místo obyčejnýho se chvástání?

Myslím, že někteří z přítomných by si měli uvědomit, že kritika nemusí být jen negativní a když už je negativní tak ať je konstruktivní. A hlavně by se měli snést z podstavce "Já jsem borec, ty na mě nemáš ubořáku"

(Čekám na kritiku mé osoby a stránek, kdy ani jednoho jsem se tu ještě kupodivu nedočkal. Tak pojďte na mě ]:-> )
Viktor Hanáček
Profil
Proč tam máš lištu od IC.cz když máš placenej hosting ?
Railbot
Profil
Myslím, že někteří z přítomných by si měli uvědomit, že kritika nemusí být jen negativní
Pozitivní kritika ještě k žádnému zlepšení nikdy nepomohla. Plácat po zádech se můžeme jinde.
yFang
Profil
Harwen
Kdo vám brání ve stáhnutí šablony a udělání nějakýho loga místo obyčejnýho se chvástání?
Asi nejspíš já sám. ;) Kupříkladu já nejsem ten typ, co všude něco stáhne a pak to vydává za vlastní práci. A na logo je potřeba mít nápad a za ten se holt platí.
Nicméně když se k tomu stavíš takhle tak mu s tím můžeš pomoct ty, ne?
Harwen
Profil
Railbot
Pleteš si pojmy.
Ve skutečnosti to je naopak, pozitivní kritika ještě nikdy neuškodila.
Samozřejmě že nesmí jít o bezduchý plácání po zádech a nebo pochlebování se. Ale co je špatnýho říct "Kámo, tohle by stálo za předělání a tamto dej pryč, ale vidíš tady ten kousek, s tím jsi mi fakt udělal radost." pozitivní kritika člověka povzbudí, popožene.
Sám jsem ještě pulec, i když se snažím prokousávat dopředu. Ale kdyby mi v začátcích kamarád kterýho jsem otravoval s radama jak udělat tohle a tamto v phpku uzemnil a začal všechno kritizovat (teda on často kritizoval, ale ukazoval lepší řešení) tak se na to prostě vyseru a nenapíšu tak ani čárku.
Stejně tak teď se jedna blízká osoba rozhodla že se pustí do tvorby stránek. Vypadá to děsně. Drží to pohromadě jen silou vůle. Ale radši ji řeknu "Na to že jsi před měsícem nevěděla co je html tak to vypadá slušně" a pak ji začnu ukazovat co bych kde vylepšil, postrčil...

Doufám že je smysl tohodle výlevu jasnej. Předem se omlouvám všem co ti museli číst.

yFang
Problém je s tím logem. Na to opravdu přeborník nejsem.
A k tomu vydávání za svoji práci. Myslím že dost lidí právě tak začínalo - že si stáhli něco upravenýho a začali to upravovat k obrazu svému. Koneckonců proč vytvářet něco co už je?
Měsíček
Profil
"Nicméně když se k tomu stavíš takhle tak mu s tím můžeš pomoct ty, ne?"

:))

"V tomhle případě bych spíš raději pochválil že to není v tabulkách, že nepoužívá rámce a povzbudil... "

Tabulky nejsou Gilotina a myslím, že by byly rozhodně lepší než tohle.

"Kdo vám brání ve stáhnutí šablony a udělání nějakýho loga místo obyčejnýho se chvástání? "

Možná hrdost, možná licence, možná dobrá vůle, aby se taky snažil sám a neházel vše na druhé.

"A hlavně by se měli snést z podstavce "Já jsem borec, ty na mě nemáš ubořáku" "

Kdo myslíš, že tady tak vystupuje? Já jsem nikoho takového zde nezaregistroval.

"(Čekám na kritiku mé osoby a stránek, kdy ani jednoho jsem se tu ještě kupodivu nedočkal. Tak pojďte na mě ]:-> )"
Rád :)) co kdyby jsi na to založil special téma .. nebo jsem ho přehlédl?

"Pozitivní kritika ještě k žádnému zlepšení nikdy nepomohla. Plácat po zádech se můžeme jinde."

Musím souhlasit.
yFang
Profil
Harwen
Samozřejmě není nic na tom použít něčí šablonu za předpokladu, že je volně šiřitelná, a při dodržení podmínek tvůrce.
Koneckonců proč vytvářet něco co už je?
Existuje také něco, čemu se říká autorská práva. A když to ponecháme stranou, tobě by se líbilo, kdyby všechny weby byly stejné?
yFang
Profil
Měsíček
Rád :)) co kdyby jsi na to založil special téma .. nebo jsem ho přehlédl?
JJ, přehlédl. :) Už tady své téma má...

Harwen
(Čekám na kritiku mé osoby a stránek, kdy ani jednoho jsem se tu ještě kupodivu nedočkal. Tak pojďte na mě ]:-> )
To "ani jednoho" si vyprávěj někde jinde. Já jsem ti tam něco psal. (I když je pravda, že jen velmi stručně.)
Harwen
Profil
Měsíček

Tabulky nejsou Gilotina a myslím, že by byly rozhodně lepší než tohle.
To měl být zobecněný příklad. :-|

Možná hrdost, možná licence, možná dobrá vůle, aby se taky snažil sám a neházel vše na druhé.
Template jsou dost často volně šíritelné, pokud jde o tu dobrou vůli tak by jsme měli kamenovat všechny webdesignery co pracují na zakázku a všechny blogy (i když to není zas tak špatnej nápad:-))).

Kdo myslíš, že tady tak vystupuje? Já jsem nikoho takového zde nezaregistroval.
Přečti si sám znova všechny příspěvky odzačátku diskuze. Jestli ti všechny přijdou kamarádské, snažící se pomoci apod. tak nemá smysl abych na někoho ukazoval prstem :-)

Rád :)) co kdyby jsi na to založil special téma .. nebo jsem ho přehlédl?
Dvakrát :-)

Musím souhlasit.
Viz výše.

yFang
Existuje také něco, čemu se říká autorská práva. A když to ponecháme stranou, tobě by se líbilo, kdyby všechny weby byly stejné
Jenže o to tu jde. Každý člověk má jiný vkus. I když dáš stejný začátek tak se bude měnit. A především učit se na něčem fungujícím je lepší metoda než začínat na zelený louce ;-)

Já jsem ti tam něco psal. (I když je pravda, že jen velmi stručně.)
Ano. Jedna výjimka ;-)


P.S. Pro ty co nepochopili můj názor na používání template
Neříkám vykrádat šablony. Říkám učit se na nich.
To jen aby nedošlo k dalším sporům

P.P.S.
Asi to vyznělo dost blbě, ael nechtěl jsem nikoho napadat apod. Jen mě tenhle topic z nějakýho důvodu děsně rozčílil a když se rozčílím tak nemyslím a píšu co mě napadne takže něco je zobecněné, něco přehnané... :-)
Měsíček
Profil
"Asi to vyznělo dost blbě, ael nechtěl jsem nikoho napadat apod. Jen mě tenhle topic z nějakýho důvodu děsně rozčílil a když se rozčílím tak nemyslím a píšu co mě napadne takže něco je zobecněné, něco přehnané... :-)"

Právě, že z tvého příspěvku vyzařuje klid, takže v pohodě :)

"Neříkám vykrádat šablony. Říkám učit se na nich. To jen aby nedošlo k dalším sporům "

Učit bych doporučoval se od kvalitních věcí, jak poznám jestli je šablona kvalitní jako začátečník? Je mnoho výrobců šablon, kteří to jen odfláknou a je tam spoustu chyb a špatných návyků.

"Rád :)) co kdyby jsi na to založil special téma .. nebo jsem ho přehlédl? Dvakrát :-) "

Omlouvám se :) určitě něco napíšu.

"Přečti si sám znova všechny příspěvky odzačátku diskuze. Jestli ti všechny přijdou kamarádské, snažící se pomoci apod. tak nemá smysl abych na někoho ukazoval prstem :-) "

Nejsou úplně správné, ale neřekl bych, že by jsme ho až zesměšňovali a dělali, že jsme chytřejší než on.

Jinak jestli jsem pochopil pořádně pointu (až teď) tak ti šlo o to, že jsme mu měli spíše přesněji přátelsky poradit v čem dělá chybu a navést ho kamarádsky na cestu kde by se mohl zlepšovat, je to tak?
Mr Battle Beetle
Profil
Stojím si za Harwenem.

Měsíček
Kdo myslíš, že tady tak vystupuje? Já jsem nikoho takového zde nezaregistroval
Vážně?...Co takhle mrknout se na sebe (promiň, možná špatný příklad, ale z mých zkušeností s tebou mi vážně nepřipadáš jako "kamarád"). Mr. BB
vertigo4
Profil
nevím o jakém kamarádství tu mluvíte... tohle je diskuse o webdesignu; Marianek si chtěl nechat zhodnotit stránku, dostalo se mu odpovědí, které odpovídají skutečnosti... jestli někdo potřebuje pochválit, tak proč si nenechá zhodnotit web od kamaráda (skutečného), který mu jistě polichotí...
Miloš
Profil
Marianek
Tak já bych se hlásil o těch Kč 500,–
Kouknout se na to můžeš na http://mfp.php5.cz/Hamrla/ a stáhnout (rar) z eDisku.
Odzkoušeno v Opeře, FF, IE6 a IE7, funkční, sémanticky slušné a validní. (Pouze v IE6 jsem nerozchodil pozadí jako fixed).
Screenshoty z Konqueroru a Safari se zdají být taktéž dobré.
e-mail mám v profilu.
Str4wberry
Profil
Jelikož Marianek hledá člověka, který mu udělá stránky, další hodnocení www.marian-hamrla.cz vidím jako zbytečné.
Dakart
Profil
Marianek Ahoj. Text v sekci vzdělání je geniální. Naprosto převyšuje celý "web". :- ))
vertigo4
Profil
Dakart
Railbot
Mohli byste napsat něco normálního k webu (ke kodu atd.), než jen komentovat obsah?

Miloš
Já už jsem se toho ujal...
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0