Autor Zpráva
Actimel
Profil *
Dobrý den,
zajímalo by mě, jaká je podle Vás hodnota webu http://beta.eunike.cz/cs . Zatím není úplně hotový, takže je na jiné subdoméně. Do odhadu, prosím, započtěte i vytvoření animace na úvodní stránku, úpravy fotografií (fotografie výrobků jsou taky prozatimní) a mírné řizpůsobení textů. Co se práce týče, tak bez započtení několikatýdenní práce na PHP systému, který jsem použil od té doby jen 2x, jsou to asi 3 týdny práce po 8 hodinách denně. Ano, vím, jiní by to zvládli za polovic.

Kromě toho bych uvítal i výtky k funkčnosti a provedení. Určitě sjem něco přehlédnul, či podcenil.

Děkuji moc
WWW
Profil *
zdravim, libi se mi to, konkretne bych pochvalil to pozadi. jak se to dela?:-)
Lexter
Profil
Grafika je velmi zajímavá a pro mě na vysoké úrovni. Nebál bych se za ni říct i 5 - 6 000 i když tanm toho vcelku nic moc není, je to tvůrčí, takže klidně i víc.

www: Perem.

Edit: Když uděláš dobrou práci, nadsaď si vysoké částky. Neboj se toho. Tvůrčí činost je drahá.
Wojta
Profil
Souhlasím s Lexterem, je to velmi pěkná grafika.

PS: Chybovka je taky hezká (Jak se sakra dělá ten stín u Textarea?!)
Lexter
Profil
Wojta
background, background position i když to nutné není, když se pozadí automaticky vykresluje jako vlevo a nahoře.
Railbot
Profil
Wojta
Obrázkem, jak jinak.

Actimel
Je to pěkné až na to boční meni vpravo. Nečitelné, těžko se toho někdo všimne.
Na můj vkus příliš málo barev. Vzhledem k tomu, že je to web o nějakých pseudo připravcích pro zdraví, tak by více radostných barev neuškodilo. Je to jen pesimictická šeď, šeď...
Mimochodem koho zajímá, že je to "powered" php? A k čemu je odkaz na validátor? Bude to snad nějakého potencionálního zákazníka či návštěvníka zajímat? Nebude. Koho ano, dokáže si správnost syntaxe kódu zjistit sám. Beru to tak, že jsi do patičky prostě chtěl něco nacpat, aby tam něco bylo...chyba.
vertigo4
Profil
Souhlasím, je to pěkné, ale na můj vkus až moc šedé... například menu vlevo bych udělal jinou barvou.
Nox
Profil
Wojta
Na pozadí jde normálně dát bitmapa, jde nastavit netradiční font atd.

Vizuální stránka si mě bohužel nezískala, je to hodně šedavé, vlevo menu není moc kontrastní,
na několika místech je vidět zubatost. Hover je sice zajímavý, ale ne nějak nadprůměrný

Bez obrázků není vůbec vidět logo a nic z horní části

Žlutá sekce je moc světlá - bílé písmo málo kontrastní

Menu napravo je dobrý nápad, ale všimnul jsem si ho až po dlouhé době

<li><div class="li">příznivě působí na&nbsp;imunitní systém</div></li>
by se určitě dalo řešit líp

Ale jinak je kód celkem dobrý, hlavně hlavička je hezká a přehledná

Kódem to je dobré, vizuálně mi to určitě nadprůměrné nepřipadá, ale zas zásadně pod Lexterovu
sumu bych nešel, osobně bych to viděl tak na 4 příp 5 cca
Dranel
Profil
Actimel
- Pohraj si s hlavním nadpisem stránky. Při zvětšení písma se vlije do obsahu.
- Proč je při vypnutém CSS první submenu, potom název firmy, pak název produktu? Neměl by být název firmy nahoře? Jinak dobré.
- Při vypnutých obrázcích mi úplně zmizí logo (nevím, kde jsem) a submenu (to zase tak hrozné není, kyž si ho nevšimnu ani normálně)
- Oprav si obrázky těch lahviček prášků - máš je rozpixelované
- Cenu si netroufám ani tipovat. Každopádně je to kvalitně odvedená práce.
pepe-lopez
Profil *
Proč je životně důležité, abychom si pravidelně pročistili a netoxikovali svůj organismus?

jen rejpal asi :D ale nemelo by tam byt detoxikovali? :) jinak chvalim a ohodnotil bych klidne na 10tis minimalne....
Actimel
Profil *
Díky za mnoho příspěvků. Původním záměrem bylo, aby vynikly barvy jednotlivých produktů díky právě šedému okolí. Asi mi nevyšel, jak vidím. Menu vlevo je opravdu škaredé, to vím. Už delší dobu uvažuji o tom, že jej udělám neprůhledné bílé.

Na můj vkus příliš málo barev. Vzhledem k tomu, že je to web o nějakých pseudo připravcích pro zdraví, tak by více radostných barev neuškodilo. Je to jen pesimictická šeď, šeď...

Bez obrázků není vůbec vidět logo a nic z horní části --- Napravím, ale asi ne hned.


Žlutá sekce je moc světlá - bílé písmo málo kontrastní --- Taky napravím.


<li><div class="li">příznivě působí na&nbsp;imunitní systém</div></li> by se určitě dalo řešit líp --- Pokud tam nechci mít obrázek, ne. Co je na tomto řešení špatného?


Pohraj si s hlavním nadpisem stránky. Při zvětšení písma se vlije do obsahu. --- Při takévém zvětšení se ale takřka ztratí i levé menu. Nevím, nechtělo se mi tam zase řešit min-height a problémy s M$IE. Výška je nastavena z toho důvodu, že potřebuji aby pod nadpisem již byla čistá bílá. Možná napravím.


Oprav si obrázky těch lahviček prášků - máš je rozpixelované --- Generováno přes PHP. Ale uvažuji o ručním zmenšení, výsledky nejsou pěkné. Jak jsem již psal výše, dělal jsem si na to sytém, aby správně zpracovával url adresu, chybové stránky, navigaci apod. Jednou ze součástí byla právě i práce s obrázky.

Proč je životně důležité, abychom si pravidelně pročistili a netoxikovali svůj organismus? jen rejpal asi :D ale nemelo by tam byt detoxikovali? :) jinak chvalim a ohodnotil bych klidne na 10tis minimalne.... --- Text byl takto, ale asi máte pravdu. Přepíši to.

Co mě taky mrzí je, kolik fontů jsem použil. V logu je použito nádherné písmo, avšak to bych musel mít nadpisy v obrázcích, čož nehodlám nikdy udělat. Takže jsem to po mnoha úvahách vyřešil takto. Čekal jsem, že na to někdo upozorní, ale asi OK ;o)

Je to pěkné až na to boční meni vpravo. Nečitelné, těžko se toho někdo všimne. --- Když si ho nevšimne, svět se nezboří. Je to tam tak navíc. Kdo jej nepřečte, má tam popisky.



Jsem rád, že jste byli schovívaví. Já mám do budoucna úplně jiné úmysly než se věnovat webdesignu. Ten pro mě zůstane nadále jen příjemným koníčkem, který mi dal ohromnou spoustu znalostí, které jsem již mnohokrát použil všude možně. "Poslední co udělám budou moje stránky, které jsou teď již rok mimo provoz. Předchozí web jsem dělal před rokem, od té doby ze mě spousta znalostí vyprchala ;o)
Actimel
Profil *
Ještě jednou dobrý den,
web prošel mnoha proměnami od poslední publikace. Jestli tedy mohu poprosit o novou kritiku. Adresa je stále stejná: http://beta.eunike.cz/cs

Děkuji
Plaváček
Profil
Actimel

Zkus IE6, celý web se ti podivuhodně rozpadá. I já bych ubral odstíny šedé.
vydrus
Profil
Actimel
Celkem dobrý, ale ten flash prvek bych překryl něčim průhlednym, nesnášim, když nemůžu scrolovat stránku, když mám nad tím myš (v IE to možná jde, ale na ten já z vysoka SERU). A při tom otáčení je ta animace dost kostrbatá.


http://beta.eunike.cz/_media/produkty/vsechny-produkty.jpg?250

Proč je to tak nekvalitní (jako ostatní obrázky)?

Jinak je to celkem dobrý, až na tu vysokou patičku... připomíná mi to linkovací farmy, kterejm je jedno, co tam naflákaj. Trošku jí smrskni.


To je asi všechno :)
Actimel
Profil *
vydrus
Celkem dobrý, ale ten flash prvek bych překryl něčim průhlednym, nesnášim, když nemůžu scrolovat stránku, když mám nad tím myš (v IE to možná jde, ale na ten já z vysoka SERU). A při tom otáčení je ta animace dost kostrbatá.

S tím Vám nepomůžu. Flashová animace nejde prvky příliš překrývat. Navíc mi scrolovaní s kurzorem nad flashem funguje ve všech prohlížečích (M$IE 7, Opera 9.50, Firefox 2.0, Safari 3.1.2, Netscape 9). S kostrbatostí rovněž nepomohu --- jsou to vyrendrované obrázky ve formátu JPEG vložené do flashe. Vliv na to má jedině výkon Vašeho počítače.

Jinak je to celkem dobrý, až na tu vysokou patičku... připomíná mi to linkovací farmy, kterejm je jedno, co tam naflákaj. Trošku jí smrskni.

Ano nad tím uvažuji již delší dobu. Akorát budu muset změnit obrázek na pozadí, ale to by nemělo dlouho trvat ;o) Co je to, prosím, linkovací farma?

http://beta.eunike.cz/_media/produkty/vsechny-produkty.jpg?250 Proč je to tak nekvalitní (jako ostatní obrázky)?

Tak stále se nechci vzdát úpravy obrázku pomocí PHP scriptu. Je ještě nějaká funkce, kde se nastavuje kvalita kromě tohodle?
imagejpeg($thumb, null, 95);



Plaváček
Zkus IE6, celý web se ti podivuhodně rozpadá. I já bych ubral odstíny šedé.

Páni... já to ze začátku dělal i v 6, takže jsem myslel, že je to OK. Pak jsem ovšem začal pracovat na jiném počítači, kde je jen 7 (Vista). Asi jsem provedl nějakou nepatrnou změnu paddingu nebo marginu, která toto (zatím nevím co) způsobila. Pokusím se napsavit. Děkuji za upozornění.
vydrus
Profil
Co je to, prosím, linkovací farma?


Je to prostě stránka, kde je odkazů jak na$ráno - buď v patičce, nebo pod menu atd.


příklad: http://shaimagal.org/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0