« 1 2 »
Autor Zpráva
tom.rossi
Profil *
Rád bych Vás požádal o zhodnocení stránek www.inzerce-auto.cz. Ocením(e) jakákoliv konstruktivní doporučení ať už na adresu designu tak aplikační logiky. Že není vše stopro víme, proto bych rád kdyby sem padaly jen příspěvky, které se skutečně dají následně využít pro zlepšení webu.

Díky

Tomáš
SwimX
Profil
Grafika nic moc, ten červený přechod na pozadí je do očí bijící.
Pokud je to o autech, moc to není poznat.
Menu sem hledal dlouho, za to vyhledávacího inputu sem si všiml hned
Všechyn ty barevný malý bannery, reklamy, a tak sou děsný, musí tam bý všechny?
Do kódu sme nahlídl jenom v rychlosti, spousta divů. Moc sem to nezkoumal
Petyk
Profil
Ahoj Tome, zkus se zamerit i na to na co jsem upozornoval v tomto topicu. Napriklad to deformovani fotek je amaterske (opravit to prace na 5min). Menu je pro me rozhodne prednejsi nez nejaky vas tip (10min). Malem jsem si ho ani nevsiml... Hodne stesti s upravami a kdyz uz se ptas, tak se zkus zamyslet nad kritikou jinych.
Mistr
Profil
tom.rossi
(1) Na titulní stránce nemohu najít formulář pro vyhledávání dle různých kritérií.
(2) Ve formuláři http://auto.inzerce-auto.cz/index.php?mark=%8Akoda&fuel=Benz%EDn&regio n=&by_price=&model=&speedor=&cat=hatchback&price_min=&price_max=100000 &made_from=&made_to= nezůstává zvolené palivo (Benzín). Vyberu si palivo, po chvilce se mi stránka načte znova a v kolonce palivo je uvedeno - nerozhoduje -, což není pravda, protože jsem volil benzín.
(3) Zbytečná spousta ikonek.
(4) U vypsaných modelů automobilů postrádám možnost přesunu na další stránku. Musím se vždy strefovat na kostičku s číslem.
(5) Klikací logo bych udělal i z obrázku automobilu vlevo.
vydrus
Profil
tom.rossi
Proč v hlavičce jsou ty kytky, nebo co to je? Má to snad něco společného s autama?
tom.rossi
Profil *
Swimx: pokiud jde o ty reklamy a "barevny maly bannery", tak ty tam byt bohuzel musi ;-) V tomto ohledu bych spis ocekaval navrh jak to lepe zakomponovat do celeho layoutu nez proste konstatovani,ze je to desny :-)
Chuck
Profil
čerrvený přechod je fuj
při načtení stránky jsem se nemohl orientovat; je tam spousta prvků - nevím, kam se podívat dřív. menu jsem našel až po značné chvíli...
tom.rossi
Profil *
Petyk: deformování fotek je důsledek toho,že inzeráty si vkládají prodávající sami a někteří bohužel před uploadem fotky ořezávají do atypických rozměrů.Pak z toho vzniká tenhle paskvil. Bohužel ne vždy se podaří takový běs včas odchytit a opravit. Diky za konstruktivni pristup k hodnoceni.
PS: poznámku stran ignorování postřehů jsem pochopil a právě proto musím za sebe reagovat. Změny spadající do mé kompetence jsem realizoval ovšem design jak jsem předesílal není můj šálek čaje, nicméně kolega připravuje novou verzi layoutu respektující postřehy z topicu, který zmiňuješ jakož i "autařský" face, protože kytky opravdu na webu o autech nejsou to pravé ořechové, čímž taky reaguji na příspěvek vydruse
tom.rossi
Profil *
Mistr jj, ten reload stranky po vyberu jsem odnekud prevzal a zdalo se mi to jaky dobry napad ovsem do doby nez jsem tam sam cosi hledal. Dam to "do pryc". To s tim palivem jsem prehlidl.Opravim.
tom.rossi
Profil *
Chuck: Menu myslis vyhledavaci formular nebo myslis menu pro vkladani inzeratu atd.? Muzes byt konkretnejsi?
Petyk
Profil
tom.rossi
Kdyz se podivas napriklad na sauto.cz zjistis, ze oni podobny problem nemaji. A neni to proto, ze by fotky rucne upravovali. Docílit to lze pomoci orezu fotky. Zkus se inspirovat treba tady: http://shiftingpixel.com/2008/03/03/smart-image-resizer/
tom.rossi
Profil *
Petyk: super za podnet a lekci z pokory :-) Holt clovek se porad uci.
tom.rossi
Profil *
Petyk: a nedelej mi tady reklamu konkurenci :-)))))
tom.rossi
Profil *
Petyk: sapristy, nejak se mi nedari odesilat prispevky, tak druhy pokus. Diky za podnet a lekci z pokory. Tohle pomuze. Btw: nedelej mi tady reklamu konkurenci :-))))
tom.rossi
Profil *
Petyk: sice jsem to skukl tak zbezne anzto ted nemam moc casu,ale rekl bych,ze to je podstate totez co tam mam ja.Ja akorat menim velikost obrazku pri soucasnem zachovani proporci. No trosku to rozsirim a bude klid. Orezat to nemuzu pac kdyz nejaky umelec oreze pred uploadem fotku tak ze bude mit sirokouhly format pricemz auto bude az k okraji te fotky, tak orezanim to akorat zmastim k nepoznani :-)))) Musim to roztahnout a chybejici resp doplnenou cast fotky vybarvit nejakou default barvou nebo texturou, no to bude krasa :-)
Chuck
Profil
tom.rossi
Menu myslis vyhledavaci formular nebo myslis menu pro vkladani inzeratu atd.? Muzes byt konkretnejsi?
menu je snad menu. ne vyhledávání, či inzerce. konkrétně mám na mysli "Úvod | O Inzerce-auto.cz | Podmínky | Kontakty"
tom.rossi
Profil *
Chuck: sorry, ze se ptam :-) Nerikam,ze v tehle diskusi,ale bys mrkal co si lidi vsechno dokazou pod terminem menu predstavit. Tak jeste jednou pardon :-))))
tom.rossi
Profil *
Petyk: tak sleduju,ze jsem to omrknul fakt velice zbezne. :-)))) Je to skoro uplne stejne,ale jinak uplne jine... jak rikal nas tridni na stredni :-)))))
Chuck
Profil
Tak jeste jednou pardon :-))))
v pohodě
tom.rossi
Profil *
Petyk: dik za tip. Uz jsem tam implementoval tu ficuru na orezavani obrazku. Jeste by o sice chtelo drobne upravy aby to bylo stopro,ale i tak je to lepsi nez to bylo
VENCA
Profil *
pozadí je opravdu "fuj" :-D ... dej ho pryc nebo tu cervenou rapidne znevírazni
tom.rossi
Profil *
VENCA: ja bych tu cervenou dal do "pryc",ale my kohouti jsme mali pani, jitrenka ridi kokrhani ;-)
SwimX
Profil
tom.rossi
Swimx: pokiud jde o ty reklamy a "barevny maly bannery", tak ty tam byt bohuzel musi ;-) V tomto ohledu bych spis ocekaval navrh jak to lepe zakomponovat do celeho layoutu nez proste konstatovani,ze je to desny :-)

Nemyslím že tam musí být všechyn. SEO servis, dostupnost, Top list, validita to vše tam být nemusí, pouze to tam chceš, ale návštěvníky to stejně zajímat enbude. Dou si koupit auto a ne řešit žes to udělal validně, a přístupně. Myslím že by se dalo takto pozastait nad většinou z těch reklam, a půlka by mohla zmizet. Ale pokud je tam chceš, tak je tam měj, budou však rušit všude, těžko vymyslet nějaké místo, kde by nevadili :)

Menu bych udělal podobné tomu levému, ve kterém je nápis NÁŠ TIP. tp znamená, na šedém pozadí ten samý font, a dal bych ho až pod tu fotku auta,
to vyhledávání by mohlo plynule na menu navazovat, když to nák hezky zklobíš, nemuselo by to být špatné. Jenom by to potom chtělo nějakou větší hlavičku než jedno auto.
tom.rossi
Profil *
Tak jsem udělal navzdory plánovanému přechodu na nový design dílčí změny v tom stávajicim vychazejíc přitom z Vašich postřehů zejména a to hlavně z častých výtek vůči záhlaví a pčervenému pozadí. Menu přijde na přetřes dnes. Takže?
SwimX
Profil
Už to vypadá celkem hezky jednoduše :)
Jenom se oko návštěvníka zarazí nad Náš Tip a reklamy google nahoře a reklamy Google vpravo.

Menu přijde na přetřes dnes
Potom by to mohlo být OK. Udělej ho výrazněji, aby tvých stránek lidé neutíkali přes reklamy :)
tom.rossi
Profil *
Menu je tam. Supnul jsem tam kousek z puvodne planovaneho designu,takze? :-)
Tomasds
Profil
Nahoře google, napravo google, dole miliarda odkazů. Co to je sakra za amatérskej server, že se nedokáže uživit tím, za co si nechává platit?

Z pohledu zákazníka: nic není zadarmo. Drtivá většina věcí "zadarmo" znamená, že mě otravuje reklama. Ale nechat se obtěžovat reklamou a ještě platit? Na to zapomeň. Už z principu.
tom.rossi
Profil *
Tomasds: Tomu rikam konstruktivni prispevek :-)))) Ja zadal o vyjadreni ke zpracovani webu nikoliv o hodnoceni konceptu jak generovat nejaky prijem. Co provozujes ty za server s uzasnou koncepci kdyz je tak tajny ze ho nemas v profilu a hodnotis takhle urazlive ostatni. Radi se inspirujem ;-) Pokud jde o odkazy dole, cimz predpokladam myslis zapati webu, ty nemaji s vydelkem spolecneho lautr nic. Pokud jde o google zas tak rusive ty testove reklamy nejsou a mozna sis poradne neprobehl web,ale portfolio neni tvoreno jen placenymi produkty nehlede na to, ze do nedavna na serveru bezela primarne inzerce zdarma. PS plivat spinu umi kazdy, prijit s konstruktivnim navrhhem uz tak uplne kazdy ne. Smysluplne navrhy a prinosna kritika je obvykle vysada opravdovych machru, kteri nemaji zapotrebi si lecit vlastni mindraky na jinych a naopak. ;-)
tom.rossi
Profil *
textove tam samozrejme melo byt.Preklep nikoliv demonstrace negramotnosti
Tomasds
Profil
tom.rossi

Jsme v sekci Hodnocení webu, já ti popisuju svůj dojem z tvého webu. Ten se skládá z několika věcí - design, funkčnost, ergonomie a já nevím co ještě. To, jestli mě otravuje reklama, je toho součástí. A celková bilance je taková, jak jsem ji popsal výše.

Inzerce zdarma jsem si nevšiml, já vidím inzerci za peníze.

Nemám potřebu ani jen tak pro srandu "plivat špínu" ani se ti chlubit mými weby. A věř mi, nemám proti tobě nic osobního.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0