Autor Zpráva
pitbull
Profil
čawte...

čo poviete na web:
http://farnost-tvrdosin.sk/index.php

PS: Počty podstránok ignorujte :-) Tak si to žiadalo vedenie ;-) Ja som len správca obsahu a pod.
Railbot
Profil
Jedna rada nad zlato - nepodtrhávej nic, co není odkazem.
Miloš
Profil
pitbull
Přidávám se k Railbotovi – to, co je podtžené, říká: „jsem odkaz“. Nikdy, ale opravdu nikdy nepodtrhávej to, co odkazem není.


Dále:
Velmi zmatený řádek:
Obsah  Farské oznamy    Meniny má Renáta | Štvrtok 6. 11. 2008 | 23:23:48
-----  -------------    ----------------   ------------------------------

1) Odkaz není podtžen, ale má border-style:dashed; to by se dalo pochopit, pokud by hned vedle nebyl naprosto stejným způsobem (barva i podtržení) zvýrazněn text, který odkazem není. Fuj fuj fuj!

2)
Mimo to – proč jsou na webu informace o tom, kdo má svátek (neřeknu kdyby – na stránkách farnosti – byl použit církevní kalendíř, neboli dnes kupříkladu informace, že má svátek sv. Leonard)? Když budu chtít vědět, kdo má svátek, podívám se do kalendáře na stole, nebo otevřu noviny, případně se podívám na web nějakého portálu, ale nikdy by mě ani nenapadlo chodit pro tuto informaci na web nějaké farnosti.

3) Proč tam jsou hodiny (nadto běžící – cokoli pohyblivého na sebe strhává pozornost a odvádí ji od sledování zbytku stránky)? Když budu chtít vědět, kolik je, podívám se a) na svoje hodinky, b) na budík, c) na hodiny na stěně, d) do systémové lišty na monitoru. Opět by mě ani nenapadlo chodit pro tuto informaci na tyto stránky.

2. a 3. bod mají společné následující:
a) Jsou zbytečným obsahem stránky. Jakákoli zbytečná informace zabírá místo v mozku návštěvníka. Po vyškrtání veškerého balastu je stránka přehlednější, snáze na ní naleznu to, co hledám, jako i to, co na nich mám (podle jejich autora) najít.
b) Kodér frajeří, jaký je machr programátor, když umí udělat (nebo odněkud zkopírovat) nějaký javascript. Jinou funkci tyto nesmysly na stránce většinou neplní.

4) Mezi výše uvedenou veteš řadím i počítadla. K čemu je tato informace mně (jako návštěvníkovi)?

5) Příliš dlouhé texty, například na stránce http://farnost-tvrdosin.sk/index.php?p=duch_slovko. Takový text bych četl jen tehdy, kdybych opravdu musel. Protože není členěn do odstavců, je naprosto nepřehledný; z takových stránek utíkám po přečtení několika prvních slov.

6) Některé odkazy jsou červené (dole na stránce), jiné černé (také dole na stránce), obojí (imho nevkusně) podtrženy modře, v patičce je odkaz černý a černě podtržený, nadto odkazy viz bod 1… Ujednotil bych to.
A každopádně by odkazům neublížil nějaký decentní hover.

7) Postrádám klikací hlavičku (nebo klikací logo).
člen
Profil
Môj názor je taký istý ako Railbot-ov a Miloš-ov, len ich doplním.

Design je hrôza. Je to príliš jednoduché, design tvoria iba staromódne, škaredé prechody v obdĺžnikoch so skosenými rohmi. Prepáč, ale toto sa už dnes nerobí. Z takejto stránky hneď utekám. Menu je rozbaťovacie a má zelené hovery, ktoré sa vôbec nehodia k modrému prechodu pod nimi. Naviac je to menu škaredé. Takto robené menu už vyšlo z módy tiež. Favikonka je gýčová a v štýle Las Vegas, čo je naprosto nevhodné pre cirkevnú stránku.
Nemyslím si, že Tvrdošín, ktorý je zapísaný aj v UNESCO, si zaslúži takúto stránku.

Kód:
<meta name="description" content="">
Prečo toto nie je vyplnené?
<meta name="robots" content="index,follow">
Toto je len na to, aby si , keď už len to, dosiahol 100% v SEO analyzéroch a keďže táto konkrétna stránka to nikdy nedosiahne, je to zbytočné, pretože botom netreba hovoriť, že môžu všetko indexovať, aj tak to zaindexujú.
<div>
Toto je načo? (Ak máš definované špecifické nastavenia v CSS pre holý znak <div>, tak sa ospravedlňujem)
value=""
Toto tam nemusí byť.
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
Toto nastav v CSS
<font color="#800000">
Tento znak je dávno pasé, naviac by to mohlo byť v CSS, keď tam už máš toľko <span>ov a <div>ov
<h4><font color="green">ROK 2008</font></h4>
žeby to nastylovať?
Toľko <ul><li> som v živote na jednej stránke nevidel.

Záver: Celý spôsob tvorby webu je nepekný, vložený skript, tvrdé medzery a znaky <font> nepridávajú sémantike, naviac toľko <div>ov a <span>ov pritvrdzujú môj dojem o fekálnom štýle. Mne sa zdá, že táto stránka je spravená zadarmo, ale aj stránka zadarmo môže nejako vyzerať. Do referencií by som si to nedával, pretože to nie je dôkaz ani o tom, že sa vyznáš v grafike, ani o tom, že vieš kódovať a skriptovať. Na druhú stranu ma teší, že si na to menu nepoužil škaredý inline script, ktorý sa používa na takéto menu u amatérov.



<OT>
Na vašej stránke saints.sk máte nejakú zmiešaniny češtiny a slovenčiny, buď to daj len do SJ, alebo len do ČR, môžeš aj dať mutáciu, nie je to hamba, prispieva to aj k SEO. Naviac tam máte chybu, v PHP, ASP, JavaScript sa neprogramuje, ale scriptuje.
</OT>
Miloš
Profil
člen
Design je hrôza.
Nepřeháněj; je hodně webů, o kterých se to říct, ale tenhle, ač třeba nepatří k nejlepším, rozhodně není nijak ostudný.

Naviac tam máte chybu, v PHP, ASP, JavaScript sa neprogramuje, ale scriptuje
Jaký je, prosím, rozdíl mezi programováním a scriptováním? Script nemůže být programem? Jen proto, že není kompilovaný?
el mariachi
Profil
Akožto zástupca Saints sa musím ozvať, lebo táto téma ma vážne zarazila...
1.) podtrhávanie, javascripty a ďaľšie vychytávky, ktoré ste tu uviedli, urobil čisto len správca webu = pitbull. ten nepatrí do tímu Saints, ale je tým človekom, ktorý sa stará o obsah a patrí do farnosti
2.) obsahová stránka išla rovnako mimo mňa (vrátane vami kritizovaného html kódu), čiže prosím žiadne spojitosti s tímom Saints, keďže ja som sa so samotným pitbullom dohodol, že za obsah si ručí sám a kódoval obsahy sám

Člen ->
prosím ťa, daj mi priamo odkaz na česko-slovenský text, lebo asi som slepý...ja tam vidím len slovenčinu, ale budem rád ak mi dokážeš opak... mám síce v teame aj Čechov, ale mal som pocit, že som tie texty osobne kontroloval
predstav si, stránka bola robená zadarmo a v rýchlosti, keďže, ako uznáš asi aj sám, platení zákazníci by mali mať prednosť a pitbull na mňa tlačil, aby bola celá stránka čo najskôr zverejnená, takže obsahy a podobné veci si dorábal už on sám, ja som dodal hlavne fungujúcu, 100% valídnu kostru atď... bohužiaľ nemôžem za to, že si tam už pridal viacero vecí, na ktoré boli návštevníci jeho starých stránok zvyknutí..
taktiež ti dávam na vedomie, že php patrí pod programovacie jazyky a tvorenie webovej aplikácie sa dá kľudne nazvať programovaním, keďže spĺňa prakticky všetky predpoklady na to, aby to bola pravda. daj si to trošku v hlave doporiadku, Miloš to napísal pekne ;)
designom sa nedá vyhovieť každému, a myslím, že prihliadnúc k faktu, že je celá stránka robená zdarma a design robil programátor a žiaden grafik, je to myslím obstojné, čo mi potvrdil jednak Miloš, ale aj väčšina opýtaných, ktorí majú s tou stránkou čo dočinenia (vrátane samotných Trebišovčanov). keď sa ti nepáči, čo už ;)

ale jednu chybu si priznám, za absenciu klikacieho loga naozaj môžem ja, keďže som naň v zhone zabudol :) ale to je myslím to najmenej...
pitbull
Profil
Ako som uviedol celkom hore...

podstránky a podobné veci si NEVŠÍMAJTE !!! To je moja robota spolu s vedením farnosti... toľko tam toho má byť a aj je.
Čo sa týka HODÍN, MENÍN a DÁTUMU - dával som to tam ja bez vedomia el mariachi
- a čo sa týka designu tak ja osobne a aj celé naše vedenie je s ním spokojné... osobne el mariachi nám ho dorábal, nakoľko vzhľad som mal, no na ten sa pozerať nedalo.


Takže z toho vyplýva: SOM VĎAČNÝ el mariachi-mu za všetko čo pre mňa robí...

PS: Tú stránku spravil sám, aj čo sa týka optimalizácie, grafiky, kódu a všetkého, čo k tomu patrí...

to Člen: Hm, za počty UL/LI/SPANY a tagy ako <font> nemôže tým SAINTS...
UL/LI sú podmienené mojím počtom podstránok a ten som požadoval ja osobne taký vysoký... a ostatné tagy, čo sa ti nepáčia som si pridával ja osobne... Neviem, či teraz chceš, aby som sa ti ospravedlňoval, za to, že nie som taký zbehlý v PHP,HTML atď... ako ty... no nie všetci môžu byť dokonalý ako ty...
_es
Profil
el mariachi, pitbull
Tieto vaše reakcie na kritiku by boli pochopiteľné, ak by vás tak bez vyzvania na kritiku kritizoval napríklad niekto z vašej farnosti.
Zistenie chýb a nedostatkov na vašom webe by malo mať pre vás veľkú cenu, pretože ju vďaka tomu môžete zlepšiť - asi hlavne pitbull.
Nie každý sa tu vyjadruje ako kňaz pri omši, tak treba byť trošku viac odolný.
Kritici predsa nemohli vedieť čo kto robil, alebo kto za čo môže.
Miloš
Profil
Teď jsem se podíval do kódu a málem mě mohli omýt:
(pokračuji ve svém číslování:)
8) &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; pro odsazení odstavce je fuj; co třeba text-indent
9) především – na začátku je strašidelně dloooouhé menu – majitelé různých pda, hoňheldů a mobilů vás budou doslova milovat za dlouhé rolování. Byl by třeba (v prostém HTML, jinak ale třeba s display:none) odkaz na přeskočení navigace?
10) A co je tohle za šílenost:
<p class="MsoNormal" style="margin-bottom: 0.0001pt;" align="justify">
— název třídy (MsoNormal) – to je z Wordu?
— inline styly, když jsou jinak styly v externím souboru? Properuna proč? Tohle je cesta do pekel!
margin-bottom: 0.0001pt; – menší hodnotu byste na skladě neměli? ;-) V přepočtu na pixely je to kolik (deseti)tisícin pixelu?
Bubák
Profil
Miloš
margin-bottom: 0.0001pt;
To je z Wordu!
el mariachi
Profil
_es
jasné, to chápem :) mňa len skoro v noci porazilo, keď som brúzdal po internete a našiel som túto tému, kde sa začal člen navážať do stránky a vykrikovať, že je celá robená fekálnym štýlom, amatérska a podobne, pričom všetka kritika išla samozrejme na môj tím... čo sa týka opravenia chýb, tak sa na to budem musieť asi kuknúť aj ja, lebo úprimne, nevenoval som tej stránke po dokončení veľa pozornosti a vidím, že som si mal lepšie pozrieť "vylepšenia"

vyjadrím sa ale ešte k tomu, čo sa ma týka aspoň okrajovo:
- áno, to menu je vážne príšerne dlhé a dačo s ním vymyslíme :) pitbull chcel mať stránku čo najskôr vonku, a teda nebol čas na všetky optimalizácie, ale postupne sa to plánuje dokončiť kvalitnejšie
- to MsoNormal je pravdepodobne ešte z pôvodnej stránky, ale neviem ako sa objavilo v tej novej verzii. budem to musieť prebrať s pitbullom a čo najskôr sa to opraví ;)

keby som vedel, že je v tej časti, ktorá šla mimo mňa, toľko chýb, tak by som konal skôr, čiže ďakujem za upozornenia ohľadom našej referencie. pokiaľ to nezvládne pitbull opraviť sám, tak mu s tým určite pomôžem
pitbull
Profil
Teď jsem se podíval do kódu a málem mě mohli omýt:
(pokračuji ve svém číslování:)
8) &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; pro odsazení odstavce je fuj; co třeba text-indent
9) především – na začátku je strašidelně dloooouhé menu – majitelé různých pda, hoňheldů a mobilů vás budou doslova milovat za dlouhé rolování. Byl by třeba (v prostém HTML, jinak ale třeba s display:none) odkaz na přeskočení navigace?
10) A co je tohle za šílenost:
<p class="MsoNormal" style="margin-bottom: 0.0001pt;" align="justify">
— název třídy (MsoNormal) – to je z Wordu?
— inline styly, když jsou jinak styly v externím souboru? Properuna proč? Tohle je cesta do pekel!
— margin-bottom: 0.0001pt; – menší hodnotu byste na skladě neměli? ;-) V přepočtu na pixely je to kolik (deseti)tisícin pixelu?


- čo sa týka tohto: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; sry, ale neovládam naspamäť toľko tagov ako ty ;-)
- menu také zatiaľ je, uvidíme čo sa s tým spraví...
- <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: 0.0001pt;" align="justify"> - no, pôvodná stránka je robená cez FrontPage... a asi som to odtiaľ okopíroval... pls, kde si to našiel ???
pitbull
Profil
to MILOŠ:

1.) podtrhnutie zmazané...
2.) meniny zmazané...
3.) hodiny zmazané...
4.) počítadlo skryté len pre administrátora
5.) hm... a ty si čítaš niekedy URL ??? Ja osobne teda nie...
6.) červené odkazy - asi si myslel tu: http://farnost-tvrdosin.sk/index.php?p=birmovka
- no to je naschvál... sú to odkazy na súbory a nie na podstránky...
7.) klikacie logo som doplnil


:-) ak ešte niečo nájdete napíšte ;-)
člen
Profil
el mariachi
Ide vlastne len o nadpisy na stránke http://www.saints.sk/strana-sluzby Webové aplikace a Kódování
Nie, kritika išla na Pitbulla, nevedel som o týme saints, len som klikol na odkaz a myslel som si, že je to jeho osobná stránka, na to že ide o tým som prišiel, až keď si to tu ty spomenul.
el mariachi
Profil
ja dúfam, že o webových stránkach :) inak tú chybinku krásy na našej stránke som už opravil, pokiaľ nájdeš nejakú ďaľšiu chybu, kľudne sa mi ozvi, je tam aj formulár na to na stránke v sekcii kontakt...
našli ste ešte niečo zlé na stránke o farnosti ?
člen
Profil
el mariachi
Teda sa ospravedlňujem za obvinenie vášho tímu z fekálneho štýlu.

ňČo sa týka stránky, tak pitbull povedal:
podtrhnutie zmazané...
Neviem kde, pretože Piatok má stále podtrhnutia, aj nadpisy sú stále podtrhnuté, aj keď nie sú odkazmi.
el mariachi
Profil
priamo na ich ftp prístup nemám, čiže v tomto jedine počkať kým sa pripojí aspoň na icq, ale poviem mu to :)
člen
Profil
el mariachi
Veď nevadí, nikto ťa tu neobviňuje ;)
pitbull
Profil
člen:
Neviem kde, pretože Piatok má stále podtrhnutia, aj nadpisy sú stále podtrhnuté, aj keď nie sú odkazmi.

hm ono je to zmazané už dosť dlho... neviem, kde si to videl....
Str4wberry
Profil
Miloš napsal:
Nikdy, ale opravdu nikdy nepodtrhávej to, co odkazem není.
Řekl bych, že <ins> je výjimka.


Reakce na některé ostatní:
V diskusi o tom, zde je, či není PHP programovací jazyk můžete pokračovat v novém vláknu.
člen
Profil
pitbull
<h3>Výročie posviacky Lateránskej baziliky v Ríme</h3>
toto je podčiarknuté, nie je to odkaz a je to nadpis
bohyn
Profil
člen
A nadpis nesmi byt podtrzeny?
Měsíček
Profil
"A nadpis nesmi byt podtrzeny?"

Může být podtřený klidně i obrázek, otázkou je k čemu to bude ;-)
Miloš
Profil
pitbull
neovládam naspamäť toľko tagov ako ty
text-indent není tag, nýbrž vlastnost v CSS.

kde si to našiel ???
na stránce Duchovné slovko

1.) podtrhnutie zmazané...
Ne všude, například hned na úvodní je podtržený nadpis „Výročie posviacky Lateránskej baziliky v Ríme

5.) hm... a ty si čítaš niekedy URL ??? Ja osobne teda nie...
Ale ne, nemluvím o dlouhé URL, ale o dlouhém nepřehledném textovém bloku, který je pro svou homogenní nepřehlednost naprosto nečitelný, nepoužitelný. Schválně si to porovnej – dal jsem vedle sebe dva texty – původní nahňácaný a druhý s odstavci + větší výškou řádku (line-height:1.35;): http://kesolim.sweb.cz/TMP/pavel.png

Mimochodem (zcela na okraj) jedna theologická otázka – podle katolické věrouky se katolíci „nemodlí ke svatým, nýbrž je žádají o přímluvu“ (nehovořím o praxi), takže jak mám chápat na stránce http://farnost-tvrdosin.sk/index.php?p=apostolpavol nadpis „Modlitba k svätému Pavlovi“?„[/i]



Str4wberry
Jednoduše se mi tato vlastnost tagu <ins> nelíbí. Zkrátka když vidím podtržený text, automaticky vím, že je to odkaz. A když to odkaz není, cítím se oklamán.

bohyn
A nadpis nesmi byt podtrzeny?
Nejde o to, že „nesmí“, ale – jak jsem už napsal: To, co je podtžené, říká: „jsem odkaz“. Jakmile je podtržené něco, co odkazem není, mate to.
pitbull
Profil
hm... KATOLÍCI SA K SVATÝM MODLIA NORMÁLNE a aj ich žiadajú o príhovor... ;-)

a nadpisy je podľa mňa lepšie podčiarknúť.... aspoň lepšie vyznejú...

a čo sa týka zhustenia textu.... hrám sa s tým každý deň... no naozaj nemám stále na tieto veci čas... a radšej najskôr spravím technickejšie veci...
Miloš
Profil
pitbull
a nadpisy je podľa mňa lepšie podčiarknúť.... aspoň lepšie vyznejú...
Podtrhávej si co chceš, ale nic to nemění na věci, že návštěvníky zhusta uvádíš v omyl.
Mimo to podtržení jako zvýraznění nevypadá hezky a mělo smysl leda v době psacích strojů. Současná typografie se tomuto zvýraznění většinou vyhýbá.
Je mnoho možností, jak nadpisy zvýraznit jinak a přitom vkusně. Barva, velikost, font, pozadí, rámeček (třeba jen z jedné strany)…

a čo sa týka zhustenia textu.... hrám sa s tým každý deň... no naozaj nemám stále na tieto veci čas...
Zvláštní – já jsem napsal jenom tohle:
p {line-height: 1.35;}
a bylo to ;-)

<OT>
Nemám ten katechismus u sebe, ale například na stránce http://www.katolik.cz/otazky/odeslat_mail.asp?ot=508 čtu:
Modlitba jako živý vztah mezi člověkem a Bohem nemá nikdy jako cíl člověka, ani se nemodlíme ke svatým. Jediným cílem modlitby je Bůh, ať už Bůh Otec, Ježíš Kristus nebo Duch Svatý. Když se katolická církev obrací k Panně Marii nebo k nějakému svatému, obrací se na něj jako na přímluvce.
</OT>
pitbull
Profil
p {line-height: 1.35;}

no... už som ti spomínal, že neovládam tagy a css vlastnosti tak ako ty... sorry no...
pitbull
Profil
no... ale spravil som to ;-) trošku ináč ako ty ale spravil - dal som to do divu:
#riadok{line-height: 1.35;}
- dúfam, že to ti už nevadí

aj podčiarknutie som odstránil...
Miloš
Profil
Nejde o to, jestli to vadí mně, ale jak na to budou reagovat běžní návštěvníci.
Každopádně trochu vzdušnější řádky (line-height) + členění do odstavců text dokáže slušně zpřehlednit. Koneckonců strukturovaný text (nejen v kódu, byť tam je ten sémantický základ) je vždycky lepší než nepřehledná změť – schválně si zkus představit stránku http://strmilov.evangnet.cz/historie.php (kód HTML/PHP/CSS je můj) slitou do jedné masy; děsivá představa…
pitbull
Profil
jj ja ťa chápem... len ma nenapadlo to ešte takto spracovávať...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0