Autor Zpráva
Aleš Janda
Profil *
Prosím o kritiku designu, kódu, použitelnosti stránky Svíce.cz. Má to být veřejný zápisník zajímavých problémů. Napište i zdánlivé blbosti, chci slyšet veškeré názory.
Prosím ale nehodnoťte to, že styly nejsou externě, to už jsem tu řešil :-)
Acci
Profil
Kolikrát to budu říkat...
Stránky jsou validní XHTML 1.1, jen pokud posílají správný MIME typ (například application/xhtml+xml).
Více na http://acci.wz.cz/webdesign/jak-na-xhtml-11.acci
Charlie
Profil
Mám hlavu plnou otázek...

~ O čem ten web vlastně je? Nikde to tam nevidím... Aha titulek, to nestačí :-(
~ "Jak to funguje"... Co jak funguje? Aha, konečně to, o čem ten web je.
~ "Kvalitní", "Všechny články", "Diskutované", "Střípky z diskuse"... Na co kliknout nejdřív? Opravdu nevím.
~ Proč jsou ty okraje stránek tak divně otrhané? Tohle asi nebude moc designová záležitost...
Aleš Janda
Profil *
Jo, díky.
Na ten MIME typ jsem podívám, to jsem nevěděl...

~ O čem ten web vlastně je? Nikde to tam nevidím... Aha titulek, to nestačí :-(
~ "Jak to funguje"... Co jak funguje? Aha, konečně to, o čem ten web je.

Aha, ono asi není moc zřejmé hned, o čem to je. Dík.

~ Proč jsou ty okraje stránek tak divně otrhané? Tohle asi nebude moc designová záležitost...
Nevím, co je to "designová záležitost", ale je to tam samozřejmě schválně ;-)

Ještě nějaké nápady?
Fred
Profil
Ještě nějaké nápady? No fakt mi to nedá a rýpnu si. Tak jsem se mrknul do zdrojáku a vidím neexterní styl, potěšilo mě, že si můžu přečíst proč tomu tak je a tak jsem zavřel zdrojový kód a hledal stránku O svíci. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že to bude ten odkaz co je v patičce. Přečetl jsem si specialitky a protože se zdá, že důvodem je to aby se stránka uložila snadno a pěkně i se styly. No to mě tedy moc zajímalo jakpak se mi asi uloží obrázky,když nejsou ve stejné složce jako prohlížená stránka. No samozřejmě neuložili se a co na víc mod-rewrite pro hezké url nám jaksi ukousl příponu z uložené stránky , takže kdybych byl lama tak to jednoduše ani nejsem schopen otevřít. Takže doplním příponu, naštěstí mám takto své win XP nastavené v ovládacích panelech a vesele prohlížím.
A proč to sem píšu, protže když už někdo káže nějaké demagogie, chtělo by to trochu důslednosti v ukazování důvodů proč to jako dělám. Sorry, ale prostě jdeš proti proudu.
Aleš Janda
Profil *
Fred:

Ten neexterní styl je hlavně kvůli tomuto:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=85 60

Možná jdu proti proudu, ale není to proto, abych šel proti proudu, ale protože myslím, že je to tak prostě nejlepší.
Fred
Profil
:-) V poho, jen mě pobavilo to zdůvodnění, člověk si to uloží a jejda ;-) Ty se stránky se mi jinak líbí, pěkně se to čte, příjemné barvy, nevtíravý vzhled je to pěkné.
Anonymní
Profil *
Nepiš tam : "nepoužívejte HTML tagy" a "tučné písmo se dělá <b></b>" Nějak napiš - používejte jen tyto vybrané html tagy
Gekon
Profil
Souhlasím s Fredem. Až ná pár drobnejch much v designu moc příjemná sránka, kterou rozhodně občas navštívím....
Noira
Profil *
Mě se to líbí, až na vlastní černý nadpis. Bije se to s tím zbytkem. Musí být černý? Daleko lepší by mi tam seděla ta tmavá zelená a jiným fontem. Ale to je detail. každý máme jiný cit.
Aleš Janda
Profil
Nepiš tam : "nepoužívejte HTML tagy" a "tučné písmo se dělá <b></b>" Nějak napiš - používejte jen tyto vybrané html tagy
Raději to píšu, ne každý umí HTML, kromě toho mám ty tagy trochu odlišné.

Mě se to líbí, až na vlastní černý nadpis. Bije se to s tím zbytkem. Musí být černý? Daleko lepší by mi tam seděla ta tmavá zelená a jiným fontem. Ale to je detail. každý máme jiný cit.
Dal jsem ho trochu do zelena. Ale ani mě to nenapadlo - prostě jsem dal automaticky černou a nenapadlo mě, že bych tím mohl něco zkazit. dík.
Ale proč jiný font? Upřímně řečeno, v té velikosti je Georgia nejhezčí :-(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0