Autor Zpráva
Catkiller
Profil *
Dobrý den, mohl bych poprosit o zhodnocení našeho webu;
http://redeyes.ic.cz?

Jedná se mi jak o grafiku, tak o kód, který pravděpodobně nebude validní, musel jsem (asi, třeba to šlo jinak) udělat pár kompromisů.
Tohle je v podstatě můj první "větší" web, byť už teoretické znalosti mám, tak buďte schovívaví :)
Mistr
Profil
Catkiller
(1) Absence klikacího loga.
(2) Chybou je neustále totožný titulek stránky (tag TITLE v části HEAD).
(3) Nepodtrhávej nic, co není odkazem. Čtenáře to mate. Viz třeba text Akce na našem serveru ze stránky Eventy.
(4) Proč je patička psána anglicky, když je celý web psán převážně česky? Viz:
Designed and Coded by Richard Vít for the Red Eyes Guild. All rights reserved.
Optimized for Mozilla Firefox 3.0 and resolution 1024x768 and higher.

(5) Vytknout by se daly i informace o optimalizaci. Mám si kvůli Tobě stahovat nový prohlížeč nebo, jak kdysi kdesi napsal Yuhů, mám si honem běžet koupit nový monitor jenom kvůli tomu, že ten můj nezvládá rozlišení, na který byly Tvé stránky navrženy? Oprosti se od těchto omezení.
(6) Osobně bych data - Posted by catkiller, 2009-01-17 14:04:04 - psal tak jak jsme zvyklí v České republice.
(7) Někteří Ti možná vytknou okno TOPlistu.
(8) V menu nevidím, do které jeho části patří právě prohlížená stránka.
(9) Při otevření stránky nemám tušení, kde vlastně jsem. Čemu se web věnuje? Je to nějaký klanový web? Nebo web nějaké náboženské sekty? Hudební skupiny? Nebo čeho...?
Tomasds
Profil
Za zvuky na webech bych navrhoval urazit hlavu. Beze srandy. Svět by byl hned krásnější.
Když už sis vyhrál s grafikou, proč tam máš shoutboard v jiných barvách?


Mistr
9. Ty nemáš tušení, já taky ne. Kromě toho nevím, co je SP, AFK, DPS, DKP, raid, loot atd. Ale věřím, že všichni postižení tomu rozumí.
Tomasds
Profil
Zapomněl jsem:
Catkiller
Jsi nějak roztěkaný při psaní. Že by poruchy koncentrace? Jen co vidím na první straně:

zůčastnil
Shdou
zvýhodňovat hráče kteří si zaplatí
poněku
vm to čert
se stával z chumlu
k mému návrhu. myslím si, že je nutno
Nejedná se o nějaký výmsl mě, nebo celkově wow
ztatit

.. jsem asi ve čtvrtině stránky, už mě to nebaví
Catkiller
Profil *
Děkuji za kritiku; ad hned několik bodů. Ano, jedná se o stránky "nějakého klanu", přesněji Wow guildy, kde "wow" znamená World of Warcraft, o čemž jsi už určitě minimálně slyšel.
Klikatelné logo beru, není problém to změnit a určitě to udělám.
Podtrhávání...osobně mám ve zvyku konkrétně odkazy nepodtrhávat, ale psát je tučným písmem, mohu uvážit změnu.
Anglická patička...sám nevím, abych se přiznal.
Informace o optimalizaci jsou opravdu pouze informativní. Pokud by sis dal tu práci a vyzkoušel prakticky jakýkoliv používaný prohlížeč od IE 6 výše, stránky by vypadaly převážně stejně, na druhou stranu 1024x768 má v dnešní době snad každé pc. Vyšší rozlišení pak samozřejmě není problém.
Data - tady jde o to, že je to klasický formát datetime z mysql databáze, asi jde přepsat do jiného formátu, zcela upřímně, nevím jak.
Číslo 8 nějak nechápu.
A nakonec 9 - viz můj první bod, každý "postižený" to pozná okamžitě.

Za kritiku děkuji, jsem rád že v zásadě kritizujete takovéhle prkotiny a ne nic závažného, tak trošku jsem čekal spíše na kritiku designu a obsahu, ale třeba se dočkám.
Pro dnešek jdu spát :)
Catkiller
Profil *
Edit asi nemůžu?

Jinak je pochopitelné, že obsahu orientovanému na určitou skupinu lidí (v tomto případě hráčů) nerozumíte, proto to prosím dále nekomentujte a zabývejte se něčím produktivnějším.
Ad příspěvek výše; Tomasd, dobrá, pochopil jsem. Budiž mi útěchou že i s tím jak píšu vypadá můj text výrazně lépe, než psaný projev minimálně 50% uživatelů internetu, díky bohu za to.
Catkiller
Profil *
Bože, zase na něco zapomenu. Znovu se omlouvám, bez účtu nemohu editovat svůj příspěvek.

Už jen malá poznámečka; ano, hudbu na webu také zásadně neschvaluji, ovšem do té sekce eventy mi docela sedla a soudě podle reakcí členů naš sekty ( :P ) to nebyla zase tak špatná volba.
Tomasds
Profil
Catkiller
Informace o optimalizaci jsou opravdu pouze informativní. Pokud by sis dal tu práci a vyzkoušel prakticky jakýkoliv používaný prohlížeč od IE 6 výše, stránky by vypadaly převážně stejně, na druhou stranu 1024x768 má v dnešní době snad každé pc.

Nevím proč by si Mistr nebo kdokoliv jiný měl dávat tu práci. Tvůj úkol je, aby se web zobrazoval korektně ve všech běžných prohlížečích. Psát někde, že web funguje správně jen v nějakém prohlížeči nebo nějakém rozlišení, je totéž, jako napsat ".. a vy ostatní mi polibte", bez ohledu na to, jestli to těm "ostatním" funguje správně nebo ne.

To, jestli se zvuky tvým deseti kamarádům líbí, je irelevantní, protože na web ti nebudou chodit jen oni. Jestli si chceš udělat představu o všeobecném názoru na používání zvuků na webu, zkus hledat "zvuky" ve zdejší diskusi.
Medvídek
Profil
Kromě toho nevím, co je SP, AFK, DPS, DKP, raid, loot atd. Ale věřím, že všichni postižení tomu rozumí.
To si asi prospal posledních 5 let :)
Já taky netuším co je Údržba DNSSEC klíčů, proto nelezu na root.cz, prostě stránky jsou určené pro jinou cílovou skupinu :)
Catkiller
Profil *
Tomasds: Opravdu nejsem schopen pochopit, proč se mi snažíš neustále cpát to
Nevím proč by si Mistr nebo kdokoliv jiný měl dávat tu práci. Tvůj úkol je, aby se web zobrazoval korektně ve všech běžných prohlížečích. Psát někde, že web funguje správně jen v nějakém prohlížeči nebo nějakém rozlišení, je totéž, jako napsat ".. a vy ostatní mi polibte", bez ohledu na to, jestli to těm "ostatním" funguje správně nebo ne.
Pokud bys zapojil hlavu (ve většině případů se nachází na krku), určitě by sis všimnul, že web je skutečně psán tak, aby se správně vykresloval ve všech používanějších prohlížečích (osobně jsem zkoušel již zmiňovaný Firefox, IE 6, IE 7, IE 8 beta, Operu, Google Chrome a Safari). Všechny tyto prohlížeče jsou stránku schopny zobrazit správně, oproti firefoxu jsou (například) o pixel či dva posunuté některé divy, přičemž však nevznikají žádné grafické defekty, či jak to nazvat.

Celý smysl oné větičky, kterou tam tak očividně nemůžeš vystát je v tom, že stránky jsou primárně psané na firefox a abych se přiznal tak je to i snaha o propagaci tohoto skvělého prohlížeče. Doufám, že tímto tuhle otázku můžeme uzavřít.

Teď menší vsuvka:
Přiznám se, že mě mělo napadnout že pokud pošlu stránku ke zhodnocení, najde se někdo jako třeba ty, kdo bude přehlížet má případná vysvětlení, s kým se budu muset hádat a podobně. Relativně dlouhou dobu jsem dělal moderátora na jistém fóru, cca 5,500 registrovaných uživatelů, takže vím jak se běžný uživatel chová. Nevyčítám ti to, ovšem ocenil bych, kdyby ses přestal věnovat kritice něčeho, co bez problémů funguje.

Zpět k tématu:
Teď jdu opravit několik bodů, které napsal Mistr, konkrétně klikací logo, podtržené texty, anglickou patičku.
U některých věcí nevím, jak je pořádně opravit; viz třeba neustále totožný titulek stránky; když se podíváš, jedná se stále o tu samou stránku; index.php - nebyl by problém přidat do tabulky se stránkami generovanými z webu záznam s titulkem, ovšem to se týká pouze stránek na adrese ?cat=custom&id=x, stránky, které mají pouze ?cat=xy jsou includovány ze složky pages/, přičemž includuji pouze do těla stránky, ne do hlavičky. Mohl bych pro to udělat celou tabulku v db, kde by se ukládaly pouze titulky, které by se následně vkládaly podle hodnoty ?cat, ale příjde mi to jako brát na komára kladivo. || Dále formát datetime, přiznám se, že tohle je pro mně tak trochu španělská vesnice, stačilo mi, jak dlouho jsem se s tím mořil v C# aplikaci do školy. Každopádně také se na to podívám.

To by bylo asi vše, Děkuji za dosavadní konstruktivní kritiku, pokud vás ještě něco napadne, určitě to napište. Sám bych ocenil nějaké hodnocení mého stylu psaní kódu, případně nějaké návrhy na zlepšení.
Medvídek
Profil
neustále totožný titulek stránky;

co třeba:

<?php 
switch($_GET["cat"]){
case members: {
 $titulek="Členové"; break;
}
case custom: {
 if($_GET["id"]==22) { $titulek="Addony";
 }
}
}

?>
Catkiller
Profil *
Možné řešení, ale záznam v databázi u jednotlivých generovaných stránek udělat musím stejně...ale asi jo, asi to není nejelegantnější řešení, ale mohlo by to stačit ;) Během týdne s ím asi něco zkusím udělat :)
Catkiller
Profil *
Mistr: přidal jsem na stránku klikací ikonku nesoucí popisek "Kde jsem se to ocitl?" (ikonka v pravé části loga stránky, zobrazující se pouze nepřihlášeným uživatelům). Je to takto dostatečné na uvedení člověka do obrazu?
Mistr
Profil
Kolegové, trochu zklidníme tu vyhrocenou atmosféru zdejšího vlákna.

Catkiller
jedná se o stránky "nějakého klanu", přesněji Wow guildy, kde "wow" znamená World of Warcraft, o čemž jsi už určitě minimálně slyšel.
Tohle všechno bych vypsal hned do hlavičky. Otevře se mi nová stránka a co vidím? Červeně napsáno RED EYES THE GUILD. A co? Doplnil bych tam ještě popisek, že se jedná o klan hry World of Warcraft. Nebál bych se toho to rozepsat. Domnívám se, že ani Tebou navržené řešení s otazníkem [#13] - jakkoliv se zdá býti dostatečným - vhodné není. Jak mne má napadnout, že mám klepat na otazník? Pokud mi to neřekneš, tak mne to nenapadne. Mrknu na hlavičku, nevidím nic, podle čeho bych web identifikoval, tak se pokouším najít něco v menu, v textu... Otazník vpravo v hlavičce by mne nenapadl.

Informace o optimalizaci jsou opravdu pouze informativní.
Možná, že se jedná o údaje pouze informativní, ale zavdávají možnost k myšlenkám, které zde zmínil i kolega Tomasds - stránky jsou utvořeny jen pro zmíněný prohlížeč a vy, co máte prohlížeč (či rozlišení) jiné, mi vlezte na záda. Podporu nějakému prohlížeči lze přece vyjádřit i jinými způsoby. Nabízí se ku příkladu reklamní bannerek apod.

1024x768 má v dnešní době snad každé pc
PC možná. A co mobil?

Číslo 8 nějak nechápu.
Nechápeš? Osvětlím. V něm jsem měl na mysli skutečnost, že není úplně od věci, zvýrazníš-li návštěvníkovi, který se dostane na danou stránku, v jaké úrovni menu webu se ta zmíněná stránka nachází. Viz například web o pozoruhodných úkazech. Odlišným zbarvením položky okamžitě víš, kde se nacházíš.

bez účtu nemohu editovat svůj příspěvek.
Přesně tak, bez svého účtu zde na diskuzi nemáš možnost editovat své příspěvky.
Catkiller
Profil *
Tak...myslím, že jsem eliminoval sand všechny problémy až na minimální rozlišení, s tím prostě nehnu, už jen proto že position: fixed se očividně chová jako position: absolute, alespoň co se ztrácení levé poloviny divu týče. Tohle by šlo řešit buď kompletním předěláním stránky (což opravdu nemám v úmyslu), popřípadě napsáním vlastního css stylu pro daná zařízení, ovšem naskýtá se otázka, jestli to opravdu má cenu. Co jsem se díval na toplist, ještě jsem tam nezaznamenal návštěvníka s rozlišením menším než 1024x768.
Mistr
Profil
Catkiller
Rozlišení obrazovky je jedna věc a otázka, zda má návštěvník okno internetového prohlížeče maximalizované nebo zda v něm nemá ještě otevřené nějaké podokno (Oblíbené, Historie apod.), druhá věc.
Catkiller
Profil *
No, pokud budu mluvit za sebe, tak si na 1024x768 (rozlišení mého notebooku) opravdu nebudu prohlížet stránky ve zmenšeném okně, popřípadě otevírat jakékoliv panel, jinak se mi tam prostě nic nevejde. Ale jak říkám, tohle je fakt věc, se kterou moc nehnu, můžu tak maximálně napsat speciální stylesheet.
silverback
Profil
na stránky gildy je to myslím všechno v naprostém pořádku - graficky je to přijatelné a pěkné a to samé se týká navigace. Jen mi tam nesedí to menu, které je součástí hlavního frame, tím se jaksi smysl rámců ztrácí - a ten řetěz co se táhne dolů vypadá hrozně. Dal bych to menu buď nahoru do horizontální linky nebo jako další frame. I když nejsem moc milovník framů. Ale jak říkám, pro gildu je to vpohodě.
Catkiller
Profil *
Frame tam není ani jeden ;) (tedy ano, u guestbooku)
Catkiller
Profil *
(asi si tu zřídím účet, ten edit mi tu chybí :) )

Snad abych ještě trochu přiblížil provedení, logo a patička mají nastaveno position: fixed (na ie je pro to docela jednoduchý fix), samotné pozadí, včetně řetězu, je součástí vycentrovaného pozadí stránky ( http://redeyes.ic.cz/images/bg.jpg ). Menu je includované ze souboru http://redeyes.ic.cz/menu.php, obsah se includuje podle parametru ?cat=
Scumo
Profil
Catkiller
/* CSS Document */
#wth      {
          width: 68px;
          height: 67px;
          position: absolute; odstranit
          left: 50%;
          margin-left: 345px;
          z-index: 51;
          top: 93px;
          position: fixed;
          }

silverback
sta'cilo se kounout do CSS zdrojaku

body        {
            height: 100%;
            background-color: black;
            background-repeat: repeat-y;
            background-image: url(images/bg.jpg);
            background-position: center top;
            background-attachment: fixed;
            color: white;
            margin-top: -8px;
            }
Scumo
Profil
Catkiller
Ty tam mas nejake CMS (RS)?
Catkiller
Profil *
Jo, jednoduchý redakční systém vlastní výroby (+ opensource wysiwywg editor), v zásadě dovoluje jen přidávat, upravovat a mazat novinky, to samé se stránkami (některé jsou napevno, např účet, členové, administrace - zkrátka vše, kde jsou nutné php scripty) . Jo, ta jedna absolute mi tam ulítla, zítra ji smáznu, teď jsem úplně mrtvej :P

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0