« 1 2 »
Autor Zpráva
Carl114
Profil
Ahoj,
rád bych Vás poprosil o názor na tento web. Jde mi o celý náhled na web jakožto návštěvník.
Pro inspiraci Vám zde vypíši pár otázek na které by jste se měli pokusit odpovědět.

Co se Vám líbí x nelíbí?
Je web přehledný, rychle se načítá?
Co by jste předělaly?
Líbí se Vám články a zdají se být nepřínosné?
Čtou se Vám dobře?
Líbí se Vám celkové rozvržení stránek?

Kritiku můžete napsat jakoukoliv. Celé rozvržení stránek jsem již dokončil a myslím si, že jsem všechny chyby vyladil a stránku udělal tak, aby vyhovovala většině. Odkaz zde uvádím čistě ze zajímavosti.

Odkaz na blog:
http://carl114.gigafun.cz/

Díky za cokoliv :o)
Romanticka
Profil
malé písmo, špatně se to čte, ta horní grafika je dost nerealistická, žádný stín a tak, to menu do toho vůbec nezapadá, trochu to rozbíjí, ta patika formou další stránky taky není dobrá, vypadá to divně. Jinak je to hezký :)
Wojta
Profil
Wow:).....přijdu na stránku, a první co vidím je velké logo (jsem teď na 1024x768): Všechno co tam vidím by se hodilo na stůj spisovatele, spíš i trochu staršího - a najedou jako pěst na oko - iPhone! iPhone je tam doopravdy výrazný, ale možná je to dobře, alespoň tě to vystihuje.

Vyhledávaní by mohlo být i trochu výš, a tlačítko by mohlo mít nějaký hover.

Text "Aktuálně" mi v Opeře 10 Alpha leze do textu pod tím.

Papírek s počtem komentářů vedle nadpisu - udělej ho klikací celý, ne jen to číslo.

Celkově je to pěkné, sladěné dohromady (až na ten iPhone).


PS: inspirace?;)
shaggy
Profil
A obaja pijú kávu s citrónom... to je asi nejaká úchylka webdizajnérov, ja som tomu zatiaľ neprišiel na chuť, mne stačí Kofola (keď ju milujete, nie je čo riešiť).
stepan
Profil
Mně se nelíbí v hlavičce to, že to kolečko citrónu přesně odpovídá průměru hrnku, takhle to přece nebývá, ne?
Ale chápu, že toto je opravdu detail, malé písmo je asi závažnější věc :)
Miloš
Profil
Wojta
PS: inspirace?;)
Já si říkám, že už jsem to někde viděl – ale ne u Mrtvočicha. Je to šablona.
http://www.geekwithlaptop.com/desk-mess-wordpress-theme

A zatímco Mrtvočich uvádí zdroj:
Theme Name: Desk Mess
Theme URI: http://www.geekwithlaptop.com/desk-mess-wordpress-theme

Carl114 se (jestliže jsem něco nepřehlédnul) ani neobtěžoval a vydává to za své dílo:
Theme Name: Design
Theme URI: http://carl114.gigafun.cz/
Description: Design vytvořený pro osobní blog Tomáše Erlicha.
Author: Tomáš Erlich - Carl114
blizz_boz
Profil
presne tak, je to len free sablona, co sa ma akoze na nej hodnotit?
imploder
Profil
Carl114
Co se týče obsahu, tak se mi líbí ty články proti závisláctví na počítači. Ale kopírovat vtipy o Chucku Norrisovi a dosazovat tam svoje jméno je vážně trapný. Nehledě na to, že tak neuvěřitelný narcismus by mohl vést k tomu, že Chucka Norrise to nasere a odneseš to nejen ty, ale celá planeta. Fakt to není sranda.
chil
Profil
sablona ... ted kopirovani vtipu ... toz 1/10, 1 za to zes vubec svuj blog rozjel ;)
Carl114
Profil
Romanticka: Nevím jestli to písmo řešit. Někdo říká, že je dobré nekdo zase, že je malé. O kolik myslíš, že by bylo vhodné písmo zvětšit?

Wojta: Svůj web testuji v oficiálních prohlížečích. Tedy ne v beta verzích. Prozatím je jen verze 9.46. Až bude verze 10 na možnost na stažení pro všechny. Snad už tento problém opraví.

blizz_boz: Viz. víš.

imploder: Tvůj komentář beru s úsměvem na tváři. Jen abys věděl. Na internetu je jistý program, který tyto hlášky překládal do libovolného jména. Inspiroval jsem se a napsal tyhle články :-)

chil: Tvoje hodnocení je nerelevantní. Srší z něj amateřina. Bohužel. Čekal jsem víc.

Všem děkuji za kritiku a Vás čas.
Dále bych se pustil do otázky. Změnit písmo? Popřípadě přijímám návrhy o kolik px zvětšit a jakou barvu zvolit. Vybrat jinou, nebo nechat stávající?
chil
Profil
carl114 nez budes chtet neco hodnotit tak to udelej, nevim co je vetsi amaterina sepsut ti web nebo vzit sablonu a hodit si pod nu copyright ... dobre rano!
Carl114
Profil
Neustále ze sebe jen děláš blba. Copy... je na celý web. Netýká se jen designu, ale také textů a všeho co se tohoto webů týká. Přečti si o tom něco a netrop tu neustále ze sebe blbce. Takovéhle řečičky mně opravdu nezajimají. Mluv k tématu, nebo poprosím adminy o smazaní tvých komentářů. Mají nulovou zdělovací hodnotu a navíc nejsou k tématu. Pokud máš nějaké osobní problémy řeš si je jinde. Kup si třeba boxovací pytel, je mi to jedno. Taky se nediskutuje na téma Copy...
Plaváček
Profil
Carl114

Buď, prosím, od té dobroty a zklidni své vyjadřování. Vyhovím nicméně tvému přání a dopřeji ti konstruktivní kritiku s ohledem na to, že jsi požádal o zhodnocení na diskusi, která se věnuje tvorbě webu.

Co se Vám líbí x nelíbí?

Líbí se mi design, i když se jedná o hodně velké a provařené klišé. Nelíbí se mi, že jsi stáhnul šablonu a vydáváš ji za své dílo a kašleš na autorská práva. Byť se z hlediska zákona nejedná o krádež, z pohledu profese webdesignerské se jedná o loupež, která se trestá potupnou digitální smrtí.

Je web přehledný, rychle se načítá?

Je přehledný a načítá se poměrně v pohodě.

Co by jste předělaly?

Tato otázka je zřejmě určená ženskému pohlaví, takže ji nemohu smysluplně zodpovědět.

Líbí se Vám články a zdají se být nepřínosné?

Některé články se mi zdají být fajn, bohužel to vypadá, že konkrétně spot o závislosti na počítačích koluje po internetu v několika prakticky totožných verzích. Ale možná je to doopravdy tvá práce, nevím.

Čtou se Vám dobře?

Mé já, milující český jazyk a jeho mluvnická pravidla, se při krátké návštěvě kritizovaného webu vzbouřilo a odmítlo zkoumat tebou podávané myšlenky v okamžiku, kdy jsem asi popáté přečetl obrat "aby jste se". Navíc jsem usoudil, že blog není určen mužskému čtenáři (důkaz: "jak si takový nástroj můžete udělat samy").

Líbí se Vám celkové rozvržení stránek?

Líbí, ale nejedná se zcela evidentně o tvou práci. Autorovi šablony pošlu pochvalu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Carla114:
Mluv k tématu, nebo poprosím adminy o smazaní tvých komentářů.
Drze sis přepsal copyright přímo v CSS, doslova tam tvrdíš „Design vytvořený pro osobní blog Tomáše Erlicha“. Za to si pochopitelně zasloužíš opovržení a nikdo ze zdejších moderátorů se tě zastávat nebude.


Reaguji na chila:
A ty piš s diakritikou, tvé příspěvky jsou bez ní hůře srozumitelné.
chil
Profil
carl az budes mit za sebou aspon rok praxe dej vedet muzeme se pobavit o tom co copyright znamena. pochopis ze pokud byl copyright na sablone je nutne ho tam nechat, pokud je copyright na wordpress blogu je nutne ho tam nechat. ale do toho dospejes.

a co se diakritiky tyce omlouvam se ale pracuji uz nekolik let vyhradne pro zahranicni klienty a diakritika je pro mne spanelska vesnice ... hezky cesky ale to bych travil dny enem psanim ;)

at se dari ja chil! :)
Carl114
Profil
Ze začátku jsem si myslel, že toto budek konečně fórum na úrovni. Bohužel stačí pár 14ti letých puberťáků a už se tu zase mluví o něčem jiném. Držte se prosím tématu. Pokud se chcete hádat nebo si vylévat vztek běžte někam jinam. Toto je fórum o WWW a konkrétně vlákno o kritice webu. Všichni jsme se shodli, že písmo je malé. Ale jaké by Vám tam vyhovovalo? Jako jediný opravdový pohodový a vyrovnaný člověk mi tu připadá Plaváček.

Plaváček: Děkuji ti, že jsi mně opravil. Jdu hned všechno napravit. Blog jsem udělal také z jednoho důvodu. Abych si zlepšil češtinu. Nejsem žádný milovník, ale chtěl bych se naučit pořádně psát a tak popřípadě další chyby, které se na webu objevují rád napravím. Pokud jsi našel další tak děkuji. Dále bych chtěl poprosit o konkrétní odkazy na článek o závislosti. Veškeré články, které můžeš najít na mém blogu jsou psané mnou a tak se rád podívám na ty podobné články.

Další lidi nemá cenu komentovat, protože se nedrží tématu.
Miloš
Profil
Carl114
Další lidi nemá cenu komentovat, protože se nedrží tématu.
A co ta šablona, za jejíhož se vydáváš autora? To tu nikdo nezmínil?
imploder
Profil
Carl114
Písmo mi vyhovuje, jasná je spíš jiná věc: že kradeš identitu. Schopnosti Chucka Norrise vydáváš za své, design vydáváš za svý. Ani jedno z toho přitom tvoje není.
Carl114
Profil
Pokud umíš pořádně číst, tak bys toto nenapsal. Pořádně si pročti blog a pak něco piš. Ne ovšem do tohoto topiku. Zde se diskutuje již o písmu.
trohl
Profil *
Pokud umíš pořádně číst, tak bys toto nenapsal. Pořádně si pročti blog a pak něco piš. Ne ovšem do tohoto topiku. Zde se diskutuje již o písmu.
Každou narážku na to že máš šablonu, se snažíš smést stylem tady se již diskutuje o písmu. Fakt jak malý dítě! To ti to něco udělá když napíšeš pravý copyright? Nebo ti snad dělá dobře chlubit se cizím designem? Spusta lidí má šablonu a nestydí se za to. Kvůli takovejm jako sy ti by ty šablony vůbec němely existovat.
Carl114
Profil
Nevíš co mluvíš. Neřekl jsem, že se za šablonu stydím, neřekl jsem, že mi dělá napsat (podle tebe) pravý Copy. Neznáš mně a podle téhle krátké diskuze dělat o mně závěry je amatérské. Bavíme se o písmu a tak se o něm bavíme. Pokud chcete diskutovat o Copy. Založte si vlastní topic a diskutujte si tam třeba roky. Mně zajímá diskuze na téma písmo. Ne žádný Copy.

Na forech by měli byt pravidla a pokud se na něco zeptám mělo by mi být zodpovězeno. Dále se bavit na stejné téma. Ne, že se založí téma a lidé se v něm začnou bavit o něčem jiném. To je totálně nepřehledné a působí to dojmem, že fórum nemá uroven a není udržované. Doufám, že ti tohle stačí a pokud ne. Tak mně už neotravuj. Když chci s něčím pomoci pomáhej nebo nepiš. To je jednoduché. Přišel jsem se bavit na téma písmo. Nic jiného mně momentálně od Vás nezajímá. Pokud se chceš bavit o něčem jiném napiš mi na mail.
Miloš
Profil
Carl114
neřekl jsem, že mi dělá napsat (podle tebe) pravý Copy
Že ti dělá napsat? Co ti to dělá napsat? Problém? Proč tam nenapíšeš, odkud byla šablona stažena a kdo je jejím autorem. Takhle se chováš akorát jako zloděj a hochštapler. Máš to zapotřebí? Nebo ti dělá dobře vydávat cizí dílo za vlastní?
V prvním postu jsi napsal, na co bychom měli odpovídat: „Co se Vám líbí x nelíbí?“a tohle se mi opravdu nelíbí. Jak ti to napsal Chamurappi?„Drze sis přepsal copyright přímo v CSS, doslova tam tvrdíš „Design vytvořený pro osobní blog Tomáše Erlicha“. Za to si pochopitelně zasloužíš opovržení…“.
HoHo
Profil
Carl114
Jedinej, kdo se tu chová amatérsky jsi ty. Dobře, možná jsi netušil, že se nemůžou přepsat copyright v CSS u šablony (o čemž však pochybuju), ale když už ti to ostatní neustále vyčítají, tak bys to měl snad opravit na původní hodnoty ne? Nebo nemáš v sobě ani špetku slušnosti?

A i podle téhle krátké diskuze se dá poznat aspoň částečně jaký jsi (třeba podle toho, že přepíše copyright a pak se to snažíš všemožně ututlat)...
Carl114
Profil
Nesnažím se ututlat. Prostě jsem založil topik, aby jste zhodnotily celkově web jako to udělal plaváček. Místo toho tu neustále dokola mluvíte o Copy. Myslím si, že když to napíše jeden člověk tak to stačí. Takhle to vypadá jako by jste si všichni chtěli jen nahrat hromady komentářů ....

Kdyby se každý choval jako plaváček byl bych spokojený. Pokud nechcete kritizovat podle toho, co jsem napsal jako on, tak nekomentujte.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Carla114:
Bavíme se o písmu a tak se o něm bavíme.
Deklaraci písma jsi též ukradl. Jestli nevrátíš do stylopisu původní copyright, zamknu tady a už se nic zajímavého o svém písmu nedozvíš. Kázání o tom, jak se má diskutovat na úrovni, si napiš na blog, do tohoto vlákna nepatří.

Místo toho tu neustále dokola mluvíte o Copy.
O copech mluvíš ty, ostatní mluví o copyrightu. Za to si můžeš sám. Jak pravil Plaváček, taková loupež se trestá potupnou digitální smrtí. Ve tvém případě je zatím obzvláště potupná.

Pokud nechcete kritizovat podle toho, co jsem napsal jako on, tak nekomentujte.
Ty jsi sem nepsal nic jako on.
Plaváček
Profil
Carl114

Veškeré články, které můžeš najít na mém blogu jsou psané mnou a tak se rád podívám na ty podobné články.

Pomůže ti web www.copyscape.com, ale vypadá to, že jsi fakt autor a ostatní ti jenom udělali reklamu tím, že celý tvůj článek zkopírovali.

Přišel jsem se bavit na téma písmo.

Problematika definice písma na webu je poměrně rozsáhlá a řekl bych, že dostatečně probádaná. Google pomůže třeba s tím, že je nesmysl definovat písmo v pixelech, které Internet Explorer nedokáže zvětšit, což třeba mně, coby tvoru mírně krátkozrakému může vadit. Na vybranou máš procenta nebo em či jiné relativní jednotky (tento článek je sice staršího data, ale může ti pomoci se orientovat: http://www.vitdlouhy.cz/weblog/2004/04/moda-miniaturni-pismo.php ).

Místo toho tu neustále dokola mluvíte o Copy

I já bych ocenil tvou odpověď na otázku, která tu padla a kterou jsi zatím úspěšně bojkotoval. Takže dříve, než moderátor toto téma zamkne, rád bych se dozvěděl, proč cizí dílo vydáváš za své. Přijde mi to nefér vůči autorovi a sám sobě zbytečně škodíš. Nezapomeň také, že cokoliv na web napíšeš, je tam na věky věkův a může se jednou stát, až zmoudříš, že tohle téma najde nějaký tvůj případný klient nebo zaměstnavatel.

Važ slova, protože se ti vše, co digitálně prohlásíš, může realisticky vymstít.
blizz_boz
Profil
Carl114
keď už si tam chceš dať copyright tak si vytvor vlastnú šablónu...

Na svojom webe píšeš že sa už 3 roky zaoberáš tvorbou grafiky v Adobe Photoshope, takže navrhnúť vlastný design by pre teba nemal byť problém.

Inak tá šablóna sa mi páči keby to bol tvoj výtvor tak máš u mňa 9/10.
igamenir
Profil
Carl114
konkrétně tedy, písmo bych zvětšil od 10 až 15 procent, případně zkusil patkové písmo. takhle je to vážně špatně čitelné.
jinak se mi nelíbí množství tučného písma v článku Užitečné WWW stránky (nevím zda i jinde) - tučné písmo slouží ke zvýraznění, takže zvýraznit dvě třetiny článku postrádá smysl (vůbec tento článek postrádá smysl, na odkazy jsou jiné stránky, ale to už je mimo téma)

Ostatní
pan Carl114 asi zná jen Copy (kopírování), žádné Rights (práva), to už je jasné a stejně tak je jasné, že Vaše námitky na toto téma nechce vnímat, tak proč plýtvat dechem.. tedy vlastně prsty
Carl114
Profil
Plaváček: Díky za odkaz. O problematice v PX vím, jen jsem to nechtěl upravovat (komentář v kterém jsem zmínil px..) Copy... (Copyright) jsem nijak neupravoval. Dolní titulem mi celý vygeneroval Wordpress a já jsem tam jen přidal text: Na začátek stránky ↑
Co se týče desc. v stylu jsem jej upravil jen pro sebe. Je to kvůli tomu, abych se v administraci vyznal a hned našel tento design. Ne kvůli tomu, aby nikdo nezjistil co je to za design. Nijak netajím, že se jedná o šablonu.

blizz_boz: V photoshopu jsem přestal pracovat v roce 2007. V té době wavewalker prodal tutorials a začal dělat vlastní projekt. Od té doby jsem se na to taky vykašlal a ted v Photoshopu dělám jen drobné úpravy.
Důvod proč jsem nevytvořil vlastní design je ten, že za doby přechodu na Wordpress jsem neměl čas.
(Původní grafika blogu: Odkaz) Každý ví, že tvorba designu chvilku trvá a já chtěl design hned a tak jsem si stáhl šablonu. Trošku jsem si s ní pohrál. Upravil kod, přeložil jí, přidal jsem pár stylů v CSS a až jsem měl čas, tak se mi už nový design nechtěl dělat. Bylo mi líto mazat celý ten design s kterým jsem si hrál.

igamenir: Díky. Zkusím to nějak upravit.
chil
Profil
jeeeej ... carl carl ... ty nechapes proc davaji lidi takove kvalitni sablony free? ti lidi ti daji free sablonu s kerou si udelas pekny web ze 99% navstevniku nepozna ze je to sablona, a jedine co za to designeri chcou je backlink, ktery dostane jejich stranky na lepsi pozice ve vyhledavacich a z cehoz maji potencionalni zakazky za cash. jestli nejsi schopen pomoci nekomu kdo ti dal neco zadarmo, nekomu kdo ti pekne obalil tvuj blog, cekej ze se ti to jednou s tvojim napadem jestli nekdy nejaky udelas vrati, karma funguje ... howgh ...
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0