Autor Zpráva
Ofi
Profil
Zdravím všechny,
tak bych rád slyšel co si myslíte o mých stránkách http://eforce.over.cz .

Je to úplně první projekt dělaný v Adobe photoshopu (dříve jsem používal M. Fireworks). Sázel jsem na jednoduchost a eleganci. Rád uslyším vaše názory na cokoliv (grafiku, ovládání, logiku) ... na net jsem to hodil teprve včera - je to ve fázi testování(dneska jsem už ladil) - a jak jinak to nejlépe otestovat než tak pozvat lidi "z oboru" ..

děkuji :)
H13
Profil
Vypadá to dobře.

Jenom u jedný věci bych se pozastavil (ale ta je způsobena mým prostředím, takže to ber s rezervou).
Protože mám na systému nastaveno větší písmo, tak se mi nezobrazuje celý obsah a scrollbary tam nevidím :-(
Ofi
Profil
H13
Protože mám na systému nastaveno větší písmo, tak se mi nezobrazuje celý obsah a scrollbary tam nevidím :-(

Aha to je to o čem mluvím - tohle mě nenapadlo přemýšlet nad velikostí písma uživatele - díky za cenné upozornění :)
Fillo
Profil
Videl si tú stránku bez obrázkov?
Ofi
Profil
Fillo
bez obrázků nebo bez stylů? bez obojího je to děs :D zde musím poukázat na cílovou skupinu: lidé zajímající se jakýmkoliv způsobem o webdesign, kodování, programování WWW stránek. Takoví na 99% nebudou mít vypnuté ani styly ani obrázky na kterých je tento web postaven :) jestli chápeš co myslím.
Nox
Profil
Myslím že chápe, ale na boty vyhledávačů v tom případě kašleš taky ;)
Navíc tam nemáš vůbec nadpisy

Nalepené napravo, při vysokém rozlišení hodně mimo
Přehnané efekty na písmu, nevypadá hezky
Přehnané užití toho dekorativního textu, nanejvýš dát v hlavičce, třeba motto není vůbec čitelné a navíc když to použiješ všude, tak to ztrácí na efektu
"Optimalizováno pro" vyhodit
V portfoliu tam moc nezapadá vizuální stránka odkazů
V portfoliu - stránky jsou rozmazané
Kontakty - ikona mailu nevypadá vůbec hezky

Celkově nic nadprůměrného, ale zlé to úplně není

Kód:
Žádné nadpisy
Inline styly
        => margin/padding/text-indent
Nevhodné pojmenování tříd a identifikátorů
<center> => fuj, CSS
<br /><br /> => CSS

Celkově se mi kód moc nelíbí
Ofi
Profil
Nox
Nalepené napravo, při vysokém rozlišení hodně mimo
ještě že 81% uživatelů má stále 1024x768 + viděl jsem to na "širokáči" a celkem v pohodě..

Přehnané efekty na písmu, nevypadá hezky
zrovna tohle mi známí hodně chválili

"Optimalizováno pro" vyhodit
ale to je pravdivá informace, docela praktická pro uživatele

V portfoliu - stránky jsou rozmazané
spoléhal jsem na nižší kvalitu obrázků - změním to - zvýšim kvalitu ;)
(hotovo)

Kontakty - ikona mailu nevypadá vůbec hezky
dělaná na rychlo - ale máš pravdu - taky předělám ;)

Celkově nic nadprůměrného
No dyk řikám - 1.práce v adobe photoshopu..

Kód:
1) validní to mám - alespoň W3C - i když mi o to vůbec nejde
2) viz. http://www.webylon.info/K - nepotřebuji "hezký" kód ale funkční kód použití <center><br /> je pro mě přehlednější než stylování každého prvku, přiznávám že
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; je trošku přehnanější ale svou funkci to plní - lepší než použít však padding který v některých prohlížečích dělá divy - viz. okrajový x obsahový model...
Ofi
Profil
blbne mi edit. jenom sem chtěl dodat k tomuhle:
Přehnané efekty na písmu, nevypadá hezky
to písmo v menu a nadpisu má akorát stín + v pozadí světlou zvětšeninu - = 2 efekty :D
Nox
Profil
Ofi
"to písmo v menu a nadpisu má akorát stín + v pozadí světlou zvětšeninu - = 2 efekty :D"
Nejde o počet, jde třeba o intenzitu atp.

No dyk řikám - 1.práce v adobe photoshopu..
Aha, přehlédl jsem, tak to pak není tak zlé, ale Fireworks není tak odlišné tak nevím jak dlouho si s tím dělal

ještě že 81% uživatelů má stále 1024x768 + viděl jsem to na "širokáči" a celkem v pohodě..
Není pravda asi tak 30% a u tvé cílové skupiny bude spíš míň
Míň jak 1024x768 už nemá skoro nikdo

zrovna tohle mi známí hodně chválili
Zrovna na hodnocení známých je neradno se spoléhat ... možná tak z hlediska přehlednosti

1) validní to mám - alespoň W3C - i když mi o to vůbec nejde
Validní je kdejaký prasokód, to s tím nemá moc co společného

2) Až budeš dělat nějaký web o víc jak 1 stránce tak asi změníš názor... ono je to funkční, ale funkční je i trabant (víceméně), takové věci je opravdu lepší do CSS
Ofi
Profil
Nox
ale Fireworks není tak odlišné tak nevím jak dlouho si s tím dělal
ale já pracoval ještě s Macromedia Fireworks 2004 - až prakticky doteď a tam jsou docela rozdíly :D

Není pravda asi tak 30% a u tvé cílové skupiny bude spíš míň
takže myslíš že bych to měl radši dát na střed? (z leva i prava stejné odsazení) ?

Nejde o počet, jde třeba o intenzitu atp.
a co bys doporučoval? bez obou efektů už to není ono...

Validní je kdejaký prasokód, to s tím nemá moc co společného
validita už dneska nic neznamená ani nic nezaručuje...

Až budeš dělat nějaký web o víc jak 1 stránce tak asi změníš názor... takové věci je opravdu lepší do CSS
asi jsi neviděl moje portfolio - mám tam více projektů nejen o jedné stránce ale je pravda že jsem na tech předchozích projektech zarovnával trochu jinak...
beru to jako dobře míněnou radu a mrknu se na to ještě :)
Jan Tvrdík
Profil
Moje rozlišení je sice minoritní, ale když jsem to viděl poprvé, tak jsem si myslel, že se jedná o chybu.
http://skladka.merxes.cz/img/eforce.png
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ofiho:
validní to mám - alespoň W3C
Nemáš.

viz. http://www.webylon.info/K - nepotřebuji "hezký" kód
Odkázanou stránku bych nebral jako obhajobu validního ošklivého kódu, ale spíš jako obhajobu nevalidního hezkého kódu.

ale funkční kód
Tvůj kód není moc funkční při různých technických omezeních. Zkusil jsem si na chvíli vydloubnout oči a pustit hlasovou čtečku — mnohem lépe by se mi na tvůj web koukalo ušima, kdybys na nadpisy používal nadpisy.

lepší než použít však padding který v některých prohlížečích dělá divy
Při standardním režimu, který používáš, ani moc ne. Myslím, že Nox narážel na tvé odsazování odstavců, na to je vlastnost text-indent, ideálně pro odstavce (tedy <p>, kdybys je používal).

O mě
Zopakuj si skloňování zájmena „já“.
Ofi
Profil
Chamurappi
Nemáš.
podle W3C.org ano

Zkusil jsem si na chvíli vydloubnout oči
řekněme jen, že pak bys nebyl v cílové skupině :D
btw. potřebuju ty nadpisy jako obrázky - co kdybych tam ale dal h2jky ale skrytý - přečetly by je čtečky pro slepý? nebo vyhledávací boti?

„...na tvé odsazování odstavců, na to je vlastnost..“
dobrá poznámka - jde se na to...

Zopakuj si skloňování zájmena „já“.
že já to tam radši nedal anglicky (joke) xD njn v češtině moc silný nejsem :)¨


Jan Tvrdík
dík za screen - myslíš že by to bylo tedy lepší na střed? ptám se i ostatních :)
Nox
Profil
validita už dneska nic neznamená ani nic nezaručuje...
Teď jsi mě pobavil, jelikož ty první si vyrukoval s validitou a naprosto souhlasím s touto citací

a co bys doporučoval? bez obou efektů už to není ono...
Efekty použít můžeš, u mě je to dokonce snad nejčastější prvek při vytváření webů, ale musí se to dělat s citem.
A neboj se toho, že si budeš myslet, že to je málo viditelné.
Třeba realističnost při tvorbě realistických scén spočívá také ve tvorbě detailů, kterých si člověk ani nevšimne,
kdyby tam ale nebyly, tak už to tak realisticky vypadat nebude.

beru to jako dobře míněnou radu a mrknu se na to ještě :)
To je dobře, to také je. Mluvím z vlastní zkušenosti, někdy dřív jsem měl podobný kód a kdysi dávno jsem se
dokonce i bránil přechodu na CSS

dík za screen - myslíš že by to bylo tedy lepší na střed? ptám se i ostatních :)
Nemám o moc menší rozlišení než na tom screenshotu, takže bych se taky přimlouval pro

Chamurappi
Odkázanou stránku bych nebral jako obhajobu validního ošklivého kódu, ale spíš jako obhajobu nevalidního hezkého kódu.
To jsem čekal:) jen jsem nechtěl mluvit za tebe

Myslím, že Nox narážel na tvé odsazování odstavců, na to je vlastnost text-indent, ideálně pro odstavce (tedy <p>, kdybys je používal).
On tam má ty mezery použité pro spoustu různých věcí :) ale text-indent je jedna z nich
Ofi
Profil
Nox
A neboj se toho, že si budeš myslet, že to je málo viditelné.
takže ten druhý nápis - ten světlý a velký , ještě zesvětlit(víc zprůhlednit)? :)
Jan Tvrdík
Profil
Ofi:
myslíš že by to bylo tedy lepší na střed?
Vyzkoušel jsem to a vypadá to lépe.
Ofi
Profil
Jan Tvrdík
Vyzkoušel jsem to a vypadá to lépe.
díky :) tak to tak asi udělám :)

&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; odstraněno - nahrazeno text-indenty a padding-lefty :)
Ofi
Profil
češtinářská chyba o kom o čem o !mě - opravena :)
zarovnání celého na střed - hotovo :)

<h1> nadpisy dodány
Miloš
Profil
Ofi
„"Optimalizováno pro" vyhodit“
ale to je pravdivá informace, docela praktická pro uživatele

Mně jako návštěvníkovi je naprosto ukradené, pro jaké rozlišení (jaký prohlížeč a jakou další technologii) jsi stránky „optimalizoval“ (tzn. že ti v takovém rozlišení stránky fungují; nevěřím, že jsi ve skutečnosti něco „optimalizoval“).
Mě jako návštěvníka zajímá, jestli mi stránky fungují, jestli se na webu cítím dobře, jestli se orientuju. V opačném případě odejdu, i kdyby ses uoptimalizoval.

Věk v sekci „o mně“ budeš aktualizovat ručně každý rok, nebo ti ho generuje script? V opačném případě bych volil namísto věku rok narození – zůstává po celý život konstantní.
Ofi
Profil
Miloš
Věk v sekci „o mně“ budeš aktualizovat ručně každý rok, nebo ti ho generuje script?
dobrá poznámka - nad tímto jsem nepřemýšlel - radši bych tam měl věk, takže to pořeším skriptikem :)

Mně jako návštěvníkovi je naprosto ukradené, pro jaké rozlišení (jaký prohlížeč a jakou další technologii) jsi stránky „optimalizoval“
njn já toho využil spíš jako okrasné ohraničení a přišlo mi blbý tam psát text "toto je jen okrasný text sloužící k doladění designu stránky" tak jsem tam hodil nějakou "užitečnou" nebo přinějmenšim "logickou" informaci :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0