Autor Zpráva
johnl
Profil
Chystám se udělat si nový web (toto není návrh na johnblog) a zatím jsem vytvořil takový návrh: www.johnblog.wz.cz/xik (header je takový výstřední, ovšem ještě ho spracuji navíc si nejsem jist jeho použitím z důvodu zamotané licence)

Děkuji za připomínky.. :)

// místo tech hvězdiček bude doména (ještě nevím jaká)
Jimmy Hayek
Profil
johnl
Obecně k webu
1) Header se mi nezdá až tak výstřední (sice není nic extra), ale nějak se mi vůbec nelíbí ten přechod v šedou vlevo. Zkus se podívat po nějakém kvalitnějším obrázku. Stačí jen zmenšit případný obrázek a šikovně oříznout...
2) Menu mi kvůli šipkám spíše připomíná drobečkovou navigaci. Navíc šipky jsou na černém pozadí špatně viditelné. A raději bych použil bezpatkové písmo.
3) Chválím dobrou strukturu nadpisů. Jen se mi nelíbí, že nadpis třetí úrovně vypadá menší než samotné písmo odstavce. Nadpis <h1> shora více odsaď.
4) Zvětši řádkování textu (line-height), protože výrazně pomáhá čitelnosti.
5) Žlutě zvýrazněné prvky <strong> mi paradoxně připadají hůře čitelnější než okolní text.
6) Nelíbí se mi výrazná žlutá barva použitá vpravo v panelu.
7) Ten Rychlý kontakt mi přijde strašně drobný a v důsledku špatně použitelný.
8) Nějak mi nesedí šedá patička vzhledem k tomu, že v hlavičce je použita černá barva a čekal bych ji i u patičky. A barva zdejších odkazů také neladí ke zbytku stránky.
9) Validní HTML 4.01 CSS 2.1 — první odkaz vede na stránku, kde se dozvím pouze Sorry! This document can not be checked., druhů zase na stránku kde se dočtu Some Headers, mandatory for this resource, are missing.

Ke kódu
10) Odkaz s třídou logo neobsahuje žádný text, doplň.
11) Proč seznam <u> s menu obaluješ zbytečným divem s id menu? Stejný id můžeš nastavit prvku <ul>.
12) Nesmyslně přidáváš za odstavce i smajlíka <br>. Stačí přece nastavit těmto prvkům dolní margin.
13) U Rychlého kontaktu použij u popisků <label>.

Celkově mě to příliš nenadchlo, ale budiž no... :–)
Zechy
Profil
Kdybych nebyl línej dokážu to udělat i já =).
johnl
Profil
Jimmy Hayek:
3) Nadpis třetí úrovně jsem zvětšil
4) Zvětšeno
5) Tak jsem to ztmavil ;-)
6) A já si ještě říkal že jsem vybral takovou míň výraznou :)
8) Spletl jsem byrvu místo #222 jsem omylem napsal #444
9) Chyba bude nejspíš na straně validátoru! Mě to občas jde občas ne..

10) doplněno :)
11) To jsem zkoušel, jenže jak dám id k ul tak se mi nedaří odkazy posunout do prostřed menu..
12) To byla názorná ukázka jak se to nemá dělat :)

Celkově mě to příliš nenadchlo, ale budiž no... :–)
To se dalo čekat :D Ale mysím že to není nejhorší :D

Zechy:
Neporušuj pravidala ;-) Pište jenom tehdy, pokud máte co říct. Tlachy si nechte od cesty. Tato diskuse není chat ani zábavní server. :D Ale vzhledem k tvému "Czechwebu" se mi tomu nechce věřit (bez urážky)
Miloš
Profil
14) Proč je v patičce informace „Validní HTML 4.01“?
Jakou to má vypovídací hodnotu?
To, že je stránka validní, vypovídá pouze o tom, že je validní.
I validní stránka může být hnusná, nepřehledná, špatně ovladatelná a jánevímcoještě.
Oproti tomu jsou stránky, které sice nejsou validní, ale návštěvník se na nich cítí jako v bavlnce.

15) Prostému HTML by nezaškodila nějaká ta zpřehledňující <hr> (s načteným CSS jako display:none).
16) Proč je vlevo nahoře tmavomodrá blecha „Xik.***“?
17) font-size: 12px; v IE nezvětšíš (nemluvím o zoomu, ale o zvětšování písmenek, které jediné zbývá návštěvníkům s IE 6).
18) Stránka poslaná na tiskárnu se mi jeví černobíle (tvé CSS má namísto media="all" rozumně media="screen"), ale přesto bych doplnil tiskový styl – přinejmenším bych dal display:none mailovému formuláři, které opravdu nemá smysl tisknout.
johnl
Profil
Miloš:
14) Souhlasím, ale myslím že nikomu nevadí že někde v patičce kterou ani nikdo moc nečte je validní HTML 4.01 a CSS 2.1
16) Už tam zase není :D
18) Tiskový styl ještě doplním ;-)
johnl
Profil
Tak jsem změnil header pokusil jsem se vybrat do žluté barvy aby se hodil k pozadí nadpisů v pravým sloupečku..
A doplnil jsem tiskový styl..
Jimmy Hayek
Profil
johnl
Zmenši trošku to menu. Font už je OK, ale teď je pro změnu zase příliš velký :-) A ta žlutá je podle mě opravdu příliš výrazná a upoutává příliš pozornost. Co takhle použít tu oranžovou, co je na pozadí šipek vlevo? Zároveň bych trošku ty šipky zmenšil a nadpisy u nich zase o něco zvětšil. Aby poměr šipka — nadpis byl zhruba stejný jako je v menu šipka — odkaz.
A možná by nebylo marné popřemýšlet o nějakém výstižném sloganu a vložit ho do popředí toho headeru. Ale to by se měl ten slogan nějak vztahovat i ktomu obrázku v headeru. Kdybys něco takového udělal, tak ale nastav textu sloganu tmavé pozadí (možná poloprůhledné) a na samotný text použij světlou barvu. Podobně jako jsou například tady zvýrazněná slova Web Designer, Blogger, Twitterer a Photographer
Zechy
Profil
johnl: Mě se taky tomu neche věřit, protože v hlůavě něco vymyslet nedokážu, občas si zobrouzdám na freecstemplate.org pro inspiraci =).
Ofi
Profil
Nen to špatné ;-) grafika je teda jednoduchá, ale co už :D jinak ten obrázek co tam máš teď je tam hezčí než ta surikata co tam byla :) a jak říkal Jimmy Hayek tu žlutou změň za oranžovou, a ještě bych ti poradil, uplně stejnou oranžovou ať jsou ty azurový odkazy v patičce, azur se tam do toho nehodí mi přijde ;-)
johnl
Profil
Jimmy Hayek:
ale teď je pro změnu zase příliš velký :-)
Opraveno

Aby poměr šipka — nadpis byl zhruba stejný jako je v menu šipka — odkaz.
Taky opraveno ;-)

nebylo marné popřemýšlet o nějakém výstižném sloganu
No, o sloganu ještě popřemýšlím ale jsou to osobní stránky takže se mi to asi bude vymýšlet těžce :)

Ofi:
Grafika e úmyslně jednoduchá mám totiž rád jednoduché a však hezké věci :)

hezčí než ta surikata
Surikata byla jen dočasné řešení..

uplně stejnou oranžovou ať jsou ty azurový odkazy v patičce
Opraveno ;-)

Zechy:
občas si zobrouzdám na freecstemplate.org pro inspiraci =)
No, doufám teda že přístí czechweb podle toho budde vypadat :)
Miloš
Profil
johnl
viz Jimmy Hayekův bod č. 2 – taky mi ty oddělovače v menu evokují drobečkovou navigaci. Když už dam musejí být, zvolil bych jednak tvar, který nepřipomíná šipku, druhak bych ho buď odebral před první položkou, nebo přidal za poslední.
johnl
Profil
Miloš:
Já jsem spíš myslel že když je před tím prvním odkazem šipka tak že to jak drobečková navigace nevypadá. Protože v drobečkové navigaci před prvním odkazem šipka není (Úvodní stránka > Další stránka > A ještě další)
Miloš
Profil
johnl
Na mě to tak působí hlavně proto, že to má tvar šipky. Oproti tomu třeba tohle:
Hovnivál.cz • Kuličky • hnědé • malé
na mě jako drobečková navigace nepůsobí, i když to drobečkovou navigací je.

<ot>
Mimochodem co je to za divný zvyk dávat do drobečkové navigace na první místo výraz „úvodní stránka“ – jako by vnořené stránky byly podstránkou té úvodní. Samozřejmě že první odkaz na ni povede, ale namísto výrazu hlavní/úvodní stránka tam imho logicky patří název webu.
</ot>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0