Autor Zpráva
Ondra
Profil
Ahoj, vím že tady ten problém už se tady párkrát řešil, ale pomocí historie na tomto webu sem ten problém nevyřešil.
Mam swf soubor který má okolo 300kb. Bohužel se mě preloader zobrazi až když se načte zhruba 70%.
Nevíte někdo jak udělat aby se zobrazil dřív. Díky!
DoubleThink
Profil *
Nepoužívej v prvním framu velké symboly z knihovny a fonty.
Upřednostňuj čistou grafiku (fonty převeď na křivky).
Víc ti napoví Bandwidth profiler.
Ondra
Profil
Jo jo to vím to sem pokusama zjistil, ale já mám v knihovně hudbu která právě má asi 150kb a tu musím zpřístupnit pro ActionScript přes linkage v knihovně.
Ale mam problém že když si zaškrknu pouze volbu "Export for ActionScript" a odznačím políčko "Export in first frame" tak mě ta hudba pak nefunguje když se na ni odkazuji pres ActionScript (jakoby ani nebyla "zalinkovana").
Nevíš jestli se to nedá potom nějak "zalinkovat" přes AS? Díky
Hanz
Profil
Ondra
Řešení je celkem jednoduché. Celý problém vzniká proto, že když se zvuk neinportuje v prvním snímku tak se už neimportuje nikdy (myšleno do knihovny). Obejít se to dá tak, že ten zvuk vložíš na některý snímek (normálně přetáhneš z knihovny). Potom už se exportovat bude a to právě na tom snímku, kde ho vložíš.
Řešení:
Vytvoř si MC na jehož první snímek dej stop() a na druhý snímek vlož zvuk. Tenhle MC umísti třeba na 2. snímek. Potom už se můžeš normálně natahovat pomocí AS z knihovny.

Nevýhody:
O jeden MC na ploše a v knihovně více.

Výhody:
To, že ti to bude fungovat
Ondra
Profil
Díky moc kucí, už to funguje! :-)
PS to Hanz: Myslím že výhoda převažuje nad nevýhodou ;-)
Zeratul
Profil *
Řeším taky tenhle problém, aby se mi flash na stránce zobrazoval okamžitě a né až se celý načte! Ve firefoxu se mi zobrazuje taky cca od 70%, ale v IE se zobrazuje až je celý načtený! A to nemá vliv na to jestli je první snímek prázdný! Musím čekat u bílé obrazovky a pak se preloader ani skoro neoběví a animace už běží.
hadrbabaa
Profil *
jak rekl soudruh :) hudba se nacita vzdy na prvnim framu(pokud odskrtnes export in 1. frame), tudis postupuj podle jeho navodu (uzivatel Hanz)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0