Autor Zpráva
Tomson
Profil
viz diskuze předchozí diskuze

to Hanz:Omlouvám se, ale jsem tu poprvé, tak jsem nevěděl, kam to přesně napsat.

Asi jsem to vyjádřil předtím špatně. Takhle jsem to měl, ale není to to, co bych chtěl. Chtěl bych udělat, aby to tlačítko "ON", když hudba hraje, nebylo aktivní, resp. aby když na něj kliknu, tak se nic nestalo, a když jí vypnu tlačítkem "OFF" a hudba nehraje, tak se tlačítko "ON" zaktivní a hudbu při kliknutí na něj spustí.

Jde to? Určitě ano, ale jak

Dík
Hanz
Profil
Tomson
Vytvoř si 2 MC.
1. MC --> budou tam dva snímky na každém tlačítko zapnout a na každém snímku stop() (zatím nedávej tlačítkům žádnou funkci)
2.MC --> budou tam dva snímky na každém tlačítko vypnout a na každém snímku stop() (zatím nedávej tlačítkům žádnou funkci)

>>>instanci prvniho MC pojmenuj ZAP a druhého VYP
>>>A teď to nejdůležitější! Na tlačítko ZAPNOUT dej v prvním snímku toho MC tento script:
on (release) {
zvuk.start();
this.gotoAndStop(2);
_root.VYP.gotoAndStop(2);
}

A na tlačítko VYPNOUT v 2. snímku 2.MC dej tenhle script:
on (release) {
zvuk.stop();
this.gotoAndStop(1);
_root.ZAP.gotoAndStop(1);
}
DoubleThink
Profil *
Podrobnější info o zvuku:

http://flash.jakpsatweb.cz/index.php?page=zvuk
Tomson
Profil
Bohužel pořád to nefunguje. Tlačítka nereagujou. Přitom v knihovně tu melodii mám a je spojená s AS jako "zvuk" a dokonce se i ten soubor jmenuje "zvuk.mp3" (což je vlastně jedno). V prvním snímku stránek mám

zvuk=new Sound();
zvuk.attachSound("zvuk");
zvuk.start(0,1000);

do stejného snímku jsem pak udělal co jsi mi popsal. Vytvořil jsem 2 MC, pojmenoval je "ZAP" a "VYP"...atd., ale hudba pořád hraje a nejde tlačítkama ovládat.
Hanz
Profil
Tomson
Ty jsi ten script:
on (release) {
zvuk.start();
this.gotoAndStop(2);
_root.VYP.gotoAndStop(2);
}


Tam dal tak jak je a ani jsi ho nepozmněnil že??

Jestli jsi to vážně neudělal tak tam musíš udělat toto:
on (release) {
_root.zvuk.start();
this.gotoAndStop(2);
_root.VYP.gotoAndStop(2);
}



A u toho druhého:
on (release) {
_root.zvuk.stop();
this.gotoAndStop(1);
_root.ZAP.gotoAndStop(1);
}
Tomson
Profil
Děkuju, děkuju, už to fungíruje. Musel jsem ten AS ještě trošku doupravit, ale podstata byla správná.

Jak jsem říkal v AS jsem začátečník, takže mi funkce _root nic moc neříká. Neznám její přesný využití. Začal jsem o AS číst, ale mám v tom docela maglajs.

No myslím, že se tady ještě několikrát ukážu, páč než se tím prokoušu, tak zešedivím :o)).

Tak ještě jednou dík a čus Tomson
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0