Autor Zpráva
Mr.Dr
Profil *
Ve photoshopu jsem si vytvořil design stránek. A těď bych je potřeboval nakódovat, nevíte jak rozřezat design na jednotlivé obrázky a uloži např. jako jpg? děkuji
panther
Profil
Mr.Dr
ano víme. Pokud máš photoshop, tak třeba tam. Na internetu je spousta tutoriálů, Photoshop má, myslím si, svou nápovědu (klasicky na F1). Neptej se zde a raději se snaž trochu.
pk11
Profil *
Ahoj, nevím, jak je to v jiných verzích, já používám Adobe Photoshop Version: 8.0 (8.0x030)
zkus menu "soubor/Upravit v ImageReady" (6.položka odshora) nebo Ctrl+Shift+M
otevře se ti nové okno s Adobe ImageReady s tvým obrázkem / designem
nejrychlejší cesta k rozřezání je "vytahat" si vodítka z pravítek (levé tlačítko myši)
pak menu "řezy/vytvořit řezy z vodítek" hned nahoře - obrázek se rozřeže
pak na obrázek klikni pravým tlačítkem a vyber "náhled v" (zobrazí se ti nabídka prohlížečů nainstalovaných na tvém počítači)
já jsem kliknul na "Firefox" a zobrazil se mi náhled spolu s html kódem, ten si zkopíruješ a máš "vyhráno" :-)

Pavel

PS pokud je mozaika řezů složitější (nelze jednoduše rozřezat na obdélníky / čtverce podle vodítek), použij "Nástroj rozřezání (K)" - v menu "Nástroje" je to v druhé "řádce" odshora vlevo
Nevím jak je to s jinými verzemi Photoshopu, pokud nemáš ImageReady, Photoshop má "Nástroj řez (K)"

panther nezlob se na mě, ale "neptej se zde" ??? Kde jinde? Tahle diskuze má "kouzlo" právě v tom, že se tady může každý zeptat na cokoliv. Ty jsi (učený) spadl z nebe? :-)
panther
Profil
pk11
nezlob se na mě, ale "neptej se zde" ?
ano, myslel jsem to tak, jak jsem to napsal. Přehlédl jsi zbytek souvětí.

Ohledně práce s photoshopem, zejména těchto elementárních věcí je spousta tutoriálů a po pár minutách zkoušení se na to dá přijít. Navíc, i v pravidlech je napsáno, že před položením dotazu má tazatel zkusit hledat, což zřejmě Mr.Dr nezkoušel.
pk11
Profil *
panther
"... přehlédl jsi zbytek souvětí.
Nepřehlédl, to já nedělám, i když bylo brzy ráno. Souhlasím s tebou, že je lepší sám nejdřív, alespoň chvilku, zkoušet než se ptát na každou "volovinu". Rozhodně je to lepší pro tazatele, protože čím déle hledáš, tím déle si to taky pamatuješ. Konec filozofie :-)

Otázka zní, co je a není "volovina". A pro tazatele pořád lepší nějaká odpověď (tvoje, i když jsi ho v podstatě poslal do pr...yč) než žádná. Spíš mi (obecně) vadí u lidí povyšování a to jsem z tvého příspěvku trochu cítil, omlouvám se. A trvám na svém - tenhle web slouží nám všem už celkem dlouho a velmi dobře a je to částečně díky tomu, že se najdou jedinci, kteří odpovídají i na primitivní dotazy a tím pádem se "nováčci" nebojí ptát.

Co bych Mr.Dr spíše vyčítal, že, zřejmě poté, kdy nedostal (rychle) odpověď, založil si tu jiné, duplicitní, vlákno - a samozřejmě pod jiným nickem. To je srabárna a nesportovní a svědčí to o jeho "kvalitách". S přístupem "chci mít všechno hned a teď" to v téhle branži daleko nedotáhne. Rada pro Mr.Dr by spíše měla znít:

a) chceš-li psát blog, založ si ho někde "hotový" - např. blog.cz
b) udělej si vlastní, ale pochop, že ti to bude chvilku trvat a že lidi tady nejsou (jen) od toho, aby ti (okamžitě) poradili
Mr.Dr
Profil *
tady se ptám na rozřezání a v jiném vláknu na kódování. prominte

Moderátor Chamurappi: Aha. Tak to jsem ti už zase odemknul.
pk11
Profil *
ahoj, připojuji se s omluvou
Vašku(?)
nakódování
budu reagovat tam

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0