Autor Zpráva
Jobík
Profil
Ahoj
Chystám se udělat webovou stránku kamarádovi, který je yačínajícím fotografem. Tato stránka by měla služit hlavně jako prezentace všeho co dovedu ( i nedovedu :-D ).Je my jasné že by ta stránka měla být tématicky sladěna s obsahem ( je nesmysl udělat stránku zabívající se botanikou a květina a desig udělat v automobilovém stylu ).Mám z toho důvodu pár otázek.
1.Je lepší nejdříve vytvořit logo a pak teprve podle loga stylovat stránku nebo naopak ( je stašné mít černou stránku s logem v pílem čtverci ).

2.Jakou by jste zvolil tématiku k začínajícímu fotografovi? ( mám napmyslijakou by jste udělali grafiku co použili a tak )
Mistr
Profil
Jobík
Není to sice má práce, ale pro inspiraci to můžeš využít - stránky fotografa Pavla Veselého. Web nemá skoro žádnou grafiku, aby vynikla krása fotografií a um fotografa.
Lexter
Profil
Souhlasím s Mistrem. na portfoliu fotografa bych příliš neobtěžoval návštěvníka grafikou webu, měla by jen podtrhovat prezentované fotografie.
Jobík
Profil
Máte pravdu moc děkuji.
Ještě jednu otázečku : Jaké by ste udělali menu VODOROVNÉ nebo SVISLÉ pokud SVISLÉ tak napravo nebo nalevo?
Lexter
Profil
Jobík
Tak záleží na vkusu ;), ale obecně platí, že vhodnější je svislé vlevo. To, jestli bude svislé nebo vodorovné to záleží na samotném webu. Jak se co hodí.
vertigo4
Profil
Jobík
pokud nebude v menu moc položek, zvolil bych vodorovné...
Jobík
Profil
Moc všem děkuji. A omlouvám se za tak banální vlákno, chtěl bych aby ona stránka byla velmi hezká.
Ještě jednou moc děkuji
Dranel
Profil
Jobík
A také doporučuji naučit se česky, protože některé chyby to je opravdu hrozné :)
Měsíček
Profil
"A také doporučuji naučit se česky, protože některé chyby to je opravdu hrozné :)"

A také doporučuji naučit se česky, protože některé chyby jsou opravdu hrozné :)
imploder
Profil
Naučit se taky aspoň zálkadní typografické konvence - například že po interpunkci (tečka, dvojtečka, středník, ...) se píše před dalším slovem mezera. Takže s opravením chyb takhle:
Ahoj
Chystám se udělat webovou stránku kamarádovi, který je začínajícím fotografem. Tato stránka by měla sloužit hlavně jako prezentace všeho, co dovedu (i nedovedu :-D ). Je mi jasné, že by ta stránka měla být tématicky sladěna s obsahem (je nesmysl udělat stránku zabývající se botanikou a květinama a design udělat v automobilovém stylu). Mám z toho důvodu pár otázek.
1. Je lepší nejdříve vytvořit logo a pak teprve podle loga stylovat stránku, nebo naopak (je strašné mít černou stránku s logem v bílém čtverci)?

2. Jakou by jste zvolili tématiku k začínajícímu fotografovi? (mám na mysli jakou by jste udělali grafiku, co použili a tak)
Dranel
Profil
imploder
Ty to také ještě dopiluj:

Ahoj,
c
hystám se udělat webovou stránku kamarádovi, který je začínajícím fotografem. Tato stránka by měla sloužit hlavně jako prezentace všeho, co dovedu (i nedovedu :-D). Je mi jasné, že by ta stránka měla být tématicky sladěna s obsahem (je nesmysl udělat stránku zabývající se botanikou a květinami a design udělat v automobilovém stylu). Mám z toho důvodu pár otázek:
1. Je lepší nejdříve vytvořit logo a pak teprve podle loga stylovat stránku nebo naopak (je strašné mít černou stránku s logem v bílém čtverci)?

2. Jakou by jste zvolili tématiku k začínajícímu fotografovi (mám na mysli jakou by jste udělali grafiku, co použili a tak)?

— Moderátor (M): Ještě budeme trochu dobrušovat. Třeba "(...) jakou by jste udělali (...)" opravíme na "(...) jakou byste udělali (...)". Text Jobíkova dotazu by ještě bylo možné doleštit v oblasti stylistiky. —
Ale nebudeme zde onanovat nad pravopisem a radši se pustíme do psaní odpovědí, nebo ne?

Jobík
Podle mě je vhodné si nejdříve určit barvy, ve kterých budeš web dělat. Potom udělat wireframe (rozvržení webu), colorframe (rozvržení barev), vlastní grafiku a nakonec logo.

Ohledně tvé druhé otázky: Grafiku jemnou, moderní. Jen pár přechodů. Když je řekněme <10 položek, tak menu horizontální. Jinak menu vlevo. Doprava se dává informační panel (panel, na kterém jsou doplňkové informace; tj. třeba nejnovější fotky, související odkazy atd).
Tech
Profil *
Dobrý den,
mám na Vás prosbu, mám dvě diskotéky a sháním slušného grafika na vytvoření loga. Za dobu, kterou provozujeme diskotéky už prošlo x návrhů na logo nechali jsme si je dělat jak známým tak i profíkem (tak zvaným), ale vždy z toho vyšlo něco co nám úplně nevyhovovalo. Proto jsem tady a chtěl bych poradit jak správně udělat logo, aby upoutalo bylo vkusné a dalo se použít jak na reklamní letáky tak i na reprezentování firmy. odkaz na web: http://www.club77.cz/, odkaz na email: cudrnak.petr@club77.cz, prosím poraďte buď koho mám kontaktovat pokud máte zkušenosti s firmami, které se pohybují na trhu na vytváření loga, nebo pošlete nějaký návrh jsem schopen Vás slušně odměnit za práci, která se mi bude líbit. S pozdravem Petr Čudrnák
kuku
Profil *
Netrefil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0