« 1 2 »
Autor Zpráva
OnZ
Profil
Zdravím, teprve nedávno jsem se začal věnovat "webové grafice". Udělal jsem své druhé "logo" v životě. To první u vás moc ohlasů nevzbudilo tak jsem udělal další. Je to logo, které jsem vytvořil do svého portfolia.
Jak jsem již řekl jsem grafik začátečník tak mnějte trochu pochopení, ale jedě do mně tvrdě.

LOGO :



P.S. Jsem odpůrce nějakých složitých, přeplácaných log, kterých je na webu spousta.

Poznámka : některé výrazy jsou v uvozovkách protože nevím zda se to dá takto navat :-D
Nox
Profil
Hm, nepřijde mi to bohužel nijak nápadité, aspoň ten stín není přehnaný (ovšem ho máš u tmavé barvy a to dobré není (vypadá to pak spíš rozmazaně))
Barvy jsou docela mdlé

P.S. Jsem odpůrce nějakých složitých, přeplácaných log, kterých je na webu spousta.
Zavání výmluvou:)
imploder
Profil
některé výrazy jsou v uvozovkách protože nevím zda se to dá takto navat :-D
Správně by tam mělo být měkké i.
začínajícímu grafikovi
grafikovy boty
OnZ
Profil
Zavání výmluvou:)

Tak sem to nemyslel
OnZ
Profil
imploder

Co takhle hodnit a neopravovat mi chyby :-D
vydrus
Profil
mnějte
mějte - mít

Ta žlutá mi tam fakt nesedí. Přemýšlej - bude se to hodit k modré a šedé?
OnZ
Profil
vydrus

Řeklbych že k modré jo, ale když si se o tom zmínil ta šedá tam fakt nesedí
OnZ
Profil
Otázka : je to alespoň lepší než TOTO - Doufám že ano protože jsem se snažil udělat pokrok :-D
imploder
Profil
Mně to připadá jednoduché a jako logo použitelné. Asi by bylo lepší, kdyby to mělo nějakou souvislost s tvorbou webu nebo počítačema obecně. Loga většinou mívají nějakou jednoduchou symboliku. Ale já už nejsem vůbec žádný grafik, tak to nechám na odbornících.
vydrus
Profil
OnZ
Určitě ano, ale asi jen proto, že tohle je čitelnější.
imploder
Profil
OnZ
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=82265&foru m=24&page=-1
Mohl bys zkusit ten blesk dát zhruba vodorovně pod logo, příp. ho upravil a zkusil ho dát nějak aby moc nerušil samotná písmena. Čitelnost tam kazí hlavně ten blesk.
Lexter
Profil
OnZ
Opusťme standardní tvary a zapomeňme na kýče typu tužka, paleta apod. Na logu je napsáno tvé jméno, není tam truvio, není tam lumbio a není tam ani vysavač. Logo bych se tedy nebál zosobnit. Zamysli se, co tebe nejvíce charakterizuje. Tvou osobu. Zapomeň na chvíli na měsíce. Já tě neznám, ale určitě když se vysloví tvé jméno, někoho napadne nějaká asiciace. vykašli se teď na tvorbu webu a zamysli se nad sebou, v takových chvílích alespoň mě napadají tak šílené věci, až to má šmrnc a o to jde.

Jinak se mi na logu vůbec nelíbí stíny, to je dle mého krok zpět. Dále barevná kombinace. Na mě nepůsobí dobře, zvláště odstín modré. Ke žluté se hodí třeba šedá, černá, oranžová, červená, k modré dejme tomu zelená, bílá, trošku pink. A font bych čekal elegantnější, neboj se třeba ani Trebuchet MS byť lehce upraveného.

Další možností je abstrakce.

Nebo:

Je to sice dost nekvalitní ale po večerech jsem zvyklej na jiný činosti.

Prostě se vybodni na to co každý čeká od tvorby webových stránek a zaměř se na sebe.
OnZ
Profil
Ještě bych se chtěl zeptat: Je dobré udělat nejdříve stránku a potom až logo, nebo obráceně? Je jasné že logo musí do stránky zapadnout a tak jako je to v mém případě přibližný návrh stránky mám tak mně to dosti při tvorbě loga omezuje. Jak postupujete vy?
pantondavo
Profil
OnZ
Jak postupujete vy?

Vždycky dělám nejdříve logo a pak teprve web.
OnZ
Profil
Lexter
Ještě pár otázek :

proč tam mám být vysavač :-D.

Já tě neznám, ale určitě když se vysloví tvé jméno, někoho napadne nějaká asiciace.
JJ to asi vybaví ale nevim jak bych tam měl stvárnit slovo šprt :-DD nebo Budry - ( oficiální přezdívka. Když se někomu představím tak neví o koho jde ale ale jak mile sliší Budry vý že sem to já :-D )
Jenže to má háček - Co je to Budry jak to mám graficky stvárnit. Zní to jako Budr = kámen ale to asi není ono co?

Prosím poraď
OnZ
Profil
Co je to:

1) Truvio
2) Luvio
oogi
Profil
OnZ
1) Truvio
2) Luvio

To je nejspíše narážka na webdesignová studia, která končí na "o" a momentálně jsou "in".
Budry
To slovo musí mít nějaký podtext, když se jim vybavíš. Podle toho podtextu vytvoř logo.
OnZ
Profil
To slovo musí mít nějaký podtext, když se jim vybavíš.
Tato přezdívka se semnou táhne od první třídy teď sem v devátý to bude těžké najít někoho kdo to vymyslel já fakt nevim proč mi tak říkají, dneska je to prostě zažité když se někoho zeptám proč mi ří ká budry řekene " Protože to říkají všichni "
OnZ
Profil
Lexter
Jak jsi říkal abych logo stvárnil nějak aby mně vystihovalo myslíž že by to lgo mohlo míti něco společného s knihami. Rád a hodně čtu ale aby si programátor dal do loga knihu asi není to pravé ořechové co?
Lexter
Profil
OnZ
Jejda mane a proč by ne?

Teď se musím omluvit za nekvalitní provedení ilustrací. Ležím v posteli a s touchpadem vůbec neumím. Ber tyto obrázky jen jako skici, názorné ilustrace "nějakého toho nápadu".

Lexter
Profil
Teď mě napadlo, že by mohlo být prčovní mít tam něco ve stylu:



:)
Dranel
Profil
Lexter
Je to sice velmi hezké, nicméně působí to na tebe opravdu jako logo? Na mě spíše jako nějaký popisek do headeru. Původní "<odřejzáruba>" je lepší.
Lexter
Profil
Dranel
Já si myslím, že by to klidně mohlo být. Aspoň nějaká změna. Když se to do hlavičky vrzne na místo, kde logo má být, lidi to myslím jako logo klidně schroupaj :). Ale dalo by se to upravit, aby to nevpadalo až tak textově.
OnZ
Profil
Lexter

Díky za inspiraci trochu o tom popřemýšlím myslím že snad něco vymyslím. A doufám že můj příští výtvor bude stát zato. Ještě jednou díky
imploder
Profil
Lexter
<ondřejzáruba id="kodér">
Skvělý nápad, jenom bych to změnil na <ondřejzáruba class="kodér">, protože kodér není jen jeden, kodér je celá kategorie lidí.

Ale asi by mělo být jméno v popředí a zbytek tagu nějak míň výrazně v pozadí, aby to nemátlo a něco to říkalo i těm, co vůbec HTML neznají.
OnZ
Profil
Lexter
Lexter občas mívám problémy stím jaké barvy se k sobě hodí a jaké ne není někde na webu nějká aplikace, která by mi po zadání např. modrá vypsala všechny barvy které se kní hodí?
yFang
Profil
OnZ
http://wellstyled.com/tools/
vertigo4
Profil
OnZ
Třeba ti pomůže http://www.colourlovers.com/
Lexter
Profil
imploder
A proč by nemohl být jedinečný, nejlepší a ne jen jeden z davu? :). Zapadl by a to nesmíme dopustit ;). Mě by pak připadalo, že se jen řadí do nějaké sorty lidí a o vyniknutí nestojí. Já o tom ovšem uvažuji jinak. Zákazníkovi je to stejně šumafuk.

<ondřejzáruba id="tvůrce_webu"> - ale to je už moc.

Ale tak jsem říkal, že v ukázkách na technické provedení víceméně dlabu, klučina se musí posnažit sám :).
OnZ
Profil
Lexter
Kam na ty nápady chodíš mně nikdz nic nenapadne
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0