Kategorie Práce a zakázky slouží ke zprostředkování prvního kontaktu mezi lidmi, kteří shánějí či nabízejí práci v oboru souvisejícím s tvorbou webových stránek. Platí v ní níže uvedená pravidla. Jejich porušení vyústí v odstranění příspěvku nebo zablokování IP adresy.

# Závazná pravidla kategorie Práce a zakázky

# 1. Pište česky nebo slovensky. Účelně cizojazyčné inzeráty nejsou vítány.

# 2. Pište s háčky a čárkami. Užívejte správně větnou interpunkci, dodržujte základní typografické zvyklosti, nepište zbytečně VELKÝMI písmeny.

# 3. Nevkládejte do svých textů obrázkové smajlíky, ani jiné zbytečnosti a výstřednosti. Delší text rozdělujte do odstavců.

# 4. Jednejte s ostatními slušně.

# 5. Přísně zakázáno je zneužívání diskuse ke sdílení informací o warezu či k jiným ilegálním aktivitám.



# Závazná pravidla pro zakladatele nových vláken

# 6. Odlišujte již v titulku, jestli jde o nabídku nebo poptávku. (Slovo „Potřebuji“ není jednoznačné.)

Nabídka přitom znamená nabídka práce. Pište nabídky, pokud nemáte do čeho píchnout.
Poptávka je poptávka práce. Pište poptávky, pokud potřebujete lidi.
• Též je dobré to odlišit stylem: „sháním práci…“, „sháním lidi na…“, „nabízím, že udělám…

# 7. Uveďte svoji představu o odměně, nebo zmiňte, že představu nemáte. Jde-li o práci bez finanční odměny, zdůrazněte to v titulku.

# 8. Specifikujte přesně, jaké dovednosti požadujete respektive nabízíte. Buďte struční a věcní.

# 9. Opakované inzerování svých služeb či pracovních pozic není dovoleno v kratším časovém intervalu než jeden měsíc.

# 10. Ve vlastním zájmu vymezte časový rozsah platnosti nabídky/poptávky, inzerát zůstane dlouhodobě dohledatelný.

# 11. Dražby nejsou dovoleny, jelikož působí rušivě pro zbytek diskuse.

# 12. Uveďte v textu příspěvku konkrétní kontaktní údaj na sebe. Nežádejte a nemotivujte zájemce, aby vám odpovídali do diskuse.

Příklady nežádoucích jevů:
– „Napište sem svůj kontakt a já se vám možná někdy ozvu.
– „Kontakt na mě najdete v profilu, nebo na zrušeném záchodě ve sklepě s cedulí ‚Pozor, leopard!‘.
– „Pošlete mi PM.“ — tato diskuse neumožňuje posílání PM (soukromých zpráv)


Závazná pravidla pro přispěvatele

# 13. Zájemci využijí uvedený kontaktní údaj a nebudou přispívat do diskuse, nenarazí-li na problém v komunikaci (třeba na podezřele dlouhé mlčení).

Příklady nežádoucích jevů:
– „Ozvěte se mi na ICQ 123-456-789.
– „Poslal jsem vám před dvěma minutami mail.
– „Ozval jsem se vám po ICQ a zrovna si spolu povídáme.

# 14. Držte se tématu.

# 15. Nepoučujte. Je-li nabídka/poptávka dostatečně podrobná a obecně pochopitelná, zdržte se jakýchkoliv komentářů. I v případě, že vás něco pobaví, urazí, nebo zarazí. Pokud si chcete jen masírovat ego, učiňte tak prosím na jiném diskusním serveru.

Proč taková přísnost? Nesouvisejícími příspěvky vytváříte informační šum, který potencionální zájemce odvádí od jádra sdělení, nebo ho dokonce odpuzují. Zakladatel zvolením této sekce jednoznačně dává najevo, že nepotřebuje rady nebo poučení — chce pracovníky nebo práci. A neuspokojený žadatel odchází jednoduše jinam.

# 16. Každé obvinění z nesolidního jednání musí být podloženo neprůstřelnými (či obtížně průstřelnými) důkazy. Anonymní upozornění budou s chutí mazána.

V ostatních kategoriích platí obecná pravidla. Dotazy v této kategorii, které nemají povahu inzerátu, se řídí obecnými pravidly. Na dotazy v jiných kategoriích, které mají povahu inzerátu (typicky prodej knih), se vztahují pravidla této kategorie.

Přečtěte si nápovědu. Je tam pár zajímavých tipů a návod na formátování příspěvků.

Máme radost, že tuto diskusi používáte! Děkujeme.

    Moderátoři.
 
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0