Autor Zpráva
mates
Profil
V současné době studuji, ale mimo školu si přivydělávám programováním webových stránek. Protože mi není 18 let, nemůžu v tomto oboru podnikat. (Několik zakázek už mám za sebou, ale bez problemu jsem se vesel do 100h)

Lidé, kterým dělám web chtějí daňový doklad. Jak to mám udělat, abych mohl účtovat své služby oficiální cestou?

Lze to jeste jinak nez na dohodu o provedeni prace , kde je limit 100h/rok?
souki
Profil
Můžeš se přidružit pod někoho většího kdo má ŽL... Starat se jen o webdesing a účetnictví za za nějaké % nechat na něm...
mates
Profil
to muzu ale je to pro me nevyhodne a jde jen o jednu zakazku, zato rozsahlou
szkepek
Profil *
ahoj,

docela jsem po tom na netu pátral a asi jediná možnost je nechat se zplnoletnit u soudu :-). Jinak, taky dělám na DPP, musíš se dobře dohodnout se zaměstnavatelem. Pokud ti bude všecko danit srážkovou daní, nemusel by mít problém s tím, že ti tam třeba napíše pět hodin, každou po dvou tisícovkách za měsíc, ale to už odbočuju.

Každopádně, co se týče dohody, měla by zaměstavateli do daní vystačit i ta, ale na 100% to netvrdím...

Kdyby ale někdo zjistil jak jinak získat živnosťák v 16, adoroval bych ho coby boha, taky mě to už stálo pár kšeftíků...

Adam
mates
Profil
uvidime co reknou firemni pravnici....

diky vsem za prispevky
Libor.
Profil *
Jenom doplním, že u DPP je teď limit 150h/rok ...
Michal Acler
Profil *
"firemni pravnici" :) no ze ti s tim neporadili hned ;)... jinak je mozny mit zivnost i pred 18 rokem, ale musi to byt vedeno na nekterho z rodicu.
Trixer
Profil
Moc se v tom nevyznam, ale co kdyby ten danovej doklad davali rodice?
marek_000
Profil *
tvym oficialnim zastupcem muze byt i matka nebo otec nebo kdokoliv jiny kdo ma vice jak 18 let. dostanes ZL ale hlavni slovo ma zastupce a vse delas se zastupcem... jedina vyhoda jak tohoto docilit
Alice
Profil *
Mohl by mi někdo poradit prosím? potřebovala bych vědět nutně, co potřebuji do provozovny- PEDIKE'RNA, MANIKE'RNA+MODELAZˇ, KOSMETIKA A KADEŘNICTVI'. Myslím tím základní vybavení, jako je odpadkový koš, jestli musí mít výko, atd. Proste věci potřebné pro schválení hygienou. Nebo mi alespoň poradte, kde to mohu dohledat na internetu. Děkuji
souki
Profil
Alice
Toto je webdesignerské fórum.... Tady těžko někdo poradí....


<OT>
Nešlo by přidat funkci, která by to titulku neregistrovaných příspěvků dávala, přes jakou frázi z vyhledávače sem přišli? :o)
</OT>
Vladosik
Profil
Myslím tím základní vybavení, jako je odpadkový koš, jestli musí mít výko
Kruci tak dnes jsem se na tomto foru uz potreti od srdce zasmal:-) Smich je zdravy:-)

souki
Hm, taky by me to zajimalo, procetl jsem diskuzi a neprisel jsem na nic, co by souviselo s jeji otazkou...

Alice
Sezen si tohle: http://www.aspi.cz/aspi/produkty/detail/bhp/
DoubleThink
Profil *
Sezen si tohle
To už bude levnější koupit ten koš s víkem.

Snad se nedočkáme dne, kdy nám bude hygiena říkat, jak se máme chránit před SQL injection... Ono stačí aby (zase) někomu v Bruselu ruplo v bedně....
souki
Profil
DoubleThink
A máš na ploše koš s víkem? A vůbec... máš tam uklizeno? Měl by ses na sebou zamyslet... Aby ti nějaký modrý bruselák nezatrhnul živnost,,,,
Vladosik
Profil
To už bude levnější koupit ten koš s víkem.
:-D


Snad se nedočkáme dne, kdy nám bude hygiena říkat, jak se máme chránit před SQL injection
:-D
:-D
Alice
Profil *
Dik za adresu. Sbohem
Vladosik
Profil
Sbohem
:-D:-D

<ot>
Dneska mam proste dobrou naladu:-)
</ot>
onesix
Profil *
tak tady sem se hafo nasmál :D Divné ale ještě před momentem sem se tu začetl protože sem taky 16ti letý grafik. A najednou koukam a řešej se tu odpadkové koše :D Chudák Alice :D
Joker
Profil
A máš na ploše koš s víkem? A vůbec... máš tam uklizeno?
Další důkaz jak málo se ve standardní instalaci Windows dbá na bezpečí... Koš s víkem aby si člověk na plochu dával sám! A donutit systém vyhazovat zavirované soubory do koše na biologicky nebezpečný odpad je pomalu nadlidský úkol.

:-D

Ne, ještě vážně k původní otázce:
Lze to jeste jinak nez na dohodu o provedeni prace , kde je limit 100h/rok?
Tohle se obvykle řeší tak, že "do papírů" se skutečný počet odpracovaných hodin dělí nějakým číslem a hodinová sazba se stejným číslem násobí. Takže člověk pak "oficiálně" dělá třeba tři hodiny měsíčně za 2000 na hodinu. Kdysi jsem dokonce dělal jednu krátkodobější brigádu, kdy se hodinová mzda do smlouvy dopisovala až po skončení tak, "aby to vyšlo".
Davids
Profil
Ahoj vsichni, tady ten problem uz resim asi rok, v nejblizsi dobe jdu za danovym poradcem, ktery mi toto pomuze vyresit, pokud mate nejake otazky tak mi je poslete na mail: davidsmail@gmail.com jdu se zeptat predevsim na ten zivnostensky list

hlavni problem asi bude to, ze studenti maji velke slevy z dani a mi rodice (predpokladam ze ani vasi) uz nestudujou. Dalsi moznost (u me) je napsat zivnostnak na brachu, ale jelikoz nebudu delat pouze webdesign, ale poskytovat i dalsi sluzby, tak nevim co delat, kdyz by mi to bracha nechtel na me za ty 3roky prepsat (prece jenom nemame spolu nejlepsi vztah). a dalsi vec pokud to budu mit na brachu, tak asi bude muset podepisovat vsechny smlouvy on, nebo budu mit nejaka podpisova prava?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0