Autor Zpráva
Skvela
Profil
Chci se zeptat byl jsem zaevidovanej v na uradu prace.Byl jsem tam poprve a uradnice mi dala cislo na jednoho pana.U toho jsem delal 5 dni a odesel jsem protoze se mi nelibil pristup mistra.Tomu sefovi jsem to volal ze tam delat nebudu.Dalsi navsteva u te urednice rekla jestli budu mit smlouvu at prijdu a mel jsem prit na dalsi schuzku k ni za 3tydny.Jenze jsem zadnou smlouvu neuzavrel.Pak jsem delal 9dni v jine firme ale neohlasil jsem to na uradu prace ty urednici(jsem to nevedel ale to je moje chyba).Smlouvu jsem tam zatim nemel a kdyz jsem tam dneska za ni prisel (za urednici) tak jsem ji to rek ze tam v tom prvni nedelam a ze jsem to zkousel 9dni jinde a ona rekla ze jsem ji to mel oznamit atd.no a ze me vylucuje na pul roku z evidence a ze me sankce vylouci(nebo rikala rizeni sankcni uz nevim).Takze si budu muset od 1.11.2007 platit socialni a zdravotni.Jeste rikala ze si musim zajit na zdravotni (asi to zrusit)A kdyz jsem se ji ptal kdyz si sezenu praci do tydne tak kam mam jit s tou smlouvou a rekla ze uz k ni ne taky nevim co a jak poradi nekdo ?
tomas657
Profil
čo to má s témou tohto fóra...?
habendorf
Profil
hmmm
Mike8748
Profil
no, social. pojisteni zas tak moc nepotrebujes (to az potom k duchodu, ale to si muzes doplatit kdykoliv, pred tim nez do toho duchodu pujdes, jestli se ho dozijes)
zdravotni musis, za to je penale, je to neco pres litr mesicne
na pojistovne to musis hlasit max do 8 dnu (nebo 7?)

jestli sezenes praci, tak taky pudes na pojistovnu, nahlasit zamestnavatele, nic jinyho uz pak neresis (ohlaseni na soc. pojisteni dela zamestnavatel; na zdrav. taky, ale na to nespolehej)

a na pracak muzes az za tech 6 mesicu, driv ne
Chamurappi
Profil
Reaguji na Skvelu:
Tento server se jmenuje „diskuse.Jak psát web.cz“, řeší se tu úplně jiné otázky. Zamykám.

Mimochodem, jestli chceš, aby Tvůj příspěvek někde někdy někdo četl, snaž se ho napsat alespoň trochu hezky. Za tečkami dělej mezeru, před otazníkem ji nedělej, v souvětí používej čárky, čleň text do odstavců atd. — ten stávající flák textu vypadá odpudivě.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0