Autor Zpráva
Carve
Profil *
Dobrý den,
před cca rokem a půl jsme začali s kamarádem "vyvíjet" jistou (originální) on-line sci-fi hru. Já jsem dodal námět a nápady a on to programoval. Blížilo se to fázi spuštění, ale z časových důvodů musel kamarád skončit a já jsem neměl schopnosti to dodělat.
Chtěl bych teď tehdejší hru, pod jiným názvem a trochu přepracovanou obnovit.

Co z té hry mám já k dispozici?
Pouze materiály k fungování hry (něco na způsob dokumentace). Kódy nemám. Koneckonců to bylo práce kamaráda ne moje.

Co to je za hru?
Jen ve zkratce. Jedná se o o-line sci-fi hru s (pro začátek) osmi národy. Hráči se registrují do vybraného národa, ten má svou vládu. Národy hrají proti sobě (vytvářejí aliance, válčí mezi sebou apod.). Věk (jedna herní etapa, po jejímž konci vše zase začíná od znova) vyhrává národ vždy s předem definovaným počtem planet. Hra neníadapatcí na žádnou pc hru, knihu či film - je čistě originální.

O co mi tedy s hrou přesně jde?
Nejde mi o vytvoření masivní a složité on-line hry s obrovskými možnostmi, kterou budou hrát tisíce nadšených hráčů. Jde mi spíše o menší jednoduchou a ne nutně časově náročnou hru pro několik desítek (eventuelně stovek) spokojených a schopných hráčů.

O koho mám tedy zájem?
Jak je patrno výše nejde mi o nic složitého. Programátor s dobrou znalostí php a mysql by to měl hravě zvládnout. Jde o to, že v současné době nejsem schopen zaplatit. V pozdějších fázích by z toho třeba mohli být nějaké zisky, ale pouze malé přivydělání. Nic víc.

Máte zájem?
Moje ICQ je 318240723, mail galaxican@seznam.cz, ale nejlepší bude když spíš vy zde uvedete kontakt na sebe (nejlépe ICQ) a já se eventuelně ozvu ;)

Snad je to vše.
Afrod
Profil
Jen ti chybí Co za to teď momentálně nabízím? I když nejsi schopen zaplatit, tak přece jen něco by bylo dobré dát jako protislužbu.
Carve
Profil *
Jen ti chybí Co za to teď momentálně nabízím? I když nejsi schopen zaplatit, tak přece jen něco by bylo dobré dát jako protislužbu.
Ano to jsem zapoměl uvést. Samozřemě reklama podle gusta programátora (pokud to bude v rozumných mezích xD). Pokud budu moct cokoli jiného nabídnout (a teď mě nic nenapadá), o co by měl programátor zájem, tak se samozřejmě dohodneme.
Carve
Profil *
Jen ti chybí Co za to teď momentálně nabízím? I když nejsi schopen zaplatit, tak přece jen něco by bylo dobré dát jako protislužbu.
Ano to jsem zapoměl uvést. Samozřemě reklama podle gusta programátora (pokud to bude v rozumných mezích xD). Pokud budu moct cokoli jiného nabídnout (a teď mě nic nenapadá), o co by měl programátor zájem, tak se samozřejmě dohodneme.
Majkl578
Profil
pochybuji, že v 15ti letech (soudě dle výrazů a toho co jsem našel na internetu, pokud se mýlím, omlouvám se) si můžeš dovolit financování takové hry. ať už po stránce programování, grafiky nebo hostingu (na ic.cz by to fakt nebylo ideální).
tvé nabídky jsou, jak to nazvat, naprosto směšné. nabídnou programátorovi za měsíce práce (ať už nezkušenému, který napíše prasácký a nezabezpečený kód nebo placenému, o to víc jdoucímu za ziskem) reklamu na webu hry pro pár stovek lidí je opravdu směšné. uvědom si, že třeba stránka s návštěvností 15 tisíc uip denně dostane za banner v hlavičce kolem 2 tisíc (a to ještě s optimismem) na měsíc.
nechceš rovnou někoho, kdo se o všechno bude starat? že by sis dal jen nohy na židli, ukazoval na lidi a rozdával úkoly?
asi by nebylo špatné začít u sebe a zeptat se: "Co můžu udělat já abych neotravoval ostatní?", pokud bude odpověd "Nic, protože nic neumím", pak by jsi se do něčeho takového asi ani neměl pouštět.
pEeLL
Profil
Majkl578
mas zajem?nemas! tak proc zbytecne spamujes?
navic co pises je imho jeden velky nesmysl

si můžeš dovolit financování takové hry
uz nahore mas napsane ze nemuze

hostingu
myslis ze clovek v 15ti nema 100kc mesicne na hosting? A hosting bude pro tech nekolik set predpokladanych hracich urcite stacit.

uvědom si, že třeba stránka s návštěvností 15 tisíc uip denně dostane za banner v hlavičce kolem 2 tisíc
nebo za nej dostane klidne 10000kc. je to jen o dohode a o zamereni stranky.

nabídnou programátorovi za měsíce práce reklamu na webu hry pro pár stovek lidí je
pro nekoho to muze byt vynikajici reference. nebo treba najde nekoho koho by to navic i bavilo (ale ty vse delas prece jen pro penize...)

že by sis dal jen nohy na židli, ukazoval na lidi a rozdával úkoly?
napad je casto to nejdulezitejsi a pokud je kvalitne zpracovana dokumentace k fungovani hry tak proc ne.

"Co můžu udělat já abych neotravoval ostatní?"
mohl bys priste raci byt zticha

Carve
Zkus vymyslet reklamu a jeji vlozeni do hry. programatorovi nabidni % ze zisku. pokud by se hra ujala tak by to pro nej mohlo byt mozna i zajimave.
Hojte
Profil *
Carve
Napiš mi mail s podrobnostmi o hře na hojte@centrum.cz.
Díky
Majkl578
Profil
pEeLL

uz nahore mas napsane ze nemuze
myslis ze clovek v 15ti nema 100kc mesicne na hosting? A hosting bude pro tech nekolik set predpokladanych hracich urcite stacit.
už vidím několikaměsíční nadšení do něčeho pro sto nebo dvěstě lidí...

nebo za nej dostane klidne 10000kc. je to jen o dohode a o zamereni stranky.
to bych chtěl vidět

pro nekoho to muze byt vynikajici reference. nebo treba najde nekoho koho by to navic i bavilo (ale ty vse delas prece jen pro penize...)
opravdu jsi někdy poznal někoho, kdo jen tak zadarmo ztráví půl roku psaním kódu za hezké slovo?

napad je casto to nejdulezitejsi a pokud je kvalitne zpracovana dokumentace k fungovani hry tak proc ne.
jak se to vezme, v začátku ano, ale když pak půl roku maká někdo jiný a tvůrce sedí na židli (mluvím o práci bez finanční nebo jiné odměny), tak je to trochu divné

mohl bys priste raci byt zticha
vás ve škole neučili, co znamená citace? možná by sis měl půjčit učebnici češtiny a zopakovat si to. nikdo tě nežádal o názor na můj příspěvek.
pEeLL
Profil
Majkl578
opravdu jsi někdy poznal někoho, kdo jen tak zadarmo ztráví půl roku psaním kódu za hezké slovo?
ano jednoho znam. ale delal to protoze ho to bavilo. proto si myslim ze se treba se nekdo najde kdo by chtel vytvorit hru ale schazi mu prave napady.

jinak sry stou kritikou tveho prispevku jsem to prehnal.
imploder
Profil
Taky si myslím, že když o tu hru Carve tak stojí a přitom do toho nechce investovat moc peněz, tak že by se měl i sám naučit ji programovat. I potom bude hra potřebovat správce a u vymýšlení je taky potřeba vědět, jak asi bude vypadat implementace a co vůbec jde. U prohlížečových her jsou možnosti hodně omezené a nemůže hru vymyslet dobře někdo, kdo se v použitých technologiích nevyzná.
imploder
Profil
Nečetl jsem to dost důkladně, vlastně jde o hru, z níž odešel programátor, a jde to to, najít někoho jiného, aby se mohlo pokračovat. Nejde tedy o novou hru. V tom případě nevím, co se všichni tak rozčilujete, není to ten kluk co tady chtěl "programátorský tým" zadarmo a blábolil nesmysly.

Tvořili to jako nekomerční projekt pro zábavu a Carve by v něm rád pokračoval a potřebuje nějakého dalšího zájemce. Nevidím na tom vůbec nic špatného.

Carve, pokud má ta hra nějakou dokumentaci, která není tajná, neškodilo by sem hodit odkaz. Ať si každý může udělat představu, co je (byla) ta hra zač.

Majkl578
kdo jen tak zadarmo ztráví půl roku psaním kódu za hezké slovo?
Žádného opravdového profíka sice neseže, ale to nemusí být potřeba. Ten někdo, komu se bude chtít se do hry zapojit, z toho rozhodně bude něco mít. A něco se na tom naučí.
Aesir
Profil
Dovolím si taky menší OT. Nač tolik pesimismu? Dle mého názoru naopak většina prof. programátorů vyhledává volnočasové nekomerční projekty (pokud je teda jeji práce baví) velmi často. Není lepší věc jak si při něčem, co vás baví, odpočinout, než když pracujete na projektu s lidmi, kteří jsou pro to nadšení a dělají to pro zábavu a ne jako práci. Vše je pak o domluvě, můžete zkusit nové technologie a nemusíte se striktně držet analýzy, vymýšlet neustále protiargumenty pro klienta, hádat se s projekťákem, atd atd.
Za cca deset let, co mě programování živí jsem se zůčastnil několika podobných projektů a z žádného nemám ani korunu, ale o tom to přece není...nebo jsem naivní?
Majkl578
Profil
Aesir
vycházím z toho, že v tomhle světě moc takových lidí už není, často bez odměny ani nehnou prstem... :S
Aleš Janda
Profil
Majkl578
opravdu jsi někdy poznal někoho, kdo jen tak zadarmo ztráví půl roku psaním kódu za hezké slovo?

Ano, třeba já jsem programoval jenom za hezké slovo nejméně 8 let - celou střední školu a část vysoké školy. A i teď velká část toho, co dělám, je "za hezké slovo" (a někdy ani to ne). A rozhodně bych to tak chtěl nechat i do budoucna. Ona totiž placená práce je fajn, ale málokdy dělá programátorovi tu opravdovou radost. Kvůli té obchodní stránce věci se musí dělat různé ústupky, často něco, do čeho se mi tak často nechce, bez čeho by to nebylo prodejné, jsou různé problémy s penězma atd. Za sebe můžu říct, že to největší programátorské nadšení jsem měl vždy jen z těch programů, které jsem dělal zdarma. Dělám je co chci, jak chci, proč chci, žádné termíny... Jak se do toho zamíchají peníze, je to už jenom spíš byznys než cokoli jiného (a není to už taková sranda).
Jen je blbé to, že něčím se člověk živit musí ;-)

vycházím z toho, že v tomhle světě moc takových lidí už není, často bez odměny ani nehnou prstem... :S

Znám více takových lidí jako já, takže bych neřekl, že je to tak špatné ;-) Kromě toho, myslím si, že opravdový programátor nepracuje kvůli penězům, ale především kvůli radosti z programování. Pokud někdo programuje jenom kvůli penězům, není to žádný programátor, ale prostě obchodník, který se naučil programovat.

Nicméně, nejsem si jist, jestli bych mohl být nadšený do projektu, který je v podstatě už předem daný, a navíc z velké části ani nebude můj. Z toho důvodu myslím, že autor vlákna bude mít problém někoho sehnat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0