Autor Zpráva
Rammsteinmv
Profil
Před chvílí mě napadlo,že by šlo změřit nějakou přibližnou oblíbenost člověka v sociální síti na základě toho,kolik má na např. na facebooku přátel a kolik přátel mají jeho přátelé... Bylo by to velice podobné pageranku,jen by se nevycházelo z počtu a kvality odkazů,ale z počtu a kvality přátel (a ta by se určovala na základě toho,kolik a jak kvalitních přátel mají oni...). Jasně,že z toho zase tolik nepůjde vyvodit,ale jistě by to byla zajímavá věc.

Pokud to někoho zaujalo,přečtěte si můj o něco podrobnější článek http://seo.blog.cz/0906/aplikovani-pageranku-na-bezny-zivot-social-rank a sami vytvořte nástroj,který by o dokázal. Pak do něj jen někde napište,že to byl můj nápad a odkažte na ten článek (já v něm zase odkážu na vás) (a taky mi o tom nástroji hlavně řekněte). Pokud by to vydělávalo,mohli byste se taky podělit...

Jestli to fakt nejde,tak se omlouvám. Pokud vás něco zajímá,ptejte se tady nebo mi napište na rammsteinmv (@) seznam (.) cz.
TomášK
Profil
To, co popisuješ už znám z ICQ - viz http://www.icq.com/fight. Jestli něco podobného existuje i pro
facebook, nevím.
Rammsteinmv
Profil
[#2] dík,aspoň už víme,že to jde udělat a už jen záleží na tom,kdo to udělá...
drozdo
Profil
to bys musel mat pristup do databaz facebooku....
fuckin
Profil *
facebook nabizi sve api pro tvorbu internich aplikaci na FB, nevim zda vsak do takove hloubky, zkusim se nato podivat, kdyz se me to bude libit tak aj neco zplodim.
Mike8748
Profil
FB sice ma api, a da se pomoci toho dost zjistit, ale kdyz si predstavim ze nejaka externi stranka bude delat desitky tisic pozadavku, pro zjisteni poctu pratel a jejich pratel, tak 1) chudak hosting na kterym ten skript pobezi, 2) chudak FB
fuckin
Profil *
proc? Tak par tisic pristupu tam bude ale data beres z FB...to je prakticky jen matematicky vypocet...

Btw mohl by sem nekdo napsat aspon priblizny vzorecek?
Feha
Profil
Napadá mě ale jedna otázka, k čemu?

Jestli se začne konat něco jako Friendbuilding na zvýšení SocialRanku tak sociální síť tvořená lidmi jaké znám postrádá význam.
Dranel
Profil
[#8] To je svatá pravda... řekl bych, že momentálně největší argument proti.
blizz_boz
Profil
Rammsteinmv
ja zas rozmýšlam že na ipremiere.eu nasadím tzv beauty rank... bude sa vypočítavať z priemeru hodnotenia modelky počtu modelingových katalógov a agentúr v ktorých je zaregistrovaná a počtu stránok ktoré na ňu odkazujú. čím vyšší bude mať modelka rank tým vyššie bude umiestnená vo výsledkoch vyhľadávania na stránke a može sa stať že sa dostane do top výberu a bude umiestnená na hlavnej stránke...
joe
Profil
Můžeš zkusit použít zembly, ale jako bych nic nenapsal :))
Rammsteinmv
Profil
Jestli se začne konat něco jako Friendbuilding na zvýšení SocialRanku tak sociální síť tvořená lidmi jaké znám postrádá význam.
Nesouhlasím:
1.) Získané přátle můžeš taky poznat
2.) Můžeš vytvářet skupiny a dělit lidi na "pravé"a "získané" přátele,případně blokovat neznámé lidi ze své hlavní stránky
3.) V nejhorším můžeš mít 2 profily

Můžeš zkusit použít zembly, ale jako bych nic nenapsal :))
Nevím co to je,ale není to jen jiná sociální síť?
joe
Profil
Rammsteinmv
Ne, je to online nástroj pro tvorbu sociálních aplikací pro sociální sítě. Zahrnuje i tvorbu aplikací pro FB, ale nevím, jestli to podporuje i něco víc, než "pouze" to, co obsahuje API pro FB.
Rammsteinmv
Profil
joe: jo tak to jo,dík,jdu si s tím zkusit trošku pohrát.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0