Autor Zpráva
jojoj
Profil *
Prosím o doporučenie, ako začať s redakčnými systémami. Je niekde na webe postup od úplných základov? Díki
harmonie
Profil
Prosím o doporučenie, ako začať s redakčnými systémami

Vlastní programování je až tou poslední částí, i když většina lidí s tím začíná. Doporučuji níže uvedený postup. Pokud se zároveň programuje a vytváří db struktura, a to bez detailního popsání projektu, tak si zaděláváme na budoucí problémy.


1. Napsat si detailně, co všechno má RS umět.
a. Velké celky (sekce, články, komentáře, odkazy, fotogalerie, ...)
b. Detaily (výpis stromu sekcí, podřízené sekce, seznam článků z sekce, výpis jednoho článku, ...)
2. Podle bodu 1. vytvořit databázovou strukturu.
3. Rozhodnout se, jak vytvořit prezentaci, jaký systém šablon použiješ. (vlastní, smarty, ...)
4. Začít programovat.



Vypadá to složitě, ale vřele doporučuji si osvojit takový přístup. Usnadní to hlavně tvorbu složitějších projektů.
jojoj
Profil *
práveže neviem o nich nič, takže neviem ani, čo všetko od nich môžem čakať - nenašiel by sa niekde aj nejaký návod či popis o RS?
jojoj
Profil *
niečo som už našiel, ale chcel by som vedieť, dá sa "napasovať" na akýkoľvek layout?
Railbot
Profil
niečo som už našiel, ale chcel by som vedieť, dá sa "napasovať" na akýkoľvek layout?

Všechno jde, když se chce :)
jojoj
Profil *
takže fakt sa dá nejaký free RS napasovať na už hotový layout?
Acci
Profil
jojoj
Samozřejmě, že ano. Jinak by skoro všechny weby vypadaly stejně.
jojoj
Profil *
Díki, zatiaľ ;o)
jojoj
Profil *
ak majú RS hotové šablóny, je layout stále v tabuľkách?
roberta
Profil
jojoj
ak majú RS hotové šablóny, je layout stále v tabuľkách?

nie je to pravidlo
jojoj
Profil *
dokáže to v CSS textpattern? Asi začnem tam s učením .o)
jojoj
Profil *
je nejaký free RS, ktorý sa dá najprv skúsiť iba offline v PC a nie rovno to hodiť na web, ako to po mne chce textpattern?
Ivorius
Profil
ale textpattern lze také provozovat jakoby offline jenom na svém počítači. musíte mít nainstalovaný apache a mysql (nejlépe rovnou balíček - třeba easyphp), mimochodem bez tohoto vám nebude fungovat žádný rs na locale
jojoj
Profil *
mám apache. Ale čítal som návod na inštaláciu textpattern a tam píšu rozbaliť zip a dať rovno na web :o(
Ivorius
Profil
nesmíš všemu věřit :) ono totiž spuštěný apache a databáze funguje jako web, tudíž není problém textpattern nainstalovat na localhost
jojoj
Profil *
díki
Program
Profil
Ja mam tohle jiz za sebou (vyvoj RS) a zacinam uplne znovu.
A pokud jsem pochopil dobre dotaz, tak neznel jak vyvijet RS, ale jakej pouzit a jak ho nainstalovat :) Nejlepsi radou je cist instalacni manualy - a zkus treba Mambo (eh dnesni Joomla) k ni je vzdy prehledny navod na instalaci a pokud se rozhlednes po netu najdes i ceske rady (http://www.joomlaportal.cz/)
jojoj
Profil *
už som začal ;o)
Firy
Profil
Doporučil by textpattern. Je opravdu jednoduchý, v češtině, a po kratším čase pochopíš jak vše nastavit, jak vkládat články... a má velkou uživatelskou podporu a mnoho pluginů. A v neposlední řadě je také zdarma
jojoj
Profil *
to [b][Firy/b] textpattern? Umožňuje robiť designy bez tabuliek? Alebo Wordpress?
Retal
Profil
Jasně, že můžeš dělat beztabulkový design. Design bude takový, jaký jej uděláš, moderní RS ti už naštěstí nenutí tabulky (narozdíl například od Postnuke, ach jo).
jojoj
Profil *
a v obidvoch to ide bez tabuliek?
Retal
Profil
Nezlob se, ale tvoje umanutost beztabulkovým designem mě rozesmívá. Mnohem víc by tě mělo zajímat, co ten který RS umí, jestli splňuje tvé požadavky, je lehce rozšířitelný, má širokou podporu ve vývojářské komunitě atd.

Možná by sis měl oba systémy nainstalovat a prostě se do nich podívat. Od rána už jsi to mohl stihnout.
jojoj
Profil *
Nezlob se, ale tvoje umanutost beztabulkovým designem mě rozesmívá.
tak sa smej :o)
Retal
Profil
:-) Prostě si to vyzkoušej a uvidíš, to bude nejlepší.
mila
Profil
Pokud chceš nějaký systém jen používat, tak si ho stáhni, přečti si manuál, a dál nemusíš nic moc řešit. Dost jich je již blbovzdorných.

Pokud chceš nějaký naprogramovat, tak začni zjišťovat, jak funguje návrh větších aplikací. Studuj již exstující kódy. Stáhni si frameworky typu cakePhp, Prado, Drupal,.. a uč se. Přečti si nějakou literaturu. Fowel (nebo jak se jmenuje) a návrhovéé vzory jsou povinost. Sleduj fóra (doporučuji http://www.sitepoint.com/forums/forumdisplay.php?f=147 ), čti blogy. A hlavně kóduj a kóduj.
A pak si ujasni, proč vlastní CMS píšeš, v čem bude lepší než ostatní. Nemusí být a asi ani nemůže být lepší ve všem, ale pokud se rozhodnu něco psát, tak k tomu mám nějaký důvod, co se mi jinde nelíbí.
Evina
Profil
To mila: Proto nemám tohle diskusní fórum ráda ačkoliv Yuhůův "jakpsatweb" moc. Tady je totiž každej hrozně chytrej a nám začátečníkům málokdo poradí. Já, například, poctivě pročítám všechny příspěvky o stránkování a ještě jsem nenarazila na žádnou praktickou radu. No nic, zkusím přidat nový dotaz. Schválně, kolik lidí mě sprdne, že mám číst starší , již zpracované dotazy.
Mastodont
Profil
Evina

Já jsem taky začátečník, ale nevím přesně, co myslíš "praktickou radou" o stránkování. Mila ti tu dal jednu velmi praktickou radu - stáhni si hotové RS a studuj je. Ovšem ne obludy typu Joomla nebo Drupal, ale něco jednoduššího. A hledej nejen tady, ale i na webu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0