Autor Zpráva
Firy
Profil
Ahoj, rozhodl jsem se naprogramovat vlastní redakční systém. Nemám s tím ale žádné zkušenosti, a tak bych potřeboval trošku pomoct. Existuje někde na internetu návod, jak takový redakční systém vytvořit? Může být klidně anglicky.
Každopádně nechci žádné návody na používání již existující systémů.

Děkuji
Railbot
Profil
Žádný návod asi není a ani by neměl smysl. Leda, že by někdo chtěl vyrábět RS sériově, stále stejné. Vlastní RS si musíš navrhnout sám. Vědět, co od něj očekáváš a co by měl umět.
Filips
Profil
Tak obecně by jsi tam měl mít nějaké to psaní článků, přidávání komentářů, aktualit, přihlašovaní. Pak třeba fotogalerie atp. To je tak asi obecně co by to mělo obsahovat. A jak ho programovat resp. čím začít, to asi záleží jen na tobě.
Jan Rippl
Profil *
No já si vlastní CMS vytvořit zkusil. Pokud nemáš moře trpělivosti a velkou výdrž, tak se do toho ani nepouštěj. Pokud ano, můžeš zkusit např. www.root.cz. Tam jsem tuším jednou nějaký jednoduchý návod zahlédl. Doporučil bych ti ale naučit se nejprve základy (spojení s databází, vkládání dat, výpis dat, apod.). Mě to trvalo rok , naučit se alespoň nějaké základy.
Lukáš Maixner
Profil
Jan Rippl
... a samořejmě naopak - poté, co člověk umí základy, může být malý rs pro "vlastní potřebu" otázka dne. čímž samozřejmě nijak neoponuji vám, že naučit se to je fuška a že robustní, snadno rozšiřitelný, univerzální cms je věc složitá.
Walter
Profil
Na Intervalu je navod jak udelat blog, ale da se to prekopat na RS, aspon odkoukas prihlasovani, prace s databazi.
D1ce
Profil
Někde jsem kdysi viděl pěkný návod v agličtině, avšak data i bookmarky šly do kytek, škoda.

Avšak já také tvořím vlastní RS a určitě vás bude zajímat jak. Stáhnul jsem si všechny free RS co jsem kde našel a studoval, studuji a nadále studovat budu jejich kód a učit se z něho. Z něčeho se inspiruji a znščeho také ne. Když něco nevím podívám se kódu kde to a jak bylo řešeno a pokud se mi to zalíbí implementuji podobné řešení.
Firy
Profil
Děkuji, stahnul jsem si několik redakčních systémů (Textpattern, Wordpress, Joomla a phpRS) a snažím se okouknout základy...
AlešD
Profil
Něco málo je tady: http://builder.cz/serial45.html
llook
Profil
AlešD
Jen to ne! To byl systém psaný v době, kdy bylo populární PHP3 a je to šílenej bastl. Nikdo to za žádnou cenu nepoužívejte!!!!!
Anonymní
Profil *
Nejlepší RS je ten, který si uděláš sám. Zkoušel jsem toho hodně, ale byl požadavek, aby kompletní správu webu v RS zvládl i BFU. Takže jsem to musel naprogramovat. Byly to tři měsíce práce a potom cca rok další dolaďování a vylepšování. Ale stojí to za to, weby v tom spravují i lidé, kteří k tomu museli být poněkud přitlačeni svými nadřízenými, stačilo potom hodinové školení a už jeli :-)
Anonymní
Profil *
Práce na RS (ale i čemkoli jiném)se dá dělat buď Hrr na věc a nebo zodpovědně. Pokud hned začneme programovat, rychle budeme mít nějaký výsledek. Ale na dolaďování strávíme mládí. A proto doporučuji zdánlivě pomalejší, ale přesto rychlejší postup.

1. Uvědomit si, co chci
2. Zapíši si hlavní tematické oblasti (články, aktuality, komentáře, odkazy, ...)
3. V každé oblasti si nadefinuji činnosti (Výpis anotací všech článků, zobrazení článku, editace článku, zpřístupnění článku, ...)
4. Začínám navrhovat databázi. Tabulky, vazby, klíče, ...
5. Vytvoření databáze
6. Začínám programovat. Pokud používám OOP, tak navrhnutí objektů podle tematických částí v bodu 2. A metody podle bodu 3.
7. Ladění proběhne lehko, vlastně řešíme jen překlepy.
8. Radujeme se z dobře vykonané práce :)
llook
Profil
Anonymní
Ladění proběhne lehko, vlastně řešíme jen překlepy.
Utopie!
Harmonie
Profil *
Ladění proběhne lehko, vlastně řešíme jen překlepy.
Utopie!

Samozřejmě, že to byla trochu nadsázka, ale při opravdu pečlivé analýze toho moc k ladění nezůstává. Stačí se trochu zamyslet nad nějakou objevenou chybkou, pokud byla v logice, jestli jí nešlo předejít kvalitnější analýzou. A většinou zjistíme, že ano.
Smajda
Profil *
Mno chtěl bzch si asi taky něco takovyho udělat php css HTML umím ale potřeboval bych poradit nějaky stránky na naučení tvoření databáze díky pošlete někdo odkaz THX
WanTo
Profil
Jsem na pochybách, jestli je dobré nechat se inspirovat redakčními systémy, jako je Textpattern nebo Wordpress. Člověk se podívá, co všechno to umí, a akorát ho to odradí od tvorby něčeho vlastního.
Smajda
Profil *
Mno někdo se inspiruje RS protože neví jak třeba funguje registrace a přihlašování atd prostě si sem chodí pro rady.
Dracon
Profil *
No ono se to hezky navrhuje, ale co když zadavatel pořád mění zadání? To je ke vzteku...
Mám už jeden RS šitý na míru a málem jsem se u něho zbláznil, protože oproti zadání je 3x složitější. Původně to byly články, uživatelé a e-shop a teď jsou to denně aktualizované sklady ze všech poboček v evropě, z eshopu se stalo brutální skladové hospodářství s několika dealerskými kategoriemi, z webu se stal jeden veliký článek a dokonce si teď můžou v RS navolit nový jazyk webu a celý si ho v RS přeložit (překládat lze i samotný RS).
Prostě když se pustíte do vlastního RS tak vlastně nevíte co z toho vznikne...
Railbot
Profil
Dracon
No ono se to hezky navrhuje, ale co když zadavatel pořád mění zadání? To je ke vzteku...
Prostě když se pustíte do vlastního RS tak vlastně nevíte co z toho vznikne...
To je jednoduché. A teď se to týká všeho - chce to vždy jasné a přesné zadání s tím, že v průběhu už se krom detailů nic nebude/nesmí měnit. Prostá podmínka, která se dá dodržet a potom je práce o mnoho příjemnější.
Dracon
Profil *
To je jednoduché. A teď se to týká všeho - chce to vždy jasné a přesné zadání s tím, že v průběhu už se krom detailů nic nebude/nesmí měnit. Prostá podmínka, která se dá dodržet a potom je práce o mnoho příjemnější.
Hmmm, náš zákazník, náš pán.... Kdybych řekl že se nic měnit nebude a hotovo, tak mám po kšeftu...
Joker
Profil
Harmonie
při opravdu pečlivé analýze toho moc k ladění nezůstává
Představa je to hezká, jenže i při důkladné analýze se často stane, že skutečnost se pak odlišuje od něčeho, co jsem si představoval/předpokládal v analýze. Navíc čím detailnější analýza, tím víc si toho člověk musí představovat a modelovat, takže od určité úrovně detailu bývá rychlejší, když to "vyplyne při implementaci".

Dracon
Hmmm, náš zákazník, náš pán.... Kdybych řekl že se nic měnit nebude a hotovo, tak mám po kšeftu...
No takhle zase né ;-) Jenže od toho je právě ta fáze analýzy- abyste Vy pochopil, co to vlastně má dělat a zákazníkovi řekl, jak se to asi bude dělat. No jedním z výsledků toho by mělo být, že se udělá nějaký návrh, jaké zhruba ten systém bude mít vlastnosti, a zákazník Vám to podepíše.
Takže když potom při implementaci přijde s tím, že něco má být jinak, tak: podepsal, že to má být tak-a-tak, takže má-li to být jinak, je to požadavek na změnu systému; samozřejmě když si to zaplatí, tak no problem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0