Autor Zpráva
Šlaha
Profil
Zdravím, přestěhovávám se z WZ na placený hosting. Na WZ mám databázi s miniBB fórem, z níž bych rád data exportoval a opět importoval na placený hosting. Jak to provést zhruba vím, ale potřebuji změnit nastavení diakritiky, protože na placeném hostingu se mi špatně zobrazují určitá diakritizovaná písma (pravděpodobně záměna cp1250 za iso-8859-2, ve kterém je WZ databáze). Jak tedy nastavyt export/import tak, aby se diakritika neměnila? Díky
Kajman
Profil
Pokud tam tedy data ještě nejsou, chtělo by to nastavit databázi výchozí kódování na takové, které chcete používat nebo v něm jsou ta data.

Příklad pro latin2

ALTER DATABASE `vasedb` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_czech_cs;

Potom je dobré vždy nastavovat kódování klienta (php skriptu, nebo případně hodit do inportu na začátek něco takového:

SET CHARACTER SET latin2;

Při importu použít kódování, které vyplivl wz. Pro další práci kódování, ve kterém chcete s daty pracovat (data mohou být např uložena v utf-8 a tímto si v php říct, že je chcete v isu či win kódování. Tento příkaz je dobré zavolat hned po connectu, ať nejsou problémy.
Šlaha
Profil
Napsal jsem sql dotaz:

ALTER DATABASE `db_pcvideo_cz` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_czech_cs;

ale výsledkem bylo chybové hlášení #1273 - Unknown collation: 'latin2_czech_cs', z čehož jsem usoudil, že není možné toto kódování nastavit, napsal jsem tedy:

ALTER DATABASE `db_pcvideo_cz` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_czech_cs;

což šlo.
Teď mám soubor sql.txt, v němč mám:

SET CHARACTER SET latin2;
INSERT INTO `minibb_forums` VALUES (1, 'neco', 1, 'obrazek.gif');

Ale kód nic moc. http://www.pcvideo.cz/forum/index.php?
Kajman_
Profil *
Pokud se např. v php adminovi ukazuje diakritika správně, tak by mohlo pomoci trošku upravit soubor setup_mysql.php a za mysql_select_db zavolat mysql_query("SET CHARACTER SET latin2");
Šlaha
Profil
Díky moc, funguje!! Jste borec, fakt moc díky!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0