Autor Zpráva
Nym
Profil *
Problém je v tom že mi nejak nejde nastavit tabulka s udaji
ID
Nick
User
poradi nekdo jak to dobre nastavit ? Thx
BaTeCzKo
Profil
Přes phpMyAdmina nebo kódově?
YoSarin
Profil
CREATE TABLE uzivatel (

id INTEGER UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT,
nick VARCHAR(30) NOT NULL,
user DATOVY_TYP,
PRIMARY KEY(id),
UNIQUE INDEX unikatni_nick(nick)
);


U toho user je DATOVY_TYP napsaný proto, že netuším, co to je za datový typ ;)
Jinak na tvorbu DB v MySQL doporučuji DBDesigner od fabFORCE - je tam drobný problém s připojením k novější verzi MySQL než je tuším 3.x. Chyba se vyskytuje jen pokud k přístupu na DB server je potřeba heslo (to pokud běží na localhostu není většinou třeba) a lze jí celkem snadno napravit - musíte pro přístup vytvořit účet s použitím staršího algorytmu (nevím jak jinak to opsat) na uložení hesla. Např. máte účet remote a chcete mu nastavit heslo "starým způsobem" aby se přes něj DBDesigner mohl připojit:
SET PASSWORD FOR 'uzivatel'@'spojeni' = OLD_PASSWORD('heslo');

Kde uzivatel je jméno uživatele pro připojení k DB a spojení je lokace odkud se daný uživatel může připojit (např localhost nebo % (pro 'odkudkoli'))
Yo'Sarin
Nym
Profil *
kodově to umim,
ale mam problem se sloupci
mam tri sloupce
ID - potreboval bych vědět co zde mám přesně nastavit ... aby to slo ulozit, mne to totiz nejde
NICK - potreboval bych vědět co zde mám přesně nastavit ... aby to slo ulozit, mne to totiz nejde
PASSWORD - potreboval bych vědět co zde mám přesně nastavit ... aby to slo ulozit, mne to totiz nejde
thanks mooc...dyžtak pošlete na mail <a href="mailto:vojta.studenka@centrum.cz">vojta.studenka@centrum.cz</a>d oufam ze tu facha HTML ...:)
Joker
Profil
Nym
Jak máme vědět co tam nastavit, když nám neřeknete co do těch sloupců chcete ukládat?
Takhle když dám všechny sloupce typu DATETIME, tak to taky bude odpověď na Vaši otázku.

Zformulujte dotaz alespoň takhle:
ID: číslo, které bude uživateli přidělováno automaticky. Musí být vyplněné
NICK: text, musí být vyplněný, maximální délka 30 znaků
PASSWORD: hash, vždy 32 znaků. Musí být vyplněné
user: číslo, nemusí být vyplněné
Primární klíč je ID

(údaje jsem si vymyslel)
No a pak si to přeložte do angličtiny a vpodstatě to dá ten SQL dotaz :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0