Autor Zpráva
tomas4109
Profil *
na jednom foru jsem jiz tento problem psal, ale nedokazali poradit.. zkusim tedy stesti zde a pripisi i vsechny odpovedi uzivatelu co mi radili...

otazka:
pouzivam freehosting na ic.cz a nejak mi nedokaze utahnout databazi... mam PHP FUSION, par clanku a jiz 190registrovanych uzivatelu a ve vecernich hodinach to jde pomalu jak WF... exporotoval jsem databazi a chtel stranky presunout jinam, na jiny hosting, ale veskere carky a hacky se mi exportovali jako nejake paznaky... takze ve vysledku to vypada nejak takto:
http://simpsnovi.uvadi.cz/
poradi nekdo jak to zase vse vratit do puvodniho stavu i s hackami a carkami... jak vyexportovat databazi MySQL aby se misto hacku a carek neobevovaly paznaky???

odpoved1:
exportuj databázi v kódování ve kterém je ten web

odpoved2(moje):
hmm =o/ a kde to tam najdu.. uz jsem se koukal v administraci (pouzivaji myphpadmin) a nenasel jsem to tam.. =o/
ve strankach vidim pouze toto:
<meta http-equiv='Content-Type' content='text/html; charset=utf-8' />
jake kodovani mam tedy zvolit v myphpadmin...?? =o/

odpoved3:
tak musis zvolit kodovani utf-8

odpoved4(moje):
no, zvolim v my sql utf8_czech_ci a po exportu mi to stejne nevyhazuje hacky a carky... =o/ ale zase paznaky.. nechapu to.
viz:
[kod]INSERT INTO `fusion_comments` (`comment_id`, `comment_item_id`, `comment_type`, `comment_name`, `comment_message`, `comment_datestamp`, `comment_ip`) VALUES
(2, 2, 'C', '1', 'co nevidÄ›t to tady bude ke staĹženĂ.)', 1219230181, '88.146.176.18'),
(4, 23, 'C', '1', 'jezis ten zacatek :D ja je zeru :D :)', 1219245420, '88.146.176.18'),
(5, 19, 'C', '14', 'Speeeeer', 1219353954, '82.100.11.98'),
(6, 2, 'C', '14', 'Fakt goood stråne�ky ;)', 1219353972, '82.100.11.98'),
(7, 18, 'C', '14', 'ťkoda Şe mi nejdou ty Epizody přehråt :(((', 1219353994, '82.100.11.98'),
(8, 14, 'C', '14', 'Mazheeeec', 1219354018, '82.100.11.98'),
(9, 17, 'C', '14', 'Maze�ek :D', 1219354054, '82.100.11.98'),
(10, 16, 'C', '14', 'Goooood :P :D', 1219354071, '82.100.11.98'),
(11, 15, 'C', '14', 'Výborný stråne�ky :D', 1219354098, '82.100.11.98'),
(12, 16, 'P', '1', 'MĹŻj oblĂbenĂ˝', 1219358008, '88.146.176.18'),[/kod]

odpoved5(moje)
mozna jeste pomuze tato informace...
nyni to mam na ic.cz... a chci php-fusion presunout na hy.cz... kde je utf_general_ci (kodovani) a nejde zmenit.. takze na ic.cz jsem ho nastavil taky (v myphpadmin) a exportoval databazi.. vlozil na hy.cz ale problem je porad stejny... jestli to nekomu pomohlo k vyreseni problemu tak jsem jen rad

odpoved6
jediny co mně napadá je projet ten text funkcí htmlspecialchars() nebo podobnou a převýst ne-ASCII znaky na entity které by pak stránka mněla zobrazit správně. jenže to bys musel exportovat a pak projet funkcí.. v databázi to je včetně diakritiky? jestli jo tak to exportuj v tom kódování v jakym to je původně dělaný.

odpoved7(moje)
tak tomu s tou funkci moc nerozumim, nikdy jsem nezousel, nemam zkusenosti... jak tak koukam do databaze tak ani v ni nejsou hacky a carky.. ale na webu se to zobrazuje spravne.. no jsem z toho jelen... tady na ukazku (neexportovane) "co nevidÄ›t to tady bude ke staĹženĂ.)"

takze stale si nevim rady... =o/ poradi nekdo?
Kajman_
Profil *
Pokud je ten export v utf8, zkuste na začátek toho souboru přidat řádek

set names utf8;

Ale v nějakém editoru, který s utf8 nemá problém... např. jEdit.
tomas4109
Profil *
nevim jestli jsem to dobre pochopil.. asi ne, jelikoz to je asi blbost... mam tedy nastavit na ic.cz charset (v mysql) utf8-general-si, vyexportovat, zkopirovat to vse do jEdit a nazacatek pridat radek set names utf8;? a potom to zase zkopirovat a vytvorit tyto tabulky na hy.cz? to je asi blbost ze? no zkusil sem a nejde :) asi jsem spatne pochopil
Kajman_
Profil *
Při exportu v pma si nastavte uložení do souboru. Ten zkuste otevřít v jEditu. Mrkněnte, zda je diakritika správně a je vlevo dole ve stavovém řádku UTF-8. Pokud ano, přidejte tam ten první řádek.
tomas4109
Profil *
bohuzel ani toto nefunguje...
kdyz jsem vyexportoval a ulozil do souboru a v jeditu nastavil ve stanovem radku UTF-8, otevrel jsem vyexportovany soubor... automaticky se mi zmenil charset (ve stanovem radku) na cp1250... takze prvnich par radku vypadalo takto
-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 2.9.1.1-Debian-7
-- http://www.phpmyadmin.net
-- 
-- PoÄŤĂ­taÄŤ: mysql.ic.cz
-- Vygenerováno: Úterý 02. září 2008, 11:21
-- Verze MySQL: 4.10.0
-- Verze PHP: 5.2.0-8+etch11
-- 
-- Databáze: `ic_simpsnovi`
-- 

potom jsem znovu zmenil ve stanovem radku na UTF-8 a dal: File-Reload.. prvnich par radku se uz jevilo ok.. hacky a carky ok.. viz zde:
-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 2.9.1.1-Debian-7
-- http://www.phpmyadmin.net
-- 
-- Počítač: mysql.ic.cz
-- Vygenerováno: Úterý 02. září 2008, 11:21
-- Verze MySQL: 4.10.0
-- Verze PHP: 5.2.0-8+etch11
-- 
-- Databáze: `ic_simpsnovi`
-- 

ale obsah ostatnich tabulek zustal zase stejny.. zase ty paznaky... viz:
INSERT INTO `fusion_admin` (`admin_id`, `admin_rights`, `admin_image`, `admin_title`, `admin_link`, `admin_page`) VALUES 
(1, 'AD', 'admins.gif', 'Administrátoři', 'administrators.php', 2),
(2, 'AC', 'article_cats.gif', 'Články - Kategorie', 'article_cats.php', 1),
(3, 'A', 'articles.gif', 'Články', 'articles.php', 1),
(4, 'SB', 'banners.gif', 'Bannery', 'banners.php', 3),
(5, 'BB', 'bbcodes.gif', 'BB KĂłdy', 'bbcodes.php', 3),

takze porad nevim v cem ta chyba muze byt.. =o/ ze by neslo prenest Phpfusion na jiny hosting?
Kajman_
Profil *
File -> Reload with Encoding
tomas4109
Profil *
reload with encoding tam nemam...viz:
http://i36.tinypic.com/2m5mbrr.jpg
mozna pouzivam jinou verzi, jakou mate vy?
tomas4109
Profil *
jeste jsem chtel dodat ze mam jEdit v 4.2 final
tomas4109
Profil *
a jestlize se snazim importovat ulozeny soubor *.sql (kde mam tabulky pro vytvoreni) pomoci myphpadmina na hy.cz tak mi to pise ze soubor nelze precist... a jestlize ten stejny soubor importuju na mem jinem hostingu na ic.cz tak bez problemu, ale hacky a carky jsem nezkousel... tkaze nevim...takze ja to na tom hy.cz vkladam pomoci mysql konzole.. (zkopiruju text ze souboru *.sql a do konzole vlozim)... jestli nemuze byt problem v tomto
Kajman_
Profil *
Já mám v 4.3pre15.

Zkuste v konzoli nastavit to set names a ten soubor nekopírujte jako text, ale použijte příkaz
\. nazevsouboru.sql;

Případně
mysql "prihlasovaciudaje" --default-character-set=utf8 < nazevsouboru.sql
tomas4109
Profil *
nejak jsem to nepochopil s tim \. nazevsouboru.sql; a mysql "prihlasovaciudaje" --default-character-set=utf8 < nazevsouboru.sql.. kam toto mam vepsat... popripade, verim ze mate urcite vetsi zkusenosti nez ja a byla by to pro vas otazka par minut tento problem vyresit... jestlize byste byl ochoten a mel chvili cas, mohl bych poskytnout (na email) prihlasovaci udaje k oboum databazim a treba by se vam to povedlo.. jestlize ne, neva, zkusim se s tim jeste poprat sam :)
tomas4109
Profil *
aha.. tak problem musi byt nekde v nastaveni charset v databazi hy.cz... ted jsem zkusil presunout web na jiny hosting u ic.cz a bez problemu to hacky a carky zobrazuje...
djlj
Profil
Jo, na hy.cz je to uploadování přes PMA nějaký rozbitý. Už jsem na to dávno zapomněl, opravím to třeba zítra, pokud zase nezapomenu :-).
djlj
Profil
Tak už je ten import databáze konečně funkční :-).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0