« 1 2 »
Autor Zpráva
Ghosting
Profil
Zdravim,
proc tu vlastne vsichni nesnasite pismo Comic Sans MS ? Pritom je to pekne pismo, relativne dobre citelne...
vertigo4
Profil
Ghosting
Pritom je to pekne pismo
Tak už v tomhle bodě se neshodneme...
Ghosting
Profil
mě se třeba líbí
Měsíček
Profil
Co je na něm tak pěkného?
DJ Miky
Profil
relativne dobre citelne

Delší texty se v něm čtou o dost hůře, než třeba s Verdanou nebo Arialem.
DoubleThink
Profil *
Pritom je to pekne pismo, relativne dobre citelne
Ano, pro pohádkovou knížku ideální. Žádné jiné použití už mě nenapadá.
Ghosting
Profil
DoubleThink
Ale tak třeba pro nějaký nadpis u boxu který se nemění to není špatný ne?
souki
Profil
Každý kdo chce nějaké originální písmo, tak si tam dá Comic Sans. Takže podle něj se hned pozná práce amatéra :)
Falcon
Profil
Lebo je proste neprofesionalne
DJ Miky
Profil
Ale tak třeba pro nějaký nadpis u boxu který se nemění to není špatný ne?

Když to dáš na web ZŠ, tak ano, ale na prezentaci firmy se to moc nehodí.
Miloš
Profil
souki
Každý kdo chce nějaké originální písmo, tak si tam dá Comic Sans.
A proto je originální…
H13
Profil
Nesnáším comic sans ne kvůli samotnému písmu, ale kvůli nevkusu a hlouposti lidí, už samotný název napovídá, že písmo se má používat spíše ve spojitosti s klauny, dětmi, atd... a ne jako reklamní písmo seriozních firem, které vůbec nemají nic společného s produkty pro děti, nebo klauny ... Irituje mě to stejně podobně jako když slyším nějaký reklamní spot v rádiu, kdy šišlající dětský hlas povídá, že firma ta a ta je nejlepší např. v oboru instalatersví, atd... ano může být nejlepší, ale proč nám to říká malé šišlající dítě ? Nejsem odborník ani na grafiku ani na módu, ale je to jako když si vemeš bílý ponožky k černému obleku s černými botami
Miloš
Profil
http://www.komiks.cz/clanek.php?id=859
vydrus
Profil
Ghosting
Comic Sans je fakt děsný písmo, souhlasím s názorem ostatních.

Já ho mám nastavené jako výchozí písmo ve FF (vždy mě trkne do očí) - abych poznal, který majitel webu spoléhá na individuální nastavení uživatele (tak jsem si i léčil svoje stránky, abych zjistil, kde svoje písmo nemám nastavené).
souki
Profil
abych poznal, který majitel webu spoléhá na individulání nastavení uživatele
K čemu to je dobré?
Railbot
Profil
Nechal jsem se strhnout propagandou, a proto ho nemám rád a uráží mě.
vydrus
Profil
souki
K čemu to je dobré?

Dobrá otázka. Nikdy jsem tím nesledoval nějaký určitý cíl, prostě mě to zajímá. Dá se to uplatnit například při kritizování cizích stránek → upozornění na nastavení vlastního fontu.
souki
Profil
vydrus
Skoro bych tě nazval hnidopichem :D
Ghosting
Profil
Nu dobrá a čím byste ho nahradili/jaké písmo byste místo něj doporučili?
Měsíček
Profil
Verdanu.
vydrus
Profil
Ghosting
Arial, serif, Helvetica, Trebuchet MS
Měsíček
Profil
vydrusi zapomněl jsi na Verdanu :)
blackjoker
Profil
Ghosting
Nesnášim Comic Sans, protože vždy, když ho vidim vzpomenu si na podobné "blogy" xD
DJ Miky
Profil
Měsíčku, zapomněl jsi na Tahomu, Georgiu, Palatino... ;-)
Niky
Profil *
Comics Sans nevypadá špatně jako písmo, ale nemám ho moc ráda z toho důvodu, že je to písmo zbytečně rozvláčné. Tak například s Times New Roman se mi na řádek vejde - te%d plácnu - 15 slov, kdežto s Comicem Sans o té samé velikosti třeba jen 8. Proto to písmo moc nemusím... Já mám radši patková, jako je např. Times New Roman, a potom ještě Arial či Verdana, ty jsou dobře čitelná...
Nadan
Profil
Comic Sans jsem používal, když mi bylo 8... Verdana je lepší... Ale jen s dobře nastylizovaným fontem a backgroundem.
imploder
Profil
Já jsem v tom písmu psal nápovědu ke grafickému editoru, co jsme dělali v Baltíkovi (Diamant). Možná taky kvůli té rozměrnosti, že to pak vypadá, že je tam toho hodně :)
Miloš
Profil
Když je řeč o Verdaně, předchází ji v mých stylopisech DejaVu Sans – řezem a a velikostí je takřka identický s Verdanou a (narozdíl od ní) je známější pod Linuxem. Neboli:
body {font: 100%/1.4 'DejaVu Sans', Verdana, Sans-serif;}

Niky
Tady malá oponentura – o patkových písmech se říká, že „patky vedou oči“. Souhlasím s tím pouze v souvislostí s tištěným textem, a to ještě v běžné velikosti (řekněme tak 12–14pt).
Pokud jde o monitor (tedy html) a zvětšené písmo (pro slabozraké, od Arialu 18pt výš), za čitelnější považuji písma bezpatková.
suky
Profil
Ja pouzivam jedine Verdanu, drive i Arial (ale ten to vse placa moc na sebe) a Tahomu. Jak pisi ostatni, trochu zalezi i kde se ma pismo pouzit.
AlešD
Profil
Lebo je proste neprofesionalne

No, to bych si tvrdit neodvážil, za jistých okolností klidně Comic Sans dám a nepovažuji to za neprofesionální. Je to písmo jako každé jiné, k něčemu vhodné a k něčemu ne. Ovšem jeho nadměrné užití v některých blogíscích, no ano souhlasím, je to děs.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0