Autor Zpráva
YoSarin
Profil
Zdravim :),
Mam drobny problemecek :
Mam (zatim jen na localhostu) stranky pro ktere pouzivam php a mod_rewrite. Zatim mam jen zaklad. V .htaccess je:

RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)\.html$ index.php?page=$1 [L,QSA]

(funguje presne jak prozatim potrebuji)
problem nastane v pripade, kdy zadam adresu:
webroot/clanky/nazev_clanku.html
htaccess zafunguje bez problemu, ale na teto strance vypadne stylesheet, ktery je vlozeny standardnim:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="main_struktura.css">

stylesheet je totiz ve slozce webroot a slozka clanky vubec neexistuje...

da se to vyresit nejak jinak nez zadanim absolutni adresy stylopisu? mam na mysli neco na zpusob:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="../main_struktura.css">
kdy stylopis prozmenu funguje jen pri strance, ktera se nachazi o uroven vyse nez je root... :(
YoSarin
Profil
a jeste jsem zapomnel na jednu drobnost - odkazy se ted take odkazuji do adresare clanky (cilize spatne)
takze oprava v php mi prijde ponekud neprakticka... neexistuje prosim nejaky prepinac, ktery by se soupl do .htaccess a nejak pomohl??
Predem diky za pripadne rady...
ah01
Profil
Koukni se na Mod_rewrite pro hezká URL - lomítka, adresáře, proměnné (Interval.cz)

"Řešení není nikterak složité, stačí zadávat veškeré odkazy absolutně. Ovšem nemusíte psát celou adresu, tedy <a href="http://www.example.com/o-nas/firma.html">example</a>, stačí se nastavit do rootu (kořene webu) lomítkem na začátku: <a href="/o-nas/firma.html">example</a>.

Dalším řešením je použít trochu HTML, konkrétně element BASE."
YoSarin
Profil
clanek na intervalu jsem cetl, ale abych se priznal, moc mi nepomohl... budu se muset poradne naucit ty regularni vyrazy...

S tím lomítkem je trosku problém...
na ostrem webu by to fungovat melo, ale doma, mam jako root adresar slozku weby a tu dale delim na jednotlive adresare stranek na kterych pracuji... cilize zadat pred odkaz / nestaci.
4ex:
stranky jsou "localhost/syndrid_new/"
root je "localhost/"
pak bych pred vsechny odkazy nestacilo psat jen lomitko, ale musel bych napsat "/syndrid_new/" a pri presunu na ostry server to vsude umazavat... :(
Tohle by ale snad melo nejak jit pres nastaveni apache, pripadne pres .htaccess v root adresari, jen nevim jak... :(
Na element BASE se jeste podivam :)
Kazdopadne diky :)
Kajman
Profil *
Osobně raději používám absolutní cestu (lomítko), nejsem si jist, zda všechny prohlížeče a roboti base zvládají přesně.

O nastavení virtual hostů je tady jeden šikovný thread:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=1&topic=9828
YoSarin
Profil
BOŽE O DÍKY TI!
neberte to jako tapetování - ten odkaz mi STRAŠNĚ pomohl....
Tisicere diky jak Kajmanovi tak především i Cifrovi za perfektní, polopatický a FUNGUJÍCÍ návod... :))

Vsechno jsem nastavil a napodruhé se mi to rozeběhlo!!
(poprvé jsem vypustil abs. cestu k ROOTu...)

Původně jsem hledal problém někde trochu jinde a ani mě nenapadlo, že to vlastně souvisí čistě jen s localhostem... na norm serveru to bude fungovat v pohodě...

Takze jeste jednou: mockrát děkuju... :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0