Autor Zpráva
Garri
Profil *
Začínam s tvorbou WWW stránek (http://www.dvdsynot.net - nejsou dodělané, dal jsem je na net jenom abyste mi mohli poradit) a zajímalo by mě jestli jde zamezit měnění velikosti textu v prohlížeči, protože tyto stránky jsou udělané pro velikost textu Střední (v IE - Zobrazit > Velikost textu > Střední) a když změním velikost textu na ostatní čtyři - Nejmenší, Malé, Velké, Největší, tak se to na stránce špatně zobrazí... Nevím jestli to jde, ale viděl jsem stránky, kde se velikost textu měnit nedá (www.gamezone.cz, www.galaxie-sport.cz, ...), tak nevím jestli je na to nějakej script nebo jak to všichni dělají... Pro Vás je to možná stupidní dotaz, ale já bych opravdu moc potřeboval poradit! Možná to ani nejde, jestli je to tak, napište mi to aspoň.
Martin Kuželka
Profil
Pokud zadáš velikost textu v px, tak se v IE měnit dát nebude. V ostatních prohlížečích máš smůlu (a my štěstí).
Timy
Profil
zakazovat funkci prohlížeče není dobrý nápad, uživatel má si právo to zvětšit. Navíc si to zvětší jen v tom případě, pokud to opravdu potřebuje, takže je lepší, když ten text uvidí rozpřeházený, než když ho neuvidí vůbec. Jinak se to dělá pomocí jednotky px, kterou MSIE neumí zvětšit (v FF a Opeře to půjde vždycky)
jozob
Profil
Riešenie spočíva v použití CSS - zadefinuješ veľkosti písma napevno... Ale mňa osobne nejak netrápi, že si niekto zmení veľkosť textu - keď to chce prezerať škaredé, nech si to tak prezerá... a druhá vec je, že ak má čitateľ napr. problémy so zrakom a pomôže mu, ak si zväčší text tiež to nie je na škodu... Takže kvôli tomu, aby som zamedzil zmene veľkosti textu by som nič nerobil... To že sa to nedá po zadefinovaní veľkostí priamo v CSS je IMHO len "vedľajší účinok".
Šlaha
Profil
Jde to, ale nedoporučuju. To radši někam napiš, ať lidi používají střední písmo. Představ si, že špatně vidíš a potřebuješ si zvětšit písmo a nešlo by ti to. Byl bys v háji. Jinak musíš v CSS pro body nastavit velikost v pixelech:
body {font-size: 12px;}

Přínosný dodatek: Pozdě!
jozob
Profil
To je celkom sranda, keď sa niekto snaží niečo napísať a v momente ho niekto predbehne... (-:
(Trošku z témy (-:)
Garri
Profil *
Díky za všechny ty odpovědi!, ani jsem nečekal, že to pujde tak rychle... Na všech diskusích se vždycky čeká tak 2 hodiny, tady byli 2 odpovědi za minutu :-) Mě jde jenom o to, že někdo ani neumí změnit velikost textu a nerad bych aby někdo třeba nechodil na ty stránky, že se mu to špatně zobrazí...
Petra
Profil
Pokud si bude potřebovat zvětšit písmo a nepůjde to, tak tam zas nebude chodit proto, že si tam nebude moci nic přečíst. Takže je to prašť jak uhoď. Udělat stránky použitelné i při zvětšení písma je prostě věcí kvalitního zpracování.
Šlaha
Profil
Dalším řešením by bylo přes javascript zjistit, jaké má uživatel nastavení písma a nějak ho upozornit, že si to má změnit. Ale taky to není nejlepší.
Garri
Profil *
Šlaha: Hele a když mam na stránce různý velikosti písma tak jak to udělam pomocí CSS? Protože když zadam body {font-size... tak to je velikost pro celej text na stránce a já to chci třeba jenom pro jeden odstavec...
pashkokanhimbizila
Profil
tak asi
p {font-size...
nebo trebz
h1 {font-size...
nebo treba jednomu divu das id="maly" a das
#maly {font-size...
atp., nemusi bzt vsechno definovany jen pro body =]
Garri
Profil *
aha ;-)
mat
Profil
Ale mňa osobne nejak netrápi, že si niekto zmení veľkosť textu - keď to chce prezerať škaredé, nech si to tak prezerá

nic škaredé být nemusí, není problém napsat web tak, aby se i při velikosti písma 150% nikde nic nepřekrývalo, nepodsouvalo, nerozhodilo... chce to jen zkoušet a myslet na měnění velikosti písma dopředu
jozob
Profil
tak tak... ani to nie je ťažké navrhnúť takýto web... stačí hneď od začiatku testovať...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0